Skandynawskie wnętrze w stylu Lagom: najnowszy trend mieszkaniowy ze Szwecji

Najnowszym trendem życiowym w skandynawskich meblach jest Lagom. Po wielkim szumie wokół Hygge, przyszła kolej na szwedzkie podejście do życia, aby zostać zaproszonym do własnych czterech ścian. I jest to bardzo wskazane, ponieważ tak naprawdę chodzi o szwedzki styl życia w zrelaksowany i zrównoważony sposób. Powszechnie wiadomo, że Szwedzi są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecie i już dawno udowodnili, że należy ich naśladować jako wzór do naśladowania.

Skandynawski wystrój na bazie Lagom

Samo słowo Lagom oznacza z grubsza: „nie za dużo, nie za mało, ale w sam raz”. Znalezienie złotego środka nie jest oczywiście zupełnie nową koncepcją życia. Arystoteles już o tym mówił, a Budda tak pięknie ujął to w swoim znanym na całym świecie powiedzeniu: „Jeśli za bardzo naciągniesz strunę, pęknie. Jeśli dokręcisz go zbyt słabo, nie możesz na nim grać.”

Naprawdę zintegrować ten sposób życia ze wszystkimi dziedzinami życia, ale jak dotąd tylko nielicznym się udało. Z Lagomem masz teraz większą szansę na zrobienie tego. Dziś zajmujemy się głównie skandynawskimi meblami opartymi na tym żywym nurcie. Jakie są podstawowe cechy Lagom i jak można je zastosować w stylowej, zrelaksowanej atmosferze w domu?.

Skandynawskie meble z optymalnym współczynnikiem dobrego samopoczucia

skandynawski wystrój salonu pomysły lagom

5 podstawowych zasad stylu urządzania Lagom

Generalnie meble skandynawskie charakteryzują się pewnymi podstawowymi cechami, które należy zachować w jak największym stopniu. Bo to jedyny sposób na osiągnięcie maksymalnego efektu. W kolejnych wierszach dowiesz się, jakie są pięć podstawowych zasad Lagom.

#1 schludność i czystość

Dobry porządek i higiena to podstawa udanego gospodarstwa domowego. To jedyny sposób, aby zawsze mieć doskonały przegląd, a jednocześnie spędzać znacznie mniej czasu na sprzątaniu i sprzątaniu. W przypadku Lagoma ta zasada jest zatem podstawą wszystkich pozostałych. O tym, jak skutecznie i w sposób zrównoważony posprzątać, przeczytasz w naszym artykule na temat metody Konmari.

Dobry porządek zapewnia lepszy przegląd życia

Meble skandynawskie jasne drewno białe ściany

#2 Równowaga i harmonia

Aby czuć się dobrze i szczęśliwie na dłuższą metę, najważniejsze jest poczucie wewnętrznej równowagi i osiągnięcie tego we wszystkich dziedzinach życia. Można to osiągnąć, żyjąc z organicznymi kształtami i wyraźnymi liniami, a także doskonale dostosowanym oświetleniem. Nic nie może być za dużo ani za mało. Intuicyjny spokój i powściągliwość to korzystne efekty.

Symetria we wnętrzu wnosi z nim większą harmonię

skandynawskie pomysły na umeblowanie sypialni

#3 Naturalne materiały i neutralne kolory

Oczywiście użyte kolory i materiały również przyczyniają się do pożądanej harmonii. Wełna, len i jedwab są szczególnie popularne w skandynawskich meblach i preferowane przez wielu. Jasne drewno, rattan i kamień są również szeroko stosowane w nurcie Lagom living. Najlepsze są tutaj odcienie neutralne i ziemiste. Przede wszystkim biel, krem, brąz, szarobrązowy i szary we wszystkich swoich niuansach należą do najpopularniejszych w skandynawskim życiu..

Najlepsze wrażenia z życia Lagom

skandynawski wystrój salonu pomysły w stylu lagom

# 4 Optymalna funkcjonalność

Meble i akcesoria do domu są optymalnie funkcjonalne w skandynawskim Lagomie, ponieważ powinny być przydatne dla ludzi i ułatwiać im życie. Przesadne elementy dekoracyjne lub nietypowe projekty są po prostu przesadzone. Wysoko na liście jest niedopowiedzenie i funkcjonalność. W ten sposób niektóre meble, które na pierwszy rzut oka nie rzucają się w oczy, stają się atrakcją obiektu.

Dobrym tego przykładem jest fotel retro w kolorze szarym

Skandynawski trend meblowy w kolorze szarym

# 5 zrównoważony rozwój i uczciwość

Wreszcie, a właściwie przede wszystkim, styl urządzania Lagom opiera się na zrównoważonym sposobie myślenia, nie tylko z ekologicznego, ale także społecznego punktu widzenia. Meble i akcesoria do domu powinny pochodzić z certyfikowanych materiałów organicznych i podlegać uczciwemu obrotowi. Projekty DIY, recykling i upcykling są również bardzo popularne w przypadku mebli w stylu skandynawskim Lagom.

Kupując, zawsze zwracaj uwagę na odpowiednią pieczęć jakości

Skandynawskie meble z naturalnych materiałów

Wniosek

Znalezienie przeciętności nie zawsze jest łatwe. Jeśli chodzi o życie, jest to zdecydowanie możliwe dzięki najnowszym trendom mieszkaniowym, Lagom. Skandynawskie meble w tym stylu są od dawna preferowane przez wielu i zapewniają więcej komfortu i harmonii w domach i mieszkaniach. Jest już nawet magazyn Lagom, a Ikea pokazuje też liczne sugestie i praktyczne wskazówki w swoim projekcie „Live Lagom”. Zaproś również popularny trend do swojego domu i ciesz się zrównoważonym życiem, które zapewnia więcej wewnętrznego spokoju w Twoim życiu.

Zespół redakcyjny Freshideen życzy dobrej zabawy przy konfigurowaniu!

Skandynawski wystrój wnętrz lago w salonie

Naturalna lekkość w stylu skandynawskim

skandynawskie projektowanie wnętrz langom diy meble

Oaza dobrego samopoczucia w szarości

Skandynawskie meble w odcieniach szarości

Kilka subtelnych akcentów kolorystycznych zapewnia więcej świeżości w pomieszczeniu

Skandynawskie meble w jasnych kolorach

elegancki skandynawski wystrój w salonie

Skandynawskie umeblowanie salonu pomysły na jadalnię

Paski w czerni i bieli to tutaj klasyk

Skandynawskie tkaniny w paski czarno-białe

Skandynawskie meble z tapicerowaną sofą i okrągłymi stolikami kawowymi

Skandynawskie meble Uzupełnij kuchnię

Tak jak dzianinowe pufy i mięciutkie kocyki

skandynawski wystrój małego mieszkania

skandynawskie wnętrze w stylu lagom

Skandynawski wystrój w salonie

Skandynawskie meble do wnętrz wykonane z naturalnych materiałów

Resztę robi tutaj kilka designerskich dzieł w stylu skandynawskim

meble skandynawskie meble designerskie materiały naturalne

Skandynawskie umeblowanie z akcesoriami do domu DIY

skandynawskie wyposażenie salonu dekoracja ścienna rowerowa!

meble skandynawskie lustro ścienne skórzana sofa okrągły stolik kawowy,

Skandynawskie wyposażenie salonu i sypialni

Oczywiście radość kolorów też nie jest mile widziana

Skandynawskie wnętrze salonu kompletne

Projekty DIY są zawsze mile widziane w trendzie Lagom living

meble skandynawskie biała półka ścienna i ciemna ściana

Thanks! You've already liked this