Przegląd i pomocne wskazówki, dzięki którym dobierzesz odpowiedni rozmiar łóżka do swojej sypialni

Masz problem z wyborem rozmiaru łóżka? W tym artykule chcielibyśmy zaoferować Państwu wiele informacji, które mogą być pomocne w tym zakresie. Rama łóżka i materac są ważne, ale udowodniono również, że wymiary odgrywają dużą rolę w tym, czy czujesz się dobrze w swoim łóżku, czy nie.

Łóżko podwójne jest często preferowane ze względu na rozmiar łóżka podwójnego

wygodne łóżko w sypialni rozmiar łóżka

Dlaczego rozmiar łóżka jest naprawdę ważny??

Rozmiar łóżka nie tylko decyduje o Twoim komforcie podczas snu. Gwarantuje to również funkcjonalność i mobilność w sypialni. Jest to tym ważniejsze, gdy masz pomieszczenie, które jest wykorzystywane do różnych celów w tym samym czasie. Ogólna zasada w tym zakresie jest taka, że ​​między łóżkiem a ścianą powinno być około dwóch stóp odstępu.

Dla wielu pojedyncze łóżko byłoby świetną opcją, szczególnie w pokoju gościnnym 

rozmiar łóżka - małe drewniane łóżko

Twój rozmiar i rozmiar łóżka

To, jak wysoki i ciężki jesteś, jest kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na komfort snu. Wyżsi ludzie mają trudności z poczuciem komfortu w łóżkach średniej wielkości lub w pojedynczym łóżku, nawet jeśli śpią sami. Dlatego potrzebujesz podwójnego rozmiaru łóżka. To samo dotyczy wszystkich ludzi, którzy tego nie robią zbyt spokojny sen i często skręcają w różnych kierunkach.

Zostaw sobie wystarczająco dużo miejsca podczas projektowania sypialni

rozmiar łóżka - ogromne łóżko w sypialni

Łóżko pojedyncze z łóżkiem o wymiarach 80 x 200

Przyjrzyjmy się więc najpierw wielkości łóżek pojedynczych. Szerokość tutaj wynosi około 80, a długość 190 cm. Mogłyby na nim spać osoby w każdym wieku. Dwie największe zalety tego rozwiązania to cena i ergonomia. Takie łóżko idealnie sprawdzi się w małym pokoju. Nie zabrakłoby też powierzchni do biegania. W ciągu dnia pojedyncze łóżko można zamienić w improwizowaną sofę z kilkoma poduszkami i odpowiednią narzutą. Wiele osób decyduje się na to w naprawdę małych jednopokojowych mieszkaniach lub w pokojach gościnnych. Ale to nic nie da, jeśli śpisz na nim cały czas i nie czujesz się komfortowo. W takim przypadku zamiast łóżka pojedynczego polecamy rozkładaną sofę.

Owalny kształt może zaoszczędzić miejsce

rozmiar łóżka - ogromne owalne łóżko

Łóżko małżeńskie 140 x 200

Teraz przyjrzyjmy się bliżej średniemu rozmiarowi łóżka! Główną różnicą jest tutaj szerokość, która wynosi około 1,40 m. Wysokość znowu wynosi około 2 metrów. Obliczono, każda osoba ma około 70 cm szerokości. W ten sposób każdy osobnik jest węższy niż w pojedynczym łóżku. Jest to więc problem dla osób wyższych i tych, którzy po prostu lubią potrzebować więcej miejsca do spania. Z drugiej strony oszczędzasz kilka centymetrów od powierzchni do chodzenia w swoim pokoju.

Najważniejsze jest to, że masz zdrowy sen

rozmiar łóżka - okrągłe duże łóżko

Rozmiar łóżka Queen 160 x 200 m

Czy słyszałeś też o rozmiarze łóżka Queen? Jest również bardzo powszechny i ​​ma pewne zalety, które mogą okazać się przydatne. Tutaj masz trochę więcej miejsca na szerokość, a mianowicie 160 cm, czyli około 80 cm na osobę. Łóżko jest również wystarczająco długie, znowu około dwóch metrów. Byłoby to więc dobre rozwiązanie dla par, które chciałyby mieć więcej miejsca lub są po prostu wyższe. Jeśli chcesz mieć również wystarczającą powierzchnię do biegania podczas korzystania z takiego łóżka, to łoże małżeńskie będzie oczywiście idealnym rozwiązaniem.

Koszt jest ważnym czynnikiem przy wyborze łóżka

rozmiar łóżka

Łóżko małżeńskie o wymiarach 200 x 200

Powiedzielibyśmy, że każdy, kogo stać na cenę i przestrzeń w domu, powinien zdecydować się na łóżko King Size. Nawet jeśli ludzie są mniejsi lub często śpią sami, warto ze względu na komfort snu.

Pokój można ustawić bardzo ergonomicznie z pojedynczym łóżkiem

rozmiar łóżka - łóżko pojedyncze wykonane z drewna

Koszty dodatkowe

Oczywiście większe łóżko to także wyższe koszty. Wszystko, od ramy łóżka, przez materac, po prześcieradło, kosztuje więcej. To musi być kalkulowane na dłuższą metę. Z drugiej strony większe łóżko zwykle zapewnia lepszą jakość snu. Opłaciłoby się to kilkakrotnie ze względu na zaoszczędzone koszty zdrowotne!

Kolejny udany pomysł na odpowiedni rozmiar łóżka 

niebieska ściana projektowa łóżko rozmiar

Kryteria wyboru odpowiedniego rozmiaru łóżka na pierwszy rzut oka

Dochodzimy do naszego podsumowania! Oto główne kryteria wyboru odpowiedniego rozmiaru łóżka na pierwszy rzut oka:

  • Nadaje się do własnego rozmiaru i preferencji,
  • Nadaje się do obszaru, w którym będziemy korzystać z łóżka,
  • Długoterminowe koszty jakie mamy w związku z tym łóżkiem powinny odpowiadać naszemu budżetowi.

Weź pod uwagę wszystkie te czynniki, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. W żadnym wypadku nie należy rezygnować z komfortu podczas snu, ponieważ może to mieć na dłuższą metę poważne konsekwencje dla zdrowia psychicznego. W razie wątpliwości znajdź ergonomiczne i rozkładane rozwiązanie, takie jak rozkładana sofa, którą można powiększyć do żądanego rozmiaru. Ważne jest, aby pomyśleć również o odpowiednim materacu wierzchnim, który we właściwy sposób podpiera plecy.

Pojedyncze łóżko może być atrakcją wystroju Twojego pokoju

małe łóżko na środku sypialni rozmiar łóżka

Rozmiar łóżka musi być dla Ciebie odpowiedni 

łóżko średnie - optymalna wielkość łóżka

Kolejny owalny pomysł na projekt

okrągły pomysł na projekt rozmiaru łóżka

Komfort snu ma kluczowe znaczenie, więc zainwestuj w świetne łóżko

świetny projekt łóżka - pomysł - rozmiar łóżka

Thanks! You've already liked this