Lapované dlaždice: co to je a jak se používá v moderních interiérech

Klasická koupelna

Klasická koupelna

V současné době se ve stavebnictví široce používají lapované dlaždice a porcelánová kamenina. A to není překvapující, protože funguje jako skvělá alternativa k přírodnímu kamennému materiálu. Povrchová úprava má vynikající kombinovanou texturu, napůl matnou a napůl leštěnou. Je vyroben pomocí speciální technologie, která mu dodává pozitivní vlastnosti. Výrobní proces zahrnuje suroviny jako jíl, nosník, křemenný písek.

Moderní design ložnice

Moderní design ložnice

Výkonový materiál

Lapované dlaždice mají určité výhody při dokončování:

  1. Žádné oděrky, žádné škrábance a žádné mechanické poškození.
  2. Schopnost zabránit poškození vlhkostí.
  3. Nedostatek vystavení extrémním teplotám a změnám vnějších podmínek.
  4. Trvání životnosti.

Vynikající volba pro domácí kancelář v průmyslovém směru

Skvělá volba pro domácí kancelář

V duchu industriálu

Interiér v industriálním stylu

Skvělá volba pro kuchyňské podlahy

Skvělá volba pro kuchyňské podlahy

V současné době se v praktickém průmyslu používají určité odrůdy tohoto materiálu:

  • zasklené;
  • technický;
  • strukturovaný;
  • satén;
  • matný.

Moderní koupelna

Moderní koupelna

15

Technologie výroby materiálu

Pod vlivem faktorů vysokého tlaku se směs zahřívá a peče v troubě, dokud kamna nejsou pevná. Poté se pomocí oxidů kovů vytvoří požadovaný odstín a vzor..

Na poznámku! Při zpracování se pro broušení používají speciální kameny. S jejich pomocí se odstraní tenká vrstva povlaku, pokračování zpracování trvá, dokud dlaždice nezíská přirozený lesk.

Elegantní implementace s lappotovanými dlaždicemi

Elegantní implementace s lapovanými dlaždicemi

V důsledku toho má vnější strana s dlaždicemi několik částí, včetně drsných a neošetřených povrchů, a také lesklých částí. Pomocí jejich kombinace vzniká jemný lesklý efekt, který brání tvorbě přebytečného lesku a oslnění slunečními paprsky. To vše dává dlaždicím speciální vlastnosti a dekorativní vzhled..

Harmonická kombinace s venkovským stylem

Harmonická kombinace s venkovským stylem

15

Výhody a nevýhody

Vzhledem k tomu, že povrch výrobku má nerovnoměrný lesk, má tento typ materiálu mnoho pozitivních vlastností. Tento materiál má však určitý soubor nevýhod, které jsou také brány v úvahu..

Klady Zápory
Žádné oslnění. Povrch je hladký a má charakteristický lesk, což mu dává schopnost odhodit drsné odlesky. Kromě podráždění očí mohou být následky nebezpečné i v jiných ohledech. Lapované dlaždice, na rozdíl od svých protějšků, nemají takový účinek. Materiál je na dotek studený, takže při absenci vytápění a jeho použití v koupelnách a sprchách to může být nepříjemné
Předpokládají se velmi hladké přechody mezi oblastmi matné a lesklé textury, v důsledku čehož se vytvoří pocit měkkosti a lesku. Výrobek má vysoké náklady, i když se vyplatí dlouhou životností materiálu
Pokud správně zvolíte stupeň, ve kterém je broušení prezentováno, a racionálně a záměrně přistoupíte k výběru barevné palety, můžete vytvořit skutečně stylový a mimořádný interiér. Pokud zvlhne, může klouzat, protože stále existují určité oblasti lesku
Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že dlaždice neobsahuje příliš hladký povrch, je uklouznutí vyloučeno Když jsou dlaždice řezány, musíte se vyzbrojit speciálními nástroji.
Díky široké škále nápadů a řešení můžete ztělesnit jakékoli nápady v interiéru.

Porcelánová kamenina zvyšuje texturu stěn

Porcelánová kamenina zvyšuje texturu stěn

Relaxační prostor ve světlých barvách

Relaxační prostor ve světlých barvách

15

Je důležité vědět! Mělo by být zřejmé, že z bezpečnostních důvodů je použití keramických dlaždic omezené. To platí zejména pro veřejná místa. Pokud místo toho použijete lapované dlaždice, bude výsledek příjemnější..

Myšlenka světlé kuchyně

Myšlenka světlé kuchyně

Jak vidíte, tyto nevýhody jsou podmíněné a relativní, takže s kompetentním přístupem lze dosáhnout optimálního výsledku..

Stylové řešení s lapovanými dlaždicemi

Stylové řešení s lapovanými dlaždicemi

15

Rozsah použití

Pokud jde o rozsah a vlastnosti použití tohoto materiálu, obklady mají ve srovnání s jinými typy výrobků mnoho výhod. Klíčovým účelem použití materiálu je vytvořit spolehlivý a trvanlivý povlak. To je způsobeno skutečností, že materiál je schopen odolat jakémukoli zatížení, proto může být použit v místech s vysokým provozem – kanceláře, nákupní centra, metro.

Betonový styling

Betonový styling

Rada! Podlahu z tohoto materiálu lze vyložit doma..

Tento materiál je samozřejmě nejvhodnější pro soukromé nemovitosti. Koneckonců je obvyklé používat jej doma. Můžete jej například použít k organizaci nejen dokončovacích prací v interiéru, ale také k ozdobení schodů, verandy. K rozšíření rozsahu výrobku a zabránění nadměrnému sklouznutí po schodech se používají speciální gumové podložky.

Útulný interiér obývacího pokoje

Útulný interiér obývacího pokoje

15

Pokud jde o typické městské byty, tento materiál se v nich používá méně často, protože je považován za vhodnější v klasickém interiéru. Myšlenky však lze interpretovat v rámci moderních designových odrůd. V bytech lze dlažbu příležitostně použít k dokončení podlahy v koupelně, chodbě, kuchyni nebo lodžii. Můžete jej použít k položení na stěny z vnitřní i vnější strany konstrukce..

Na poznámku! Žula se často používá k výrobě vysoce kvalitních kamen a krbů..

Úspěšná implementace v moderním stylu

Úspěšná implementace v moderním stylu

Jemnosti provozu

Při péči je tento materiál nenáročný, snadno se myje a čistí. Povrch produktu ale zbytečně nedrhněte. Výhodou suroviny je její chemická neutralita. K obnovení čistoty podlahy stačí použít roztok mýdlového typu nebo čistič skla.

Thanks! You've already liked this