Design koupelny s umyvadlem a bez něj: Výběr nábytku (165+ fotografií). Čemu dát přednost?

Design koupelny s dřezem i bez něj

V současné době můžete pomocí interiérového designu reprodukovat neobvyklý obraz koupelny a koupelna bez umyvadla je toho jasným příkladem. Takové neobvyklé řešení je vhodné pro malou vanu a pro velký prostor. Ale aby interiér vypadal krásně a moderně, je třeba vzít v úvahu všechny jemnosti designu, uspořádání nábytku, poměr barev. Další informace o všem podrobněji dále v článku..

Koupelna – popis a účel

Už uplynul čas, kdy koupelna sloužila jako místnost určená pouze ke sprchování. Dnes lze toto místo definovat jako místnost pro odpočinek nejen těla, ale i duše. Celkové zázemí a prostředí koupelny ovlivňuje náladu. Je důležité, abychom byli obklopeni krásnými věcmi, příjemnými barvami, které pomohou nejen relaxovat, ale dlouhodobě pozitivně dobíjet..

Při vývoji možností zdobení interiéru koupelny je nutné vzít v úvahu všechny směry návrhu.. S pomocí mnoha moderních detailů a prvků můžete z obyčejné sprchy udělat moderní, stylovou, útulnou oázu, kde bude příjemné nejen trávit čas, ale i odpočívat..

Moderní koupelna

Moderní koupelna

Při plánování koupelny se berou v úvahu potřebné funkce umístění. Pokud tohle byt nebo chalupa, pak je nejlepší umístit jej vedle ložnice. Pokud je to velká budova s ​​několika patry, pak je možné několik koupelen, kde sprchové kabiny, a pokud to prostor dovolí – jedna velká koupelna se vším potřebným nábytkem a doplňky.

Zvláštnosti

Rytmus života je velmi únavný a touha odpočívat po intenzivní práci je velmi důležitá. Získejte klid a soukromí, užijte si teplou koupel s aromatickými oleji je možné pouze v moderní koupelně. A celé prostředí v této místnosti po dlouhou dobu dává pozitivní náboj, vytváří pozitivní postoj po celý den..

Koupelna, malá i zabírající velký prostor, má určité nároky na dekor. Nábytek může být různý a vybírá se čistě jednotlivě, podle toho, co se vám nejvíce líbí – klasický nebo moderní směr, jaký design chcete vidět.

V koupelně můžete získat klid a soukromí

V koupelně můžete získat klid a soukromí

Nejčastěji v koupelně můžete pozorovat:

 • obrubník;
 • prádelník;
 • sklopné skříňka;
 • penál s zrcadlo;
 • různé nástěnné nebo rohové police.

Moderní interiér koupelny může být vybaven modulárně nábytek, které budou individuálně navrženy pro každou místnost, v závislosti na velikosti a designu. A rád bych řekl pár slov o zrcadlech. Za prvé, zrcadla vizuálně zvětšují prostor místnosti..

Pokud je koupelna malá, pak zavěšením velkého zrcadla na zeď vizuálně zvětšíme velikost místnosti..

V poslední době jsou relevantní zrcadla, která se nepotí. Je to velmi výhodné – nemusíte se otírat po sprchování.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Návrh koupelny a zdobení plastovými panely 110+ fotografií – rychlý a levný způsob zdobení

Skříňka pod umyvadlo bez umyvadla

Co je to za nábytek?

Moderní koupelnový nábytek má vlastnosti – navzdory skutečnosti, že ve své kompaktnosti zabírá málo místa, plní všechny potřebné funkce. Jednu ze součástí nábytku lze nazvat obrubník.

Ve své konfiguraci mohou mít vestavěné umyvadlo, nebo být bez něj, což šetří zabraný prostor, a je zde dostatek místa pro uložení potřebných předmětů..

Koupelnová skříňka nemusí obsahovat umyvadlo

Koupelnová skříňka nemusí obsahovat umyvadlo

RadaKdyž je prostor pro koupelnu dostatečně prostorný, bude racionálnější a efektivnější vybrat modely podstavců bez umyvadel..

Na trhu s nábytkem mohou výrobci nabídnout jakýkoli model.

Podstavce mohou být:

 • obyčejná klasika;
 • hranatý;
 • pozastaveno.

Skříň bez dřezu se vyznačuje vynikající pohyblivostí v pohybu, díky své struktuře má uvnitř spoustu prostoru, a pracovní deska lze použít jak jako stojan na předměty, tak i pro ukládání věcí. Ve velkém sortimentu podstavců můžete najít model, který odpovídá stylu a designu místnosti, nebo jej můžete vyrobit Udělej si sám.

Nejprve si musíte vybrat nejvhodnější místo, kde bude obrubník umístěn, a provést potřebná měření.

RadaPokud se rozhodnete, že bude zavěšený, jsou k tomu vhodné nosné stěny. Jsou dostatečně pevné a snesou váhu nábytku, což se o příčkách vyrobených z toho říci nedá sádrokarton.

Obrubník musí mít určitý styl interiéru

Obrubník musí mít určitý styl interiéru

Zařízení

Pokud jsou ve skříni zásuvky nebo otevírací dveře, pak pro takové modely je zapotřebí více prostoru, dveře by se měly otevírat co nejvíce správným směrem. Pokud je prostor v koupelně omezený, můžete se zastavit u skříňky s policemi a vyměnit otevírací dveře za posuvné..

RadaSkříň v koupelně by měla mít určitý styl interiéru celé místnosti, sladit barvu a tvar, takže stojí za to vzít v úvahu obecné barevné pozadí a další vlastnosti samotné koupelny.

Příslušenství vyžaduje určitou pozornost – zabarvený plast je levnější a vypadá slušně, ale po chvíli se barva může setřít a výrobek bude na obecném pozadí veškerého nábytku vypadat nedbale. Odborníci proto doporučují věnovat zvláštní pozornost kování při nákupu nebo výrobě obrubníku.. Chromované části budou vypadat velkolepě, budou sloužit dlouhou dobu a časem neztratí svůj lesk.

Materiál

Modely podstavců jsou velmi rozmanité a navržené pro jakýkoli příjem.

Nejprimitivnější je obyčejná obdélníková krabice s obyčejnými policemi a otevíracími dveřmi, kam můžete umístit to nejnutnější.

Existují pokročilejší možnosti – s několika přihrádkami a zásuvkami mají některé modely vestavěný koš na prádlo.

Kromě toho mohou být tyto modely:

 • podsvícení;
 • zrcadlo;
 • nohy na kolečkách.

Klasický styl

Klasický styl

Tyto skříně jsou vyrobeny převážně z běžných materiálů – dřevotřísky a MDF, které jsou voděodolné a nahoře pokryté speciální fólií. Takový nábytek má originální vzhled, vyznačuje se praktičností a je levný..

Pro výrobu fasádních pouzder se používá povlak MDF, uvnitř lze pozorovat povlak laminované dřevotřísky. Díky fólii z PVC jsou možné různé možnosti barev a textur. Můžete si vyrobit skříňku pod stromeček, pod kov, nebo bude mít stejnou barvu, nebo mít obrázek.

Levnou výrobní možností jsou výrobky vyrobené z plastický.

Jsou lehké, nezabírají mnoho místa, vůbec se nebojí vlhkosti, a proto budou vypadat harmonicky v blízkosti koupelny nebo sprchového koutu. I v tom nejpropracovanějším interiéru si můžete koupit levný noční stolek z plastu, který bude v koupelně vypadat harmonicky a efektně..

Vyrobeno z přírodního dřeva, bez kování

Vyrobeno z přírodního dřeva, bez kování

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Malá koupelna kombinovaná s toaletou (50+ fotografií): 12 technik pro jedinečnou korekci prostoru

Podstavce mohou být také vyrobeny z přírodního dřeva, ale vzhledem k nákladům se používají pouze u luxusních náhlavních souprav. Dřevo je ošetřeno speciálními prostředky, které chrání výrobek před vlhkostí, a při správné péči a správném používání může skříňka sloužit dlouhou dobu.

Mnoho lidí považuje výrobky za kombinované. Může to být takový obrubník – korpus ze dřeva, deska stolu z kamene, dveře z plexiskla. K dekoraci se používají různé chromové materiály, které se kombinují v závislosti na designu.

Jaké jsou podstavce?

Podle typu a struktury lze obrubníky rozdělit na určité typy s charakteristickými parametry:

 • stojící na podlaze je nejběžnějším typem. Jedná se o modulární typ nábytku, který lze snadno umístit na zvolené místo a v případě potřeby stejně snadno přemístit. Jsou na nožičkách, na kolečkách nebo jednoduše obuté podlaha;
 • zavěšení – kompaktnější možnost, vypadají mnohem stylověji, ale mají malou kapacitu. Je nutné je upevnit pomocí konzol pouze na nosné stěny, příčky ze sádrokartonu nemusí podporovat váhu;

Kompaktní verze pro úsporu místa

Kompaktní verze pro úsporu místa

 • roh – u této možnosti jsou podstavce umístěny ve spodní části podlahy nebo mohou být zavěšeny v rohu. V tomto případě můžete vyplnit jakýkoli prázdný roh v místnosti..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Módní design koupelny bez toalety (+100 fotografií) – Krása spojená s pohodlím

Originální řešení – umyvadlo do koupelny bez otvoru pro baterii

Moderní designová sanita se může pochlubit takovým umyvadlem, díky kterému bude koupelna originální a jedinečná. Promyšlený a luxusní design zdobí každou koupelnu, ať už jde o klasický design interiéru nebo moderní trend. Mnoho lidí nemá rády umyvadlové baterie, vypadají hrubě a přinášejí při úklidu nepříjemnosti..

Směšovač lze nainstalovat mimo umyvadlo – může být ve zdi nebo v podlaze..

Tato úprava může budit dojem proudu vody, který se v umyvadle objevuje doslova ze zdi nebo stropu.. Tato variace vyžaduje speciální design a specifický přístup k interiéru..

Díky tomuto umyvadlu je koupelna originální a jedinečná.

Díky tomuto umyvadlu je koupelna originální a jedinečná.

Jedním z hlavních a nezbytných prvků v interiéru koupelny je umyvadlo. V poslední době s moderním přístupem k designu koupelny stále častěji nabízejí upravený pohled na umyvadlo – bez otvoru pro baterii. Patří k designovému typu instalatérství, které současně obsahuje dekorativní vzhled a plní účel..

Původní tvar dřezu

Koupelnové umyvadlo bez otvoru pro baterii je na první pohled celkem jednoduché, nejběžnějšího tvaru. Není tomu tak, naopak je to poměrně složité zařízení.. Některé vzorky nemají vůbec žádné otvory, dokonce ani odtok vody není vidět.

Obdélníkový model - stylový a originální

Obdélníkový model – stylový a originální

U některých modelů je strana, kterou zakrývá spoj mezi dřezem a deskou. Někdy je umyvadlo upevněno pod deskou, která uzavírá všechny spoje..

Ale nejoriginálnější a hygienicky správná možnost je jednodílný skleněný dřez..

V této možnosti nejsou žádné švy, kde by se hromadila špína, která by zkazila vzhled a nesplňovala hygienické normy. A velké umyvadlo zabrání postříkání postřikem po celé místnosti..

Kde se mixér nachází?

V moderním designu koupelny jsou upřednostňovány modely dřezů supernova bez otvoru pro baterii. U těchto struktur se používá mixér s prodlouženým výtokem, který je zabudován do zdi, do desky stolu, do podlahy..

Celý mechanismus pro nástěnné faucety je ve zdi, kde je zcela neviditelný. Je vidět pouze ventil, aby se voda zapnula, a potrubí, kterým voda protéká. Když je směšovač nainstalován na desce skříně, hlavní podmínkou je shoda výlevky směšovače se stranou samotného dřezu.. V drahých modelech není téměř žádný otvor; v případě potřeby je instalován přímo na podlahu v blízkosti umyvadla.

Celý mechanismus pro nástěnné faucety je ve zdi

Celý mechanismus pro nástěnné faucety je ve zdi

Taková umyvadla byla okamžitě uvolněna evropskými výrobci sanitární keramiky. Naši designéři postupem času úzce spolupracovali s evropskými odborníky, což nám umožňuje vyrábět pokročilejší modely koupelnových dřezů..

Přepadový systém

Aby během provozu nevytekla voda z dřezu, specialisté a designéři vyvinuli určitá řešení, která pomohou vyhnout se problémům.. Dnes je známo několik nápadů na systém, které jsou zodpovědné za to, že nedojde k přetečení vody:

 • V první verzi, když voda v umyvadle dosáhne určité povrchové výšky, se odtok automaticky otevře a zabrání přetékání vody..
 • V druhém případě přijde na záchranu sifon, který je postaven uvnitř, tam je již připojen k odtokovému potrubí. Když je vypouštěcí otvor uzavřen, voda stoupá pod tlakem na úroveň sifonu v umyvadle.
 • Když dojde k určitému bodu na povrchu, přetéká vestavěnou přepážkou, čímž skončí v kanalizaci. U této verze je umyvadlo vybaveno speciálním vypouštěcím ventilem – nezamykatelným. Tento ventil na konkrétní hladině vody se automaticky spustí, k přetečení nedojde.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Malé koupelnové obklady (150+ designových fotografií): Optimální kombinace stylu a dekoru

Výhody a nevýhody

Tak originální a na první pohled efektivní, umyvadlo bez otvoru pro baterii, jako každé jiné potrubí nebo nábytek, má výhody i nevýhody..

Výhodou tohoto provedení je, že pod mixér nelze nalít vodu.

Výhodou tohoto provedení je, že pod mixér nelze nalít vodu.

Nevýhodou takových návrhů je určitá nepříjemnost při instalaci.. Aby bylo možné položit potřebný materiál, potrubí, je nutné v koupelně zatlouct stěny, proto je třeba zpočátku, ještě před zahájením opravy, rozhodnout, zda je takové umyvadlo v koupelně potřebné nebo ne.

Výhodou však je, že během provozu nelze pod mixér nalít vodu, a tím se těsnění nezhorší, neopotřebuje se. Tato umyvadla nesbírají nečistoty jako konvenční umyvadla. Díky tomuto neobvyklému designu bude koupelna vypadat stylově a sofistikovaně. Aby dřez sloužil dlouhou dobu, měl by být pouze značkový, do instalace by měl být zapojen specialista.

Komoda v koupelně bez umyvadla

Dříve byly komody předmětem spacích souprav, sloužily k ukládání prádla a ložního prádla. Typická koupelna byla vybavena běžným nábytkem s příslušenstvím, o komodách nikdo neslyšel. V současné době návrháři navrhli komodu jako samostatný prvek při přípravě projektu interiéru koupelny. Vypadá skvěle s jiným nábytkem, při používání se stal nepostradatelným, jsou v něm uloženy všechny potřebné položky.

Vypadá skvěle s jiným nábytkem

Vypadá skvěle s jiným nábytkem

Stejně jako ostatní nábytek jsou komody:

 • plastický;
 • dřevěný;
 • kombinované z různých materiálů.

A moderní koupelnu si nyní bez takového předmětu nelze ani představit. jako komoda je nezbytná a užitečná jako:

 • sprchový kout;
 • noční stolek;
 • zrcadlo.

Z čeho se dá dělat?

Komoda v koupelně, stejně jako ostatní prvky, může být vyrobena z různých materiálů:

 • plastický;
 • dřevo;
 • MDF a dřevotřískové desky.

Takové materiály se používají již dlouhou dobu, výrobní technologie se každoročně zdokonalují. Ale stejně jako ostatní materiály mají různé recenze, vlastnosti – kdo reaguje pozitivně, doporučuje, kdo najde negativní stránky.

Materiál

1

MDF

Nábytek vyrobený z jemně rozptýlené frakce je trvanlivý, základem tohoto materiálu je směs dřevěných štěpků a vylepšených polymerů. Ale taková směs netoleruje vlhkost dobře, aby poskytli sílu, odborníci pokrývají povrch speciální barvou nebo lepí ochrannými fóliemi s dekorativním efektem. Pro výrobu komod jsou desky MDF dobrou volbou, jsou racionální při používání, snadno se stříhají, což umožňuje dát výrobku potřebný tvar, požadovanou nerovnost, konfiguraci. Komoda může být vyrobena z různých materiálů

Komoda může být vyrobena z různých materiálů

2

Dřevotříska

Nábytek z dřevotřísky je naopak vysoce citlivý na vlhkost. Výroba je založena na větších čipech. Vzhledem k tomu, že surovina velmi absorbuje vlhkost, snaží se ji co nejvíce pokrýt speciálním vodoodpudivým nátěrem. Z takového materiálu se vyrábějí komody, ale po krátké době se bohužel projeví vlhkost.

Ty části komody, které zvlhnou, hlavně nohy komody, mohou změknout, lisované hobliny se na okrajích rozpadají a v důsledku toho materiál hnije. Výrobky vyrobené z takového materiálu jsou levné, to je pravděpodobně jediné plus takového materiálu..

3

Plastický

Plastový nábytek se ale vlhkosti vůbec nebojí. Takové komody lze umístit do jakéhokoli rohu koupelny, aniž byste si mysleli, že se nohy komody poškodí. Ale jako každý jiný materiál má plast značné nevýhody. Výrobky z něj jsou křehké, jemné. Nemůžete na ně klást těžké věci ani dávat velké předměty, časem mohou prasknout, i když se silou opřete lokty o takovou komodu, nemusí to vydržet. Plastový nábytek se vlhkosti vůbec nebojí

Plastový nábytek se vlhkosti vůbec nebojí

Zde mohou být problémy s designem. V zásadě mají jednobarevnou barvu, aby poskytly zvláštní jasnou barvu, jsou přelepeny speciálním filmem nebo je nanesena barva. Pod vlivem konstantní vlhkosti se může nátěrový film časem zhoršovat..

RadaEPokud si vyberete mezi komodou z plastu a MDF, je lepší si trochu připlatit, komoda z jemně rozptýlené frakce vám bude sloužit dlouho.

4

Dřevo

Nábytek ze dřeva – nejdražší varianta, překonává nábytek z plastu, dřevotřísky a MDF. Strom má tuto vlastnost díky speciální impregnaci, díky níž jsou výrobky trvanlivé a nebojí se vlhkosti. Komoda z přírodního dřeva není zdraví škodlivá, nejedná se o chemický plast. Dekorace lze dosáhnout potažením výrobku různými způsoby – od laku po polymerovou barvu nebo film. Taková komoda bude opravdu vyčnívat ze zbytku nábytku, a pokud je to nutné, a vybraná textura bude v souladu s ostatními polohami.. Přírodní dřevo

Přírodní dřevo

Po samostatném zvážení výhod a nevýhod všech materiálů vhodných pro výrobu komody v koupelně můžeme vyvodit závěr. Jedním z nejlepších materiálů je dřevo, ale pokud se jeho cena zdá vysoká, můžete zvážit MDF, který je vhodný pro výrobu tohoto nábytku..

Odrůdy komod

Na základě designu existují v zásadě dva typy komody pro použití v koupelně – rovné a hranaté. Komody jakéhokoli designu v koupelně vypadají krásně a stylově, vše závisí na jejich umístění, s jakým dalším nábytkem budou v harmonii. Před objednáním komody se musíte rozhodnout – kde to bude vypadat nejlépe – u zdi nebo v rohu:

Rovná komoda – toto je obyčejná komoda, podobná té v ložnici. Obvykle je umístěn podél zdi a dobře ladí v koupelně. Výška, šířka a délka výrobku se může velmi lišit, v závislosti na velikosti samotné koupelny, přání zákazníka. Postupem času se všechny tyto modely vylepšují, výrobci nabízejí nové možnosti konfigurace, které šetří místo a zvyšují možnosti většího uložení v komodě..

Vypadá jako komoda v ložnici

Vypadá jako komoda v ložnici

Rohová komoda – modernější verze komody. Díky svému originálnímu designu se snadno vejde do každého rohu koupelny a přitom zabírá minimum místa. To je velmi výhodné, pokud je prostor u zdi obsazen jiným nábytkem a rohy zůstanou prázdné. Takové komody mohou být plastové i dřevěné..

Designové prvky komod

Dnes komody používané v koupelně vůbec nepřipomínají nábytek, který byl dříve – velké, objemné a nepraktické. Nyní se jedná o originální modely, zcela odlišné designy a projekty, vyrobené individuálně, pro každého zákazníka, z různých materiálů.

Moderní verze

Moderní verze

Hlavním rysem komody je, že v zásadě mají několik velkých zásuvek, do kterých můžete uložit nejnutnější věci do koupelny – od županů až po ručníky. Malé zásuvky slouží hlavně k ukládání drobných předmětů..

Volitelně můžete umístit zde:

 • gely a prášky na praní;
 • předměty osobní hygieny;
 • zubní pasty; přípravky na holení.

Na povrch lze také umístit potřebné příslušenství. Některé modely mají místo pracovní desky vestavěný dřez.

Chci také říci o původní verzi komody, o kterou je v poslední době velký zájem. Tento toaletní stolek. Nahoře, na desce stolu, může být zrcadlo, což umožňuje jeho použití jako make-up stolu. A vrchol excelence v designu komody lze nazvat výrobky, které kombinují zrcadla a umyvadla současně..

Klasika, která nikdy nevyjde z módy

Klasika, která nikdy nevyjde z módy

S takovým designem není koupelna přeplněná, na stěnách není mnoho závěsů, vše, co potřebujete pro koupelové procedury, je na jednom místě. Ale takové multifunkční komody musí být vyrobeny z materiálů, které jsou pevnější než plast, protože mají určitou hmotnost..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Možnosti dokončování obkladů v koupelně (175+ fotografií). Vytváříme design, který bude zapamatován

Jak vybrat správnou komodu?

Při nákupu komody do koupelny s vědomím, co chcete, z jakého designu, z jakého materiálu by měla být vyrobena, musíte dodržovat rady, které vám pomohou při správném výběru a užijte si nákup:

 • kvalita je jedním z hlavních parametrů. Je nutné zkontrolovat pevnost samotného materiálu a ujistit se, že vše funguje bezchybně – dveře se zcela otevřou, zásuvky se vysunou až na konec. Výrobek musí být bez škrábanců a třísek, barva byla zcela a rovnoměrně nanesena a všechny spojovací prvky jsou na svém místě a funkční. Nezapomeňte, že plastové komody jsou méně odolné než ostatní;
 • rozměry jsou také důležitým faktorem. Před koupí komody musíte přesně vědět, kde komoda bude stát, zda je na ni dostatek místa. Pokud je koupelna malá nebo naopak má velkou plochu, nejlepším řešením by bylo objednat nábytek jednotlivě;

Vyberte správnou velikost a správný styl

Vyberte správnou velikost a správný styl

 • kování a jeho kvalita jsou jedním z hlavních ukazatelů kvalitního nábytku. Dobré vybavení není levné a levná volba nebude umístěna na drahý a kvalitní nábytek. Všechny kliky, zavírače, nohy, zámky musí mít dobrou kvalitu;
 • styl provedení – komoda by měla být v souladu se vším zbytkem nábytku. Pokud se rozhodnete objednat další produkt, když už je veškerý nábytek na svém místě, měli byste převzít odpovědnost za jeho výběr, jinak se kreslí komoda, která neodpovídá barvě, velikosti a struktuře zbytku nábytku pozornost na sebe.

Dnes je nábytkářský průmysl na vysoké úrovni, nábytek je vyroben pro kupující všech úrovní příjmů.. I ten nejroztomilejší a nejnáročnější zákazník si najde komodu podle svého. Může být levný nebo drahý, vyrobený ze dřeva nebo plastu, pevný nebo barevný. O těchto záležitostech rozhoduje kupující sám, který komodu kupuje..

Koupelnový nábytek bez umyvadla

V nedávné době byla koupelna velmi obyčejnou místností, kde jen nejnutnější věci:

 • police;
 • zrcadlo;
 • skříňka.

Dnes je rozmanitost koupelnového nábytku tak velká, že lze realizovat jakákoli designová řešení a vaše fantazie..

Rozmanitost koupelnového nábytku

Dnes je koupelna určena nejen pro každodenní sprchování, ale také místo, kde můžete zcela relaxovat a relaxovat. Veškeré potřebné koupelové a kosmetické doplňky pro pohodlí by měly být umístěny na vhodných místech a skryty před zvědavými pohledy. To pomůže různým nábytkovým sestavám, které lze zakoupit u jakéhokoli výrobce, nebo vyrobit na zakázku podle jednotlivých projektů..

Koupelna může být skutečným uměleckým dílem

Koupelna může být skutečným uměleckým dílem

Tyto náhlavní soupravy se obvykle skládají z hlavních komponent:

 • Nástěnné skříňky, lze otevřít nebo zavřít.
 • Standardní skříňky nebo vestavěné pod umyvadlo.
 • Podlahové skříně, k dispozici jsou pouzdra na tužky a polopouzdra.
 • Různá zrcátka, včetně odolnosti proti vlhkosti.
 • Různé další příslušenství – koše na prádlo, hygienické sady, vyhřívané věšáky na ručníky.

Použijte různé dekorační prvky

Použijte různé dekorační prvky

V zásadě je veškerý koupelnový nábytek vyroben z praktických levných materiálů – dřevotřísky nebo MDF nebo dřeva. Hlavním kritériem pro výběr materiálu je odolnost proti vlhkosti.. Listy MDF a dřevotřísky jsou speciálně potaženy samolepicí fólií, lakem nebo smaltem.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Stretch strop v koupelně (125+ fotografií Klady a zápory) Nejlepší řešení nebo módní prohlášení?

Praktické rady

Abyste si vybrali velkolepý a stylový koupelnový nábytek, který dlouho vydrží a bude stále stejně kvalitní, musíte dodržovat řadu praktických rad.

Rada

 • Rozměry nábytku by měly být vhodné pro parametry místnosti. Pokud je místnost malá a nábytek je objemný, bude zde velmi málo místa a dojde k určitým nepříjemnostem.
 • Je nutné vybrat nábytek, který bude ladit s dekorací.
 • Při výběru nábytku si musíte pamatovat na hlavní parametry – odolnost proti vlhkosti. Noční stolek do ložnice se proto do koupelny nevejde..
 • Mnoho lidí dává přednost rohovým a závěsným modelům, zabírají málo místa, jsou kompaktní, stylové a moderní. Ale tato volba může být pouze individuální.

Skvělá volba pro koupelnu

Skvělá volba pro koupelnu

Nábytek, který bude v koupelně, musí být krásný, kvalitní a funkční zároveň. Vytvoří útulnost a pohodlí, zdůrazní individuální design místnosti. Při výběru nábytku byste proto měli vzít v úvahu všechny jemnosti, abyste dosáhli vynikající kvality a krásného vzhledu..

VIDEO: Dřezy, které změní váš interiér

závěry

Změnou několika interiérových prvků můžete radikálně změnit celý design koupelny. Zda použít umyvadlo je osobní volba. Hlavní věc je, že se cítíte opravdu pohodlně.

Thanks! You've already liked this