Umieść swoje ulubione zdjęcia w centrum uwagi – tak to działa

 Projekt ściany ze zdjęciami: umieść swoje ulubione zdjęcia w centrum uwagi 

W dobie smartfonów i aparatów cyfrowych nieustannie robimy migawki, które następnie znikają w głębinach dysku twardego. Nawet szczególnie udane nagrania z wakacji, uroczystości rodzinnych czy wyjazdów ze znajomymi zazwyczaj trafiają do folderu na komputerze i wtedy nie przykuwają uwagi. Są wspaniałe możliwości, aby najpiękniejsze zdjęcia znalazły się w centrum uwagi w domu. Niezależnie od tego, czy jest to wielkoformatowe płótno, kreatywny kolaż czy klasyczne serie – nie ma ograniczeń dla wyobraźni, jeśli chodzi o projektowanie fototapet.

Wymagane jest niewielkie przygotowanie

Przede wszystkim zastanów się, jaki motyw chciałbyś zobaczyć na ścianie: rodzinne zdjęcia w jadalni? Obrazy krajobrazowe w salonie? Migawki w łazience? Wszystko jest możliwe, o ile motywy mają jednolity nastrój. Wtedy ogólne wrażenie jest harmonijne i po prostu czujesz się w tym pokoju jak w domu.

Ilość i wielkość zdjęć powinna odpowiadać wielkości pomieszczenia. Im mniejsze pomieszczenie, tym większe obrazy mogą być – to tworzy przestrzeń. Należy jednak wtedy ograniczyć się do kilku motywów. Duże zdjęcia nadają się również do dużych mebli, dzięki czemu proporcje są prawidłowe, a obrazy nie są optycznie przytłaczane przez meble. Kolorystyka zdjęć również powinna pasować do wnętrza.

Właściwy materiał

Dawno minęły czasy, kiedy Twoje ulubione zdjęcia można było wywołać tylko na papierze fotograficznym: Obecnie istnieją niezliczone procesy i materiały, które sprawiają, że zdjęcia z wakacji lub portrety naprawdę przyciągają wzrok. Najtańszą opcją są plakaty, a wysokiej jakości oprawa nadaje im szyku. Na przykład można znaleźć różne wersje w Zbliżenie.

Innym wariantem jest druk na płótnie, który szczególnie nadaje się do zdjęć krajobrazowych lub abstrakcyjnych motywów. Alternatywą są np. zdjęcia na Alu-Dibond Biała ściana oferuje. Dzięki tej technice motyw jest drukowany na aluminiowej płytce, co czyni go szczególnie trwałym. Przedstawienia wahają się od matowego do błyszczącego.

Najpiękniejsze zasłony

Najłatwiej jest powiesić duże pojedyncze zdjęcia. Podczas mocowania upewnij się, że zdjęcie znajduje się mniej więcej na wysokości oczu. Wyjątki potwierdzają jednak zasadę: równie dobrze może wyglądać umieszczenie dużych obrazów w dolnej części ściany. Najlepiej, jeśli ktoś pomoże Ci go zainstalować, dzięki czemu możesz wypróbować różne warianty bez za każdym razem uderzania w gwóźdź w ścianę.

Zwłaszcza przy grupowaniu kilku zdjęć, na przykład klasycznego Petersburg wiszące, warto wcześniej wypróbować aranżację, aby na końcu nie wyglądała chaotycznie. W przypadku ściany z obrazami wskazane jest umieszczenie dużych zdjęć na środku i grupowanie wokół nich małych. Jeśli zewnętrzne krawędzie ramek są wyrównane, a ramki do zdjęć pasują do siebie pod względem koloru, uzyskasz harmonijny ogólny obraz.

Dalsze opcje projektowania ścian:

  • Prezentuj zdjęcia na paskach obrazu i po prostu je wymień w razie potrzeby
  • Umieść obrazy na podłodze, na kredensach lub na półkach
  • Grupuj wiele małych zdjęć w duży kolaż

Prawa do zdjęć:

Obraz 1: Flickr Zielony dżinkazama CC PRZEZ 2,0 Niektóre prawa zastrzeżone

Obraz 2: Flickr Sztaluga ścienna studyjna Wiklinowy raj CC PRZEZ 2,0 Niektóre prawa zastrzeżone

Obraz 3: Flickr Migawki z domu: Vosgesparis wystrój8 ostrokrzew CC PRZEZ 2,0 Niektóre prawa zastrzeżone

Obraz 4: Flickr Kocham: Białe ceglane ściany wystrój8 ostrokrzew CC PRZEZ 2,0 Niektóre prawa zastrzeżone

Thanks! You've already liked this