Biokrby do bytu (50 fotografií): krb v moderním domě

Biokrb - luxusní dekorace bytu

Biokrb – luxusní dekorace bytu

Element ohně člověka vždy přitahoval a fascinoval. Jazyky plamene obklopené ladně tancujícími, odvážnými a nepolapitelnými jiskrami, praskajícími kládami, lehkým kouřovým kouřem – to vše se ponoří do jakési pohody, přerušující ruch a závažnost každodenních problémů. Biokrby do bytu jsou příležitostí, jak získat bezpečný skutečný živý oheň i v bytě v městské výškové budově..

Nestandardní forma biokrbu se stane také dekorativní ozdobou interiéru.

Nestandardní forma biokrbu se stane také dekorativní ozdobou interiéru.

Biokrb: zařízení a funkce provozu

Jeho „srdce“ je zabudováno do těla biokrbu – hořáku nebo palivového bloku naplněného bioetanolem. V levných modelech je nainstalován skleněný hořák – nádoba z nerezové oceli (tloušťka – 2 mm). Palivové bloky jsou pohodlnější a funkčnější, díky instalovanému krytu klapky je regulována intenzita spalování. Rovněž zvyšuje požární bezpečnost krbu, což vám umožňuje spolehlivě “uhasit” plamen, a také zabraňuje vniknutí nečistot (prach, suspendované částice) do paliva a jeho odpařování. Vzhledem ke složitosti konstrukce jsou modely krbů s palivovými bloky dražší.

K tankování do ekologického krbu se používá palivo šetrné k životnímu prostředí – bioethanol získaný na rostlinné bázi, který hoří rovnoměrným plamenem, bez kouře, jiskření, sazí a škodlivých plynů, bez tvorby sazí.

Rada! K tankování nepoužívejte běžný alkohol – když hoří, získá se „neživý“ namodralý studený plamen.

K zapálení krbu použijte dlouhou zápalku nebo běžný zapalovač. Na začátku spalování se může objevit charakteristický štiplavý zápach alkoholu, který rychle zmizí. Zápach lze částečně neutralizovat přidáním aromatického oleje do paliva.

Moderní shell pro starou myšlenku a funkčnost. Stejně jako dříve je krbu přiděleno nejcennější místo v domě.

Moderní shell pro starou myšlenku a funkčnost. Stejně jako dříve je krbu přiděleno nejcennější místo v domě.

Eko krb v bytovém designu

Biokrb je vynikajícím příkladem vývoje věcí kolem nás. Ponechal si téměř úplně svou funkčnost, plně se přizpůsobil modernosti svými požadavky a životním rytmem a zaujal mnoha výhodami:

 • snadná instalace – žádná povolení od ZISZ a požární kontroly, instalace komínů a další problémy. Ekologický krb je vytvořen na principu „kup a používej“, jeho instalace je extrémně jednoduchá a nevyžaduje pomoc specialistů – stačí si pečlivě prostudovat přiložený návod..
 • snadné použití – není třeba hromadit palivové dříví, odstraňovat popel, čistit komín, tj. žádný problém nevyhnutelně doprovází topeniště krbu na dřevo. Příprava spočívá jednoduše v naplnění krbu bioetanolem, což zabere pár minut

Zajímavé umístění krbu, který je maskován ve struktuře skříně. Díky bezpečnosti biokrbů je lze umístit kamkoli.

Zajímavé umístění krbu, který je maskován ve struktuře skříně. Díky bezpečnosti biokrbů je lze umístit kamkoli

 • bezpečnost – navzdory otevřenému ohni je pravděpodobnost požáru extrémně nízká. Tělo je pečlivě izolováno, topný blok je navržen tak, že při převrácení se plamen automaticky zablokuje a palivo se nerozlije, i když je nádrž naplněna na plný objem. Kromě toho jsou produkty spalování biopaliv pro člověka naprosto neškodné, nemají nepříjemný zápach, saze a kouř.
 • mobilita – kompaktnost a nízká hmotnost vám umožňují mít mobilní verzi krbu, nikoli „připoutanou“ k jednomu konkrétnímu místu. V létě ho můžete vzít do venkovského domu, kde na zahradě může být lampa – zahradní pochodeň nebo sloužit jako „oheň“ u bazénu a plamenné jazyky budou fantasticky hrát a budou se odrážet v voda

Mobilní, kompaktní obdélníkový krb - stylová jednoduchost pro všechny příležitosti.

Mobilní, kompaktní obdélníkový krb – stylová jednoduchost pro všechny příležitosti

 • různé modely – biokrb ve své „čisté“ podobě je jen vypalovačka, velmi technologická, která umožňuje dekoraci téměř jakýmkoli materiálem – kamenem, dřevem, mramorem, žulou, ocelí, sklem, umělými materiály. Proto může stylové biokrb snadno a harmonicky zapadnout do jakéhokoli stylu interiéru..

Příklad použití mramoru při návrhu portálu biokrbu.

Příklad použití mramoru při návrhu portálu biokrbu

Pro přísný interiér s konzistentním barevným schématem se krb stává nepostradatelným prvkem, který může zdůraznit styl a naopak dodat dotek pohodlí a tepla.

Pro přísný interiér s konzistentním barevným schématem se krb stává nepostradatelným prvkem, který může zdůraznit styl a naopak dodat dotek pohodlí a tepla.

 • přídavné vytápění-pro malou místnost se může ekologický krb stát dodatečným zdrojem tepla, což je zvláště důležité (zejména u městských bytů) mimo sezónu, než se zapne ústřední topení
 • aromaterapie – stačí do biopaliva přidat trochu aromatického oleje

Kompozičním centrem bytu je krb s neobvyklým designem, který nezatěžuje prostor.

Kompozičním centrem bytu je krb s neobvyklým designem, který nezatěžuje prostor

Biokrb v interiéru bytu: typy a vlastnosti instalace

Mobilní, vestavěné, čelní biokrby jsou zaručeným způsobem, jak diverzifikovat monotónní interiér a dodat energii, světlo a teplo i do nejnáročnějšího a nejchladnějšího prostředí. Pro jakýkoli styl si můžete vybrat model, který dodá doprovodu eleganci a velký sortiment vám umožní vybrat požadovaný typ ekologického krbu:

 • portálové ohniště – podlahové biokrby, které nejpřesněji zprostředkovávají kouzlo klasického tradičního krbu. Jsou instalovány trvale, důkladně, jsou vybaveny portálem – ze dřeva, kovu, kamene, spousty lišt, pro interiér empírového stylu jsou použity drahé materiály – mramor nebo eben. Kvůli spolehlivosti je hořák stylizován speciálními keramickými žáruvzdornými poleny-v kombinaci s živým ohněm to dává účinek skutečného krbu na dřevo. Pro interiér ve stylu high-tech nebo minimalismu jsou vybrány přísné modely z kovu a skla.

Krbový portál s televizí umístěnou nad ním je ústředním složením obývacího pokoje.

Portálový krb s televizí umístěný nad ním je ústředním složením obývacího pokoje

 • nástěnné biokrby – existují dva typy – vestavěné (stacionární) a sklopné. Vestavěné jsou umístěny ve výklencích ze sádrokartonu. Nástěnné modely jsou lakonické, v mnoha ohledech podobné plochým širokoúhlým televizorům, a proto jsou harmonické v minimalistických, high-tech a podkrovních interiérech

Vestavěný biokrb v lesklém černém rámu - moderní detail pro design vaší kuchyně

Vestavěný biokrb v lesklém černém rámu – moderní detail pro design vaší kuchyně

Na pozadí bílé a stříbrné zdi vypadá černý sklopný krb se zaoblenými rohy jako dobrý kontrast.

Na pozadí bílé a stříbrné zdi vypadá černý sklopný krb se zaoblenými rohy jako dobrý kontrast

Biokrb zabudovaný do dřevěného panelu dodá vašemu bytu teplo a pohodlí.

Biokrb zabudovaný do dřevěného panelu dodá vašemu bytu teplo a pohodlí.

Kloubový biokrb v chromovaném rámu pro moderní studio

Kloubový biokrb v chromovaném rámu pro moderní studio

 • krbový koš – volně stojící, mobilní kamna, lze ozdobit kovovými tyčemi

Díky bílé barvě se tak moderní, na první pohled, tvar krbu perfektně hodí do interiéru ve stylu Provence. A díky své mobilitě může takový krb zaujmout své správné místo kdekoli ve vašem bytě.

Díky bílé barvě se tak moderní, na první pohled, tvar krbu perfektně hodí do interiéru ve stylu Provence. A díky své mobilitě bude krb moci zaujmout své správné místo kdekoli ve vašem bytě.

 • stolní biokrb – kompaktní, vyrobený z oceli, žáruvzdorné keramiky a leštěné oceli. Nejčastěji se vyrábí ve dvou tvarových faktorech – válcový nebo ve formě krabice, může být dodatečně ozdoben přírodním (umělým) kamenem. Nejlepší volba pro malou místnost, zabírají minimum místa, často je výrobci jednoduše maskují uvnitř stolu. Je to originální alternativa ke svíčkám pro vytvoření romantického intimního prostředí. Protože je zařízení malé, lze jej snadno převrátit, proto jsou v nich instalovány hořáky s dodatečnou ochranou – při převrácení speciální ventil blokuje plamen a tok biopaliva

Stolní krb jednoduchého geometrického tvaru je v bytě nepostradatelnou věcí. Žádné problémy - ale kolik pozitivních emocí.

Stolní krb jednoduchého geometrického tvaru je v bytě nenahraditelnou věcí. Žádné problémy – ale kolik pozitivních emocí

Skleněný válec s ohněm doplní prostření stolu a vytvoří útulnou atmosféru

Skleněný válec s ohněm doplní prostření stolu a vytvoří útulnou atmosféru

Kuchyňská pracovní deska je zároveň stojanem na krb, který šetří místo a včas poskytuje neobvyklé řešení prostoru

Kuchyňská pracovní deska je zároveň stojanem na krb, který šetří místo a ve správný čas poskytuje neobvyklé řešení.

 • roh – další možnost pro malý byt, zaplní málo používaný vnitřní (vnější roh), při zachování využitelné plochy. Toto řešení vám umožní odlehčit a rozšířit prostor.

Skvělá volba pro malé byty, kompaktnost a funkčnost.

Skvělá volba pro malé domy nebo byty, kompaktnost a funkčnost

Místo pro krb je neobvyklé, ale funkce je stejná - krása a pohodlí v domě

Místo pro krb je neobvyklé, ale funkce je stejná – krása a pohodlí v domě

Novodobým trendem jsou krby Fire Line. Za tímto účelem je sestaveno několik modulů palivových bloků – někdy může délka dosáhnout 1,5 m. Jsou vybaveny výklenky, stěnami nebo pódii ve stěnách v interiérech navržených ve stylu minimalismu nebo high -tech.

Dlouhá ohnivá linie dobře doplní minimalistický interiér a zachová myšlenku přímých linií.

Dlouhá ohnivá linie dobře doplní minimalistický interiér a zachová myšlenku přímých linií.

Při výběru umístění biokrbu je třeba mít na paměti, že pro něj platí stejná pravidla jako pro klasický krb. Nejčastěji se stává centrem dekorativní kompozice v místnosti, jasně a přesvědčivě zaujímá dominantní postavení v interiéru..

Ostrovní biokrb v kompozici s policemi je neobvyklým detailem vašeho interiéru

Ostrovní biokrb v kompozici s policemi je neobvyklým detailem vašeho interiéru

Vestavěný ekologický krb však může plnit jednu funkci, která je pro krb na dřevo nedostupná-být nástrojem pro zónování místnosti a její přeměnu na funkční klastry.

Rada! Biokrb uzavřený ve skle od podlahy ke stropu vytváří neuvěřitelný efekt světla, vzdušnosti a objemu a zároveň pomáhá rozdělit velkou místnost na dvě různé funkční zóny.

Modely end-to-end biokrbů jsou instalovány do otvorů ve stěnách, čímž se vyznačují hranice mezi různými funkčními (obytnými) zónami. Pokud to dispozice bytu umožňuje, můžete zabudovat třístranný krb, který efektivně rozdělí prostor na funkční miniúzemí.

Instalací komplexního biokrbu můžete současně vytvořit domáckou a hřejivou atmosféru v jedné nebo několika částech bytu.

Instalací komplexního biokrbu můžete současně vytvořit domáckou a teplou atmosféru ne v jednom, ale současně v několika zónách bytu

Stavbu usnadňuje krb, který je uvnitř příčky. Toto umístění umožňuje užívat si živého ohně z obou stran.

Stavbu usnadňuje krb, který je uvnitř příčky. Toto umístění umožňuje vychutnat si živý oheň z obou stran.

Skleněná kostka s krbem uvnitř se stane vrcholem celého bytu.

Skleněná kostka s krbem uvnitř se stane vrcholem celého bytu

Plameny, které budou hořet přímo z podlahy. Neobvyklé řešení pro odvážné lidi.

Plameny, které budou hořet přímo z podlahy. Neobvyklé řešení pro odvážné lidi

Thanks! You've already liked this