Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Grilování v zemi je důvodem, proč mnoho lidí, zejména mladých lidí, obvykle odchází z města. Kebab, příjemná společnost, příroda prakticky zaručuje, že čas strávíte příjemně a s nějakým přínosem. Mnoho lidí má dost jednoduchého přenosného grilu nainstalovaného ve víceméně volném rohu webu. Jiní přistupují k problému s velkým perfekcionismem a zařídí skutečnou grilovací plochu. Zjistěte, jak to nejlépe provést podrobněji dále v článku..

Obsah tohoto článku:

Dohoda

K uspořádání stránek existují různé přístupy. Předně může být otevřený. Tento způsob uspořádání znamená, že se chystáte přijít dacha pouze v létě a vaši přátelé nemají možnost chodit příliš často grilovat.

Grilování bude v zemi nádhernou ozdobou

Grilování bude v zemi nádhernou ozdobou

Otevřená oblast

Otevřený prostor lze snadno vybavit, a ještě snadněji se demontuje. To zahrnuje:

 • Baldachýn. Místo zdí s střecha otevřený prostor má jednoduchou markýzu nataženou přes jídelní kout. Často to připomíná stan – kopete do kolíčků a přetahujete přes ně plachtu. Je snadné jej rozebrat, cena je nízká.
 • Pracovní zóna. Jeho součástí je přenosný gril nebo gril – můžete na něm vařit jakékoli nepříliš složité pokrmy, smažit maso, ohřívat klobásy zakoupené v obchodě. Nepoškodí ji déšť, lze ji na zimu vzít do interiéru. Navíc má nízkou cenu a pokud jde o cokoli, snadno se vymění..
 • Večeře. Stůl a židle kolem – nic jiného není potřeba. V zimě je lze opět nosit uvnitř a zima a déšť jim neublíží, pokud materiál zvolíte dobře.

Vybavujeme podle chuti a pohodlí

Vybavujeme podle chuti a pohodlí

Se správnými barvami vypadá dobře i otevřená plocha..

RadaPokud máte rozpočet – nebo pokud nevidíte potřebu utrácet – otevřený design je pro vás nejlepší..

Zavřeno

Ve skutečnosti je to pravý opak otevřené struktury – stavba je nákladná, relativně dlouhá, ale výsledek bude spolehlivý a krásný, bude vypadat spíše jako samostatná budova než místo..

Vnitřní grilování je dražší na stavbu

Vnitřní grilování je dražší na stavbu

Zadávají to:

 • Výklenek. Má stěny se střechou, vypadá jako malý dům a dokonale ochrání nejen před deštěm, ale také před chladem. Stavba může být drahá, ale můžete ji použít v zimě, pokud si chcete odpočinout v přírodě..
 • Pracovní zóna. Pánev nebo gril je příliš jednoduchý, nemá smysl pro ně dávat altán. Skutečné ohniště, kamna nebo tandoor jsou ale už vážnější. Mohou vařit nejen maso, ale i složitější pokrmy. Můžete dokonce péct chleba, pokud máte chuť..
 • Večeře. Lze jej ozdobit krásně, vkusně a bez omezení materiálu. Koneckonců uvnitř uzavřeného altánu nepotřebují odolávat teplotním poklesům, vysoké vlhkosti a drsným venkovním podmínkám.

Altán je malý, ale to podstatné sedí

Altán je malý, ale to podstatné sedí

RadaUzavřený design má smysl pouze tehdy, pokud je vaše letní chata vhodná k zimování – a pouze pokud jste připraveni na ní jezdit v zimě. V ostatních případech nejsou výdaje příliš oprávněné..

Univerzální

Na takovém místě se můžete shromažďovat jak v létě, tak mimo sezónu – a dokonce i v zimě, pokud jste připraveni dát více či méně trvanlivé oddíly.

Pohodlné použití kdykoli během roku

Pohodlné použití kdykoli během roku

To zahrnuje:

 • Výklenek. Ale pokud má uzavřená struktura v sobě stacionární stěny, pak v univerzální struktuře se skládá z pilířů podporujících střechu. V horkých letních dnech je prostor mezi pilíři ponechán otevřený, aby mohl vát chladný vánek. Ale na podzim nebo za deštivého počasí je uzavřen buď dřevěným panely, buď kovový gril nebo tkanina.
 • Pracovní zóna. Můžete do něj dát gril nebo gril, nebo můžete použít skutečnou troubu nebo otevřené ohniště – podle vašeho vkusu. Univerzální platforma také v této záležitosti plní své jméno..
 • Večeře. Je vhodné volit materiály, které snášejí změny vlhkosti a teploty, ale můžete si koupit něco dražšího, stačí na noc zavřít altán.

Univerzální rekreační oblast

Univerzální rekreační oblast

RadaUniverzální řešení je vhodné, pokud nemůžete předpovědět, jaký bude váš rozvrh – dokud nebudete na dacha, bude čekat v zavřeném stavu, a jakmile dorazíte, snadno se změní.

Patio

Není to příliš běžné, ale má to i výhody.. To zahrnuje:

 • Výklenek. Zpravidla má střechu a sloupy, které ji podpírají – a jedna ze stěn je nahrazena zdmi domu nebo některé z vedlejších budov. To zajišťuje větší spolehlivost a navíc je snazší se chránit před větrem. Přítomnost zdi vám navíc umožňuje experimentovat s designem..
 • Pracovní a jídelní prostory. Plně všestranný – ale obvykle je pracovník přenášen mimo zahradu. Ani ne tak z praktických, jako z estetických důvodů.

Můžete experimentovat s designem

Můžete experimentovat s designem

RadaPokud je v blízkosti domu vhodné volné místo, vyberte si terasu..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak vybavit letní kuchyni v zemi? 220+ (foto) DIY designových projektů

Umístění

Bez ohledu na to, který z nápadů na uspořádání se vám nejvíce líbil, musíte pro místo najít místo, které splňuje určitá kritéria:

 • Vzdálenost od domova. Pokud nemluvíme o terase, kde je již vše jasné, může být vzdálenost problematická. Na jedné straně by to nemělo být malé – jinak, jakmile budete mít hosty, může do domu jít kouř. Na druhou stranu by neměla být velká – jinak vás mučí přinášet jídlo z lednice a odnášet špinavé nádobí. Obecně je lepší, když je to více než méně – s kouřem neuděláte nic, ale hosté pomohou s přenášením věcí..
 • Bezpečnostní. Bez ohledu na to, co budete mít – ať už krb, gril, skutečná kamna – hrozí požár. Proto je místo obvykle dlážděné dlaždicemi, které nehoří, a je umístěno daleko od všeho, co může vzplanout – od dřevěných plotů, stromů, keřů, dětských hřišť.

Snažte se neumísťovat blízko domu, aby kouř nepřekážel

Snažte se neumísťovat blízko domu, aby kouř nepřekážel

 • Voda. Přinášet vodu na místo samostatně je nákladné a časově náročné. Je mnohem snazší jej umístit, abyste nemuseli chodit příliš daleko ke zdroji vody..
 • Vítr. Pokud máte přibližnou představu o tom, jaký vítr ve vašem venkovském domě nejčastěji fouká, musíte hřiště zařídit tak, aby se kouř z něj nesnesl směrem k domu, místu, kde si hrají děti, a obecně k lidé.
 • Úleva. Je obtížné rozložit dlaždice na nerovný povrch – s největší pravděpodobností bude nutné ji dodatečně vyrovnat, a to je energie, čas, možná pomoc pracovníků. Proto je lepší okamžitě vybrat místo, které to nepotřebuje..

Skvělé místo na terase

Skvělé místo na terase

Je dobré, když se vám podaří lokalizovat web někam daleko od předního vchodu na web – umožní vám to cítit určité soukromí, což je vždy příjemné.

RadaUrčitě si představte, jestli bude možné položit cestu ke grilu. V opačném případě může být nepohodlné se k němu dostat..

Zajistěte vše pohodlně

Zajistěte vše pohodlně

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Chodníkové cesty v zemi – Návrh nádherného dvora (120+ fotografií)

Pracovní plocha – ohniště

Srdcem každé grilovací oblasti je místo, kde se bude připravovat jídlo. Můžete se omezit na klasické grilování, nebo si můžete vybrat něco exotičtějšího – existuje několik řešení:

 • Pánev. Klasika, která nikdy nezestárne. Cena je nízká, spolehlivost je mimo grafy. Jedná se o kovovou krabici s nohami. Na bocích jsou otvory, které zajišťují větrání, nahoře podél okraje vybrání pro špejle. V ohništi je položen strom, shoří na uhlí, nahoře se opeče maso navlečené na špejlích. Neočekává se žádné kulinářské potěšení, ale nebude trpět deštěm, přežije zimu a bude skvěle sloužit několik desetiletí..
 • Gril. Poněkud originálnější – na první pohled ze všeho nejvíc připomíná pánev, která byla nasazena na nohy, opatřena pokličkou a vyložena na ulici. Ve spodní části grilu je prostor pro uhlí, nad nimi je připevněn rošt. Nemůžete na něm smažit kebab, ale je velmi vhodné uzení ryb, masa nebo smažení klobás pro párky v rohlíku. K dispozici je také kombinovaná struktura – mřížka pro grilování, která vám umožní přeměnit ji na druh grilu.

Brazier je věčná a nestárnoucí klasika každé letní chaty

Brazier je věčná a nestárnoucí klasika pro jakoukoli letní chatu

 • Zahradní trouba. Dobrý nápad na terasu, protože je vybaven komínem, což znamená, že kouř během vaření nevstoupí do domu. Není určeno pro kebab, můžete v něm vařit pouze v pokrmech – ale můžete vyzkoušet nejrůznější guláše, cereálie, koláče a podobné zázraky vaření.
 • Otevřené ohniště. Jedná se o krb obložený přírodním kamenem nebo cihlami po obvodu. Umožňuje smažit klobásy na větvičkách, péct brambory – přinést kempovací romantiku na vaši pravidelnou zahradu.
 • Tandoor. Stejná zahradní trouba, ale orientálním způsobem. Má tvar džbánu, umožňuje pečení různých plochých koláčů a pita chleba na stěnách. Dobré, pokud rádi pečete, rádi pracujete s těstem a ošetřujete své přátele.
 • B-B-Q. Ve skutečnosti je to kříženec grilu a grilu. Sundejte rošt – můžete smažit kebab. Dejte na rošt – můžete ohřát párky, udit ryby, smažit maso. Často vybaven víkem, přenosný. Lze snadno přeskupit z místa na místo.

BBQ je běžně používané a oblíbené při relaxaci

BBQ je běžně používané a oblíbené při relaxaci

RadaPokud chcete ze stránky dosáhnout maximální možné funkčnosti, doporučujeme kombinovat pánev, gril nebo gril s troubou nebo tandoorem. Tato kombinace vám umožňuje vařit mnoho jídel podle vaší nálady..

Ale zároveň nemá smysl dávat kamna na otevřené místo..

Dobrý čas

Dobrý čas

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak vytvořit bazén v zemi vlastníma rukama (165+ fotografií)? Rám, vnitřní, beton – Co je lepší?

Jídelní kout – nábytek

Nábytek, který bude instalován na místě, by měl být nejen (dokonce ani ne tak moc) krásný jako funkční. Přesto musí stát na čerstvém vzduchu. A jeho funkčnost závisí na materiálu..

Nejčastěji je to plast. Má to plusy:

 • Nízká cena. Plastický nábytek stojí nejméně – proto je nejjednodušší vyměnit.
 • Ulehčit. Je mnohem snazší nést do místnosti stůl vyrobený z plastu, než stůl ze dřeva. Zvládne to i nepříliš fyzicky silný člověk.
 • Spolehlivost. Samozřejmě nemůžete srovnávat se spolehlivostí dřeva, ale plast není absolutně citlivý na změny teploty, nebojí se vlhkosti a zahradních škůdců.
 • Rozmanitost barev. Můžete najít monochromatický nábytek, je to možné se vzorem a barva bude vždy jasná, slavnostní.

Vybírejte hlavně plastový nábytek

Vybírejte hlavně plastový nábytek

Samozřejmě existují i ​​stinné stránky:

 • Specifický vzhled. Plast se dívá na svou cenu, a proto si nebude rozumět s drahými povrchovými úpravami, složitým designem.
 • Křehkost. Nebojí se vody s teplotou, to je pravda, ale na druhou stranu na slunci poměrně rychle mizí, časem se opotřebovává a může prasknout při nárazu.

Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií) Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií) Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Plastový nábytek je dobrým řešením pro otevřený prostor. Bude možné neztrácet čas, aby ho přinesli do domu, a navíc dobře zapadá do obecného tónu plachty a grilu.

Kovaný nábytek je další věc. Má další výhody:

 • krása. Kovový nábytek je obvykle vyroben ladně, s tenkými nohami a kudrlinami. Vypadá originálně, zajímavě.
 • Trvanlivost. Kov není plast. Může trvat několik desetiletí, zvláště pokud jej vezmete do interiéru a každý rok ho ošetříte proti rzi..
 • Spolehlivost. Nebojí se vody, teplotních změn, nevybledne na slunci, netrpí mechanickým poškozením, je lhostejný k účinkům škůdců.

Zahradní nábytek z tepaného železa s dlouhou životností

Zahradní nábytek z tepaného železa s dlouhou životností

Protiváha proti:

 • Vážnost. Přesun nábytku z tepaného železa z místa na místo je obtížný, zvláště pokud nejste zvyklí zvedat závaží nebo vás bolí záda.
 • Cena. Kov je dražší než všechny ostatní materiály – pokud samozřejmě nemluvíme o drahých druzích dřeva, které nepotřebují zpracování.

Ale kov vypadá dobře téměř všude. S jeho pomocí můžete z obyčejné platformy udělat zajímavý designový výkon, zvláště pokud jste chytří v hledání všech ostatních prvků..

Prostor pro grilování s dřevěným nábytkem

Prostor pro grilování s dřevěným nábytkem

Dalším materiálem je dřevo, buď pevný, nebo réva, ze které se tkát. Výhody jsou stejné:

 • krása. Dřevo je ušlechtilý materiál, bez ohledu na to, o jakém druhu mluvíme. Může to být dub, možná borovice nebo ratan. Jakýkoli design z toho vypadá dobře, zajímavě.
 • Pohodlí. Pokud neberete hrubě pletené židle, ale elegantní proutěná křesla, bude se vám v nich pohodlně a příjemně sedět, zvláště pokud na sedadlo položíte něco měkkého.
 • Spolehlivost. Pokud se stromem zacházíte správně – nebo pokud berete odolný druh – nebude se bát vlhkosti, teplotních změn ani škůdců.
 • Trvanlivost. Pokud s nábytkem zacházíte opatrně, vydrží vám několik desítek let..

Dřevěný nábytek vždy vypadá krásně

Dřevěný nábytek vždy vypadá krásně

Nevýhody také existují:

 • Cena. Správně zpracované dřevo je drahé, stejně jako vzácné druhy..
 • Potíže při odchodu. Pokud se o strom nestaráte, vyschne nebo začne hnít. Může být pohlcen chybou, může prasknout mechanickým namáháním. Proto bude muset být zpracován alespoň jednou za rok..

Strom se používá nejčastěji v uzavřených oblastech. Kromě toho je nutné pamatovat na bezpečnost a instalovat nábytek tak, aby se k němu nemohly dostat jiskry z ohně..

Hlavní věcí je použít dřevo odolné vůči vlhkosti

Hlavní věcí je použít dřevo odolné vůči vlhkosti

Ostatní materiály – dřevotříska popř MDF, například – prakticky se nepoužívají, protože nepociťují pobyt venku dobře.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Katalog květin pro letní sídlo (240 + Fotografie se jmény): Všechna pravidla pro vytváření neuvěřitelné krásy

Dokončovací práce a dekorace

Aby byl výsledek nejen pohodlný a sloužil po dlouhou dobu, ale také vypadal dobře, musíte věnovat pozornost dokončení dekorace.

Běžně se používají následující nátěry:

 • Beton. Nebudete muset za tento materiál utrácet mnoho – náklady jsou takové, že většina si může dovolit zaplnit stránky znovu nejméně každý rok. Vypadá to, že to není příliš hezké, vyžaduje dokonale rovnou základnu a rychle upadá.
 • Gumová dlažba. To se používá při výzdobě dětských hřišť, a pokud máte na místě děti, může se tento materiál nejlépe hodit. Je měkký, lehce pružný, nemůžete na něm klouzat. Může se ale roztavit, když čelí horkým jiskrám, časem vybledne a nevypadá příliš zajímavě.

Dlažební desky - jedna z možností potahování

Dlažební desky – jedna z možností potahování

 • Dlažební desky. Pevný, spolehlivý, ničeho se nebojí a vypadá velmi zajímavě, zvláště pokud nepoužíváte jednobarevné prvky, ale vícebarevné, rozkládáte vzor nebo z nich kreslíte. Může prasknout, pokud upustíte něco těžkého, a časem se opotřebuje, i když pomalu. Při nákupu je třeba věnovat pozornost třídě – čím vyšší je, tím déle dlaždice vydrží.
 • Přírodní kámen. Nevypadá tak zajímavě jako dlaždice, ale svým způsobem je velmi krásná. Pokud se chystáte udělat otevřený prostor obklopený zelení nebo s markýzou z popínavých rostlin, pak s nimi bude nejlépe fungovat přírodní kámen. Může trvat i sto let, ale je těžký a drahý.
 • Tráva. Existují odrůdy trávy, které se používají k vybavení zahradních cest. Je těžké ho přešlapovat a hřiště bude vypadat jako skutečná zelená louka. Čas od času ji však budete muset zalévat a řezat..
 • Dřevo. Vypadá jako parkety – krásné, elegantní. Může však trpět náhodnou jiskrou, vyžaduje stejné zpracování jako dřevěný nábytek a je také drahý. Venku je lepší vůbec nepoužívat..

Dřevo na podlaze - vypadá elegantně a krásně

Dřevo na podlaze – vypadá elegantně a krásně

Krytina může být vynikající pro zónování prostoru – jeden materiál je umístěn v blízkosti krbu, jiný materiál v jídelně a v důsledku toho vypadají vizuálně odděleně.

Pokud chcete tento efekt vylepšit, můžete použít:
 • Vytahovat. Pokud je jídelní kout na jednom povrchu, pod markýzou a pracovní prostor pod širým nebem, na druhé straně bude kontrast nápadný. Navíc, takže kouř určitě vyjde a kuchař se bude moci soustředit.
 • Příčky. Místo přepážky můžete použít obrazovku ze dřeva nebo textilie, zelené plochy, tkalcovny, mříž. Obrazovky lze přitom snadno přesouvat, pokud je taková potřeba, ale vše ostatní nelze přeskupit. Je zajímavé, že příčka nemusí být až po střechu nebo samotný baldachýn, ale jen do poloviny.
 • Přítomnost zdi. V tomto případě je jedna zóna na terase blízko zdi, zatímco druhá je nastavena na stranu od sebe..

Posílení účinku v zemi pomocí zdi

Posílení účinku v zemi pomocí zdi

A samozřejmě nemůžete dělat výběr zón bez osvětlení, které se může velmi lišit:
 • S jedním velkým zdrojem. V tomto případě je pod strop zavěšen jeden velký lustr – dobrým řešením by bylo stylizovat jej jako petrolej. V rozích jsou tajemné stíny a není tam vůbec žádné zónování.
 • Se zdroji po obvodu. V tomto případě jsou podél okrajů plošiny umístěny malé lucerny, které nevydávají jasné světlo, ale poskytují měkké osvětlení. Bude to vypadat elegantně a zajímavě..
 • Se samostatnými zdroji v zónách. Můžete tedy lampu upevnit u grilu a postavit lampu na stůl – přítomnost zón bude tedy zřejmá a pro všechny přítomné bude dostatek světla..
 • Pouze s jedním zónovým osvětlením. Docela zajímavé řešení, které umožňuje vybrat pouze jednu zónu – nejčastěji jídelní kout.

Zajistěte dobré osvětlení

Zajistěte dobré osvětlení

Jako světelné zdroje můžete použít elektrické žárovky, LED pásek (lze jej upevnit v listí rostlin v okolí), lucerny napájené solárními bateriemi. Pokud nechcete kupovat lucerny a vést elektřinu, můžete použít živý oheň – svíčky a ikonové lampy.

Doplnění obrázku pomůže:

 • Textil. Ubrus, koberec pod stůl, potahy na židle – to vše by mělo mít jeden styl a nejlépe praktickou funkci.
 • Příslušenství na vaření. Měli by mít také stejný styl.

Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií) Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií) Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Grilovací plocha v zemi: Jak vybavit místo altánem, grilem a grilem? (180+ fotografií)

Více „domácích“ doplňků, jako jsou vázy, ubrousky, obrazy, rakve na webu, nebude na místě.

VIDEO: Jak by mohl vypadat grilovací kout?

závěry

Grilovací plocha pro kutily je oblast, kde můžete trávit čas se svými blízkými a přáteli. Doufáme, že jsme vám mohli říci o všech možnostech uspořádání, a můžete vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru pro relaxaci..

Thanks! You've already liked this