Obývací pokoj 30 sq. metry: zónování, rozvržení designu a 65+ moderních fotografických interiérů

Dobrý nápad pro použití ozvučnice

Úspěšné zónování místnosti

Pokud máte velký prostor obývacího pokoje, máte výhodu, protože si můžete vybrat jakýkoli design a uvést do života své požadované nápady. Aby vše fungovalo, měli byste pečlivě vypracovat návrh projektu. Jak na to – čtěte dále..

Majestátní klasický design

Majestátní klasický design

Zónování obývacího pokoje

Vzhledem k velké ploše v takové místnosti můžete vybavit několik zón. Chcete -li vytvořit funkční a pohodlný pokoj, musíte znát některé nuance..

 1. Jídelna. Tato možnost se používá při kombinaci kuchyně s obývacím pokojem. V místnosti je stůl, bar a vysoké židle.
 2. Prostor pro přijímání hostů. Pohodlí je zde důležité, protože v něm budou hosté. Obvykle je zde umístěna pohovka a křesla..
 3. Oblast pro sledování filmů. Toto je část místnosti, kde je nainstalována televize, a pohodlná sedadla pro diváky..
 4. Hardware hrudníku. Na tomto místě je uloženo vše, co potřebujete – může to být skříň nebo stěna pro ukládání věcí..
 5. Malá kancelář. Uspořádejte takovou místnost pro případ, že budete pracovat z domova. Nejčastěji je taková oblast oddělena od společného obývacího pokoje přepážkou..
 6. Otevřené police nebo police mohou být vybaveny jako knihovna. Kromě toho je nainstalována lampa a konferenční stolek..
 7. Pokud je v domě dítě, můžete mu vybavit hrací prostor umístěním hraček a předmětů pro jeho vývoj do něj..

Skvělá volba pro milovníky knih

Skvělá volba pro milovníky knih

 • Zónování místnosti lze provést několika způsoby. K úplnému oplocení oblasti můžete použít sádrokartonové nebo cihlové příčky. Obrazovky a obrazovky jsou vhodné pro vytváření dočasných oddílů..

Obývací pokoj v orientálním stylu

Obývací pokoj v orientálním stylu

 • V každé zóně jsou použity různé materiály – to vytváří jejich jasné oddělení. Barevné odstíny jsou vybírány ve stejném barevném schématu, aby nebyla narušena celistvost místnosti.

Tipy na dokončení

Na pozadí zvolte obyčejné materiály, tapety nebo barvy. Pokud spojíte dvě barvy, získáte originální řešení. Kontrast vypadá dobře – světlé a tmavé tóny. K realizaci této myšlenky jsou malé stěny natřeny tmavou barvou, velké světlé.

Pokud se rozhodnete vytvořit dekor na zdi ve formě kreseb, neměli byste používat jasné a chytlavé obrázky, protože budou nepříjemné..

Rada! Můžete vybrat jednu zeď a zaměřit se na ni, například ji nalepit fototapetou.

Použití dvou barev pro dekoraci stěn

Použití dvou barev pro dekoraci stěn

Na poznámku! Pro kombinaci je jedna stěna vyrobena ze sádry, druhá ze zdiva. Tapetu lze kombinovat s dekorativními prvky.

Stylová kombinace kamene a tapety

Stylová kombinace kamene a tapety

Pro zdůraznění stropu jsou vytvořeny víceúrovňové struktury s grafickými obrázky. Pro zvýraznění přízvuku na podlaze jsou vyrobeny samonivelační a 3D podlahy.

Je důležité zdůraznit pouze jeden prvek v interiéru, protože všeho je dobré s mírou. U světlé stěny by měl být strop klidný, mírný a naopak..

Interiér v moderním stylu

Interiér v moderním stylu

Styly interiéru

K oživení místnosti se používají detaily: jsou to vázy, obrazy, figurky a květiny, můžete pořizovat fotografie nebo kresby. Při výběru stylistického směru poslouchejte sami sebe. Při kombinaci několika stylů je důležité vytvořit harmonii. Pokud si nejste jisti, zda to bude fungovat, zvolte jednotný styl. Teoreticky je velká místnost asi 30 metrů čtverečních. m můžete vytvořit jakékoli návrhové řešení, takže experimentujte!

13

Klasický design

Pokud máte rádi luxusní zařízení a výzdobu paláců a hradů, atmosféru, která zdůrazňuje bohatství a vkus majitelů, měli byste se obrátit na klasické styly: empír, neoklasicismus nebo baroko.

Charakteristické rysy těchto oblastí:

 1. masivní dřevěný nábytek;
 2. drahé kameny a vykládané dekorace;
 3. přírodní materiály (kámen, dřevo, kovy);
 4. přítomnost soch, fresek a štuků;
 5. kované a vyřezávané dekorace;
 6. velká masivní zrcadla a obrazy v těžkých rámech.

Implementace v duchu eklekticismu

Eklektická implementace

Skutečnost! Tato možnost dokončení bude relevantní po mnoho let, protože je to klasika prověřená staletími..

čtrnáct

Moderní designová řešení

Pokud dáváte přednost technickým inovacím a moderním řešením, pak volte možnosti designu jako hi-tech, minimalismus, moderní, art deco a podobně. Jsou zde použity prvky abstraktního umění, moderní inovativní materiály, funkčnost je na prvním místě, existuje řada technických inovací. Tyto typy řešení interiéru upřednostňují mladí a aktivní lidé..

Zajímavé řešení s velkými světlými pohovkami

Velkolepé řešení s velkými světlými pohovkami

V takové místnosti bude spousta skleněných a kovových struktur, které jsou umístěny na pozadí světla nebo kontrastní dekorace stěn..

Rada! Můžete si vybrat obrazy zobrazující různé mechanismy nebo městské ulice moderních metropolí..

15

Etnické styly ve výzdobě

Tato možnost předpokládá přítomnost různých dekorativních prvků: vycpaná zvířata, kůže, masky, kresby draků a hedvábí. Bude vyhovovat fanouškům konkrétní kultury. Existují různé druhy etno – japonský, skandinávský, africký, egyptský styl atd. Každý z nich má své vlastní vlastnosti, předpokládá použití konkrétních materiálů. Náklady na prvky pro vytvoření návrhu jsou často poměrně vysoké..

15

Jak vybrat designové řešení pro místnost?

Nejdůležitější je vytvořit pohodlný prostor, který harmonicky kombinuje různé prvky. Je důležité vybrat správné komponenty: nábytek, textil a dekorativní předměty. Dobře navržený interiér obývacího pokoje musí splňovat následující pravidla:

 1. Spojte chuť a pohodlí. Kromě vizuální přitažlivosti musíte vytvořit pohodlnou a funkční místnost. Módní trendy se každoročně mění a opravy se provádějí dlouhodobě.
 2. Cena. Upozorňujeme, že některé možnosti návrhu zahrnují použití drahých materiálů, takže práce na jejich implementaci nebudou levné..
 3. Funkčnost všech zón. Je nutné promyslet každou část místnosti a vytvořit interiér, který se pohodlně používá..
 4. Projekt by měl zajistit pravidelnou aktualizaci vzhledu. Generální oprava probíhá několik let, ale mělo by být možné provádět změny pomocí textilu a malých dekorů.
 5. K realizaci myšlenky musí být dostatek prostoru..

Interiér v přísných barvách

Interiér v přísných barvách

Poznámka! Pokud v domě žije několik lidí, musíte kombinovat různé styly, protože postavy a preference jsou pro každého odlišné. Kombinace by měla být nenápadná a harmonická.

čtrnáct

Pokud promyslíte projekt budoucího obývacího pokoje do nejmenších detailů, vezmete v úvahu všechny nuance a zvolíte styl nebo jejich kombinaci, získáte pohodlný funkční pokoj, který můžete vy a vaši blízcí používat mnoho let!

Thanks! You've already liked this