Rysunek 3D – nowy i ekscytujący trend wśród artystów i rysowników hobby

Większość artystów to ludzie żądni przygód. Wszystkie nowości w zakresie rysunku i malarstwa należy wypróbować.

Dla nas rysunek 3D to ekscytująca nowość, której chcielibyśmy się bliżej przyjrzeć. A jeśli chcesz dowiedzieć się o tym trochę więcej, po prostu przeczytaj uważnie teraz…

Rysunek 3D to trend od kilku lat, nie tylko wśród artystów i rysowników hobbystów. Trójwymiarowe rysunki wyglądają naprawdę świetnie i oferują zupełnie nowe i ekscytujące możliwości kreatywności. Długopisy do drukarek 3D, które również mieszczą się w kieszeni, są łatwe w użyciu i łatwe w użyciu dla młodszych i starszych.

3d długopis do rysowania 3d

Ekscytująca historia pióra 3D

Pierwszym długopisem 3D jest 3Doodler firmy Wobbleworks. W rzeczywistości dostał błąd w rozwoju zabawek z powodu drukarki 3D. Eksperci usunęli głowicę drukującą z drukarki 3D i ręcznie skorygowali problematyczny obszar. Tak powstał 3Doodler.

Pióro 3D zostało zaprezentowane po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej 2013 w Berlinie. 3Doodler odniósł sukces dzięki platformie crowdfundingowej Kickstarter, która go sfinansowała i wywołała sensację. Po jego sukcesie i uwadze mediów, znaleziono również wielu innych dostawców. Ten długopis został po raz pierwszy zaoferowany na rynku niemieckim w listopadzie 2013 roku. Pióro do drukowania 3D jest generalnie wciąż we wczesnej fazie rozwoju. Jednak w Internecie jest już kilka porównań. Oto na przykład 10 najlepszych długopisów 3D w porównaniu.

Tinker ciekawe rzeczy z długopisami 3d

Jak działa długopis 3D?

Wygląda na pierwszy rzut oka pióro do drukowania 3D jak zwykły długopis. Jedyną różnicą od zewnątrz jest to, że jest nieco grubszy, cięższy i ma kilka więcej przycisków niż klasyczny długopis. Główna różnica polega na użytym materiale. Zamiast atramentu używa się plastiku. Jest podgrzewany w tym specjalnym długopisie, a następnie wychodzi z końcówki jak atrament w normalnym długopisie.

Tworzywo sztuczne twardnieje ponownie w ciągu kilku sekund i nadal można je w tym czasie zginać pojedynczo. Funkcjonalnie przypomina to pracę z pistoletem do klejenia na gorąco. To w końcu będzie wyglądało, jakby z pióra wychodził wątek. Pióro 3D umożliwia tworzenie trójwymiarowych i trójwymiarowych dzieł sztuki, nie tylko na papierze.

W zależności od modelu długopisu prędkość przepływu tworzywa można ustawić indywidualnie, dzięki czemu można pracować szybciej lub wolniej. Ten proces daje możliwość stworzenia najbardziej kreatywnych i szalonych obiektów, tak jak w powietrzu. Kolejną zaletą tego długopisu jest to, że można go używać na praktycznie każdej powierzchni.

różne filamenty do rysowania 3d

Filamenty 3D i akcesoria

Rysowanie 3D nie jest możliwe bez filamentów. Włókna ABS i PLA są szeroko stosowane. Różnica między nimi polega na tym, że PLA (Polylacitd) to biodegradowalne tworzywo sztuczne wykonane z surowców odnawialnych (skrobia kukurydziana lub trzcina cukrowa). ABS (akrylonitryl-butadien-styren) to termoplast, który gwarantuje wysoką twardość, wytrzymałość i dobrą odporność na zarysowania. Oba są dostępne w różnych kolorach. Istnieją nawet włókna, które pochłaniają światło w ciągu dnia i świecą w nocy. To wspaniałe rzeczy nie tylko dla dzieci, ale też zachwycają dorosłych.

Jeśli chodzi o akcesoria, to obecnie na rynku jest tylko kilka produktów. Tylko dla 3Doodler i 3Doodler 2.0 istnieją rozszerzenia, które ułatwiają rysowanie i zapewniają jeszcze więcej zabawy. W przypadku niektórych innych modeli dostępne są uchwyty zabezpieczające do stabilnego przechowywania.

rysowanie postaci z kreskówek za pomocą pióra 3d

Co możesz zrobić za pomocą pióra 3D

Długopisy do drukowania 3D są obecnie bardzo poszukiwanymi i gorąco dyskutowanymi obiektami. Długopisy te mogą być używane na wiele różnych sposobów. Od osobistych potrzeb i indywidualnego użytku (takiego jak personalizacja produktów, np. tworzenie etui na smartfony) po zabawne figurki dla dzieci, urządzenie nie ma żadnych ograniczeń. Za pomocą pióra 3D możesz opanować wspaniałą biżuterię i akcesoria, a także różne przedmioty dekoracyjne. Nawet niektóre sektory zawodowe, takie jak na przykład architektura, mogą na tym skorzystać. Dzięki tej innowacji można szybko i łatwo wykonać różne konstrukcje modelowe. W poniższym filmie możesz zobaczyć, jak narysować Wieżę Eiffla i jak ona faktycznie działa. W sieci jest mnóstwo innych pomysłów.

Przyszłość długopisów do drukarek 3D

Ponieważ ta innowacja jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, nowe wynalazki, ulepszenia i dostawcy z pewnością trafią na rynek w ciągu najbliższych kilku lat. Mówi się nawet, że te długopisy mają same w sobie pomagać w medycynie. Australijscy naukowcy rozpoczęli tę aplikację w Centrum Doskonałości Elektromateriałów. Opracowałeś długopis o nazwie BioPen, który w przyszłości pozwoli lekarzom bezpośrednio drukować masę kostną ludzkiego ciała.

Jesteśmy bardzo podekscytowani dalszym rozwojem pióra 3D. A ty?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kopii długopisów 3D, co utrudnia podjęcie decyzji o zakupie. Jako użytkownik powinieneś sam zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze: cena czy jakość?

Rysunek 3d jako innowacyjna technologia

Zrób dekorację samodzielnie za pomocą długopisu do druku 3D

telefon komórkowy piekło rysunek 3d

Thanks! You've already liked this