Długie rzęsy – porady dotyczące pielęgnacji i stylizacji, które są ważniejsze niż drogie kosmetyki!

Czy piękno dużo kosztuje? Wiele firm kosmetycznych rozpowszechnia to przesłanie. Zdecydowanie warto zainwestować w wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne. Ale nie jest to konieczne tak często, jak nam to przekazuje. Ponadto pomaga w bardzo ograniczonym stopniu, jeśli nie znasz odpowiednich zasad codziennej pielęgnacji. Bardzo dobrym tego przykładem są długie rzęsy. Istnieje szereg naturalnych i prostych wskazówek pielęgnacyjnych, które nadadzą Twoim rzęsom naturalnego piękna. I to jest właściwa podstawa dla pomysłów na stylizację z wysokiej jakości produktami do makijażu! Zapotrzebowanie na drogie produkty pielęgnacyjne i kosmetyki zredukowane do minimum.

Regularnie czesać i masować rzęsy!

Wyczesać i masować długie rzęsy

Przeczesać i masować długie rzęsy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w ogóle istnieją małe grzebienie do rzęs? Nie, dbanie o to nie jest przesadą! To nawyk na kilka minut i jak każdy inny włos sprawi, że rzęsy będą rosły szybciej, gęstsze i bardziej wyrównane.

Powtarzaj ten nawyk codziennie przez kilka tygodni, a na końcu na pewno zauważysz ogromną różnicę. Rzęsy można nie tylko czesać, ale także masować. Oprócz doskonałego relaksu dla oczu, pobudzi również mieszki włosowe. W ten sposób rzęsy będą lepiej rosły i oczywiście będą wyglądały o wiele ładniej.

Istnieją różne wskazówki dotyczące makijażu długich rzęs

brązowe oczy długie rzęsy pomysły

Różne produkty pielęgnacyjne jako maski na długie rzęsy

Oliwa z oliwek i wazelina to tylko dwa z wielu różnych przykładów odpowiednich produktów do pielęgnacji rzęs. Olej kokosowy, ten uniwersalny produkt pielęgnacyjny, to kolejny świetny pomysł. Nawiasem mówiąc, na rynku dostępne są spirale do rzęs z różnymi naturalnymi produktami pielęgnacyjnymi – tzw. odżywkami do rzęs. Jeśli łatwiej Ci się nimi zająć, możesz je zdobyć! Możesz użyć jednej lub dwóch kropli tych lub innych olejków pielęgnacyjnych i wmasować je w rzęsy. Z wazeliną potrzebujesz trochę więcej, ale też nie za dużo. Olejki pielęgnacyjne najlepiej nakładać przed snem. Wazelinę można nosić również w ciągu dnia, co podkreśli rzęsy. W codziennym życiu nie będziesz potrzebować żadnego makijażu na rzęsy. W ten sposób chronisz swoje naturalne piękno, a drogie i zawsze nieco szkodliwe kosmetyki możesz używać tylko na specjalne okazje.

Rzęsy to jeden z najważniejszych detali makijażu

długie rzęsy szaro-niebieskie oczy

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie od zawsze było popularnym i bardzo uniwersalnym sposobem pielęgnacji urody. Jeśli zależy Ci na piękniejszych, dłuższych rzęsach, są produkty i składniki, na które powinnaś zwrócić większą uwagę. Z pewnością potrzebujesz dużo witaminy E, a białka są również niezbędne. Witaminę E można przyjmować jako suplement diety lub nakładać bezpośrednio na rzęsy. Białka powinny oczywiście być pozyskiwane z odpowiednich źródeł pożywienia. Ponadto biotyna jest bardzo ważna dla prawidłowego wzrostu włosów i rzęs. Ten składnik jest również znany jako witamina H lub koenzym R2. Inne wskazówki żywieniowe obejmują uzyskanie odpowiednich aminokwasów i przeciwutleniaczy. Artykuły na temat zdrowego odżywiania uczą, jak je spożywać, ale już teraz możesz zapamiętać następującą listę przedmiotów: owoce cytrusowe, awokado i warzywa liściaste.

Wolisz podkreślić oczy lub usta? Działa to świetnie z naturalnymi produktami pielęgnacyjnymi!

eyeliner i długie rzęsy

Trendy w stylizacji rzęs

Zadbane długie rzęsy mogą być również cudownie wymodelowane. Aby nie zepsuć rzęs, koniecznie zaopatrz się w ładną szczoteczkę, która jest delikatna dla rzęs. Ważne jest, aby dobrze znać kształt swoich rzęs. Odpowiednie są różne szczoteczki, w zależności od tego, czy masz proste, czy łamliwe rzęsy. Podstawowe wskazówki na ten temat można znaleźć w wielu artykułach, w tym w tym z Brigitte.

Jak w przypadku każdego rodzaju makijażu, w stylizacji rzęs istnieją pewne trendy. W tym roku modne jest znacznie mocniejsze podkreślanie górnych rzęs niż dolnych. Należy osiągnąć szczególnie wysoką gęstość. W końcu chcesz uzyskać czarujący wygląd retro, taki jak na poniższym obrazku!

Takie rzęsy są teraz modne!

trendy rzęs

Uważaj na makijaż

szare oczy długie rzęsy

Wskazówki do makijażu rzęs często opierają się na kontrastach

jasne spojrzenie długie rzęsy

Polegaj na naturalnej pielęgnacji, a dopiero potem na sztucznych środkach!

długie rzęsy u kosmetyczki

Kolejny przykład pięknych naturalnych rzęs dzięki świetnej pielęgnacji i wskazówkom w zakresie makijażu

długie rzęsy niebieskie oczy

Sztuczne roztwory na długie rzęsy powinny być uzupełnieniem naturalnej pielęgnacji

długie rzęsy ciekawa symetria

długie rzęsy pomysły o wysokim kontraście

sztuczny makijaż długich rzęs

Zawsze dbaj o swoje rzęsy, gdy stosujesz się do jakichkolwiek wskazówek kosmetycznych

długie rzęsy szczypcami

długie rzęsy z makijażem

długie rzęsy świetny tusz do rzęs

Znajdź najbardziej odpowiednią szczoteczkę do swoich rzęs!

różowa szczoteczka do długich rzęs

piękne cienie do rzęs i długie rzęsy

Thanks! You've already liked this