Letní kuchyně na venkově – Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů

Letní kuchyně na venkově

Kuchyně v zemi, jejíž fotografie bude vypadat zajímavě a atraktivně, nemusí nutně vyžadovat velký rozpočet. Mnohem více budete potřebovat vkus, přesnost, schopnost uvést teoretické znalosti do praxe a ochotu plánovat, než se pustíte do akce. O všech odrůdách a nejen podrobněji dále v článku.

Obsah tohoto článku:

Co může být kuchyně?

Kuchyně v zemi může být tří typů:

 • Otevřeno. Vypadá spíše jako ne kuchyně, ale altán, ve kterém stojí pánev nebo elektrické dlaždice, a s tím nejjednodušší nábytek. V horku je radost v něm vařit, protože teplo jde ven, což znamená, že v kamnech není dusno.
 • Polootevřený. Umístěn na veranda. Na jedné straně má zeď, další tři jsou buď zcela otevřené, nebo vybavené zábradlím. Rovněž na něm není dusno, a to ani v horku, a je mnohem snazší se k němu dostat z hlavního domu – to je důležité, pokud je například pouze elektřina.
 • Zavřeno. Je to skutečná místnost, která se buď nachází v domě, nebo stojí odděleně od ní a vypadá jako zavřený altán. V takové kuchyni jsou požadavky na styl vyšší, protože dojem je tvořen výhradně interiérovým designem a navíc je v létě skutečným trápením vařit. Lze jej však použít i v zimě..

Polootevřená verze kuchyně v zemi

Polootevřená verze kuchyně v zemi

Záleží na tom, jakou kuchyni ve svém venkovském domě máte, jaký styl je pro ni nejvhodnější, jaký by měl mít nábytek, jaké doplňky.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jaký je nejlepší strop do kuchyně? 180+ fotografií Nejmódnější možnosti

Otevřené a polootevřené kuchyně

Otevřené a polootevřené kuchyně jsou v letních vedrech požehnáním, zejména v jižních oblastech. Můžete na nich klidně a s potěšením vařit, válet se, vařit, smažit, dusit, aniž byste trpěli dusem. Zároveň ale musíte dodržovat jednoduchá pravidla..

Problémy s funkčností

Funkčnost otevřené kuchyně je její hlavní kvalitou. Vzhledem ke konkrétnímu umístění vyžaduje zvláštní pozornost, protože pokud po několika letech praskne podlaha a na opěrných pilířích se objeví skvrny, bude nutné provést opravu. Proto je nutné k výběru interiérových prvků přistupovat moudře..

Když je všechno na ulici

Když je všechno na ulici

Dokončovací práce:

 • Podlaha. Musí být buď kachlová nebo přírodní kámen. Jsou vhodné pro kuchyň jako celek – lze je umýt agresivními čisticími prostředky, netrpí horkem, neopotřebovávají se. A také se dobře hodí do otevřených kuchyní – nebojí se deště, krupobití ani teplotních rozdílů mezi dnem a nocí. Na slunci nevyblednou a jsou obecně velmi spolehlivé..
 • Zdi v otevřené kuchyni. V otevřené kuchyni prakticky chybí – existují buď podpůrné pilíře, nebo mříž, která většinou plní estetickou funkci. Proto nepotřebují dokončení. Jediná věc, na kterou je třeba myslet, je, jak bude kuchyně zavřená v případě deště? Lze zavěsit vodotěsnou roli Závěsy, dát posuvné stěny.
 • Stěny v pootevřené kuchyni. Stěna je jen jedna. Nejlépe vypadá, když je kachlová nebo omyvatelná. tapeta na zeď – snadno přežijí srážky s tukem, špínou a chemikáliemi.
 • Strop. Zdobené trámy ve většině případů.

Nezapomeňte na spolehlivou podlahovou krytinu

Nezapomeňte na spolehlivou podlahovou krytinu

RadaKámen na podlaze vypadá dobře, i když samotná kuchyně je dřevěná. Pokud jste však připraveni neustále vytírat podlahu a zavírat kuchyň při každém odchodu, můžete odejít dřevo.

Důležité je také to, na čem budete vařit..

Tohle by mohlo být:
 • Elektrický sporák. Bude muset čerpat elektřinu, ale většina lidí je na vaření více zvyklá. I když v otevřené kuchyni to bude vypadat trochu divně.
 • Upéct. Jídlo na něm uvařené má trochu jinou chuť, navíc vypadá v otevřené kuchyni poněkud vhodněji než elektrický sporák. Úspěšně jej můžete vejít do interiéru – například ruský styl vyžaduje kamna. Ale musíte se na něm naučit vařit.
 • Gril nebo grilování. Kebab, hamburgery, párky v rohlíku – pouliční jídlo a kde ho uvařit, když ne v otevřené kuchyni. Jediným negativem je, že může být obtížné vložit do interiéru gril nebo pánev. Většina lidí to raději vezme ven, a pokud prší, dejte to pod střechu..

Velmi praktická otevřená možnost pro vaření

Velmi praktická otevřená možnost vaření

Když je předběžný plán dokončení hotový, můžete pokračovat nábytek. A nejdůležitější v něm je materiál, ze kterého je vyroben..

Kuchyňská sada tedy může být:
 • Ze skutečného dřeva. Bude to velmi drahé, protože odrůdy dřeva, které se nebojí vlhkosti a parazitů, jsou vzácné a zbytek vyžaduje pečlivé zpracování. Ale bude to vypadat krásně a perfektně se vejde do dřevěné kuchyně v zemi..
 • Vyrobeno z dřevotřísky potažené plastem. Dřevotříska je materiál s nízkou cenou a nízkými vlastnostmi. Sama o sobě se bojí vlhkosti, mechanického namáhání, teplotních změn. Ale v kombinaci s plastovým povlakem se ostře stává spolehlivějším, přestává reagovat na vodu, teplotu, šok. Pokud se však na plastu objeví prasklina, dřevotříska zespodu rychle nabobtná..
 • Z MDF, pokrytý plastem. MDF je spolehlivější než dřevotříska – je také vyrobena z pilin, ale nejsou lisovány, ale nejprve vařeny a poté je odlita jedna vrstva. I sám o sobě je stabilnější, ale s plastem se stává velmi spolehlivým vůbec.

Kuchyňská sada může být vyrobena z různých materiálů

Kuchyňská sada může být vyrobena z různých materiálů

Plus dřevotříska a MDF – plast, který je pokrývá, lze perfektně kombinovat s plastovými židlemi nebo stolem.

Židle zase mohou být:
 • Vyrobeno z plastu. Jasné, bizarní, zakřivené, mohou být docela roztomilé. Nebojí se ničeho kromě mechanického namáhání a horkých předmětů. Postupně vybledne. Ale obvykle slouží dlouhou dobu i pod širým nebem, a pokud se zhorší, pak to není škoda – vždy si můžete koupit náhradní.
 • Vyrobeno z kovu. Kovové židle působí elegantně a někdy až stroze. Dokonale zapadá do stylu provence, vypadají zajímavě a originálně. Nebudou se moci ohýbat a lámat, ale budete muset vzít buď speciální nátěr, který zabrání rzi, nebo je zakrýt sami. Je vhodné vybírat židle se sedákem z plastu nebo s odnímatelným sedákem z látky, protože sedět na čistém kovu je nepříjemné..
 • Ratan. Ratan – rostlina je odolná doslova všemu. Vypadá dobře, ohýbá se, je z něj nejlepší proutěný nábytek. Nebojte se vody, nebojte se parazitů. Hlavní věcí je čas od času zpracovat vhodnými prostředky.
 • Vyrobeno ze dřeva. Bude to drahé, ale bude to vypadat krásně.

Krásný a odolný ratanový nábytek

Krásný a odolný ratanový nábytek

Místo židlí můžete do venkovské kuchyně dát pohovku, ale pak ji budete muset před odjezdem neustále přikrývat – čalouněný nábytek trpí vlhkostí, přímým slunečním zářením, teplotními změnami a samozřejmě tekutinami, po nichž zůstávají skvrny.

U stolu není vše tak jednoduché – může kombinovat dva materiály.

Jako základ můžete vzít:
 • Dřevotříska a MDF potažené plastem – vydrží dlouho, dobře se budou hodit k plastu;
 • kov – stůl bude objemný, těžký, ale vydrží desítky let;
 • strom – za deset let selže i při správné péči;
 • z cihly – vynikající řešení pro otevřenou kuchyň, protože cihly se nebojí žádného vnějšího vlivu a vypadají dobře.

Dřevěný stůl je velmi spolehlivý a odolný

Dřevěný stůl je velmi spolehlivý a odolný

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Moderní tapeta do kuchyně (240 + Fotografie): Katalog nápadů

Deska stolu může být také odlišná:
 • dřevěný – zašpiní se, dá se krájet nožem a kazí to vlhkost;
 • MDF nebo dřevotříska – nezhoršuje se vlhkostí, ale je snadno poškrábaný nebo řezaný;
 • sklenka – vypadá krásně, nebojí se ničeho, ale je drahý, těžký, pro většinu venkovských interiérů bude vypadat příliš domýšlivě;
 • kámen – také se ničeho nebojí, ale je obtížné, budou potíže s přivedením, instalací a pak, pokud to bude nutné, vezměte to do domu.

Deska stolu má mnoho možností

Deska stolu má mnoho možností

Tvar také ovlivňuje stůl.. Tohle by mohlo být:

 • ostrov“- takový stůl stojí sám, obklopený židlemi;
 • poloostrov»- sousedí s kuchyňskou soupravou bokem;
 • barový pult vysoký, úzký, umožňuje proměnit obyčejnou venkovskou kuchyni v zdání skutečného baru;
 • transformátor – takové stoly se skládají, když se u nich scházejí pouze majitelé, a rozloží se, když přijde čas přijímat hosty.

Můžete také umístit přenosný stůl – je malý, lehký, nevyžaduje velké úsilí při přenášení a skládání. A vejdou se za něj až čtyři lidé.

Pohodlné, když lze nábytek přestavět

Pohodlné, když lze nábytek přestavět

RadaStůl byste si měli vybírat nejen podle počtu lidí v rodině, ale také proto, že rádi přijímáte hosty. Pokud ano, přijde vhod transformátor nebo barový pult. Pokud ne, můžete se podívat na ostrov, poloostrov nebo přenosný stůl.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Design kuchyně s barovým pultem (220+ fotografií) – Schopnost vytvořit krásný a moderní interiér

Styly

Je důležité nejen vybrat funkční prvky interiéru, ale také je správně kombinovat. Koneckonců, pokud se kuchyně ukáže jako sada masivního dubu, stůl z plastu a židle z kovu, bude to vypadat poněkud divoké – stejně jako Červené stěny, modrý strop a světlé-žlutá podlaha.

Výběr nábytku, který může trvat dlouhou dobu

Výběr nábytku, který může trvat dlouhou dobu

Důležitý je nejen praktický přístup, ale také správná kombinace.

Můžete toho dosáhnout různými způsoby – buď se pokuste kombinovat objekty a barvy sami, nebo použijte hotové styly, které jsou považovány za vhodné pro konkrétní situaci..

Chcete -li ozdobit kuchyň v zemi, můžete použít:

Arabský styl

Pokud máte altán s kovanou mříží, je hřích toho nevyužít a dát mu vzhled sofistikovaného východu. Barvy v arabském stylu – azurová, šarlatová, zlatá, bílá, smaragdová. Dlaždice na podlaze by měly být vzorované a barevné, světelné závěsy ze saténu nebo podobné látky visí z jednoho podpůrného sloupku do druhého. Stůl by měl být nízký, místo židlí polštáře. Doporučuje se také vařit v sedě a pokládat dlaždice blíže k podlaze, ale pokud je to neobvyklé, můžete opustit obvyklou kuchyňskou soupravu, hlavní věc je, že odpovídá barvám. Kovové lampy se skutečnými svíčkami, držák na kadidlo s vonnou tyčinkou a skleněné nádoby s čajem a kořením dotvoří obraz.. Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů

Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů

ruština

Pokud máte dřevěný altán nebo verandu, bude tento styl fungovat nejlépe. Všechno kolem by mělo být dřevěné, dokonce i podlaha. Stůl je masivní. Místo židlí tu jsou lavičky. Sada by měla vypadat drsně a dlaždice by měly být maskované jako kamna (nebo si můžete vyrobit skutečná kamna). Na podlaze – proutěný koberec, na sloupcích – svazky cibule, česneku, bylinek. V rohu – truhla s několika užitečnými kuchyňskými věcmi. Nádobí – s tradiční malbou. Základní barvy jsou jednoduché – dřevo, bílá, červená, žlutá.

Země

Rustikální styl také, ale americký. Podlaha by měla být obložena kamenem, všechno ostatní – dřevem. Nábytek je objemný (ale místo lavic můžete použít dřevěné židle). Na stole ubrus, položte elegantní talíře police, oblékněte měkké židle kryty v kleci nebo puntících. Jako osvětlení použijte petrolejovou lampu.

Styly jsou dobrým zdrojem nápadů, který vám umožňuje představit si, co od kuchyně v zemi obecně můžete chtít.

Otevřené police vypadají krásně

Otevřené police vypadají krásně

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Rozložení kuchyně v soukromém domě: 175+ fotografií různých stylů, barev a útulnosti

Ačkoli pro svou otevřenou rozmanitost styl ve skutečnosti není vyžadován – hlavní věc je, že vše je kombinováno se vším:
 • Materiály. Nejlepší je, když spolu ladí. Lze použít pouze jeden materiál. Můžete kombinovat dřevo s kamenem, nebo dřevo s plastem. Hlavní věc je, že neexistují více než dva hlavní materiály..
 • formuláře. Nábytek by měl stylově ladit. Objemný dřevěný stůl a elegantní tenonohá židle nebudou vypadat vedle sebe, přestože jsou obě vyrobeny ze dřeva. V ideálním případě vyberte nábytek ze stejné náhlavní soupravy, i když se můžete jen snažit, aby se k sobě hodily.
 • Barvy. Neměly by existovat více než dvě základní barvy. To znamená, že pokud je kámen na podlaze černý a stěny a strop jsou dřevěné, pak pokus o umístění červeného stolu do kuchyně nebude úspěšný. Můžete si vzít buď jednu z primárních barev, nebo její odstín – stůl Černá nebo odstín světlého dřeva. Rovněž by neměly být více než dva akcenty. Modrá váza tedy může stát na stole ze světlého dřeva, ale pokud jsou kolem ní modré, žluté, bílé talíře, už to nebude vypadat. Je lepší, aby zbytek nádobí měl také odstíny modré..
 • Příslušenství. Musí odpovídat stylu. Řekněme, že chcete na stůl umístit efektní modernistickou vázu. Ale stůl je dřevěný, vyrobený hrubě. Kolem něj jsou dřevěné židle. Kamna napodobují kamna. Hrubá kamenná podlaha. Vše je v rustikálním stylu. A je lepší najít kameninovou vázu, jednodušší, a tuto fantazii nechat na jinou vhodnou příležitost..

Pro celkový vzhled vybíráme veškeré příslušenství a díly v jednom stylu

Pro celkový vzhled vybíráme veškeré příslušenství a díly v jednom stylu

I levné plastové židle a stůl mohou vypadat dobře, pokud je kuchyňská linka pokryta podobným plastem, v okolí není drahé příslušenství a barvy jsou vkusné.

A naopak drahý strom, který neodpovídá barvě stromu altánu, nebude vypadat příliš působivě..

RadaPokud je pro vás obtížné představit si obrázek v hlavě, načrtněte jej nebo použijte speciální program. Skica vám pomůže zorientovat se a porozumět tomu, co chcete.

Strom vybereme podle barvy

Strom vybereme podle barvy

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: 220+ fotografií nového designu kuchyně 9 m2: Funkční a lakonický design

Uzavřená kuchyně

V uzavřené kuchyni není důležitost funkčnosti tak vysoká, ale význam stylu je vyšší. Koneckonců, uzavřená místnost současně zanechává úplnější dojem a netrpí neustálými teplotními poklesy, možnou vysokou vlhkostí v důsledku deště.

Problémy s funkčností

Funkce uzavřené kuchyně je v zásadě méně náročná než funkce otevřené kuchyně:

 • Podlaha může být nejen kamenná nebo kachlová, ale také potažená linoleem. Vlhkost v místnosti je nižší, proto je nepravděpodobné, že by bobtnala a byla v bublinách.
 • Můžete opravit stěny na stěny, lepit omyvatelné tapety, nechat je dřevěné, pokud je celý dům ze dřeva nebo z cihel, pokud je vyroben z cihel. Hlavní věc je, že dlaždice, tapety a dřevo jsou vysoce kvalitní a mohou odolat vnějším hrozbám..
 • Strop je třeba omítnout, nebo pokud jsou na něm trámy, nechat jej beze změny.

V uzavřené kuchyni je zvolený styl velmi důležitý.

V uzavřené kuchyni je zvolený styl velmi důležitý.

Nábytek může být jakýkoli, hlavní věc je, že mezi ním není více než sedmdesát centimetrů. Kromě toho je třeba dodržovat pravidlo „pracovního trojúhelníku“. Podle něj dřez, sporák a lednička musí být umístěny tak, aby se mezi nimi vytvořil trojúhelník. To usnadňuje pohyb mezi nimi a snazší vaření..

Styl

Uzavřený prostor je nenáročný na funkčnost, ale hodně na styl. Zde se můžete otočit výběrem něčeho zajímavého, neobvyklého a převzetím designu.

Takže pro dům v zemi můžete použít následující styly:

Minimalismus

Bílé, krémové, modré barvy vám umožní rozšířit i malou kuchyň. Na podlaze – světlé dřevo nebo linoleum, na stěnách – obyčejná tapeta nebo barva. Omítněte strop. Vyberte si lehký nábytek, čím méně toho bude, tím lépe. Přírodní materiály, hlavně dřevo. Příslušenství by nemělo být mnoho – žaluzie na okně, mísa ovoce na stole. Vložte všechny talíře, nářadí, užitečné drobnosti do skříněk. Dává pocit prostornosti a svobody.

S prvky minimalismu

S prvky minimalismu

Země

V zásadě stejný styl, jaký lze aplikovat na otevřenou kuchyň. Podlaha je kamenná, stěny jsou dřevěné, místo desky jsou kamna nebo krb. Nábytek je dřevěný, hrubý, na stůl můžete položit ubrus, na podlahu koberec, který by měl vypadat, jako by byl vyroben doma, rukama. Nádobí by mělo být kameninové s jednoduchými geometrickými vzory. Záclony jsou vyrobeny z lehké tkaniny. Primární barvy jsou přirozené. Dřevo, zelené, hnědé, můžete proložit tmavě červenou barvou. Světelný zdroj by měl být krb, lampa na stole. Pod strop můžete zavěsit lampu simulující petrolej.

Venkovský styl

Venkovský styl

Eco

Materiály – dřevo, bambus, rákos. Proutěný nábytek, ladný, ratan nebo podobné materiály. Osvětlení je rozptýlené, útulné, nejlépe napodobující skutečné svíčky. Místo sporáku, krbu by měla lednice vypadat jako skříň. Na podlaze jsou rohože, na oknech rákosové závěsy. Z příslušenství – kamenina, která vypadá, jako by byla vytesána ručně, zatímco kameninová cetka. Barvy jsou přirozené. Dřevo, zelené, tmavě červené, téměř hnědé, pískově žluté.

Ekologický moderní design kuchyně

Ekologický moderní design kuchyně

Provence

Na podlaze dlažba nebo dřevo, na stěnách barevné květinové tapety, strop natřete na bílo nebo omítněte. Nábytek je tenký, elegantní, můžete proutit, můžete židle s kovanými opěradly. Stůl je nejlépe kulatý, malý. Záclony na okně jsou kávové, krátké, na stole, nejlépe malá lampa pod stínidlem, žárovka v podobném odstínu pod stropem. Nezbytně váza s květinami na parapetu, nutně hodně světla, elegantní talíře, květinová vůně a vůně pečení. Na podlahu můžete položit frivolní koberec v květinách, nebo se bez něj obejdete.

Provence - snadné a příležitostné

Provence – snadné a příležitostné

Podkroví

Pokud kuchyně není v dřevěném domě, ale v cihlovém, bude se perfektně hodit. Podlaha je kovaná, aby vypadala jako beton, na zdech jsou cihly a omítka, pod stropem trámy – ideálně, pokud je vyšší než ve standardních bytech. Nábytek vyrobený ze železa a plastu, s nádobím na položení vysoké kovové police, stolem na tenké kovové nohy a ještě lépe – barovým pultem a barovými židlemi. V rohu musí být kožená sedačka, na zdi musí být graffiti. Na oknech by neměly být žádné závěsy. Barvy – bílá, šedá, černá. Jasné akcenty na minimum.

Cihly na zdech jsou výrazným znakem stylu podkroví

Cihly na zdech jsou výrazným znakem stylu podkroví

Samozřejmě si nemůžete dělat starosti se stylem, ale stačí se řídit radami z části o otevřených kuchyních. Část o kompatibilitě platí i pro uzavřené..

Nevytvářejte příliš mnoho barev, nemíchejte nábytek různých stylů, nedávejte akcenty nikam a v příliš velkém množství, nepřetěžujte interiér drobnými kousky.

Hlavní věcí je nepřehánět to s prvky a doplňky.

Hlavní věcí je nepřehánět to s prvky a doplňky.

Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů

Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů Letní kuchyně na venkově - Jak vybavit? 220+ (foto) DIY designových projektů

Tedy utratit energii za něco, jehož výsledek není v žádném případě zaručen.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak bílá kuchyně s bílou deskou promění interiér? 145+ fotografických stylů a různých návrhových řešení

VIDEO: Nápady do interiéru kuchyně

závěry

V kuchyni je obzvláště důležité, aby všechny věci neměly jen místo, ale aby byly pohodlné. Pokud jste o všem přemýšleli, rozložili ho a ten, kdo vaří, se neustále mění, pak musíte přehodnotit uspořádání předmětů.

Thanks! You've already liked this