Klimt pocałunek – pochwała miłości

Klimt obraz pocałunku

Klimt pocałunek i tęsknota

„Pocałunek” to jedno z najsłynniejszych dzieł secesji i najsłynniejszy obraz Gustava Klimta.Oryginał znajduje się obecnie w austriackiej Galerii Belverdere.

Pocałunek to kwadratowy obraz (180cm x 180cm), powstały w latach 1908-1909, który historia sztuki określa jako “złotą fazę” artysty.

Popularność obrazów z tego okresu związana jest z wykorzystaniem złotego brązu. Wzorem jest malarstwo bizantyjskie, które sam Klimt poznał podczas podróży do Rawenny.

Bösendorfer Stadtsalon w Wiedniu z dumą prezentuje fortepian Klimta

Klimt model pocałunku złych wiosek

Materiały i kolory przywołują skojarzenia magiczne i religijne. Bogata ornamentyka sugeruje również bogactwo materialne i duchowe. Nawiasem mówiąc, są to wyraźne cechy secesji.

Historia pochodzenia

Istnieje kilka historii o tym, jak powstał obraz. Najbardziej znanym jest to, że dwoje kochanków pośrodku obrazu, Klimt i jego kochanka Emilie, są.

Pocałunek z Klimta, reprezentowany przez syryjskiego artystę ulicznego

Klimt the Kiss Syryjska sztuka uliczna

Złoty motyw jako etui na telefon komórkowy

Klimt przypadek pocałunku

Inna historia mówi, że Klimt otrzymał zamówienie od hrabiego. Hrabia zakochał się w damie dworu, której portret nosił na wisiorku na naszyjniku. Jego życzeniem było, aby Klimt wcielił się w przedstawioną damę całującą się z hrabią. Gustav Klimt spełnił jego rozkaz, a tym samym również życzenie hrabiego. Jedno pytanie było niejasne: dlaczego kochankowie tak naprawdę się nie całują? Klimt twierdził, że chciał wyrazić pragnienie, nastrój, atmosferę na krótko przed pocałunkiem. Wibrująca czułość, którą pocałunek zamienia w połączenie miłości i namiętności.

Pocałunek Klimta jest symbolem wiary w wieczną miłość

Klimt tort pocałunek

Malowidło, które ma ponad 100 lat, jest szczególnie cenione przez młodzieżKlimt pocałunek w miejscu pracy

Jako fragment lub cały obraz – pocałunek Klimta jest zawsze rozpoznawalny

Klimt pocałuj hiszpańską ścianę

Klimt wyjawił później bliskim przyjaciołom, że w trakcie swojego zadania zakochał się w pani z przyczepy, dlatego pocałunek przedstawił jako tęsknotę.

oznaczający

Pocałunek to obraz przedstawiający wieczną chwilę przyjemności. Obraz jest prawdopodobnie wyrazem wiecznej miłości między mężczyzną a kobietą.

Klimt Pocałunek również cieszy się dzisiaj z niezwykłego sukcesu. Portret dwojga kochanków i nieśmiertelnej miłości jest preferowanym motywem ze względu na jego pozytywną charyzmę.

Obecnie motyw obrazu można zobaczyć na różnych akcesoriach 

Klimt pocałunek był świetny

Po prostu nigdy nie znudzi Ci się patrzenie na to połączenie kształtów i kolorów

Klimt torbę pocałunków

Pocałunek Gustava Klimta odzwierciedla przekonania i wartości secesji

Klimt pocałunek tatuaż

Thanks! You've already liked this