Co je duplex? Rozdíly od městského domu, možnosti projektu a konstrukce

Duplex v moderním stylu

Duplex v moderním stylu

Duplex je z angličtiny přeložen jako „dvojitý“. Je to dáno tím, že samotný vzhled stavby k nám přišel z Anglie v 19. století. Ve viktoriánské době takové budovy vznikaly s cílem zvětšit životní prostor, na kterém měly žít dvě spřízněné rodiny – děti a rodiče, bratři nebo sestry se svými členy domácnosti. Právě definice „dvojky“ odhaluje celou podstatu designu. Duplex je obytný komplex, který se skládá z budovy rozdělené na dvě části se samostatnými vchody. Zpravidla je postaven na dvou podlažích a má své vlastní designové prvky..

Tento typ nemovitostí se nedávno objevil na trhu, ale zároveň si díky svým vlastnostem rychle získává na oblibě. Podívejme se blíže na to, čím se odlišuje od ostatních objektů..

Duplexní fasáda se sedlovou střechou

Duplexní fasáda se sedlovou střechou

Výhody oproti městskému bytu

Jednoduchý byt, i když je v centru obrovského města, může být v mnoha ohledech horší než duplex. Obecně má následující výhody:

 1. nižší náklady na byty;
 2. vlastnosti rozložení;
 3. schopnost rozšířit možnosti opravy a dekorace;
 4. vysoká úroveň zvukové izolace;
 5. vybavené místem pro uložení vlastní dopravy;
 6. možnost jednoty s přírodou.

Zajímavá možnost s dřevěným obkladem

Zajímavá možnost s dřevěným obkladem

Současně se chatová osada nachází v blízkosti infrastruktury, která zahrnuje lékařské, školní a předškolní vzdělávací instituce, stejně jako nákupní a zábavní komplexy. Mohou být speciálně postaveny na území komplexu.

Na poznámku! Je také důležité, aby území, na kterém se nacházejí duplexy, střežily specializované firmy, což snižuje riziko vloupání do domu..

Pro milovníky přísných nálad

Pro milovníky přísného stylu

Rozdíly od městského domu

Mezonet je dnes typem chaty. Proto je často zaměňována s jinými typy nemovitostí, jako je městský dům. Nepochybně mají něco společného, ​​ale každý má své vlastní charakteristické vlastnosti..

Skutečnost! Samotný název „městský dům“ hovoří o jeho zvláštnosti. Z anglického jazyka, odkud k nám tento typ budov přišel, je město přeloženo jako „malé město“ a dům je dům. To znamená, že městský dům je řadový dům.

Na základě toho se můžeme blíže podívat na hlavní rozdíly mezi těmito dvěma populárními budovami..

Luxusní provedení v bílé barvě

Luxusní provedení v bílé barvě

Vlastnosti Townhouse Duplex
Počet majitelů Až 5-6 lidí 2 osoby
Přilehlá země 1,5 arů od 3 arů
Izolace hluku Potřebné v celém bytě Potřebné pouze pro jednu sousední zeď
Výdaje za uspořádání komunikace Sdíleno mezi všemi majiteli domů Sdíleno mezi všemi majiteli domů
Platba inženýrských služeb Jednotlivec podle samostatných čítačů Jednotlivec podle samostatných čítačů

Obecně jsou obě budovy vynikající jako dostupné a pohodlné příměstské bydlení..

15

Architektonické prvky

Duplex je obvykle dvoupatrová budova s ​​podkrovím. Ve vzácných případech jsou k tomu postavena tři patra. Z estetických důvodů většina architektů dává přednost zachování symetrie. Všechny vchody, okenní otvory, balkony a další prvky jsou umístěny v obou sekcích stejně. Ačkoli v tomto případě je také možné použít asymetrii.

Na poznámku! Ve vztahu k lokalitě se budova nachází co nejblíže ulici. Centrální vchod je proveden na stejné straně. V tomto případě musí mít budova výjezd do garáže, která je součástí budovy, a také výjezd do přilehlé oblasti..

Dům byl postaven v klasickém stylu

Dům v klasickém stylu

15

Skutečnost! Obě sekce jsou zpravidla spojeny pod jednou střechou. Jeho tvar závisí na ploše budovy. Nejvýhodnější jsou samozřejmě sedlové střechy. V některých případech má každá polovina duplexu samostatnou střechu a budova má šikmou střechu.

Tato barva vždy přitáhne pozornost.

Tato barva vždy přitáhne pozornost.

15

Rozložení

Vzhledem k tomu, že k nám chaty přišly z Evropy, mají své vlastní plánovací vlastnosti. V přízemí jsou objekty denní zóny:

 1. Kuchyně.
 2. Obývací pokoj.
 3. Jídelna.

Také v přízemí může být sportovní koutek, pracovna, knihovna. Pro větší pohodlí by zde měla být vybavena koupelna. Druhé patro je obsazeno objekty noční zóny – ložnice pro majitele a hosty. Každý z nich musí mít sousední koupelnu..

Dispoziční schéma dvoupodlažní budovy

Dispoziční schéma dvoupodlažní budovy

Stojí za to diskutovat o možnosti uspořádání obývacího pokoje evropským způsobem. Zpravidla se jedná o první místnost, do které vstupují návštěvníci domu. Je největší v ploše a zároveň slouží jako chodba, protože zajišťuje pohyb mezi většinou místností v patře. Může existovat schodiště do druhého patra a východ na terasu, pokud existuje..

Je důležité, aby byl obývací pokoj vybaven velkými okny. Tím je zajištěno dostatečné množství přirozeného světla k vytvoření útulnosti a pohodlí..

Každý projekt je samozřejmě jiný a rozložení se může lišit. Zvláště pokud je dům stavěn na zakázku. Například při stavbě budovy lze vybavit suterén. Funguje jako sklep pro skladování zásob, vína nebo útulné místo k relaxaci u kulečníku nebo jiných pomůcek. Můžete také využít půdní prostor, pokud vám to umožní udělat jeho plochu..

čtrnáct

Fáze a vlastnosti stavby

Dnes se výstavbou duplexů zabývají pouze profesionální stavební firmy. Otázka jejich konstrukce je však relevantní i pro běžné lidi. Jako každá budova, i takový dům se skládá z několika prvků:

 • nadace;
 • krabice;
 • střechy.

Hlubší schéma nalévání základů

Hlubší schéma nalévání základů

Základ musí být vyztužen. Jeho hloubka může dosáhnout dvou metrů, v závislosti na typu půdy, na které se objekt nachází. K tomu se používají konstrukce vyvařené z výztuže, nalité do betonu. Lze také použít hotové monolity, které je třeba nalít koncentrovaným betonovým roztokem..

Je důležité vybudovat kvalitní základnu, která musí být dostatečně vysoká a výkonná. Jeho výška může dosáhnout 50-60 centimetrů.

Stavba prohloubeného základu

Stavba prohloubeného základu

To vše se děje za účelem vytvoření kvalitní základny pro box, který se skládá ze dvou pater. Může být vyroben z cihel nebo škvárového bloku, lze použít dřevo, ale dnes je použití pěnových bloků nebo provzdušněných bloků stále oblíbenější. Mají vysokou úroveň tepelné izolace, což je další plus pro snadné použití a rychlost stavby. Materiál není spojen dohromady cementovou maltou, ale speciálním lepidlem. Má to ale jednu nevýhodu – vysoké náklady..

Další fáze práce s nadací

Další fáze práce s nadací

Dále je postavena střecha. Výše jsme již řekli, že může mít různé formy. Používá materiály jako:

 1. Břidlice.
 2. Kovová dlaždice.
 3. Keramické střešní tašky.
 4. Listy z vlnité lepenky.
 5. Asfaltový šindel.

Střešní konstrukce z cihlového duplexu

Střešní konstrukce v cihlovém duplexu

 • Stojí za zmínku, že v Evropě byla první položka z tohoto seznamu dlouho vyloučena, protože je uznávána jako nebezpečná pro životní prostředí. Všechny následující materiály se liší základními vlastnostmi, designem a cenou. To výrazně ovlivňuje náklady na hotový objekt..

Po dokončení stavby jsou nainstalovány dveře a okna. Mohou být vyrobeny ze dřeva. Ale dnes jsou kovově plastové rámy s vícevrstvými skleněnými jednotkami oblíbenější..

Montáž dveří a oken

Montáž dveří a oken

V chladných oblastech země je vhodné použít dodatečnou izolaci. Na jejich kapacitu lze použít minerální vlnu, polystyrenovou pěnu, expandovanou hlínu a mnoho dalšího. nejčastěji jsou instalovány zvenčí. Současně lze také provádět vnitřní obklady, zejména při uspořádání půdního prostoru..

Schéma izolace stěn

Schéma izolace stěn

Poznámka! Chcete -li skrýt ohřívače a vytvořit estetický vzhled, provádí se další dekorace na zeď zvenčí. K tomu použijte cementovou maltu, která je poté natřena. Pokud do něj přidáte žulovou strusku, můžete vytvořit povrchovou úpravu, lidově nazývanou „kožich“.

Instaluje se izolace

Instalace izolace

Po dokončení stavby můžete přistoupit k vnitřní výzdobě budovy. Tento proces závisí na preferencích majitelů domů, protože na trhu je široká škála stavebních materiálů pro dokončování stěn, podlah, stropů v různých oblastech místností..

15

Abych to shrnul: mezonet je druh příměstské nemovitosti, což je dům rozdělený na dvě samostatné sekce, které tvoří jednotlivé bytové byty. Je to dostupná možnost bydlení pro ty, kteří nechtějí žít v hlučném městě..

Thanks! You've already liked this