Kuchnia z lustrem kafelkowym – prawdziwy klasyk w projektowaniu kuchni

W nowoczesnej kuchni różne elementy są wykorzystywane do tworzenia efektownych akcentów, które wzbogacają pomieszczenie. W tym sensie tylna ściana kuchni jest idealną sceną dla kreatywnych pomysłów. Coraz częściej projektuje się je ze szkła, drewna i metalu. Dzięki temu panele kuchenne pełnią również funkcję elementów dekoracyjnych w strefie gotowania. Ale dzisiaj chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na klasyczny wygląd tylnej ściany kuchni, a mianowicie obszar wyłożony kafelkami. Kuchnia z lustrem kafelkowym daje tyle samo swobody w eksperymentowaniu i pozostaje popularnym trendem w projektowaniu kuchni. Zbieraj liczne pomysły i czerp inspirację z poniższych.

Kitchen Tile Mirror – Wybierz atrakcyjny kształt płytek ściennych w kuchni

płytki kuchenne lustro sześciokątne płytki białe nowoczesne

Lustro kafelkowe jest nadal modne

Tylna ściana kuchni codziennie narażona jest na zmywanie naczyń, rozpryski tłuszczu i wszelkiego rodzaju plamy. Utrzymanie ich w czystości jest jednym z głównych kryteriów w projektowaniu kuchni. Wybór płytek jako tylnej ściany kuchni to prawdziwy hit! Nie tylko dlatego, że są wiecznym klasykiem, ale także ze względu na ich liczne zalety jako panele kuchenne.

Są tak łatwe do wytarcia, co czyni je szczególnie łatwymi w pielęgnacji panelami kuchennymi. Jednak pielęgnacja fug jest nieco bardziej pracochłonna, ale nie jest prawdziwą wadą poziomu płytek. Dzisiejsze płytki kuchenne są również szczególnie trwałe. Nawet jeśli uderzysz ich kilka razy obrzeżem puli, nie jest to w rzeczywistości poważny problem.

Obecnie częściej preferowanych jest kilka odmian klasycznego wzoru płytek. Na przykład większa powierzchnia ściany kuchennej jest wyłożona płytkami zamiast po prostu wykładać wąską powierzchnię między blatem roboczym a szafkami ściennymi. Na przykład bardzo modne jest kafelkowanie powierzchni ściany, która jest wyższa o ponad 60 cm. Ściana poza miejscem pracy jest również często wyłożona płytkami. To wnosi pewną dynamikę do wyposażenia kuchni. I tak piękna kuchnia zachęca do dłuższego pozostania tam.

Tylna ściana kuchni to niezwykle ważny element w aranżacji kuchni

kuchnia kafelki lustro świeże płytki ścienne połysk

Znaczące różnice występują teraz także w doborze płytek kuchennych. Bardzo modne są płytki prostokątne i wielkoformatowe. Zastępują kwadratowe kafelki ścienne, które można było wtedy zobaczyć w kuchniach. Płytki Metro wyróżniają się jako doskonałe rozwiązanie do każdego stylu kuchni. Są nowoczesne, świeże i łatwo konfigurowalne.

Właściwie nie wszystkie płytki nadają się na tylną ścianę kuchni. Zwłaszcza jeśli chodzi o materiał. Podczas gdy ceramika jest idealnym wyborem na ścianę w kuchni, płytki z terakoty wcale nie nadają się na tylną ścianę kuchni. Ale szlachetna kamionka, fajans i porcelana to również dobre rozwiązania do aranżacji ścian w nowoczesnych kuchniach.

Świeży, a zarazem subtelny wzór to dobre rozwiązanie do przytulnej kuchni

kuchenne kafelki lustro świeży wzór czarne szafki kuchenne

Kitchen Tile Mirror – Jak wydobyć płytki ścienne w kuchni??

Płytki ścienne dają szerokie możliwości aranżacyjne w kuchni. W zależności od sposobu ich ułożenia powstają różne efekty optyczne. To z kolei sprawia, że ​​kuchnia wygląda inaczej i bardzo indywidualnie. Zastanów się więc nad rozmieszczeniem wzorów i stwórz w pomieszczeniu określone efekty optyczne. Spraw, aby był przytulny lub bardzo nowoczesny. Dużym plusem płyty kuchennej z płytkami jest to, że można je samemu ułożyć. Niekoniecznie potrzebujesz więc majsterkowicza, ale musisz być precyzyjny i szczególnie ostrożny podczas pracy.

Małe nisze można również obłożyć płytkami. Tutaj możesz być bardzo kreatywny i ustawić piękne akcenty przez tylną ścianę kuchni. Na przykład dzięki mniejszym płytkom ściennym możesz nadać kuchni szczególny urok.

Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu fug możesz pięknie zaprojektować całą kuchnię, a nie tylko tylną ścianę kuchni. Z reguły preferowane są mniejsze stawy, ponieważ są one później mniej żmudnie pielęgnowane. Przede wszystkim jednak ważne jest, aby spoiny były jednolite i proste.

Wodę i brud można łatwo zetrzeć z płytek

płytki kuchenne lustro w stylu ombre kreatywne projektowanie ścian

Wniosek: Aby zachować piękno kuchni na dłużej, zdecydowanie należy wcześniej zaplanować odpowiednią tylną ścianę kuchni. Bo gotują tu codziennie, a plamy na ścianie nie są rzadkością. Panele kuchenne oferują nie tylko ochronę przed rozpryskami, ale także świetny efekt dekoracyjny. W związku z tym konieczne jest dokładne rozważenie tylnej ściany kuchni i zaprojektowanie jej w harmonii z wyposażeniem kuchni. Płytki są klasyczne i trwałe, co czyni je korzystną opcją!

Metaliczne płytki ścienne nadają kuchni nowoczesny wygląd

kuchnia kafelki lustro srebrny wygląd nowoczesne wyposażenie kuchni

kuchenne kafelki lustro świeże pomysły białe szafki kuchenne

kuchnia kafelki lustro marmurowe wyglądają stylowo w kuchni

kuchnia kafelki lustro zielone płytki ścienne niezwykła wyspa kuchenna

kuchnia kafelki lustro jasne kolory roślinne pomysły dekoracyjne

Kuchnia wyłożona kafelkami kuchnia z lustrem tworzy dużą powierzchnię roboczą

kuchnia kafelkowe lustro świeża kombinacja kolorów otwarte półki ścienne

kuchnia kafelki lustro srebrne kafelki lekkie urządzenia dywanowe chodniki

kuchenne kafelki lustro białe kafelki czarne akcenty

kuchnia kafelki lustro białe płytki metra zapraszające do kuchni

kuchnia kafelki lustrzane płytki z mozaiką jasna kuchnia świeże meble

Thanks! You've already liked this