Projekt ogrodu zorientowany na kraj: od fontanny, przez dobór roślin, po stół ogrodowy

Udany projekt ogrodu zaczyna się od planowania. Zanim nastąpi uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, należy spisać swoje pomysły, życzenia i możliwości. Nowoczesna koncepcja ogrodu oferuje ciekawe połączenie roślin, działki i mebli ogrodowych, co daje harmonijną symbiozę. Jeden Projekt ogrodu zorientowany na kraj to popularny sposób układania ogrodu. Pozwala na dużą kreatywność i może być idealnie dopasowana do własnych wymagań. W czterech krokach można stworzyć kreatywny i odpowiedni plan.

Projekt ogrodu zorientowany na kraj, rustykalna dekoracja ogrodu, ogród skalny

Krok 1: inwentaryzacja nieruchomości

Pierwszy krok w planowaniu ogrodu dotyczy istniejącej nieruchomości. Ważne są następujące pytania: Jak duża jest nieruchomość? Czy istnieją już struktury, których nie można przenieść ani zmienić? Które elementy powinny pozostać??

Prosta miarka i papier milimetrowy wystarczą do pomiaru i naszkicowania działki ogrodowej. Zapis konturów w skali wiernej stanowi doskonałą podstawę do pracy. Skala 1:50 jest przejrzysta; jeden centymetr na papierze odpowiada 50 centymetrom rzeczywistej długości pomiarowej.

Krok 2: lista życzeń

Po podjęciu decyzji o projekcie ogrodu zorientowanego na kraj, w następnym kroku można zebrać konkretne pomysły. W zależności od wybranego kraju istnieją bardzo różne podejścia do tego zagadnienia – oto kilka przykładów:

Skandynawski design        Drewniany ekran prywatności, podniesione łóżko, szopa ogrodowa w stylu szwedzkim

                                                         – naturalny, ale nie zarośnięty

Japoński projekt                 Ogród skalny, staw z mostem, fontanna, elementy zen

Hiszpański projekt                   Donice z terakoty, fontanny ozdobne, pergola

Istnieje duży wybór odpowiednich elementów konstrukcyjnych. Oprócz stałych konstrukcji, takich jak stawy i łóżka, meble ogrodowe i dekoracje są dobrym sposobem na wyczarowanie pewnej atmosfery w ogrodzie.

Centra ogrodnicze i sklepy meblowe posiadają pasujące elementy do wielu stylów. Na przykład dostawca znajduje się w Hamburgu Gudewer, który oferuje meble ogrodowe w szerokiej gamie wzorów z różną orientacją krajową. Poszczególne elementy można wpisać na działkę za pomocą kalki technicznej. W ten sposób na pierwszy rzut oka widać, jaka aranżacja najlepiej pasuje do działki ogrodowej.

Projekt ogrodu zorientowany na kraj, pomysły na rustykalne dekoracje ogrodowe

Krok 3: szczegółowe planowanie

Po ułożeniu aranżacji każdy element jest wpisywany na działkę. Teraz nadszedł czas na podjęcie konkretnych decyzji dotyczących wyglądu i wykonania planowanych elementów i konstrukcji na poszczególnych terenach ogrodowych. Szczegółowe planowanie dotyczy wszystkich elementów, które powinny być obecne w ogrodzie o charakterze wiejskim. Aby to zrobić, możesz z. B. zadać następujące pytania:

  • Czy ekran prywatności powinien być wykonany z ciemnego lub jasnego drewna??
  • Jak wysoko wznoszą się łóżka nad ziemią??
  • Jaki kolor powinny mieć kamienie na krawędzie łóżka??
  • Jak duże powinny być elementy świetlne, które oświetlają ścieżki i zapewniają światło pośrednie??

Ten krok planowania jest również ważny, aby umiejętnie zaplanować istniejący budżet. Niektóre rodzaje drewna i kamienia są droższe niż inne. Prawidłowo skomponowane, utrzymasz się w budżecie i stworzysz wyjątkowy, zorientowany na kraj ogród, który opiera się na efektywnym planowaniu i nadal spełnia wszystkie wymagania.

Krok 4: wybór roślin

Uzyskanie profesjonalnej porady od przedszkola to najlepszy sposób na sfinalizowanie planowania ogrodu. Chcąc zaprojektować ogród, który kwitnie przez cały rok, należy zastanowić się nad odpowiednim doborem roślin. Przy prawidłowym doborze kwiatów i roślin odpowiedni styl wiejski jest idealnie dopełniony:

Japoński ogród               Sukulenty na kamienne rabaty, kwiaty wiśni, bonsai, paprocie, bambus, azalia

Ogród włoski              Winorośl na pergoli, drzewa cytrynowe, drzewa oliwne

Skandynawski ogród      Krzewy rabatowe i jagodowe, różne rośliny ozdobne, Łubin i trawy

Sprytnie rozmieszczone rośliny spełniają kilka zadań. Posadzona pergola nie tylko pięknie wygląda, latem można tu również znaleźć zacienione miejsce. Wysokie krzewy na skraju ogrodu służą jako osłona prywatności przed wścibskimi sąsiadami. W pobliżu siedziska przyjemnym towarzystwem są pachnące rośliny, takie jak róże czy lawenda.

Wniosek

Przy dobrym planowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić w życie wspaniałą, zorientowaną na kraj koncepcję ogrodu. Od fontanny, przez dobór roślin, po stół ogrodowy – dobrze zorganizowana gra wszystkich elementów pomaga stworzyć niepowtarzalny projekt ogrodu. Liczne pomysły i wskazówki dotyczące wdrożenia można znaleźć u dostawców internetowych, takich jak Gudewer i ogrodnicy krajobrazu, którzy oferują projektowanie ogrodów zorientowane na kraj.

Prawa do zdjęć:

Obraz 1: [email chroniony] – zen-223382_1280

zdjęcie 2: [Email chroniony] – terakota-284532_1280

Thanks! You've already liked this