Sukienki dla gości weselnych: moda męska na weselach

Mężczyźni mają na weselu łatwiej niż kobiety. Zwłaszcza, gdy są gośćmi na przyjęciu. Często wśród gości weselnych popularne są klasyczne sukienki. Tym bardziej jest to zawstydzające, gdy ktoś jest źle ubrany. Poniższe informacje mają na celu ostrzeżenie i ochronę przed taką sytuacją. Z reguły w zaproszeniu na suknie gości weselnych jest wystarczająca ilość informacji. Czasami pojawia się motto lub temat. Dodatkowo określany jest poziom formalności. Najczęstsze opcje to Biały krawat, czarny krawat, elegancki casual, koktajl.

Czasami pojawiają się też bardzo konkretne informacje o odzieży. Dotyczą one zarówno rodzaju (np. smoking czy garnitur), jak i dodatków (np. muszka czy krawat). Można również wymienić pasujące kolory.

Przez większość czasu wesela nadal dążą do formalnego wyglądu

niebieskie i fioletowe akcesoria

Jeśli to wszystko nie jest na piśmie, postępuj zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami. Opierają się one głównie na miejscu i czasie ślubu. Poniżej opisujemy kilka typowych sytuacji i odpowiednie sukienki dla gości weselnych.

Sukienki dla gości weselnych na wesele w nieformalnym dniu

Lokalizacja dla takich jest zazwyczaj elegancka, ale niezbyt wymagająca.

Jako mężczyzna masz tu też największą swobodę twórczą. Kombinezony mogą być lekkie i kolorowe. Dotyczy to również koszul. Wzory też działają. Ale wszystko musi wydawać się subtelne i neutralne. Idealne byłyby pastelowe kolory.

Masz też dużą swobodę w doborze długości rękawów i dodatków.

Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, aby państwo młodzi nie byli zepchnięci na dalszy plan.

Towarzysz damie, musisz dopasować swój wygląd

para-oboje-ciemna

Nieformalne wesele wieczorne

Tutaj masz znacznie mniej swobody działania. Garnitur męski musi być ciemny, ale w żadnym wypadku czarny. Ciemny niebieski, szary, brązowy to dobre opcje. Możesz być bardziej kreatywny z koszulami. Mogą pokazywać subtelne kolory i wzory. Garnitur jest koniecznością. Kurtka i koszula posiadają długie rękawy. Możesz swobodniej obchodzić się z akcesoriami. W tym przypadku na przykład krawat nie jest koniecznością.

Niebieski i tradycyjny krój – często wybierany do sukienek gości weselnych

tradycyjny garnitur

Uroczysty dzień ślubu

Do tego potrzebny jest garnitur i koszula z długimi rękawami. Trzymaj się jaśniejszej palety kolorów. Świetną opcją byłyby pastelowe kolory, takie jak zielony, niebieski, szary. Kamizelka można również założyć na zimowe wesela. Ale w żadnym wypadku nie rób tego podczas letnich uroczystości. Krawat jest obowiązkowy.

Czasami dress code determinowany jest motywem przewodnim lub starożytną tradycją

garnitury tematyczne

Uroczyste wieczorne wesele

Na koniec zajmiemy się strojem na uroczyste wieczorne wesele. Najbardziej eleganckie garnitury są właśnie tutaj. W niektórych przypadkach możliwy jest również smoking. Powinieneś jednak przeprowadzić badania na poziomie formalności. Dobrze komponują się z nim ciemne kolory. Przydałby się też czarny garnitur. Radzimy jednak wybrać inny ciemny odcień. Czarno-białe stroje, zarówno damskie, jak i męskie, zbyt często kojarzą się z biznesowymi okazjami. I oto jesteś ostatecznie na imprezie.

Szlachetne i dobrze dobrane dodatki nadają się na uroczyste wieczorne wesela.

Komfort i powaga

Jeśli chodzi o suknie dla gości weselnych, nie zapomnij o głównej idei: muszą one podkreślać świąteczny charakter uroczystości. Ponadto ten festiwal musi wyglądać tak, jak wyobrażali sobie państwo młodzi. W szczególności oznacza to, że trzymasz się określonego kierunku. Co więcej, powinieneś wyglądać o oczko lub dwa skromniej niż pan młody. Zasadniczo polegaj na stylowym i powściągliwym wyglądzie, prawie na pewno zrobisz wszystko dobrze.

Wolisz używać ciemnoszarego niż czarnego

oba w kolorze czarnym bardzo odpowiednie

Goście zwykle mogą wyglądać nieco bardziej nieformalnie niż pan młody

kamizelka bardziej formalna

Różnorodność dzięki akcesoriom

jednolity wygląd powiodło się

Kamizelka w kolorze beżowym lub czarnym zawsze dopracuje look

formalny dzień wieczorny ślub

Beż, niebieski, szary – wszystkie nowoczesne i wyszukane warianty

szaro-beżowy wygląd

Sukienki dla gości weselnych: Czy nie lubisz surowego dress code’u? Odśwież z kwiatkiem.

jasny beżowo-biały-idealny

Sukienki dla gości weselnych: Smart casual może okazać się zupełnie inny

strój ślubny różne smart casual

Idealnie dobrane: formalność i swoboda w ubiorze. Naprawdę nowoczesny i przystojny?!

dopasowywanie-kolorów-różne-poziomy-formalnosci-plaża

Thanks! You've already liked this