Zaprojektuj wewnętrzny dziedziniec w wielkim stylu – jak to zrobić?

Pomysł zaprojektowania małego dziedzińca w stylu japońskim jest tak kuszący, że wielu właścicieli domów nie może się temu oprzeć. Zwłaszcza w przypadku, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz. Albo pogoda na zewnątrz nie jest dobra przez większą część roku. Następnie logicznie kierujesz wzrok do wewnątrz i chcesz cieszyć się większą ilością zieleni w swoich czterech ścianach. W związku z tym istnieje duże zapotrzebowanie na sprytne pomysły na inspirację do zaprojektowania wewnętrznego dziedzińca. Poniżej przedstawiamy zatem ciekawe wskazówki, jak stylowo zaprojektować i udekorować wewnętrzny dziedziniec. Możesz mieć nie tylko przytulne miejsce do odpoczynku w swojej okolicy, ale także sprawić, by Twój dom był przyjazny dla środowiska. Oczywiście jest tam trochę zieleni, która koi nasze oczy i duszę. Ale czy potrzebujesz dużo roślin, aby stylowo zaprojektować i udekorować dziedziniec? A w jakim stylu możesz zrobić ten mały ogródek??

Odpowiedź na te pytania dowiesz się za chwilę!

Chcesz dodać do swojego domu kawałek natury…

Wewnętrzny dziedziniec stylowo tworzy kawałek natury, bez granicy między wnętrzem a zewnętrzem

 …i w pełni ciesz się jego blaskiem?

Stylowe wnętrze dziedzińca miejsce do odpoczynku fotel stołek dużo zieleni zachęcająca atmosfera

  • Stylowe zaprojektowanie wewnętrznego dziedzińca oznacza przede wszystkim uczynienie tego obszaru nowoczesnym i zachęcającym

Szukając świetnych pomysłów na projekt nowoczesnego dziedzińca, założyliśmy przede wszystkim, że obszar ten powinien gwarantować Ci dużo odpoczynku i relaksu w codziennym życiu. Nie potrzebujesz do tego dużego ogrodu. Może to być mały obszar zatopiony w zieleni. Nowoczesny dziedziniec pasuje przede wszystkim do każdego minimalistycznego projektu ogrodu. Przez większość czasu nie ma tam pospolitych roślin ogrodowych. Jednak dzięki naturalnym materiałom można stworzyć prawdziwe cuda. Tutaj ponownie czerpiemy inspirację z krainy wschodzącego słońca. Skąd pomysł na mały oczko wodne z liliami wodnymi? Do tej samej koncepcji projektowej pasują również małe krzewy i niskie drzewa. Tylko taki element sprawia, że ​​z jednej strony okolica jest bardzo relaksująca. Z drugiej strony tworzy jednoznaczny Styl Wabi Sabi   na dziedzińcu. I nie zapomnij pokryć części dziedzińca żwirem lub małymi białymi kamieniami. Wtedy twoja atmosfera zen jest idealna?!

 Stylowe projektowanie wewnętrznego dziedzińca oznacza robienie tego w stylu japońskim.

Wewnętrzny dziedziniec stylowo zaprojektowano w stylu japońskim drzewo żwir białe kamienie

 Ten wewnętrzny dziedziniec z małym stawem jest całkowicie pokryty zielenią i zaciera granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec z oczkiem wodnym z dużą ilością zieleni zaciera granice między wnętrzem a zewnętrzem

Ale twój dziedziniec niekoniecznie musi być w stylu japońskim i mieć wyraźne kształty w projekcie. Możesz wybrać minimalistyczny design. A może wybierasz styl Japandi, który jest bardzo modny i bardzo popularny w 2020 roku? Jak sama nazwa wskazuje, jest to nowoczesna mieszanka stylów japońskich i skandynawskich. W ten sposób łączy się nowoczesny design Scandi z elegancją w stylu japońskim.W tym przypadku efekt końcowy zapiera dech w piersiach!

 Skandynawski design spotyka japońską elegancję!

Stylowy wewnętrzny dziedziniec Skandynawski design spotyka się z japońską elegancją Płyty betonowe drzewo

Prosty w konstrukcji, a jednak tak oszałamiająco piękny!

Wewnętrzny dziedziniec stylowo zaprojektuj drzewo dużo kamienia, beton, minimalizm zgodnie z japońskim stylem

Zanim zdecydujesz się na ten lub jakikolwiek inny styl, aby móc stylowo zaprojektować swój dziedziniec, chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na inny ważny aspekt tego projektu. Twój wewnętrzny ogród powinien zdecydowanie pasować do wystroju Twojego domu. Dlatego warto skoordynować styl aranżacji wnętrz z wystrojem na dziedzińcu. Na przykład, jeśli masz minimalistyczne wnętrze, możesz wybrać ogród zen z kamieniami, żwirem i pojedynczym drzewem. Lub, jeśli twój dom jest obfity w tropikalne liście, wybierz bujną zieleń również na zewnątrz. Połącz różne tekstury, aby nadać dziedzińcu stylowy wygląd. To również sprawia, że ​​jest zachęcający i wygodny. Nie koncentruj się tylko na jednym rodzaju roślin, poszukaj trochę większej różnorodności!

Ogród zen na zewnątrz idealnie nadaje się do minimalistycznego wystroju wnętrza.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec zapraszający wygodny minimalistyczny wystrój wewnątrz ogrodu zen na zewnątrz

Wprowadź harmonię wizualną wewnątrz i na zewnątrz!

Stylowy minimalizm wewnętrznego dziedzińca na japońskiej kanapie stolik kawowy z wazonem z kwiatami w tle mały ogród w harmonii wewnątrz i na zewnątrz

  • Drobne elementy dekoracyjne stanowią wykończenie stylowych dziedzińców wewnętrznych

Wewnętrzny dziedziniec to prawie zawsze mały ogródek między dwoma domami lub nawet kącik we wnętrzu, specjalnie zaprojektowany dla większego relaksu. Te miejsca mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne, jeśli odpowiednio je udekorujesz. Na przykład mały staw, fontanna lub inny element wody może wywołać ogromny efekt WOW. Jeśli chcesz, aby Twój ogród był stylowy, możesz zdecydować się na nieco bardziej zielony, aby nadać mu naturalny akcent. Mamy tu na myśli na przykład dekorowanie niektórych obszarów trawą lub mchem. Jak już wspomniano, na stylowo zaprojektowanym dziedzińcu znajdują się również niewielkie krzewy i niskie drzewa. Te zawsze dobrze się tam układają.

 Idealna dekoracja na dziedziniec – filar pokryty trawą i mchem!

Stylowa konstrukcja dziedzińca idealna dekoracyjna kolumna pokryta trawą i mchem świetny pomysł

 Często samo drzewo wystarczy jako ozdoba na stylowo zaprojektowanym wewnętrznym dziedzińcu.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec jedno drzewo wprowadza zieloną nutę

Kwitnące byliny lub inne piękne kwiaty ogrodowe to rzadkość na nowoczesnym dziedzińcu. Te kwiaty zasadniczo potrzebują dużo naturalnego światła, aby prawidłowo się rozwijać i pokazać swój rozkwit. Na wewnętrznym dziedzińcu zwykle nie ma wystarczającej ilości światła. W większości przypadków przechodzi przez świetlik lub szklany sufit. W przypadku kwitnących roślin to nie wystarczy, więc lepiej ich unikać, jeśli tworzysz stylowy wewnętrzny dziedziniec.

 Rośliny kwitnące w ogóle nie pasują do tej koncepcji projektowej.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec minimalistyczny projekt w stylu japońskim bez kwitnących roślin

Ale jeśli lubisz bujną zieleń i odrobinę tropikalnej atmosfery, to tutaj masz okazję pokazać swoje umiejętności.

Na dziedzińcu wiele zielonych roślin tworzy na zewnątrz bujną, tropikalną atmosferę

Inny pomysł może przynieść więcej zieleni i kolorów na dziedzińcu. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz, możesz ustawić cały taras z jadalnią lub częścią wypoczynkową i stworzyć przytulną oazę relaksu dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół.

O każdej porze roku możesz cieszyć się przyrodą i bujną zielenią wokół Ciebie.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec, oaza relaksu, jadalnia i część wypoczynkowa na zewnątrz, cieszenie się zielenią i przyrodą wokół siebie o każdej porze roku

 W ten sposób znikają granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Stylowy wewnętrzny dziedziniec oaza relaksu dużo zieleni brak granic między wnętrzem a zewnętrzem

Rzuć okiem na kolejne pomysły i sam zdecyduj, jak chcesz zaprojektować swój dziedziniec w stylu. Redakcja Freshideen życzy dużo zabawy i samych sukcesów!

Piękno tkwi w prostocie!

Stylowy wewnętrzny dziedziniec, prosty design, ale bardzo pociągający minimalizm w japońskim stylu

Stylowy wewnętrzny dziedziniec przed strefą kominkową porośnięty mchem dużym kamiennym drzewem

Stylowe wewnętrzne okno dachowe na dziedzińcu światło mały ogród japoński w pomieszczeniu

Stylowa część wypoczynkowa na dziedzińcu pod gołym niebem Japoński design bardzo zachęcający

Stylowy minimalizm wewnętrznego dziedzińca po japońsku drzewo w przedpokoju minimalistyczny design

Thanks! You've already liked this