Sofistikovanost dávné doby: více než 60 luxusních rokokových interiérů a osobitý styl

Interiér v pastelových barvách

Interiér v pastelových barvách

S rokokovým stylem je spojen luxus, propracovanost a okázalost. Zdobení místnosti nebo celého domu v tomto směru není snadný úkol, ale je docela dostupné pro realizaci. V moderní realitě se čisté rokoko samozřejmě nenachází, alespoň v bytech a soukromých domech, které byly postaveny v 21. století..

Koupelna s květinovými tapetami

Koupelna s květinovými tapetami

Charakteristické znaky

Tento styl, který vznikl v 18. století, má řadu charakteristických rysů. Mezi nimi vyniká následující:

 1. Paleta barev je především kombinací pastelových odstínů a bílé, je požadováno zlacení.
 2. Kdykoli je to možné, existuje štukování: na stěnách, stropech, okenních rámech, dveřích.
 3. Používají se vícevrstvé textilie.
 4. Každý centimetr prostoru je ozdoben vysokým dekorativním významem. To platí pro nábytek a textil. Používají se kresby, mozaiky, zlacení, štukování, výšivky.
 5. V takových interiérech je ručně vyrobený nábytek nutností. Je zakončena vyřezáváním, vykládáním. Na čalounění se používají hedvábné látky s tematickými vzory.
 6. Vnitřní předměty jsou rovnoměrně rozmístěny po místnosti, v místnosti by neměl být jeden bod s vysokou koncentrací věcí, jinak to bude vypadat jako muzeum.

Prostorný obývací pokoj v rokokovém stylu

Prostorný obývací pokoj v rokokovém stylu

13

Důležité! Během jeho vzniku a aktivního rozvoje byly veřejné prostory a soukromé domy vytvořeny v rokokovém stylu..

Nástěnná dekorace

Rokokové stěny nejsou jen omezeným prostorem místnosti, ale skutečným plátnem pro ztělesnění talentu. Aktivně jsou zdobeny štukovým litím, obrazy, obrazy, jiným dekorem, který odpovídá stylu. Stěny jsou podmíněně rozděleny na samostatné segmenty a jsou do nich zavedeny jedinečné dekorativní prvky..

Důležité! V moderním rokoku je optimální přilepit na stěny papírové tapety s takovými charakteristickými vzory pro styl jako skořápka, kartuš, andělé, květinové motivy.

Knihovna s reliéfními dekoracemi na vysokém stropu

Knihovna s reliéfními dekoracemi na vysokém stropu

Techniky, které lze použít:
 1. Ve fázi návrhu naplánujte umístění štuku a dalšího dekoru.
 2. Namísto tapet naneste na stěny matnou pastelovou barvu.
 3. Původní hedvábné panely jsou úspěšně nahrazeny velurovými tapetami. Při jejich výběru byste měli hledat motivy s královskými liliemi nebo jinými květinovými ozdobami..
 4. Těžkou omítku pro štukování lze úspěšně nahradit polyuretanovými prvky. Ty se snadněji instalují, jsou cenově dostupnější a silnější..
 5. Ruční malování úspěšně napodobují samolepky, decoupage, fototapeta.

13

Strop

Rokokový strop není tak jednoduchý jako v moderních interiérech. Stejně jako zbytek místnosti je vyzdoben luxusně a bohatě. Používají se následující techniky:

 1. Pokud je strop nízký, měl by být natřen bílou nebo béžovou barvou. Po obvodu položte římsu, která je na několika místech přerušena vzory. Uprostřed musí být objímka pro křišťálový lustr, určená pro mnoho žárovek.
 2. Strop lze rozdělit na sekce a každou sekci lze ozdobit samostatnými dekorativními motivy. Štuk lze ponechat bílý nebo natřený zlatou barvou.
 3. S luxusem vysokého půlkruhového stropu může být ozdoben vícebarevnými obrazy zobrazujícími anděly. Štuková lišta by měla být umístěna tak, aby se plynule pohybovala ze stropu na stěny..

Strop je skutečné umělecké dílo

Strop je skutečné umělecké dílo

Důležité! Čím rozmanitější budou štukové lišty a ozdobné prvky, tím lépe. Důležitá podmínka: musí odpovídat rokokovému stylu.

Strop rozdělený na sekce vypadá velmi působivě

Strop rozdělený na sekce vypadá velmi působivě

Rokoková podlaha

Podlaha, stejně jako stěny a strop, hraje obrovskou roli při udržování směru, i když výzdoba je diskrétnější. K dokončení byste měli použít:

 • Parkety, včetně umění.
 • Laminát – lesklý.
 • Laminátové nebo parketové dlaždice, porcelánová kamenina.

Úžasná atmosféra pro odpolední čaj

Úžasná atmosféra pro odpolední čaj

Rada! Je velmi důležité, aby podlaha používala takový povlak, který by měl lesklý lesk, což místnosti dodává vážnost. Použití koberců je povoleno, určitě musí mít dekorativní vzory.

čtrnáct

Nábytek, textil, osvětlení

Nábytek je samostatná konverzace, protože pokud výše uvedené prvky často není tak snadné implementovat, pak jsou interiérové ​​předměty v podobě pohovek, taburet a židlí s vysokým opěradlem nutností.

Skvělý nábytek s ručně vyrobenými prvky

Skvělý nábytek s ručně vyrobenými prvky

Rokokový nábytek je krásný a pohodlný, zpočátku byl převážně ruční práce. Charakteristické vlastnosti všech položek:

 1. Zakřivené nohy.
 2. Hedvábné, saténové čalounění.
 3. Existují orientální ozdoby, zlacení.
 4. Pozoruhodný okamžik – umělecká řezba.
 5. Vyrobeno z masivního dřeva, převážně z lípy nebo ořechu.

Jídelní kout pro velkou společnost

Jídelní kout pro velkou společnost

Textil je jedním z důležitých prvků rokoka. Musí mít tvar, objem, vzorování a samozřejmě hodně látky. Okna jsou zdobena vícevrstvými lambrequiny.

Rada! Pro postel vyberte přikrývku s výšivkou a třásněmi.

13

Důležité! Do jídelního koutu je potřeba ubrus a tomu je přizpůsobeno čalounění židlí.

Protože místnost v tomto stylu by měla být zdobena dostatečně vysokými stropy, měl by být použit velký závěsný lustr, v němž by mělo být alespoň 7-12 ramen. Tvarem připomínají svícny, respektive lampy ve formě svíček..

Velký lustr s umělými svíčkami zdůrazňuje rokokový styl

Velký lustr s umělými svíčkami zdůrazňuje rokokový styl

Rada! Pokud je místnost velmi velká, stojí za to použít dva nebo více identických lustrů umístěných symetricky. Dalšími svítidly, která lze použít, jsou stojací lampy a svícny. V bronzových svícnech navíc můžete použít skutečné svíčky.

čtrnáct

Rokoko je atypickým stylem pro moderní byty a domy. Vyžaduje hodně drahých položek, což může být nedostupný luxus. Kdo však řekl, že by to pro vás nebylo to nejsprávnější a nejelegantnější řešení? Proto – odvažte se!

Thanks! You've already liked this