Grandmillennial Style – Przyglądamy się babci chic

Wszystko, co nowe, jest tylko dobrze zapomnianym starym! To powiedzenie ponownie potwierdza najnowszy trend wnętrzarski. Pojawił się w połowie 2019 roku, zwrócił uwagę dopiero w 2020 roku i pozostaje aktualny również w tym roku. Tak zwany styl grandmillennial, zwany też słusznie babcinym chicem, łączy w sobie upodobania dwóch pokoleń, które na pierwszy rzut oka niewiele mają ze sobą wspólnego – pokolenia wyżu demograficznego i pokolenia milenialsów. Udaje mu się czuć nostalgiczny i wygodny, nie wyglądając na tandetny lub vintage. Wiele osób znajduje również nowe sposoby na podkreślenie swojej indywidualności w domu. W kilku następnych linijkach możesz lepiej poznać nowy styl wielkiego milenium. Dajemy Ci wgląd w jego podstawy i jak Ty również możesz odpowiednio zmienić swój dom.

Grandmillennial Style lub Granny Chic to połączenie nowego i starego

Grandmillennial Style - Przyglądamy się modnej jadalni Granny Chic

Nie bój się naturalnego zużycia, rdzy i patyny

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się uważnie salonowi Granny Chic stylowy nowoczesny stary

Styl Grandmillennials i jego podstawy

Styl Grandmillennial to przede wszystkim coś ciepłego i przytulnego, co wydobywa wiele różnych kolorów, nadruków i, co najważniejsze, naturalnych materiałów. Wszystko, co jest tu używane, jest zawsze pełne osobowości i uroku. Meble i dekoracje nie są dobierane losowo lub według ścisłych zasad, jak w przypadku wielu innych stylów urządzania, ale wyłącznie według własnych upodobań. Kiedy wchodzisz do mieszkania urządzonego w stylu wielkiego milenijnego, powinno się wydawać, że obejrzałeś coś znajomego.

Jedną z największych zalet stylu grandmillennial jest to, że jest on w większości niezwykle prosty i niedrogi w integracji. Dzieje się tak dlatego, że nie musisz przebudowywać całego domu ani kupować zbyt wielu nowych mebli i dekoracji. W rzeczywistości kilka krzykliwych dodatków może wystarczyć.

Stwórz idealną ścianę akcentującą za pomocą przyciągającej wzrok tapety

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się uważnie poduszkom do czytania Babcia Chic

Zapierający dech w piersiach!

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się uważnie kącikowi do czytania w salonie Granny Chic piękny wystrój

Paleta kolorów i wzór

W przeciwieństwie do wielu aktualnych nowoczesnych trendów, które skupiają się głównie na neutralnych i monochromatycznych paletach kolorów, styl grandmillennial przyjmuje wszystkie możliwe kolory i wariacje jako prawdziwy buntownik. Przeważnie trend czerpie inspirację z palet tradycyjnych i boho chic. Ale możesz też zobaczyć całkowicie fantazyjne kombinacje kolorów, od słodkich pastelowych tonów po ożywcze odcienie klejnotów.

Jeśli chodzi o wzory, szybko przekonasz się, że nie ma prawie żadnych ograniczeń w ich stosowaniu. Jednak wzory mają ogromne znaczenie w projektach grandmillennial i nie należy ich pomijać. Naprawdę przyczyniają się do stworzenia autentycznej atmosfery. W związku z tym najlepiej trzymać się klasycznych nadruków, takich jak toile, perkal czy kratę. Zastosuj je do zasłon, tapicerki i tapety.

Nowoczesne palety kolorów są często postrzegane jako zimne i bezosobowe

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się bliżej kolorom klejnotów Granny Chic: czerwony fioletowy

Odważne, dramatyczne wzory mogą dodać żywej energii do każdego pomieszczenia

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się bliżej kolorom klejnotów Granny Chic

Meble i wystrój

Kiedy ludzie po raz pierwszy myślą o stylu grandmillennials, często używają tylko mebli w stylu tradycyjnym. Jednak takie podejście może spowodować, że dom będzie wyglądał zbyt retro, a nawet trochę tandetny. Zamiast tego ważne jest znalezienie równowagi między tradycyjnymi i nowoczesnymi meblami.

Nowoczesne meble są zazwyczaj prostsze w konstrukcji i mają czyste, proste linie. Tymczasem meble w tradycyjnym stylu są zazwyczaj bardziej ozdobione misternymi rzeźbieniami i mnóstwem ozdób. Przykładem dobrego połączenia obu stylów jest pokój z ponadczasowymi meblami z rattanu lub sofa z aksamitną tapicerką, pamiątki takie jak zabytkowa maszyna do szycia Singer, regał z zastawą porcelanową, stół jadalny z ciemnego drewna z wzorzystym obrusem. Ściany są ozdobione kolorową tapetą, a światło przebija się przez kwiatowe zasłony sięgające podłogi.

Jednak, aby uczynić tę przestrzeń prawdziwie arcydziełem wielkiego tysiąclecia, dodano metaliczne akcenty, abstrakcyjną oprawę graficzną i inne nowoczesne detale. To dopełnia ostateczny wygląd i czyni go wyjątkowym.

Krawędzie z frędzlami, marszczone akcenty i faliste krawędzie z koronką to Twoi najlepsi przyjaciele

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się bliżej babci szykownemu kącikowi do czytania w kwiatowy wzór

Łóżka z baldachimem i plisowane abażury świętują powrót w stylu grandmillennial

Grandmillennial Style - Przyglądamy się szykownym baldachimom babci z kolorowymi kwiatami

Meble rattanowe mogą dobrze wpisać się w niemal każde wnętrze

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się, jak meble rattanowe Granny Chic są zawsze aktualne

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się uważnie kącikowi do siedzenia Babcia Chic kącik do czytania w salonie

Grandmillennial Style ma na celu stworzenie domu jak żaden inny. W przeciwieństwie do innych popularnych trendów, gdzie obowiązują jasne zasady, jakie wzory, kolory i dekoracje trzeba wybrać, tutaj jest dokładnie odwrotnie. Granny Chic zachęca początkujących projektantów do kreatywności w różnych, całkowicie kontrastujących stylach. Puść więc wodze fantazji i stwórz niepowtarzalny dom, który jest jednocześnie nostalgiczny i nowoczesny.

Jeśli szukasz wyjątkowego obrusu, nie możesz się pomylić z haftowanym jedwabiem

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się szykownej kolorowej zastawie stołowej w jadalni

Użyj poduszek o żywych kolorach i wzorach, które dopełnią resztę wnętrza

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się, jak salon Granny Chic jest żywy i kolorowy

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się Granny Chic w strefie wejściowej, pięknie niebieskiej

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się bliżej sypialni w domowym biurze Granny Chic

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się szykownym pokojom dziecięcym babci

Styl Grandmillennial - Przyglądamy się bliżej pomysłom na kuchnię Granny Chic piękny zielony pastel

Styl Grandmillennial - Przyjrzymy się bliżej pomysłom na salon Granny Chic, które są modne i piękne

Thanks! You've already liked this