Według Feng Shui, jakie rośliny Feng Shui powinieneś mieć w domu i ogrodzie

 Rośliny Feng Shui do użytku wewnątrz i na zewnątrz

Nietrudno w kilku zdaniach wytłumaczyć tradycję Feng Shui dotyczącą kwiatów doniczkowych i ogrodowych. Oto próba: Feng Shui to nauka o wygodzie w naszym mieszkaniu, która nawiązuje do natury i tym samym chce przenieść panującą tam harmonię do naszego codziennego życia.

Rośliny Feng Shui zapewniają przytulną atmosferę

feng shui rośliny epipremnum aureum doniczka

Wiodące pytania w zależności od Feng Shui dla każdego projektu pokoju są następujące: Jak możemy maksymalnie skorzystać z praw natury w domu? Jak rozmieścić przedmioty, aby energia Chi płynęła swobodnie??

Rośliny Feng Shui – jakie znasz? 

feng shui rośliny feng shui uczące piwonie

Stosowanie roślin domowych i ogrodowych to bardzo skuteczna i sprawdzona metoda na przyciągnięcie dobrej energii do domu. Niektóre konkretne rodzaje roślin mogą mieć wiele zalet, jeśli zostaną umieszczone w odpowiednim miejscu.

Używając ich właściwie, możesz zablokować negatywne wpływy w domu i pozwolić, by energia życia płynęła swobodnie. Według Feng Shui niektóre rodzaje roślin pomagają lepiej niż inne. W następnych kilku wierszach dowiesz się, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Niektóre szczególnie ważne rośliny do domu i ogrodu według Feng Shui

W dalszej części porozmawiamy o niektórych szczególnie ważnych roślinach dla domu i ogrodu i chcemy zadbać o ich odpowiednie ustawienie.

Drzewo pieniędzy

To średniej wielkości sukulent, który jest jednym z kaktusów. Jak sama nazwa wskazuje w języku niemieckim, wiąże się to z przesądem, że przyciąga pieniądze i bogactwo. Korzystanie z drzewka pieniędzy jest ważne dla osób, które chcą widzieć, jak dobra materialne napływają do ich domu.

Jak można wywnioskować z nazwy, drzewo pieniędzy symbolizuje pieniądze  

feng shui rośliny drzewo pieniędzy styl życia

Drzewo pieniędzy ma piękne malutkie kwiaty

feng shui ogrodowe pomysły na ogród drzewo pieniędzy

Drzewo pieniędzy możesz ustawić w domu lub w ogrodzie. Ważne jest, abyś kontrolował jego wzrost. Drzewo pieniędzy w Twoim domu i/lub ogrodzie nie może mieć więcej niż metr wysokości.

Efeutute

Jedną z najlepszych roślin według Feng Shui jest Efeutute. Symbolizuje dobrobyt, sukces zawodowy i szczęście. Roślina ta idealnie pasuje do biura lub gabinetu. Możesz też pozwolić im rosnąć w salonie.

Udekoruj gabinet efeutute

Feng shui ogród Epipremnum aureum efeutute

Kwitnące rośliny chińskie

Jeśli kochasz zarówno Feng Shui, jak i egzotykę Dalekiego Wschodu, możesz zdecydować się na kwitnące chińskie rośliny w swoim ogrodzie. Zapewniają piękno, wygodę i równowagę. Dzięki nim przyciągniesz do swojego domu miłość i romans.

Piwonie

Według Feng Shui piwonie to kolejna wspaniała roślina do domu i ogrodu. Piwonie to piękne kwiaty, które wyraźnie silnie przyciągają energię Yang. Piwonie są delikatne i delikatne. Łączą w sobie wszystkie dobre cechy kobiecości. Według Feng Shui, poprzez piwonie zwiększysz swoje szanse na zbudowanie i utrzymanie harmonijnego związku romantycznego.

Piwonie na romans

feng shui rośliny piwonie pomysły na wystrój domu

Chryzantemy

Według Feng Shui te piękne żółte rośliny są również bardzo dobre dla naszego sukcesu w życiu. Cieszą się wielkim szacunkiem w kulturach chińskiej i japońskiej. Chryzantemy kojarzą się z radością życia i optymizmem. Posadź je w ogrodzie. W mieszkaniu salon i sypialnia to odpowiednie miejsca na chryzantemy.

Wnieś do pokoju nutę radości życia

feng shui rośliny chryzantemy oznaczające właściwości

Ume, zwana także japońską morelą lub japońską śliwką

Według Feng Shui roślina ta symbolizuje czystość. Wiąże się to również ze szczęściem. Jego zapach ma korzystny wpływ i może pomóc ludziom lepiej odbierać energię Chi.

Uprawa japońskiej moreli w ogrodzie

Feng shui ogród pomysły na ogród ume

Żonkile

Żonkile są bardzo ważną rośliną w chińskiej kulturze i tradycji. Często wręcza się je jako prezenty na Nowy Rok w Chinach. Wyglądają bardzo dobrze i są łatwe w pielęgnacji. Feng Shui uważa żonkile za jedne z najbardziej pozytywnych roślin. Aby miały znaczący pozytywny wpływ na każdą przestrzeń życiową, żonkile powinny być jak największe.

Żonkile są łatwe w pielęgnacji i piękne

feng shui rośliny żonkile deco pomysły dekoracja wnętrz

Lilie (Lilie)

Uważa się, że lilie są najpiękniejszymi roślinami bulwiastymi. Według Feng Shui mają również bardzo korzystny wpływ. Lilie potrafią szerzyć wśród ludzi wiele radości. Lilie są bardzo odpowiednie, gdy w twoim domu jest stres i wysiłek. Udaje Ci się zwalczyć tę nerwowość.

Lilie dodają elegancji przestrzeni

feng shui rośliny liliowe pomysły na dekorację

kwiat lotosu

Lotos od wielu lat odgrywa bardzo ważną rolę w japońskiej tradycji. Oznacza czystość, ekskluzywność i moralność. Użyj kwiatów lotosu w swoim salonie, szczególnie przy wejściu.

Ciesz się cudownym pięknem kwiatu lotosu

feng shui rośliny dekoracje wnętrz pomysły dekoracyjne kwiat lotosu

Magnolie

W kolejnym miejscu pod pożytecznymi roślinami według Feng Shui nazywamy magnolie. Magnolie to także symbole czystości i miłości. Ich zastosowanie w salonie sprawia, że ​​jest to miejsce medytacyjne.

Magnolie tworzą atmosferę medytacyjną

feng shui rośliny ogrodowe magnolie

Zasadź magnolię na podwórku! Zapewniasz swojej rodzinie dużo szczęścia i harmonii.

Bambus i sosna

Naszą prezentację zamykamy dwoma drzewami

Bambus i sosna są bardzo popularne w tradycji Feng Shui. Można je również obficie wykorzystać przy opracowywaniu mebli i dekoracji. Według Feng Shui takie materiały wprowadzają do domu harmonię.

Uważa się, że bambus jest rośliną, która ma zdolność odpędzania negatywnej energii. Symbolizuje dobrobyt i obfitość. Posadź bambus na podwórku.

Użyj bambusa, aby odeprzeć negatywną energię

feng shui żywe rośliny bambus

sosna

Sosny rosną wysokie i są w stanie przetrwać nawet najsurowszą zimę. W domu & Gospodarstwa domowego, promują przyjaźń i przyjazną komunikację. Sosny są dobre bez względu na obszar podwórka, na którym są sadzone.

Udekoruj dom sosną

feng shui żywa roślina sosna

Zdobądź niektóre z wymienionych tu kwiatów i roślin ogrodowych, a nigdy tego nie pożałujesz!

Thanks! You've already liked this