Piękno natury w Chinach, które po prostu trzeba zobaczyć

Najludniejszy kraj świata, Chiny, wzbudza coraz większe zainteresowanie, nie tylko wśród podróżników. Niestety niewiele wiemy o tym wschodnioazjatyckim kraju, który ma rozległe i zróżnicowane terytorium. Ale każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Chiny, jest zafascynowany ich miastami i naturalnymi krajobrazami i ma wiele do powiedzenia swoim przyjaciołom. Dziś chcemy przyjrzeć się naturalnemu pięknu Chin i podnieść pochmurną zasłonę nieznanego. Pokażemy Ci jedne z najpiękniejszych miejsc w kraju – od malowniczych krasowych krajobrazów w Guilin i Yanshuo po chropowate filary w Zhangjiajie, od kolorowych jezior w Jiuzhaigou po tęczowe góry w Zhangye. Pod koniec tego artykułu z pewnością przekonasz się, że różnorodne naturalne piękno Chin jest tak samo imponujące i fascynujące jak ich wystawna kultura.

 Te imponujące górskie filary (Huang Shan) były źródłem inspiracji dla częściowo unoszących się gór Alleluja w słynnym filmie Avatar – Departure to Pandora.

Chiny słynne naturalne piękno nakładające górskie filary Huang Shan źródło inspiracji dla filmu Avatar

     – Zainspiruj się pięknem natury w Chinach

Rozpoczynamy naszą podróż przez rozległy kraj w Azji Wschodniej i pokazujemy Wam jego urzekającą przyrodę. Dopiero wtedy robimy krótki pobyt w trzech miejscach, gdzie piękna przyroda i bogata chińska historia kulturowa splatają się w nierozerwalną całość.

Chodź ze mną?

Góry Żółte mogą wyglądać, jakby nie pochodziły z tej planety.

Chiny odwiedzają zapierające dech w piersiach Żółte Góry

  • Góry Żółte – urzekające wschody słońca nad morzem chmur

Wyobraź sobie mistyczny krajobraz, wtedy Twój obraz z pewnością będzie przypominał żółte góry w Chinach. Tutaj możesz zobaczyć dziwne poskręcane sosny wyrastające z zakrzywionych skał. Najwyższy szczyt tego wyjątkowego górskiego krajobrazu wznosi się ponad wszystko, imponujący szczyt kwitnącego lotosu, którego wysokość sięga 1864 m n.p.m. Wysokie skały mają dziwaczne kształty, które są stale otoczone mglistymi morzami chmur. Turyści mogą tego wszystkiego doświadczyć w Górach Żółtych – mistycznych i mglistych górskich krajobrazach, które są właściwie najpiękniejsze i najsłynniejsze w Chinach. Jego klasycznymi atrakcjami są „cztery cuda natury”: dziwne sosny, dziwnie ukształtowane skały, morza chmur i gorące źródła. Załączony film daje szczegółowy wgląd w to naturalne zjawisko.

  • Najpiękniejsze krajobrazy krasowe Chin znajdują się wzdłuż rzeki Li

Rzeka Li jest jak arcydzieło artysty, w tym przypadku natura. Ma długość 437 km i prawie zawsze jest otoczona klasycznymi wzgórzami krasowymi. To naturalne piękno zainspirowało już wielu poetów, malarzy i fotografów. Rzeka Li jest uznawana za jeden z „Top 10 Watery Wonders” na świecie przez amerykański magazyn National Geographic. Wielu podróżników z całego świata odwiedza co roku ten obszar Chin, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc podróży na świecie.

Za każdym razem turyści cieszą się idyllicznymi, malowniczymi scenami, które czasem wydają się wręcz nieziemskie.

Chiny naturalne piękno idylliczne sceny rzeka Li

Zdjęcie 7: Struktura piaskowca zaskakuje różnorodnością kolorów

Chiny naturalne piękno formacji z piaskowca zaskakujące różnorodnością kolorów

  • Zhangye –Danxia – Geopark czyli wyjątkowe bogactwo koloru piaskowca

Na dalekim północnym zachodzie Chin znajduje się Geopark Zhangye Danxia, ​​który oferuje swoim turystom zupełnie nieznane dotąd krajobrazy. Rzucające się w oczy formy terenu pojawiają się w różnych kolorach, których trudno opisać.

 Unikalne kształty są często ignorowane przez zwykłych podróżników, ale są bardzo lubiane przez fotografów.

Formacja z piaskowca Naturalne piękno Chin ignorowane przez podróżników uwielbianych przez fotografów

Ten czarujący krajobraz został ukształtowany przez miliony lat przez erozję, wiatr i deszcz, a dziś składa się z krzywych, warstwowych, wielokolorowych struktur, z których większość ma kilkaset metrów wysokości. Gdy świeci na nie słońce, ich kolory są pełne blasku i żywości. Wszystko tutaj wygląda jak obraz olejny, zwłaszcza gdy nad ogromnymi czerwonymi formacjami skalnymi jest krystalicznie czyste, błękitne niebo. Najlepiej pokazuje to następny film.

  • Tarasowe pola Yuanyang nazywane są przez Chińczyków „drabiną do nieba”

Na naszej planecie jest wiele rzeczy, o których wiesz, że nigdy nie da się przewyższyć, gdy zobaczysz ich piękno i poczujesz je z bliska. Dokładnie to poczujesz, odwiedzając pola tarasowe Yuanyang w Chinach. Przekonasz się również, że te pola ryżowe tworzą najpiękniejsze tarasy na świecie. Widok jest dość fascynujący.

Pola tarasowe, które zachwycają kształtami i kolorami.

Chińskie kolorowe pola tarasowe Pola ryżowe urzekają kształtami i kolorami

  • Jiuzhaigou – romantyczne górskie jeziora i kolorowe krajobrazy

Na dalekim zachodzie Chin Jiuzhaigou jest często porównywane do kolorowej krainy czarów. Jiuzhaigou ma piękne, romantycznie położone jeziora otoczone rozległymi lasami górskimi. Jeziora te zmieniają kolor w ciągu dnia i roku. Kolory pochodzą z odbić otaczających zboczy górskich w wodzie oraz z różnych glonów i minerałów w jeziorach.

 Widziałeś kiedyś kolorowe jezioro??

Chiny naturalne piękno kolorowe jezioro niepowtarzalny naturalny urok

Jesień to najpiękniejsza pora roku w Jiuzhaigou, kiedy krajobraz zmienia kolor i oferuje żywe tło jesiennych barw – dziewicze, olśniewające piękno, które fascynuje.

Hangzhou nocą

Hangzhou nocą Zabytki Chin

 – Więcej miejsc i miast wartych zobaczenia w Chinach

Teraz pokażemy Wam jeszcze trzy miejsca, które zachwycają nie tylko swoim naturalnym pięknem. Chińska kultura i historia są tu ściśle ze sobą powiązane i oferują wspaniałą symbiozę z ich unikalnym naturalnym pięknem.

  • Hangzhou jest jak niebo

Około 190 km na południowy zachód od Szanghaju znajduje się Hangzhou, stolica chińskiej prowincji Zhejiang. Jest znany ze swojego malowniczego piękna i stanowi zapierające dech w piersiach naturalne tło dla wielu fotografów.Marco Polo podróżował po Chinach w XIII wieku i opisał Hangzhou jako „najpiękniejsze i najwspanialsze miasto na świecie”..

Najsłynniejszy widok Hangzhou, Jezioro Zachodnie, jest uważany za jeden z najpiękniejszych zabytków w Chinach. Każda pora roku oferuje malownicze sceny, które pozostawiają głębokie wrażenie na turystach.

 Hangzhou i Jezioro Zachodnie – wspaniały widok panoramiczny, którego nigdy nie zapomnisz.

Hangzhou i panoramę Jeziora Zachodniego Chiny

  • Hongcun ma dziewięć wieków

Hongcun to malownicza wioska z pięknymi nabrzeżami dookoła. Słynie z lotosowych stawów i mostów oraz słynie z wyjątkowej architektury. Dlatego przyciąga wielu chińskich studentów sztuki i fotografów z całego świata.

 Wizyta w Hongcun jest tego warta.

Znane ciekawe miejsca Chiny Hongcun

  • Lijiang – stare miasto z fantastycznym naturalnym pięknem

Lijiang znajduje się na południowo-wschodnich zboczach Himalajów i fascynuje ośnieżonymi górami, wyżynnymi jeziorami polodowcowymi i majestatycznymi kanionami. To zdecydowanie zapierające dech w piersiach i piękne miejsce?.

Możesz wjechać kolejką linową na górę, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zlodowacony szczyt, a w drodze powrotnej przejechać przez jeden z najgłębszych wąwozów na świecie – Wąwóz Skaczącego Tygrysa.

 Stare miasto Lijiang jest bardzo odwiedzane, a turyści lubią robić zdjęcia.

Stare miasto Lijiang Chiny zabytki popularny cel podróży

W Lijiang naturalne piękno i chińska historia kulturowa są ze sobą ściśle powiązane, poza naturalnym krajobrazem znajdziesz tu również wiele historycznych atrakcji, takich jak stare miasto Lijiang i stare miasto Shuhe.

W Chinach turyści mogą również doświadczyć wysokogórskiego splendoru Tybetu – od dziewiczych jezior po najwyższy szczyt świata – Mount Everest.

Chiny Tybet Splendor wysokich gór Mount Everest dziewicze jeziora

… i lepiej poznaj chińską historię i kulturę.

Odwiedź Chiny, aby lepiej poznać chińską historię i kulturę

Thanks! You've already liked this