Skleněné zástěry, stažené do kuchyně – výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií)

Skleněné zástěry, stažené do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií)

Skleněné zástěry jsou příležitostí vidět vaši kuchyni novým způsobem. Ne tak nový způsob dokončování, ale ne stárnutí. Jakmile uvidíte ohromující fotografie, budete vědět, jak vypadá vaše vysněná kuchyně. Vše podrobněji dále v článku..

Obsah tohoto článku:

Nový druh kuchyňských panelů

Existuje několik způsobů, jak vytvořit nezapomenutelný design kuchyně, zvážíme jeden z nich. Hostem programu je brilantní materiál, který nevyjde z módy alespoň na několik desetiletí.. Skleněná zástěra: Ať už se rozhodnete pro něco neutrálního, tlumeného nebo jasného, ​​určitě přidá jedinečnou aktualizaci. Jen se ujistěte, že vámi vybraný předmět dobře ladí s celkovým vzhledem kuchyně..

Skleněné zástěry nejsou jen pro krásu a šokující

Skleněné zástěry nejsou jen pro krásu a šokující

Novou alternativou k dlaždicím v designu je sklo panely. Sklo může mít jakýkoli odstín a barvu, takže přináší spoustu příležitostí právě ze strany kreativity.. V tomto případě lze umístění zvolit vedle sporáku nebo pračky, bez obav z poškození teplem nebo vodou.

Proč jsou tedy milovaní:

 • snadná údržba otíráním vlhkým hadříkem;
 • odolnost vůči vodě, skvrnám, mastnotě;
 • tepelná odolnost, skvělá pro oblasti poblíž kuchyňských spotřebičů;
 • Nekonečný výběr barev s různými povrchovými texturami pro kreativní návrhy;
 • hygienický materiál šetrný k životnímu prostředí;
 • vizuální zvětšení prostoru díky odrazivosti;
 • snadná instalace, sestavení.

Zajímavá možnost s různými barvami

Zajímavá možnost s různými barvami

Panely lze instalovat třemi způsoby: sami, s pomocí dodavatele nebo specializované společnosti. Zadní stranu panelů můžete natřít akrylovou barvou.

RadaPokud máte rádi vzor, ​​můžete na tapetu použít průhledný materiál nebo si vyrobit skinale – zástěru, která má svůj vlastní vzor. Pokud je tvar oblasti, kterou plánujete pokrýt, poměrně jednoduchý (a také relativně malý), můžete to udělat sami

Současně, pokud plánujete malovat sami, musíte určitě použít speciální UV vinylovou barvu, která je určena pro použití na sklo, protože jiné barvy časem prasknou a odlupují se.. Pokud bude konstrukce instalována v blízkosti desky, je nutné použít tvrzené sklo, které je žáruvzdorné.

Snadná údržba otíráním vlhkým hadříkem

Snadná údržba otíráním vlhkým hadříkem

Proč nový trend nahrazuje dlaždice?

Kromě toho, že sklo může být natřeno jakoukoli barvou, aby hotový výrobek ladil s dekorem místnosti, má ještě jednu důležitou výhodu – estetickou hladkost, absenci adhezí. Právě tyto vlastnosti dekoru jsou stále více oceňovány v moderních designech bytů a domů. Mnohem příjemnější pro oko, na úrovni vnímání, se stalo používání bezešvých prvků, o které oko prostě nezakopne.. Kromě panelů sem patří i kuchyň nábytek pevné rukojeti, čisté stěny a další čisté designové techniky.

Sklo je odolné vůči vodě, skvrnám, mastnotě

Sklo je odolné vůči vodě, skvrnám, mastnotě

Skinals jsou trvanlivé, hygienické, univerzální. Vybírat můžete z rozsáhlé palety standardních barev, je možné objednat jakýkoli jednotlivý odstín pro zvýraznění designu kuchyně. Instalováno několika způsoby:

 • z desky před strop;
 • od stolu nahoru k dolnímu okraji skříně;
 • 6-8 palců tradiční design.

Ano, sklo může být dražší než keramika, ale výsledky jsou zdrcující. Je to elegantní, moderní lesk s barvami, které se úžasně mísí mezi skříněmi, deskami, spotřebiči.

Žáruvzdorné, skvělé pro oblasti poblíž kuchyňských spotřebičů

Žáruvzdorné, skvělé pro oblasti poblíž kuchyňských spotřebičů

Nový oblíbenec navíc nevyžaduje těsnění, nebude malovat a je odolný proti plísním a bakteriím. S několika švy, bez spárování, se také velmi snadno čistí a udržuje. Neopotřebuje se.

Když je třeba jej vyčistit, jednoduše jej otřete neabrazivním čisticím prostředkem – povrch bude jako nový, i když byl poprvé instalován – i po desetiletích.

Kuchyňské backsplash obvykle používá čtvrt palce široký nízký železný materiál. Méně železa ve složení vám umožní dosáhnout čisté barvy, stejně jako absence typického nazelenalého odstínu pro sklo.

Hygienický materiál šetrný k životnímu prostředí

Hygienický materiál šetrný k životnímu prostředí

Takový kuchyňský panel může napodobit jakýkoli materiál:

 • dřevo;
 • ocel;
 • mramor;
 • měď;
 • beton atd.

Ale největším důvodem, proč si lidé vybírají tento materiál, je jeho jednoduchost. Poskytuje jednoduchý, minimalistický design se stovkami barevných kombinací, které vytvoří ten správný pro každou kuchyň..

Konečně jsou tyto panely levnější než většina ostatních materiálů běžně používaných pro backsplashes.. S jejich pomocí budete mít nejlepší kuchyni za nízkou cenu..

Vizuální zvětšení prostoru díky odrazivosti

Vizuální zvětšení prostoru díky odrazivosti

Tvrzené sklo je lepší a bezpečnější

Tvrzené sklo se nejčastěji používá na zástěry ze dvou důvodů:

 • má dobrou tepelnou odolnost;
 • odolnější, bezpečnější.

Také, jako známá ochranná známka nádobí Luminarc, má schopnost jemně se rozpadat, pokud byl náraz příliš silný, aniž by zanechal ostré hobliny..

Aby se uhasilo, zahřálo se na vysokou teplotu a poté se okamžitě ochladilo. Toto ošetření zcela mění strukturu skla, což zajišťuje destrukci bezpečnými úlomky..

Tato výhoda odstraní nebezpečí, které představují ostré úlomky, což je zvláště důležité, pokud je v domě dítě..

Tvrzenou zástěru však bude obtížné zlomit – její odolnost je stejná jako u plastu. Ale nemyslete si, že nyní můžete ušetřit peníze – plast nevypadá tak úhledně a stylově, jeho povrch se mnohem obtížněji čistí. Pokud jste používali staré telefony s plastovými displeji, víte, jak rychle se plast poškrábe a stane se nevzhledným..

Na zástěry se nejčastěji používá tvrzené sklo

Na zástěry se nejčastěji používá tvrzené sklo

Zástěry s obrázky

Skinali je nejpohodlnější volbou v moderní kuchyni, která je oblíbená u prodejů díky svému futuristickému vzhledu, nenahraditelná, když je nutné přesně vyjádřit určitou barvu. Možnosti odstínů jsou neomezené, můžete si vybrat tón, který bude ladit se stěnami, nebo zůstat na kontrastní zástěře – obě tyto možnosti jsou stejně žádané. Praktičtější je tmavá barva, která lépe skryje otisky prstů, cákance, skvrny, a proto vyžaduje menší čištění.

Snadná instalace, sestavení

Snadná instalace, sestavení

Malované panely mají na zadní straně vrstvu barvy. Protože jsou natřeny pouze zadní části, odhalený povrch zůstává neporušený. To znamená, že přirozený lesk skla zůstává, přenos přesné barvy. Současně jsou vaše stěny a barva výrobku spolehlivě chráněny před nevyhnutelným postříkáním z vaření.

RadaPři objednávce nezapomeňte uvést, zda byl obraz proveden v továrně. Tovární lakování zajišťuje, že se pigment později neodloupne nebo nezbarví.

Buďte opatrní: pokusy o barvení obvykle selhávají v uniformitě i trvanlivosti. Výměna akrylem také nefunguje příliš dobře, protože akrylát se snadno poškrábe, zdeformuje a musí být rychle vyměněn.

Nejpohodlnější možnost v moderní kuchyni

Nejpohodlnější možnost v moderní kuchyni

Průhledné zástěry

Na stěnu již natřenou požadovanou barvou je možné instalovat čiré sklo, ale je třeba při tom postupovat opatrně.. Je to levnější, vypadá skvěle, ale mějte na paměti, že jakékoli nedokonalosti nebo prach, který by se za ním mohl dostat, budou viditelné zepředu..

Pokud se tedy rozhodne nainstalovat tento konkrétní typ zástěry, dbejte na to, aby byla konstrukce odnímatelná pro další čištění. Průhledné (včetně matných) panelů mají omezené způsoby upevnění – bez použití lepidla, protože bude prosvítat.

Skleněné zástěry, skinali do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií) Skleněné zástěry, stažené do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií) Skleněné zástěry, stažené do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií)

Instalují se pomocí spojovacích prvků. Spojovací prvky jsou spolehlivější než lepidlo, protože dobře fixují strukturu. Metoda je univerzální, vhodná i pro mírně nerovné povrchy. Mezera mezi zástěrou a stěnou při tomto způsobu upevnění bude větší než při použití lepidla.

Pouze barevná provedení nemají žádná omezení na lepidlo, a přestože jsou dražší, zůstávají nejlepší volbou, protože je není třeba vyměňovat. Jejich pozadí skrývá všechny defekty zdi, které se časem nevyhnutelně ucpávají, jak se do mezery ve zdi dostává prach a špína.. Nátěr blokuje jakýkoli výhled a barevné panely lze mnohem snadněji instalovat ke zdi, aby se této mezerě zabránilo.

Bude to pro vás zajímavé:

Dlaždice do kuchyňské zástěry (více než 180 designových fotografií): tipy, jak oživit stěny

Jak bílá kuchyně s bílou deskou promění interiér? 145+ fotografických stylů a různých návrhových řešení

Interiér kuchyně kombinovaný s obývacím pokojem (180 + Fotografie): Designové triky a tajemství umístění

Jak vyrobit kuchyň ze dřeva vlastními rukama (210+ fotografií): Výběr nábytku pro stylový design

Druhy skleněných panelů

Barva a design zástěr je extrémně pestrý. Zde jsou jen některé z jejich běžných odrůd..

Stylová, moderní kuchyně

Stylová, moderní kuchyně

Pevný

Jedná se o homogenní bezešvý panel, který má krásnější vzhled než instalace vícedílných struktur. Nepochybně, mozaika může udělat kuchyň krásnou, ale aura vytvořená monolitickou zástěrou nemá obdoby. Nejlepší volbou pro materiál by byla zjednodušená kuchyně bez jasných akcentů, kde může ukázat monolitická struktura

Zrcadlově

Tento termín je samozřejmý, ale skutečný účinek instalace zrcadlového backsplash ve vaší kuchyni lze pocítit pouze tehdy, když ho vidíte ve skutečnosti. Správná kuchyně je pro něj malá. Zrcadlo na stěnách, které jsou známé tím, že dodávají hloubku, a díky nimž místnost vypadá větší, než ve skutečnosti je. Pokud je tedy vaše kuchyň malá a chcete, aby vypadala větší, podívejte se blíže na zrcadlový panel..

Bezešvé panely do kuchyně

Bezešvé panely do kuchyně

Uměle stárl

Jedná se o zrcadlový povrch, který prošel určitými postupy, aby vypadal jako ze starověku. Ačkoli je to trend, zdobit kuchyň tímto druhem materiálu není jednoduché.. Aby zástěra vypadala dobře, budete ji muset spárovat se starožitným nábytkem a celkovým vzhledem kuchyně..

Ryté

Gravírování skla a pískování vypadá skvěle na zástěře. Patří sem matné sklo, které nejen krásně vypadá, ale také vyžaduje menší údržbu.. Díky matnému efektu budou otisky prstů na povrchu méně viditelné.

High-tech styl

High-tech styl

Mozaikové dlaždice

Imitace mozaiky – formát skleněných panelů s malými rozměry, nazývaný skleněné dlaždice. Mozaikové vzory se liší výrobce od výrobce. Podpis, oslavované vzory nejsou omezeny na čtyřúhelníkový tvar, ale mají šestihrannou a odlišnou strukturu. Módní trendy napodobují kámen, existují skleněné obklady metra. Zde jsou některé z hlavních trendů:

 • Chcete -li tradiční kuchyni dodat nádech moderního pohodlí, zvažte šestihrannou mozaiku Mochachino. Tato podlouhlá šestihranná dlaždice je mozaika z barevného skla tvořená chladnými šedými, teplými zlatými tóny. Vzhledem k barevným rozdílům tato geometrická dlaždice také miluje hnědé, béžové barvy na skříních a deskách..

Zástěra ve fialové barvě

Zástěra ve fialové barvě

 • aby bílá kuchyně vypadala lehčí a vzdušnější, zvažte volbu skleněné mozaiky typu metra bílý barvy. Tyto glazované skleněné dlaždice mají jemný bílý odstín, který pomáhá odrážet přirozené světlo a přitom krásně splývat s ostatními bílými..
 • Pro oblast s jasným akcentem je vhodná dlaždice metra Desert Mirage. Jedná se o mozaikovou směsici čtyř různých prvků: krémové obklady z přírodního kamene a světle modrou, béžový, temný-hnědý skleněné dlaždice. Kombinace náhodně seřazených materiálů dodává hloubku, charakter.
 • Chcete -li získat tlumenější vzhled, který kombinuje více stylů, podívejte se na 8mm Monterra Blend Hex Tile. Tato kombinace přírodního kamene se skleněnými dlaždicemi ve tvaru šestiúhelníku má příjemnou kombinaci šedá a zelená tóny se smetanou, béžová. Kamenné kusy jsou skutečně vyrobeny z přírodního kamene a mají žilky, které doplňují barvy a odstíny skleněných prvků. Náhodné uspořádání květin zvýrazní vzor, ​​dodá pohyb a život i té neutrální tradiční kuchyni.

V bílo-hnědé barvě

V bílo-hnědé barvě

 • Pokud je vaším cílem dosáhnout monochromatického vzhledu, možnosti pro skleněné mozaiky jsou téměř nekonečné. Jedním ze způsobů, jak zvýšit zájem o kuchyň, je vybrat materiál, který napodobuje skříně a desky..

Metalické skleněné dlaždice metra jsou dalším oblíbeným trendovým designem. Zaskleny sklem se používají ve středním odstínu šedé především v minimalistických kulinářských prostorách. Často zvýrazněné kontrastními bílými linkami ve švech.

Skleněné obklady

Návrháři souhlasí s trendovým faktorem mozaiky. Do roku 2010 byly mozaikové dlaždice typu metro v barvě Aqua používány jako znak „moderní kuchyně“. Proto se v poslední době staly populární velké průsvitné skleněné dlaždice metra.. Sklo samotné je tedy přijatelným materiálem..

Tisk, který zvyšuje chuť k jídlu

Tisk, který zvyšuje chuť k jídlu

Náhodné rozbití není pro skleněné zástěry problém, protože se jedná o svislou oblast, která nepůsobí takovým napětím jako desky. Na dlaždici můžete omylem narazit například těžkými kontejnery se zmrazeným masem – je nepravděpodobné, že se rozbije.

RadaZkuste smíchat sklo s jinými materiály. Nemyslete si, že celý prostor vaší zástěry musí být pouze skleněný..

Jedním z oblíbených trendů je instalace konvenčních keramických a šestihranných skleněných dlaždic se stanoveným rozsahem. Obvykle je obvod zástěry ohraničen keramikou, uvnitř které je umístěn skleněný materiál.. Jedná se o pás o šířce jednoho nebo dvou palců, který jde o šest palců nahoru a rovnoběžně s deskou stolu, ale možnosti jsou možné.

Kuchyně v bílé barvě

Kuchyně v bílé barvě

Mozaika

Zvažte celou škálu velikostí. Ne všechny skleněné dlaždice jsou mozaiky. Najdete ho v různých velikostech – oblázky, 2 ″ x 2 ″, 4 ″ x 4 ″ atd..

Pro snadnou instalaci vyberte předem sestavené skleněné dlaždice.

Existují dvě odrůdy tašek, které mají při instalaci obrovský rozdíl: montované a nemontované dlaždice. Častěji jsou předem smontovány na základně ze síťoviny, která dodává struktuře konzistentní vzhled a zajišťuje rovnoměrné rozložení. Typická stavební plocha je asi 3/4 palce, i když se tato velikost může lišit..

Vypadá svěže a sofistikovaně

Vypadá svěže a sofistikovaně

Demontované skleněné dlaždice

Dlaždice, nazývané vitráže, obvykle přicházejí bez mřížky. Jejich instalace trvá trochu déle, proto si podle toho naplánujte čas. Dobrou zprávou s vitráží je, že máte více možností vzorů a barev, když začínáte od nuly..

Také pro dekoraci se používá recyklované sklo, které je nejoblíbenější v kruzích ekologicky pozitivních lidí. Kromě toho, že má recyklovaný materiál přínosy pro životní prostředí, má také určitý rustikální charakter, který u nových dlaždic nenajdete..

Jasný akcent kuchyňské soupravy

Jasný akcent kuchyňské soupravy

Instalace a montáž

Všechny zástěry, kromě průhledných a matných, jsou obvykle připevněny ke stěně lepidlem a tmelem na okrajích. Jejich montáž a instalace vyžadují péči a přesnost. Přesné přizpůsobení může být obtížné manipulováním otvorů pro vývody, instalatérská zařízení a další překážky a zároveň se vyhnout třískám, trhlinám.

RadaVyberte si profesionální společnost, která se v takových zaměstnáních dobře orientuje. Pokud je to možné, je lepší umístit vývod a další vývody na jiné místo..

Pokud se panel skládá z částí, měly by být všechny spoje utěsněny silikonovým tmelem, aby byl chráněn před vlhkostí..

Sklo pro ochranu dřevěných panelů

Sklo pro ochranu dřevěných panelů

Vlastní instalace

Pokud vidíte sílu a odhodlání dokončit práci sami, dvakrát si své rozhodnutí rozmyslete. Za prvé, v závislosti na velikosti vaší kuchyně a tvaru prostoru mezi kuchyňským stolem a skříněmi může být instalace skleněného backsplash docela skličujícím úkolem. Nebudete si moci dovolit ani jeden milimetr špatného měření..

Kromě toho se zvyšuje počet nehod při instalaci masivních skleněných panelů.. Navíc vždy existuje riziko pádu skla na podlahu a jeho opětovného nákupu, aby se zdvojnásobily náklady na instalaci. Ani zástěra z tvrzeného skla není nejbezpečnější technologií.

Je nepřijatelné, aby děti nebo kdokoli s bosýma nohama omylem narazili do rozbitého skleněného panelu.

RadaŘemeslníci nedoporučují pevné panely delší než 2,5 metru: samotný spoj nebude patrný a se sklem je při instalaci mnohem méně obtíží.

Skleněné zástěry, skinali do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií) Skleněné zástěry, skinali do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií) Skleněné zástěry, skinali do kuchyně - výběr nápadů a průvodce stylem (140+ fotografií)

VIDEO: Jak vybrat skleněnou zástěru?

závěry

Profesionální instalatéři mají zkušenosti a nástroje, takže dokážou nainstalovat vše mnohem rychleji.. Požádejte je o radu, jaký druh skla je vhodný do vaší kuchyně. Abyste se mohli informovaně rozhodnout, musíte znát klady a zápory každého typu..

Thanks! You've already liked this