Wakacje 2019 – 3 najlepsze kierunki podróży na krótki wyjazd w grudniu

Wakacje to czarujące słowo, które ciągle dzwoni mi w uszach. Czy czujesz to samo? Tuż przed końcem roku masz jeszcze czas, aby wybrać się na krótką wycieczkę kulturalno-miejską lub spędzić wspaniałe wakacje w górach lub na południowym wybrzeżu. Miliony ludzi na całym świecie każdego dnia marzy o tym, aby spędzić na krótko wakacje i spędzić ostatnie wakacje w 2019 roku z rodziną, przyjaciółmi, we dwoje lub zupełnie samotnie. Wiele osób chce ponownie zaczerpnąć świeżego powietrza lub wnieść powiew świeżego powietrza do swojego związku partnerskiego. Abyś nie musiał stawiać czoła dylematowi, gdzie spędzić spokojne i pełne wrażeń wakacje w 2019 roku, dzisiaj wybraliśmy dla Ciebie 3 najlepsze kierunki podróży, które są obecnie bardzo aktualne i które prawdopodobnie będą nadal poszukiwane w nadchodzącym roku . Znajdują się one w różnych miejscach Europy, ale wszystkie są warte zobaczenia i fascynujące. Chodź z nami w naszą wirtualną podróż?

Północna stolica Belfast jest gościnna i warta zobaczenia nawet zimą

Wakacje 2019 Belfast

  • Kierunek 1 na wakacje 2019: Belfast

Z pewnością jest wiele dobrych powodów, aby odwiedzić stolicę Irlandii Północnej. Istnieje kilka sposobów na poruszanie się po Belfaście i odkrywanie, że jest to idealne miejsce na wakacje dla prawdziwych romantyków i żądnych przygód. Tutaj możesz podziwiać imponującą północną architekturę miasta przy starym ratuszu i odpocząć na zielonych terenach przed nim.

Wizyta w Ulster Museum byłaby niezwykle interesująca i imponująca dla wszystkich turystów. Tutaj można zanurzyć się w historię Irlandii i śledzić lokalny rozwój rękodzieła i handlu, ale jeśli chodzi o nowszą historię miasta, musimy o tym od razu wspomnieć: niestety dalekosiężne wydarzenia polityczne i społeczne mają za sobą wiele lat zrujnowała reputację stolicy Irlandii Północnej jako celu podróży. Przypominają o tym „muraliki”, kolorowe malowidła ścienne, które pokrywają wysokie ściany i nadal oddzielają dzielnice katolickie i protestanckie.

 Ratusz w Belfaście jest symbolem północnej stolicy i popularnym miejscem spotkań turystów

Belfast

Ale jest wiele innych, szczerze mówiąc, romantycznych miejsc dla gości Belfastu. Wielbicielom fotografii możemy polecić do historycznego centrum miasta, gdzie między ceglanymi fasadami starych kamienic mogą zrobić wspaniałe zdjęcia. Dla wszystkich zainteresowanych budową statków wizyta w Titanic Belfast Center jest wysoko na liście rzeczy do zrobienia. Historia oceanicznego giganta Titanica jest tam przedstawiona w formie tekstu i obrazów. Słynny statek jest teraz dokładnie tam, gdzie został zbudowany. Jeśli chcesz poznać życie Belfastu z pierwszej ręki, musisz przynajmniej raz odwiedzić St. George Market. Liczne przytulne restauracje tylko potwierdzają wrażenie gościnności mieszkańców drugiego co do wielkości miasta na północy. Belfast jest wart wakacji o każdej porze roku i ma wiele do zaoferowania.

Drugie co do wielkości miasto w Irlandii ma wiele do zaoferowania swoim licznym gościom i turystom, od długich zakupów po kulinarne pokusy w przytulnych pubach.

Święta Belfastu 2019

Imponująca architektura ratusza zachwyca tysiące turystów w Belfaście

Architektura Belfastu

Ceglane fasady starych kamienic Belfastu widziały dobre i złe czasy

Ratusz w Belfaście imponująca architektura

Wakacje 2019 ceglane elewacje stare kamienice Belfast

Jeśli jednak planujesz wakacje w 2019 roku w grudniu i nie chcesz spędzić kilku dni całkowicie na północy, polecamy wybrać kierunki podróży na południe Europy, takie jak Lizbona (Portugalia), Sewilla (Hiszpania) i Bolonia (Włochy). Miejsca te można zwiedzać całymi dniami i cieszyć się umiarkowanym klimatem w grudniu. Wiele historii i kultury europejskiej czeka tylko na odkrycie przez turystów. Chcesz tam pojechać na Święta czy wolisz cieplejsze miejsce? Oto nasza kolejna wskazówka dotycząca podróży!

 Możesz cieszyć się wspaniałym śródziemnomorskim klimatem w Valletcie o każdej porze roku

Valletta Święta Malty 2019

W Europie Południowo-Wschodniej jest wiele wspaniałych miejsc turystycznych, które wciąż nie są dobrze rozwinięte. Niektóre z nich omówiliśmy w poprzednim artykule. Dziś chcielibyśmy pokrótce przedstawić Wam stolicę śródziemnomorskiej wyspy Malty, która jest warta urlopu o każdej porze roku. Jeśli chcesz odwiedzić i poznać Europejską Stolicę Kultury 2018 podczas wakacji w 2019 roku to zapraszamy na Maltę podczas kolejnych wakacji wolnych od pracy!

 Tutaj można zjeść pastizzi i przespacerować się główną ulicą

Valletta Malta Wakacje 2019 Main Street

  • Kierunek 2 na wakacje 2019: Valletta – perła na Malcie

Na śródziemnomorskiej wyspie Malta w jednym miejscu poznasz burzliwą historię, imponującą architekturę i kulturę. Valletta jest znana jako najmniejsza stolica w Europie, ponieważ znajduje się na ograniczonym obszarze wyspy. Miasto ze wszystkich trzech stron otoczone jest morzem i jest dobrze ufortyfikowane. Tutaj turysta na każdym kroku napotyka ślady dawnej historii miasta. Za pozostałościami wysokich murów można odkryć cenne dzieła architektury i kultury. Dobrym sposobem na poznanie miasta jest spacer po mieście, ponieważ zabytki, muzea i galerie znajdują się niedaleko od siebie.

Średniowieczna architektura w centrum Valletty fascynuje o każdej porze roku

Architektura centrum miasta Vallett

 Miasto Valletta zostało założone w 1566 roku, a niektóre budynki z tego okresu nadal opowiadają historię miasta. Możesz wybrać się do Muzeum Narodowego Malty lub odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych. Nie zawiedziesz się w żadnym budynku. Możesz oglądać znaleziska historyczne i dzieła sztuki od renesansu po czasy współczesne. Szczególne zainteresowanie wśród zwiedzających i turystów wzbudza konkatedra św. Jana z XVI wieku. Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Valletty. W jego wnętrzu turyści podziwiają arcydzieła miejscowej sztuki barokowej, w tym złocone łuki i kolumny, piękne malowidła na suficie oraz słynny obraz Caravaggia Ścięcie Jana Chrzciciela z 1608 r..

 Pistizzi są wszędzie na Malcie?

Stare domy w Valletcie

Podczas wakacji 2019 Valletta wciąż ma wiele do zaoferowania swoim licznym gościom. I oczywiście smaczne! W miejskich barach można spróbować lokalnych specjałów, które rozpieszczą podniebienie i zmysły. Wszystkim żądnym przygód polecamy krótki objazd w okolice miasta. Niedaleko znajduje się system jaskiń Błękitna Grota, który tylko wzbudza podziw. To doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w Twojej pamięci. Malta Valletta

 Stare miasto Lucerny z widokiem na rzekę Reuss

Wakacje 2019 Stare Miasto Rzeka Lucerna Reuss

  • Kierunek 3 na wakacje 2019: Lucerna i Jezioro Czterech Kantonów

Jednak wielu podróżnych nie chce latać tak daleko podczas świąt Bożego Narodzenia i woli spędzić ostatnie wakacje w 2019 roku w krajach niemieckojęzycznych. Wybraliśmy nasz trzeci i szczególnie popularny cel podróży dla takich turystów, a mianowicie szwajcarskie miasto Lucerna i Jezioro Czterech Kantonów.

 Miasto Lucerna i Jezioro Czterech Kantonów są popularnym celem podróży na wakacje w 2019 roku

Święta Lucerny 2019

Miasto położone jest na północno-zachodnim brzegu jeziora i oferuje wspaniałą panoramę gór, zachwycające morskie pejzaże i mnóstwo naturalnego uroku. Oto jeden z najstarszych krytych drewnianych mostów w Europie, Chapel Bridge, który turyści lubią odwiedzać. Ten widok oraz historyczny i dobrze zachowany mur Musegg są uważane za punkty orientacyjne miasta. W Lucernie znajduje się również słynny Pomnik Lwa, który co roku odwiedza około 1,4 miliona turystów. Pomnik przedstawia walczącego lwa i jest dziś integralną częścią pejzażu miasta. Warto również zobaczyć wieżę zegarową przy ratuszu, która pochodzi ze średniowiecza i służyła wcześniej jako więzienie. Na uwagę zasługuje wieża ciśnień w Lucernie, zbudowana przez cesarza Fryderyka II w kształcie ośmiokąta.

 Most Kapliczny jest jednym z najstarszych krytych drewnianych mostów w Europie

Lucerna Szwajcaria wakacje 2019

Na starym mieście można odwiedzić liczne zabytkowe kamienice ozdobione freskami, zwiedzić malownicze place, podziwiać kościoły dworskie i barokowe budowle. Wspinacze górscy, wędrowcy i narciarze mają tutaj swoje pieniądze. Lucerna jest bramą do najważniejszych atrakcji Szwajcarii Środkowej. Na wspaniały klimat tego regionu wpływa Jezioro Czterech Kantonów i umożliwia całoroczne wakacyjne wyjazdy i wycieczki górskie.

Cóż, czy już zdecydowałeś się na miejsce na cocete na ostatnie wakacje w 2019 roku??

 Tutaj możesz podziwiać średniowieczne zamki i pałace

Święta 2019 Lucerna

 Na starym mieście Lucerny można odwiedzić liczne zabytkowe domy

Wakacje 2019 stare miasto Lucerna zabytkowe domy

Thanks! You've already liked this