Feng Shui – podstawowe zasady i ich znaczenie dla dekoracji wnętrz

Feng Shui – podstawowe zasady i ich znaczenie dla dekoracji wnętrz

Stare chińskie nauczanie Feng Shui dotyczy wszystkich dziedzin życia. Rozpoczniemy od przedstawienia podstawowych zasad tej dalekowschodniej filozofii życia. Następnie rozmawiamy o ich specyficznym zastosowaniu w aranżacji wnętrz.

Każdy zainteresowany Feng Shui wie, że przepływ energii Chi i harmonijne współdziałanie 5 elementów – wody, drewna, metalu, ziemi i ognia – mają fundamentalne znaczenie w naszym życiu. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia, ale Feng Shui uczy nas również, jak osiągnąć wewnętrzną równowagę w naszych domach.

Zdjęcia i inspiracje Feng Shui

Feng Shui obrazy posąg Buddy talizman pozytywnej energii

Ale cofnijmy się o krok! Za nauczaniem Feng Shui kryje się pewna wiara w sposób funkcjonowania naszego świata. Opiera się to na rozważeniu pewnych zasad i teraz do nich dojdziemy.

Zaproś pozytywną energię do swojego domu

Feng Shui obrazuje pozytywną energię kamieni rzecznych

Talizman Feng Shui

Feng Shui szczęśliwe amulety pozytywna energia w domu

Nie ma przypadkowych spotkań

Pierwszą zasadą, na której opiera się Feng Shui, jest przekonanie, że żadne spotkanie na tym świecie nie jest przypadkowe. Każdy pojawia się w naszym życiu jako pomoc, nauczanie itp. Każdy wspiera nas, aby poradzić sobie z określoną sytuacją lub zobaczyć coś istotnego.

Filozofia nauczania Feng Shui

Feng Shui zdjęcia bambusowe kamienie Posąg Buddy pozytywna energia

Wszystko dzieje się tak, jak powinno być

Druga zasada mówi, że wszystko, co się dzieje, jest jedyną możliwą rzeczą w określonej sytuacji. Inaczej rzeczy nie mogły się wydarzyć.

To stwierdzenie dotyczy nawet najdrobniejszych szczegółów. Każda sytuacja w naszym życiu jest absolutnie słuszna, nawet jeśli prowokuje nasze zasady życiowe i nasze ego.

To stwierdzenie nie powinno być rozumiane w sposób fatalistyczny. Powinniśmy po prostu zobaczyć, że żadna sytuacja nie dzieje się niezależnie od nas. Wręcz przeciwnie: jest to projekcja naszego wewnętrznego świata i tylko przez to można ją zmienić.

Każda sytuacja w naszym życiu jest absolutnie słuszna

Feng Shui zdjęcia drewniana statua talizman pozytywna energia

Wszystko zaczyna się, kiedy ma się zacząć

Wszystko dzieje się we właściwym momencie – to trzecia zasada Feng Shui. Nie stało się to ani za wcześnie, ani za późno. Wszystko zaczyna się, gdy jesteśmy gotowi na jego początek.

To, co się skończyło, to koniec

Kiedy coś się kończy, pomaga nam żyć dalej. Powinniśmy zawsze czegoś się nauczyć z każdej sytuacji życiowej i zabrać tę naukę ze sobą i wykorzystać ją dla naszego lepszego dalszego rozwoju.

Wszystko dzieje się we właściwym momencie

Zdjęcia Feng Shui Rośliny domowe i szczęście czarują pozytywną energią

Za nauczaniem Feng Shui kryje się pewna wiara w sposób funkcjonowania naszego świata

Zdjęcia i symbole Feng Shui pozytywna energia

Symbole przynoszące szczęście

Monety Feng Shui obrazy pozytywnej energii szczęśliwy urok

Projekt wnętrz i filozofia Feng Shui

Ale co to wszystko ma wspólnego z projektowaniem wnętrz i zasadami Feng Shui? I dlaczego w pierwszej kolejności tak ważne jest, abyśmy projektowali nasz dom w określony sposób, kiedy „wszystko dzieje się tak, jak było”?

Feng Shui w aranżacji wnętrz

Feng Shui zdjęcia pozytywna energia projektu pokoju

Podstawowe zasady Feng Shui nie pozbawiają nas wolności rozumienia ani ignorowania nauk życia.

Zasady projektowania Feng Shui pomagają nam odzwierciedlić związek między naszym wewnętrznym i zewnętrznym światem oraz poprawić nasze postrzeganie głębokiego sensu życia.

Stwórz harmonijną atmosferę życia!

Feng Shui pomysły na wyposażenie pokoju szczęśliwe amulety pozytywna energia

Ważną rolę odgrywają w tym kolory i kształty

Feng Shui obrazy do salonu pozytywna energia

Więc jeśli urządzasz swój dom tak, aby więcej bogactwa napływało do twojego życia, musisz być przygotowany, że nie stanie się tak, jak pierwotnie to sobie wyobrażałeś.

Skonfiguruj domowe biuro zgodnie z Feng Shui

Domowe biuro feng shui zdjęcia rośliny domowe pozytywna energia

Możliwe, że dzięki odpowiedniej aranżacji Feng Shui i wyposażeniu domu przetrwamy krytyczne momenty, które uczą nas, dlaczego bogactwo od nas odpada. Kiedy zrozumiemy głębsze znaczenie tego wszystkiego, wszystko dzieje się w życiu płynniej.

Bambus jako roślina doniczkowa

Feng Shui zdjęcia rośliny domowe bambus pozytywna energia

Spokojna atmosfera w łazience

Łazienka feng shui obrazy pozytywnej energii

Poniżej znajdziesz więcej inspirujących zdjęć Feng Shui

Feng Shui zdjęcia harmonia szczęście pozytywna energiaFeng Shui obrazuje pozytywną energię Nauczanie Feng ShuiFeng Shui zdjęcia posąg słonia talizman pozytywnej energii Feng Shui zdjęcia dekoracji okien z kamieni pozytywnej energii Feng Shui obrazuje pozytywną energię sukulentów i kryształówFeng Shui zdjęcia rośliny doniczkowe świeca pozytywna energia Feng Shui obrazuje rośliny domowe pozytywną energię Feng Shui zdjęcia rośliny domowe pozytywna energia półki ścienne Feng Shui zdjęcia rośliny doniczkowe projektowanie tarasów pozytywna energia Feng Shui zdjęcia ogrodowe rośliny ogrodowe pozytywna energia Feng Shui źródło wody ogrodowej szczęście pozytywna energiaFeng Shui przedstawia projekt ogrodu z energią kamieniFeng Shui taras pionowy ogród pozytywna energia

Thanks! You've already liked this