Skica v nahých tónech: 60+ designových možností pro obývací pokoj v béžové a hnědé barvě

Světlé bílé římské odstíny dobře doplňují interiér

Světlé bílé římské odstíny dobře doplňují interiér

Zpravidla přijímáme hosty v obývacím pokoji. A když v domě nejsou žádní hosté, lze tuto místnost využít jako místo k relaxaci a vytvořit v ní příjemné prostředí. Každý majitel domu nebo bytu se proto snaží vyzdobit interiér obývacího pokoje tak, aby bylo příjemné posedět s přáteli, popovídat si s blízkými, vzpomenout si na příjemné chvíle z minulosti nebo si udělat plány do budoucna. Toho lze dosáhnout nejen pomocí dobře zvoleného a správně umístěného nábytku, ale také výběrem ideálních barev pro stěny, podlahy, textil a dokonce i dekorativní prvky..

Skandinávský styl v interiéru

Skandinávský styl v interiéru

Role barvy při vytváření interiéru obývacího pokoje

Jak víte, jasné a nepřirozené barvy nemají na člověka nejlepší účinek a zhoršují jeho psychickou náladu, emoční stav a dokonce i zdraví. Proto by takové barvy v interiéru neměly být dominantní, ale mohly by být použity jako jasný přízvuk. Obývací pokoj – místnost pro komunikaci a odpočinek s blízkými – by měl být pohodlný a lehký a barva jeho dekorace by měla být uklidňující a příjemná.

Neobvyklá dřevěná stěna z tyčí v interiéru

Neobvyklá dřevěná stěna z tyčí v interiéru

Současný design v uklidňujících barvách

Současný design v uklidňujících barvách

Jasné akcenty v doplňcích doplňují pastelové barvy

Jasné akcenty v doplňcích doplňují pastelové barvy

Proto jsou nejpřijatelnější, všestranné a stylové při vytváření interiéru takové místnosti považovány za béžové odstíny proložené hnědou barvou nebo naopak. Béžově hnědý pokoj se stane skutečným „rysem“ venkovské chaty i malého bytu, protože taková barevná kombinace umožňuje:

  1. vizuálně zvětšit prostor;
  2. zesvětlete tmavá místa v místnosti;
  3. provést úpravy již existujícího a známého interiéru;
  4. navozte útulnost a příjemnou atmosféru i v malé místnosti.

Zatemňovací závěsy z tmavé látky jsou ideální do světlých interiérů

Zatemňovací závěsy z tmavé látky jsou ideální do světlých interiérů

Na poznámku! Pokud zvolíte správné procento béžových a hnědých odstínů, můžete místnost nejen opticky zvětšit, ale také zateplit..

Nábytek z tmavé kůže v moderním interiéru

Nábytek z tmavé kůže v moderním interiéru

Světlá pohovka s tmavými polštáři

Světlá pohovka s tmavými polštáři

Pamatovat si! Hlavní věcí je nepřehánět to použitím tmavého odstínu hnědé, zejména v blízkosti stěn, aby nebyl obývací pokoj ponurý a chladný..

Navíc i velká místnost, v jejímž interiéru převládá hnědá, bude působit stísněně. A použití jemné béžové barvy v kombinaci se skvrnami výrazné hnědé barvy vám umožní vnést mír a pohodlí do uspořádání místnosti, aniž by došlo k porušení její estetiky a atmosféry. Obývací pokoj navržený v hnědobéžových barvách je harmonií, které nelze dosáhnout jinými barevnými kombinacemi..

16

Relevance použití

Ti, kteří věří, že klasika je pozůstatkem minulosti a že pro výzdobu interiéru místnosti by měly být použity originálnější kombinace, budou zklamáni. V moderních realitách interiér obývacího pokoje v béžových a hnědých tónech potvrzuje, že je krásný, stylový, originální a velmi reprezentativní. A mír a klid tohoto barevného schématu lze snadno rozbít nebo doplnit jasnými prvky..

Obě tyto barvy se dobře kombinují s jinými tóny, takže výběr dekoru pro zvýraznění vaší pozornosti není vůbec obtížný a barvy dekorativních prvků mohou být velmi výstřední, bohaté a radikálně protichůdné k jemné béžové a hnědé škále..

Rada! Současně je důležité nepřehánět to s použitím dalších barev: čím jasnější je samotný interiér obývacího pokoje, tím méně jasných inkluzí by v něm mělo být. Musíte také pamatovat na to, že čím větší jsou akcenty, tím menší by měly být..

A na jaké konkrétní prvky se zaměřit, je věc vkusu majitelů bytu nebo domu..

16

Obývací pokoj v béžových a hnědých tónech se vejde do takových stylistických řešení, jako jsou:

  • královská říše;
  • ekologická země;
  • melancholická provence;
  • skromný minimalismus.

Tato kombinace je považována za neutrální a všestranně použitelná, takže ji lze použít i v případech, kdy se dům renovuje jen částečně a zrekonstruovaný pokoj bude prostě muset být zahrnut do celkového konceptu domu. Výsledkem je, že takový interiér se stává luxusnějším a ušlechtilejším, a i když v něm jsou nějaké nedostatky, budou vyhlazeny jemným béžově hnědým duetem..

Krásná klidná klasika s vysokými stropy

Krásná klidná klasika s vysokými stropy

Secesní interiér

Secesní interiér

Luxusní viktoriánský styl

Luxusní viktoriánský styl

Výhody a nevýhody takového interiéru

Hlavní výhodou zdobení obývacího pokoje v kombinaci odstínů béžové a hnědé je, že takovou volbu lze považovat za úrodnou půdu pro další transformace místnosti. Například, pokud existuje touha nějak změnit styl a náladu místnosti, s touto barevnou kombinací nebudou žádné kroky obtížné: odstranění a přidání něčeho nového do interiéru můžete vždy změnit.

16

Na poznámku! Design obývacího pokoje v béžových a hnědých tónech má také mírnou nevýhodu. Béžové a světle hnědé tóny sice vypadají něžně a elegantně, ale velmi snadno se zašpiní, takže takový interiér vyžaduje pravidelné čištění a čištění povrchu..

Jak vyzdobit interiér v béžových a hnědých barvách?

Za nejběžnější možnost správné výzdoby interiéru obývacího pokoje v béžových a hnědých barvách se považuje malování stěn a stropu ve světlých barvách a používání nábytku a podlah v tmavě hnědých odstínech. Kromě toho se v takovém interiéru, ne honosném, aby odpovídaly stěnám, nebo se používají mírně tlumené doplňky a výzdoba..

Můžete použít zlacení, i když pro přízvuk jsou povoleny dekorativní prvky modré, tyrkysové, světle zelené, smaragdové a dokonce i vínové odstíny. Například stačí vybrat záclony a ozdobit pohovku několika polštáři v jednom z uvedených odstínů, aby interiér získal svěžest a originalitu..

Rada! V místnostech, kde je málo přirozeného světla, je vhodné použít zrcadla v dekorativních rámech. Přidají světlo a zvětší prostor..

Při zdobení obývacího pokoje v béžové a hnědé barvě musíte zajistit vyváženost všestrannosti a stylového vzhledu místnosti. Celá místnost proto není vyrobena v béžovém tónu nebo v hnědé – to je povoleno pouze v případě, že je místnost velmi světlá. Béžová je ze své podstaty neutrální, takže nevzrušuje, nenadchne ani nepotěší. Ale zároveň nepůsobí jako prášek na spaní.

Rada! Pokud místnost přijímá dostatečné množství denního světla a nenachází se na severní straně domu, můžete použít tmavé barvy na malování, světlý strop a béžový nábytek..

Pokud se vám zdá, že tmavé stěny jsou ponuré, můžete namalovat pouze jednu stěnu hnědou, nejlépe centrální, umístěnou na očích. Poté jej můžete ozdobit obrazy ve světlých rámečcích nebo lehkých poličkách. A záclony, polštáře a další příslušenství by měly být jasné a bohaté – to vám umožní dosáhnout velmi zajímavého výsledku..

Světlé barvy se dobře hodí pro malé byty

Světlé barvy se dobře hodí pro malé byty

Stylový secesní interiér

Stylový secesní interiér

Možnost pro soukromý dům s orientálním přízvukem

Možnost pro soukromý dům s orientálním přízvukem

Nábytek v obývacím pokoji v béžové a hnědé barvě

Zvláštní pozornost v obývacím pokoji, navrženém v béžových a hnědých odstínech, je třeba věnovat nábytku. Musí být vybrán v závislosti na barvě stěn a podlahy: pokud jsou stěny navrženy ve světlých barvách, nábytek by měl být tmavý a naopak. Kromě toho by kusy nábytku v takové místnosti měly být vyrobeny z přírodního dřeva, což mu dodá zvláštní šlechtu..

Teplé tóny čalouněného nábytku lahodí oku

Teplé tóny čalouněného nábytku lahodí oku

Otevřené regály pro fúzní interiéry

Otevřené regály pro fúzní interiéry

Na poznámku! Jedním z hlavních kusů nábytku v takovém interiéru je hnědá nebo lehká pohovka s koženým nebo textilním čalouněním. Okna můžete vyzdobit tak, aby k sobě ladila, a to tak, že na ně zavěsíte záclony stejné barvy a na zeď ozdobné polštáře.

Pohovka by měla být doplněna židlemi nebo křesly se stejným čalouněním a ve stejném barevném schématu. Alternativně si můžete vybrat židle, jejichž barva čalounění bude kontrastovat s čalouněním pohovky – pomůže to vyvážit interiér a jeho vybavení. Také měkký otoman přirozeného odstínu nebo design područek pomocí lehkých tkaninových přikrývek může být dobrým řešením v interiéru obývacího pokoje..

Nadýchaný, měkký koberec v barvě kapučína ve středu místnosti

Nadýchaný, měkký koberec v barvě kapučína ve středu místnosti

Pár slov o maličkostech

Chcete -li oživit interiér béžového a hnědého obývacího pokoje, musíte umístit jasné akcenty: pověsit světlé obrazy na stěny, starožitnosti nebo barevné drobnosti na police, květiny nebo okrasné rostliny na noční stolky. S tímto přístupem vás interiér obývacího pokoje nezklame, ale bude vypadat jako obrázek z časopisu!

Thanks! You've already liked this