Obývací pokoj ve skandinávském stylu (60 fotografií)

Obývací pokoj ve skandinávském stylu (60 fotografií)

Obývací pokoj je zvláštní místnost v každém domě, kde se scházejí rodinní příslušníci, přátelé a příbuzní, proto chceme, aby byl design této místnosti jedinečný a atmosféra útulná. Skandinávský styl dnes získává na popularitě a přináší více vzduchu, pohodlí a světla i do malých bytů. K uspořádání místnosti tímto směrem stačí dodržet několik zásad. Podívejme se blíže na to, jak vypadá design obývacího pokoje ve skandinávském stylu.!

Vlastnosti skandinávského stylu

Principy designu v tomto stylu jsou lakonické, jednoduchost a použití materiálů šetrných k životnímu prostředí. Tato kritéria však nezasahují do výraznosti interiéru. Pro typický pokoj ve skandinávském stylu je důležité mít volný prostor, pevné kusy nábytku bez honosného dekoru. Pojmenujme hlavní součásti takového designu:

1. Barva. Ve většině případů je interiér vyzdoben v chladných barvách a základna je nutně bílá. Kromě toho mohou existovat akcenty ve formě červených, tyrkysových, žlutých a modrých detailů.

2. Materiály. Používají se přírodní materiály nebo umělé materiály, pokud kvalitním způsobem napodobují přírodní suroviny.

3. Nábytek. Nezbytně dřevěný a pevný vzhled, protože čalounění může být bavlněná nebo lněná tkanina, semiš.

4. Dekorativní předměty. Můžete použít detaily složitého tvaru, ale budou klidné a barevně tlumené. Například sádrové díly, úhledné vázy atd..

Skandinávský design obývacího pokoje - Vlastnosti Skandinávský design obývacího pokoje - Vlastnosti

Barevná řešení

Hlavní barva v interiéru obývacího pokoje ve skandinávském stylu je vždy bílá. Nechte obecnou paletu přirozenou.

Při výběru odstínů se pro správné rozhodnutí můžete inspirovat barvami mořského pobřeží a severní přírody obecně. Představte si zataženou oblohu, písečné pláže, stromy a mlhavé vzdálenosti.

Barevné místní akcenty jsou povoleny, navíc jejich přítomnost místnost oživí. Světlé detaily mohou být následující: modrá, stříbrná, třešňová, olivová, švestková, červená, fialová, pistácie. Vyzvedněte si pár doplňků, textilu nebo nábytku v těchto barvách.

Bílý obývací pokoj ve skandinávském stylu

Základní barva bude určitě bílá. Tradiční design obývacího pokoje zahrnuje přítomnost bílé podlahy, stěn a stropu, jakož i jednotlivých kusů nábytku..

Navzdory skutečnosti, že interpretace palety mohou být různé, je to bílá barva, která přispívá k vizuálnímu zvětšení prostoru a pomáhá pozitivně vnímat obyvatele a návštěvníky místnosti. V takovém obývacím pokoji bude studené pozadí účinně kontrastovat s materiály přírodních odstínů. Maximum, na které mohou designéři jít, je zdobení jedné ze stěn kontrastní barvou nebo přidání vzoru..

Bílý skandinávský obývací pokoj - interiérový design Bílý skandinávský obývací pokoj - interiérový design

Béžový obývací pokoj ve skandinávském stylu

Písek a béžová – tyto barvy se obvykle používají v dekoru a nábytku a podlahy v takových odstínech jsou také běžné..

Obývací pokoj v béžovém skandinávském stylu - interiérový design

Šeříkový obývací pokoj ve skandinávském stylu

Tato světlá barva je velmi vhodná pro svěží interiér s eklektickými prvky. Hlavní věc je, že v místnosti nejsou žádné ostré kontrasty. V obývacím pokoji to mohou být polštáře nebo textil v šeříkových tónech..

Lila ve skandinávském stylu - design interiéru Lila ve skandinávském stylu - design interiéru

Hnědý obývací pokoj ve skandinávském stylu

Ve skandinávském obývacím pokoji jsou vítány všechny odstíny dřeva. Prostorné, světlé místnosti je nejlépe zateplit teplými detaily s dřevěným povrchem..

Hnědý skandinávský obývací pokoj - interiérový design

Skandinávský zelený obývací pokoj

Měkké tlumené tóny zelené lze použít při dekoraci podlahy a zahrnout do dekorace stěn, vyberte si nábytek takových odstínů.

Zelený skandinávský obývací pokoj - interiérový design

Dekorace stěn, podlah a stropů

Jednoduchost a stručnost jsou základními koncepty pro výzdobu skandinávského interiéru obývacího pokoje. Těmto zásadám se doporučuje podřídit celou výzdobu místnosti. Harmonické pozadí pro nábytek a výzdobu lze vytvořit natřením stěn, dveří a okenních rámů ve stejných barvách.

Podlaha

Tradiční možností je lakovaná deska na bázi přírodního dřeva, může mít také bílou barvu, ale povolena je také laminátová podlaha. Optimálním řešením jsou světlé barvy, bělené dřevo, ale můžete si vybrat i materiály v teplých barvách. Nechte to být jemné tóny hnědé, kaštanové. Hlavním úkolem designéra je najít nejlepší pozadí pro stěny a nábytek..

Skandinávský design obývacího pokoje - povrchová úprava podlahy Skandinávský design obývacího pokoje - povrchová úprava podlahy

Zdi

Nezbytně plochý, sádrou a natřený bílou barvou. Používají buď čistě sněhově bílé tóny, nebo barevné možnosti s jemným růžovým, modrým odstínem. Doporučuje se natřít stěny, dveře a rámy oken na bílo, aby sloužily jako základ pro další výzdobu obývacího pokoje nábytkem a doplňky..

Skandinávský design obývacího pokoje - dekorace na zeď Skandinávský design obývacího pokoje - dekorace na zeď

Strop

Strop by měl být plochý a rovnoměrný. I když máte ve svém bytě vysoký strop a obývací pokoj je dostatečně prostorný, zahoďte všechna pokušení a v žádném případě nezdobte pokoj zásuvkami, římsami a dalšími štukovými lištami. Na strop je povolena pouze jednoduchá soklová lišta.

Design obývacího pokoje ve skandinávském stylu - stropní dekorace Design obývacího pokoje ve skandinávském stylu - stropní dekorace

Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu

Barva nábytku může být také bílá nebo vyrobena v přírodním odstínu dřeva. Nechť je počet položek minimální. V obývacím pokoji není třeba umisťovat velké stoly, masivní skříňky a skříně. Omezte se na měkkou pohovku s roztomilými polštáři, pohovkou, lampami se skládací strukturou a lakonickým povlakem.

Skandinávský styl neznamená uchovávat věci ve skříni. Za tímto účelem vybavte šatnu nebo spíž..

Knihy a memorabilie jsou uloženy na policích, které mohou být závěsné nebo vestavěné, ale vždy otevřené. Pokud je to možné, naplňte je jen do poloviny..

Místnost může obsahovat police se suvenýry a zajímavé časopisy. Jedna ze stěn je někdy strukturou tohoto typu zcela vynucena..

Pohovka má v místnosti centrální místo. Stěna naproti ní je často vybavena spotřebiči, například na ni můžete zavěsit televizi. Doporučuje se nechat v přední části prostor pro roztomilý konferenční stolek, který může být kovový, dřevěný nebo skleněný.

Stoly nejsou přikryty ubrusem, lze na ně umístit vázy s květinami, čerstvými i umělými, i sušené květiny. Neobvyklou alternativou váz jsou hliněné nádoby. Noviny a knihy, psací potřeby jsou umístěny na konferenčních stolcích.

Kromě stolu, měkké pohovky, několika lamp a polic by v obývacím pokoji ve skandinávském stylu neměly být žádné zbytečné položky. I když rádi přijímáte hosty, nepřeplňujte volný prostor spoustou židlí a křesel. Rohové sedací soupravy nebo sady čalouněného nábytku se také nedoporučují, protože vypadají objemně. Nechť je to sedací souprava s evropským designem.

Design obývacího pokoje ve skandinávském stylu - nábytek Design obývacího pokoje ve skandinávském stylu - nábytek

Dekor a textil

Monochromatické skandinávské interiéry je třeba doplnit příslušenstvím. Designéři doporučují vybrat si pro zdobení obývacího pokoje následující textil a suvenýry:

– Textil by měl sloužit jako jasný přízvuk, dodá interiéru útulnost. Polštáře na pohovce, malé koberce a přikrývky pomohou v obývacím pokoji navodit zvláštní náladu. Nechte materiál výroby být přírodní, může to být bavlněná nebo lněná tkanina, vlna, saténové výrobky.

– Dekor je vybrán ve formě dřeva, sádry, keramických výrobků. Může to být všechny druhy zarámovaných fotografií, svíčky, krabice, koše. Přítomnost zajímavého dekoru, zejména ručně vyrobeného, ​​je výraznou charakteristikou stylu.

Skandinávský design obývacího pokoje - výzdoba a textil Skandinávský design obývacího pokoje - výzdoba a textil Skandinávský design obývacího pokoje - výzdoba a textil

Malý obývací pokoj ve skandinávském stylu

Malý obývací pokoj bude vizuálně vypadat prostorněji, pokud ho majitel vyzdobí ve skandinávském stylu. Držte se minimalismu ve všem, včetně barev a nábytku, a také dodržujte několik pravidel:

– Je důležité správně zpracovat paletu odstínů. Je lepší pobývat na již zmíněném bílém pozadí, povolen je pouze narůžovělý tón, který lze doplnit tmavými podlahami.

– Nechte v místnosti pouze nezbytné položky – pohovku a konferenční stolek. Interiér by měl působit mírně asketicky.

– Nezapomeňte, že v místnosti by mělo být hodně světla, takže v žádném případě nezakrývejte okna tlustými závěsy. Obecně se nedoporučuje mít v obývacím pokoji tlusté závěsy ve skandinávském stylu..

Malý skandinávský obývací pokoj - interiérový design Malý skandinávský obývací pokoj - interiérový design Malý skandinávský obývací pokoj - interiérový design

Design obývacího pokoje ve skandinávském stylu – fotografie

Vybrali jsme pro vás nejlepší možnosti zdobení obývacího pokoje v naší fotogalerii. Nechte se inspirovat originálními designovými nápady a vytvořte jedinečný skandinávský interiér. Příjemné prohlížení!

Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie Interiér obývacího pokoje ve skandinávském stylu - fotografie

Video: Obývací pokoj ve skandinávském stylu – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this