Interiér s texturou a charakterem (80+ fotografií): přehled vybraných nápadů s benátskou omítkou

Imitace mramorové stěny v interiéru

Imitace mramorové zdi v interiéru

Při vytváření interiéru svého domova chce každý dosáhnout maximálního pohodlí a útulnosti. Kromě toho zůstává prioritou estetický vzhled místnosti. Každá maličkost hraje v tomto případě důležitou roli. Musíte věnovat pozornost všemu, a zejména tak velkým předmětům, jako jsou zdi. K jejich ozdobení lze použít spoustu technik a nástrojů, mezi nimiž zvláštní místo zaujímá benátská omítka. Je vyroben z mramorové mouky a vytváří odpovídající efekt.

Benátčan byl znám ve starověkém Římě. Dnes se to poněkud změnilo. Nyní můžete vytvářet letadla v různých barvách. Vylepšeny byly také možnosti jeho použití. Budeme o nich hovořit podrobněji dále..

Luxusní dekorace na zeď v moderním obývacím pokoji

Luxusní dekorace na zeď v moderním obývacím pokoji

Benátská omítka dodá vašemu interiéru pocit luxusu

Benátská omítka dodá vašemu interiéru pocit luxusu

Složení

Důležité! Hlavním rysem benátské omítky je její složení. Skládá se z odpadu, který zbyl po zpracování mramoru, nebo minerálů, jako je žula, křemen, malachit a další. Zpravidla se jedná o částice různých velikostí, ale čím jsou menší, tím bude letadlo hladší..

Spolu se surovinami se nakupuje speciální látka pro ochranu a konečnou úpravu. Zpravidla se jedná o včelí vosk, ale může existovat levnější analog. Jeho aplikace vytváří atraktivní lesklý efekt..

15

Aplikační technologie

 • Je důležité správně aplikovat mramorovou omítku, abyste získali očekávaný vzhled. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně drahý nástroj, který se liší v různých jemnostech použití, služby mistra v tomto případě nejsou levné. Proto většina lidí dává přednost tomu, aby tento úkol zvládli sami. Pokud budete dodržovat všechna pravidla a předpisy, můžete si takovou povrchovou úpravu vytvořit sami.

Ušlechtilý materiál s vynikajícími estetickými vlastnostmi

Ušlechtilý materiál s vynikajícími estetickými vlastnostmi

Prostorný obývací pokoj zařízený v šedých tónech

Prostorný obývací pokoj zařízený v šedých tónech

Materiály a nástroje

Stejně jako u jiných opravných postupů i v tomto případě budete potřebovat speciální vybavení. Každá z níže uvedených položek má svůj vlastní účel. K výzdobě interiéru mramorovou omítkou budete potřebovat:

 1. základní nátěr obsahující křemenné plnivo – pro přípravu povrchu;
 2. voda – pro nastavení roztoku;
 3. směs omítek pro vytváření benátské omítky – samotný materiál je určen pro hlavní procesy;
 4. barvy – umožňují získat požadovaný odstín;
 5. jemnozrnný brusný papír – pro spárování a broušení;
 6. vosk – může být tekutý nebo pastovitý, používá se k ochraně proti prachu, nečistotám a dalším faktorům a také k vytváření lesku;
 7. špachtle nebo váleček – pro penetraci;
 8. stěrka – pro roztírání směsi po povrchu. Mělo by být se zaoblenými hranami, aby na povrchu nezanechávaly nevzhledné ostré stopy;
 9. gumová špachtle nebo vlněná rukavice – na vosk;
 10. hadry – na utírání rukou, nástrojů, podlahy atd .;
 11. nádoby – na směsi a kapaliny.

Rada! To vše můžete koupit ve specializovaných stavebních nebo železářských obchodech..

15

Začínáme

Po získání všech potřebných nástrojů a surovin můžete bezpečně začít. Vzhledem k tomu, že používáte dekorativní materiál, bude prvním krokem příprava povrchu pro jeho aplikaci..

Důležité! Předběžné postupy závisí na tom, jak váš panel vypadá a z čeho je vyroben. Pokud se jedná o zdivo, musí být nejprve vyrovnáno a vybroušeno. V případě nanášení dekoru na sádrokartonovou konstrukci stačí nanést výchozí tmel.

Dokonale ploché stěny vám pomohou aplikovat správnou povrchovou úpravu

Dokonale ploché stěny vám pomohou aplikovat správnou povrchovou úpravu

Pozornost! Oblast, na které bude ležet mramorová základna, musí být plochá a hladká, jinak se všechny vady projeví dekorativním nátěrem. Poté, co je základna připravena, můžete přejít k další fázi – základní nátěr.

Ve třetí fázi práce se provádí hladká, reliéfní dekorace na zeď

Ve třetí fázi práce se provádí hladká, reliéfní dekorace na zeď

Rada! Ujistěte se, že používáte základní nátěr bohatý na křemen. Z něj a vody v samostatné nádobě připravíme 20% roztok, který se později podle množství práce nanáší na stěnu špachtlí nebo válečkem. Povrch opatřený základním nátěrem by měl dobře zaschnout.

 • Dále byste měli připravit samotnou směs. Stojí za to zahájit tuto fázi až po úplném dokončení předchozí, protože pokud uděláte řešení předem, mohou při práci vzniknout potíže spojené s tím, že ztvrdne a bude vyžadovat více vody, pokud se nestane vůbec nepoužitelný.
 • Nalijte směs do předem připravené nádoby a přidejte vodu podle poměrů uvedených na obalu. Pokud chcete, aby měl váš povrch jakýkoli odstín, právě teď musíte přidat barvu.

Barvy a textura obkladů stěn

Barvy a textura obložení stěn

Rada! Dnes trh nabízí obrovskou škálu barev od různých výrobců. Výběr barvy závisí na vašich preferencích a představivosti. Pamatujte však, že mramor je stále přirozeným prvkem, takže je lepší zvolit pro dekoraci přirozenější odstíny..

 • Aplikace se provádí ve třech krocích. První vrstva je jakousi základnou. Mělo by být pevné a rovnoměrné. Nanáší se hladítkem, ale můžete také použít váleček, pokud je to pro vás pohodlnější. Mělo by dobře vyschnout. To obvykle trvá až 8 hodin. Další vrstva umožňuje vytvořit texturu, takže se nanáší libovolnými tahy. Po nanesení směsi uhlaďte.

Rada! Udržujte přístroj v čistotě, aby bylo možné úkol provádět efektivně. Je nemožné, aby na něm zůstaly části roztoku, proto je nutné jej vždy umýt. K tomu budete potřebovat kus hadru a ředidla. Stejně jako předchozí by tato vrstva měla vyschnout..

Dokonale hladká stěna je vrcholem před nátěrem

Dokonale hladká stěna je vrcholem před nátěrem

 • Třetí vrstva je poslední. Výsledek bude záviset na jeho kvalitě. Převezměte tedy plnou odpovědnost za jeho vytvoření. Jak víte, mramor je charakterizován přítomností žil a pruhů. Proto, aby ošetřený prvek měl požadovaný účinek, je použito řešení jedné barvy, ale dvou odstínů. Současně se nanáší na stěrku a rozmazává po povrchu..

Pozornost! Aby nedošlo k poškození panelu, při vytváření třetí vrstvy je nutné aplikovat výrobek vlnovými pohyby nebo tahy. V žádném případě kontinuální.

Přidáním jakéhokoli odstínu získáte neobvyklá řešení v interiéru každé místnosti

Přidáním jakéhokoli odstínu získáte neobvyklá řešení v interiéru každé místnosti

Důležité! Před zpracováním panelu počkejte, dokud nebude vše suché. Bude to trvat asi den. Když všechna mokrá místa zmizí, měli byste se vyzbrojit smirkem s jemnými frakcemi a zbrousit všechny nedostatky.

Pokud jste si jisti, že zeď vypadá perfektně a nemá žádné vady, můžete dokončit dokončení. Poslední vrstvou je vosk, který dává Benátčanovi zvláštní lesk. Je položen v souvislé vrstvě s gumovou stěrkou, poté je otřen kusem vlněné látky. Jednou stačilo. Pokud vás design omrzí, můžete to zopakovat po 10–15 letech.

Zvláštnosti

Jako každý materiál se i Benátčan vyznačuje svými pozitivními a negativními stránkami. Podívejme se, co jsou zač. Začněme zápory. Patří sem vysoké náklady a složitost práce. Ale to vše je vyhlazeno pozitivními aspekty:

 • trvanlivost – povlak slouží více než 15 let, poté stačí obnovit pouze voskový povlak;
 • bezpečnost – šetrné k životnímu prostředí, obsahuje ve svém složení pouze přírodní složky, proto není toxický a nezpůsobuje alergie;

 • estetika – mramorový prášek vytváří jedinečný efekt, který vypadá skvěle v interiéru, je ceněn díky speciálnímu efektu hry slunečního světla a lamp, který je vytvořen díky velkému počtu vrstev.

To vše můžete ocenit pouze tím, že osobně uvidíte, jak taková povrchová úprava vypadá..

15

Použití benátské omítky v interiéru

Důležité! Benátský, na rozdíl od minerálu, ze kterého je vyroben, je určen pouze pro vnitřní použití. Kromě toho by neměl být používán v koupelně a v jiných místnostech s vysokou vlhkostí..

Průhledný povlak umožňuje aplikovat jakýkoli odstín a dosáhnout nepopsatelné hry světla na povrchu

Průhledný povlak umožňuje aplikovat jakýkoli odstín a dosáhnout nepopsatelné hry světla na povrchu

Mramorová mouka vám umožní zušlechtit každou místnost. Může být použit na chodbě nebo v obývacím pokoji, stejně jako v ložnici. Je důležité, aby se panel stylem nelišil od celkového designu. Zdobí tak nejen obytné místnosti, ale také hotely, kavárny a kanceláře..

13

Při navrhování interiéru můžete zmíněný dekor použít nejen na zeď, ale také k dekoraci jednotlivých prvků místnosti, jako jsou římsy, sloupy a další. Je důležité, aby takto zdobený prvek získal přirozené nebo umělé osvětlení pro hru světla..

Thanks! You've already liked this