Stół z pnia drzewa – wspaniałe dzieło sztuki w salonie

Stół z bali z kominkiem

Drewniane stoły wykonane z pni pochodzących z recyklingu

Wprowadzanie akcentów do pomieszczenia to doskonały sposób na zwiększenie ciepła i komfortu w pomieszczeniu. Wykorzystanie bali jako mebli stało się w tym sezonie niezwykle popularne. Istnieją różne kawałki, które można ciąć na różne sposoby.

Fakt, że możesz przyczynić się do naturalnego wyglądu bez roślin, jest wspaniały, prawda? W ten sposób doświadczasz piękna drzew pośrodku własnego domu.

Stół z pnia drzewa

Stołek stołowy z pnia drzewa

Wiejski pień drzewa jest naprawdę solidny. Uwielbiam sposób, w jaki masz koła przymocowane do tego elementu. Oczywiście jest to bardzo praktyczne podejście, choć też naturalne. Kora została usunięta, ale rogi pozostają nieco szorstkie, a kolor jest super naturalny.

Przekonasz się, że to rozwiązanie jest super funkcjonalne. Pnie drzew są ciężkie, dzięki czemu można je łatwo przenosić w przód iw tył. Możesz zrobić z niego duże krzesła i w ten sposób zabezpieczyć dodatkowe miejsca dla gości, którzy prawdopodobnie będą przychodzić raz za razem.

Jak wspaniały jest kształt przedstawionych tutaj mebli! Myślę, że to wspaniale, że pień drzewa nie tylko ma okrągły kształt, ale że można tu również zobaczyć kształt drzewa. Są wykonane w kolorze białym i wyglądają wspaniale. Wykazują jednak bardziej dopracowany wygląd niż kawałki z chropowatymi narożnikami i naturalnym cieniowaniem. To byłby świetny dodatek do pokoju w stylu plażowym.

Stoły z litych pni drzew

Stół z obrusów z pnia drzewa

Z pnia tego drzewa wyrzeźbiono nogi, co również przyczynia się do jego lekkiego wyglądu i większej mobilności. Uwielbiam zwiewny i lekki charakter dekoracji. Na tym pniu drzewa pasują do siebie szare kształty. Wynika to głównie z przytłumionego szarego tła w pomieszczeniu. Czy to nie jest świetne połączenie ciepłych i chłodnych niuansów??

Na uwagę zasługuje w salonie w szarej kolorystyce

Stół z pnia drzewa stolik kawowy salon

Poziome plastry pnia jako powierzchnie stołu

Stół wykonany z litego pnia drzewa

Tutaj również doświadczamy świetnego zwiewnego i lekkiego wyglądu. Ale stół może być ciężki! Cienkie metalowe nóżki nadają zwykle masywnemu pniu drzewa bardzo lekki charakter. Teraz wygląda idealnie gładko. Nie sądzisz, że ścięcie tego drzewa musiało być trudne?

Mimo podobnych nóżek mamy tu do czynienia z zupełnie innym kawałkiem. Kora została usunięta, ale zachowany został naturalny kształt i pęknięcia. W ten sposób osiągnięto znacznie cieplejszy i bardziej wiejski charakter niż w poprzednim przykładzie. Mogłabym idealnie wyobrazić sobie te elementy w moim pokoju. Przyniosłoby to wiele korzyści, w tym wprowadzenie naturalnych niuansów, ożywienie nowoczesnego pokoju naturalnymi akcentami.

Małe stoliki boczne

vintage stolik kawowy stół z drewna wykonany z pnia drzewa

Czy chcesz mieć stołek lub stolik pomocniczy, który niesie ze sobą wiejskie i nowoczesne elementy? Ten mały kawałek tutaj jest idealną mieszanką dwóch elementów, których normalnie nie widzisz razem. Ale jeśli zrobisz wszystko dobrze, to działa bardzo dobrze. I wiesz, co jest naprawdę świetne: w tym przypadku też mamy do czynienia z projektem DIY.

Rustykalny i uroczy

Stół metalowy w stylu vintage wykonany z pnia drzewa

Pionowe plastry pnia jako powierzchnie stołu

lampy okno salon stół wykonany z pnia drzewa

Nadal będziemy rozmawiać o kółkach, ale tym razem mówimy o niskich stolikach kawowych. Przecinając kłody w pionie, możesz zyskać więcej miejsca. To świetny sposób na stworzenie dużej płaskiej powierzchni. Zwróć też uwagę na tapicerkę! Czy nie są bajeczne?!?

Solidny stół jadalny

drewniany stół sufitowy duży stół wykonany z pnia drzewa

Weź bardzo długie drzewo i pokrój je w plasterki od góry do dołu. W ten sposób stworzysz niepowtarzalny, bajeczny stół. Kolory, sęki i zawijasy będą miały swoje własne. Wszystkie są niepowtarzalne i dzięki temu zapewniają niepowtarzalny wygląd. To świetna mieszanka minimalistycznego i wiejskiego.

W pierwszej kolejności chcę wspomnieć, opisując kolejny kawałek, że mamy do czynienia ze stopami IKEA. To dość osobliwe i dość industrialne w połączeniu z pniem drzewa jako blatem stołu, prawda??

Podoba mi się zestawienie próżności, która została nieco bardziej chropowata przez zastosowanie na powierzchni nieobrobionej drewnianej powierzchni.

Blat z litego drewna

Minimalistyczny styl lustra ściennego z pnia drzewa

Osobiście mam w garażu trzy kłody, które czekają na przetworzenie. Teraz szukam źródeł inspiracji do ich obróbki. Czy czujesz to samo? Masz plany na projekty DIY, a może wolisz kupić świetne, gotowe elementy??

Thanks! You've already liked this