5 kwiatów ogrodowych, które cudownie kwitną nawet jesienią

Jesień coraz bliżej, słońce nie jest już nieznośnie silne, a temperatury w nocy spadają. Ale tysiące ludzi nie chce pożegnać się z cudownym latem i stara się zachować letni urok w ogrodzie. Ponieważ nawet przy mniej słonecznej i wilgotnej pogodzie natura ponownie wkłada swoje piękne ubrania. Teraz paleta kolorów w ogrodzie zdominowana jest przez ciepłe odcienie. Tutaj jasny pomarańcz, mocna czerwień, słoneczna żółć, jeszcze dużo zieleni, ale tym razem zmieszanej z większą ilością brązu. Wspaniałe kwiaty ogrodowe również jesienią ukazują nam swój blask i urzekają swoim naturalnym pięknem. Lista kwiatów ogrodowych, które będą kwitnąć po lecie, jest dość długa, ale wybraliśmy tylko pięć z nich i chcemy je od razu przedstawić. Te piękne kwiaty ogrodowe dodają więcej koloru do Twojego ogrodu i pomagają dłużej cieszyć się letnim klimatem.

 Prawdziwy kolorowy spektakl można przeżyć jesienią w ogrodzie

kwiaty ogrodowe, które kwitną również jesienią, dalia

Tutaj wymieniliśmy te kwiaty ogrodowe, które zachwycą Twoje oczy i duszę nawet jesienią. Zapewniają one prawdziwy spektakl kolorystyczny na zewnątrz i zachwycają nas pięknymi kwiatami. Można je łączyć z trawami i innymi jesiennymi kwiatami i na długo zachować kolorowy wygląd na zewnątrz.

Ponadto te kwiaty mają jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie są łatwe w pielęgnacji. Są to głównie wytrzymałe byliny, które mogą zimować na zewnątrz. Kwitną latem, ale we wrześniu i październiku pokazują nam swój kolorowy blask i przepełniają ogród ciepłymi i jasnymi kolorami. Dzięki temu teren zewnętrzny pozostaje piękny nawet w chłodne i zimne dni, aż do pierwszych przymrozków. Dlatego trudno wyobrazić sobie nasze ogrody bez nich.

 Babie lato w ogrodzie

kwiaty ogrodowe kolorowe chryzantemy przed białym ogrodzeniem ogrodowym

Dalia (Dalia)

Ta piękna dalia pochodzi z Meksyku i jest jednym z najlepszych trwałych kwitnących kwiatów. Kwitnie od lipca do października i zaskakuje różnymi kształtami kwiatów i nasyconymi kolorami. Płatki dalii mogą być białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, ale także różowe i fioletowe. Pod żadnym pozorem nie mogą pozostać niezauważone w ogrodzie, ponieważ ich kolorowe kwiaty zawsze przyciągają uwagę wszystkich.

 Ciesz się wspaniałymi kwiatami dalii, które mogą ozdobić Twój ogród aż do pierwszych przymrozków

kwiaty ogrodowe dalia w pięknym kolorze

Dalie nie wymagają roślin ogrodowych. Dobrze sobie radzą bez dużej konserwacji. Wybierz dla nich słoneczne, osłonięte miejsce w ogrodzie. Wskazane byłoby, aby gleba była luźna i lekko wilgotna, a także przepuszczalna i bogata w składniki odżywcze. Te kwiaty ogrodowe wymagają regularnego podlewania, gdy gleba jest sucha. Gliniasta ziemia nie jest dla nich dobra.

Dalie również pięknie wyglądają w wazonie

rośliny ogrodowe dalia w wazonie

Hortensja

Hortensje wyróżniają się dużymi kwiatami. To wspaniałe krzewy, które latem i jesienią zdobią ogród. Dobrze prezentują się również w doniczkach i są również popularne jako kwiaty cięte. Wie się, jak docenić kwiaty hortensji. Wspaniałe kwiaty są w kolorze białym, różowym i niebieskim. Kolor faktycznie zależy od pH gleby. Jeśli ma pH między 3,5 a 4,5, kwiaty są niebieskie i stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Ale hortensje są równie eleganckie i przyciągają wzrok w innych kolorach.

 Krzew hortensji może mieć dziesiątki lat

kwiaty ogrodowe niebieskie hortensje odświeżają otoczenie

Hortensje są również łatwe w pielęgnacji kwiatów ogrodowych. Preferują wilgotną, bogatą w próchnicę glebę i miejsca osłonięte. Te piękności ogrodowe rozwijają się zarówno w słońcu, jak iw cieniu, w zależności od odmiany. Wszystkie rodzaje hortensji należy obficie podlewać, aby zachować ich kwitnienie. Bela musi być zawsze trochę wilgotna. Możesz również zastosować kompletny nawóz do roślin kwitnących i nawozić nim hortensje od czerwca.

Kwiaty hortensji mają szeroką gamę kolorów

hortensje z kwiatów ogrodowych to świetny wybór do letniego ogrodu

Astry

Możesz również cieszyć się astrami jesienią, aby przez długi czas cieszyć się jasnymi kolorami kwiatów. Jej delikatne kwiaty mają barwę od biało-żółtej do różowej i czerwonej do fioletowej. Bardzo często można je zobaczyć w kolorze pomarańczowym, który jest kolorem typowym dla tych jesiennych kwiatów. Astry pierwotnie pochodzą z Ameryki Północnej, ale w Europie od dawna są w domu. Ich pielęgnacja jest dość prosta, trzeba je obficie podlewać. Kwitną więc dobrze do listopada. Astry są odporne i mogą zimować na zewnątrz w ogrodzie.

Astry świetnie przyciągają wzrok w każdym ogrodzie

kwiaty ogrodowe śliczne astry upiększają ogród latem i jesienią

Chryzantemy (chryzantemy)

Chryzantemy to klasyka wśród późno kwitnących kwiatów ogrodowych. Pochodzą z Azji Wschodniej, ale rozwijają się również tutaj z nami. Jej białe, żółte, czerwone lub fioletowe kwiaty wnoszą świeżą, kolorową nutę do jesiennego ogrodu. Chryzantemy lubią słoneczną plamę i wilgotną glebę. Te piękne kwiaty ogrodowe potrzebują regularnego podlewania i nawożenia, aby wspaniale zakwitły we wrześniu. Są odporne i dobrze znoszą mroźne zimowe temperatury na zewnątrz.

Żółte chryzantemy odświeżają ogród latem i jesienią

kwiaty ogrodowe żółte chryzantemy

Jesienne zawilce (Anemone hupehensis)

Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie delikatne, małe kwiaty w kolorze białym, różowym lub różowym, wybierz prawdziwe, długowieczne kwitnące, jesienne zawilce! Te byliny zaskakują pięknymi kwiatami i przyciągają wzrok w jesiennym ogrodzie. Jesienne ukwiały należy sadzić wiosną, wybierając dla nich miejsce nasłonecznione lub częściowo zacienione. Delikatne jesienne piękności lubią żyzną i dobrze przepuszczalną glebę. Musi być stale wilgotne. Jesienne ukwiały są regularnie podlewane i nawożone. Istnieją odmiany wcześnie i późno kwitnące. W zależności od upodobań wybieraj odmiany zawilców i ciesz się ich prawdziwym kwitnieniem od czerwca do późnej jesieni.

Jesienne ukwiały mają niepowtarzalny urok

kwiaty ogrodowe białe jesienne zawilce urozmaicają ogród

Który z przedstawionych tu jesiennych bloomersów jest Twoim ulubionym?

kwiaty ogrodowe jesienne zawilce w surowych kolorach świetnie prezentują się w nowoczesnym ogrodzie

kwiaty ogrodowe jesienne zawilce w delikatnych odcieniach

kwiaty ogrodowe hortensje w delikatnych odcieniach

kwiaty ogrodowe wiele dalii urzeka oko

kwiaty ogrodowe jasnoniebieskie astry pięknie przyciągają wzrok w ogrodzie

kwiaty ogrodowe piękna dalia wnosi świeży charakter na zewnątrz

kwiaty ogrodowe piękne chryzantemy w kolorze czerwonym zwracają na siebie uwagę

Thanks! You've already liked this