Vlečka pod kamenem (65 fotografií): výhledy, krásné nápady

Vlečka pod kamenem (65 fotografií): výhledy, krásné nápady

Dobře zvolený dokončovací materiál může nejen výrazně ozdobit strukturu a krajinný design, ale také vytvořit nejpohodlnější a nejteplejší atmosféru v každém domě. Dokončení kamene dodává soukromým budovám zvláštní kouzlo, originalitu a slušný vzhled. Vysoká cena a objemnost, která je přirozeným kamenem vlastní, se často stávají důvodem odmítnutí tohoto dekorativního materiálu. Vhodnou náhradou za něj bude vlečka napodobující přírodní kámen, která se v poslední době rozšířila. Má mnoho pozitivních vlastností, včetně různých struktur. V našem článku poskytneme přehled hlavních výhod obkladů, které napodobují kámen, jeho odrůd a použití..

Co je vlečka, její výhody

Vlečka je materiál pro dekoraci stěn, který je schopen nejen kvalitativně chránit strukturu před klimatickými rozmary a vytvořit příjemnou atmosféru uvnitř domu, ale také dokonale ozdobit fasádu. Ponoříme -li se do historie, všimneme si, že vlečka byla poprvé použita ve stavebnictví v 19. století, kdy Američané začali jako obklad používat dřevěné desky. Navíc je pokládali s přesahem takovým způsobem, že horizontální plátna visela přes sebe. O něco později, v polovině minulého století, v Kanadě a USA zahájili výrobu obkladových panelů z PVC, které se vyznačovaly trvanlivostí. Časem se objevily další typy tohoto obkladového materiálu. Proč si vlečka získala takovou popularitu po celém světě? Odpověď na tuto otázku vyplývá ze seznamu výhod materiálu, konkrétně:

– Snadná instalace – materiál je snadno pokládán i pro začátečníky, kteří s tímto materiálem nemají mnoho zkušeností;

– Není nutné předběžné vyrovnávání povrchu, protože primární latování skrývá všechny nedostatky stěn;

– Nenáročná údržba – pouliční špínu snadno smývá tlak vody;

– Odolnost vůči jakýmkoli povětrnostním podmínkám, což zajišťuje trvanlivost materiálu (záruční doba je asi 50 let);

– Dostupné náklady.

Je také třeba poznamenat, že moderní typy vleček mají širokou škálu vzorů, které mohou snadno napodobit jakýkoli typ přírodního kamene. S pomocí kamenných obkladů můžete vytvořit zcela mistrovské fasády kombinací textur a také ji použít v interiérovém designu. Dalším plusem je univerzální kompatibilita kamenných obkladů s jakýmikoli jinými druhy obkladových materiálů (dřevo, dekorativní omítka, sklo atd.).

Vlečka pod kámen - Co je vlečka, její výhody Vlečka pod kámen - Co je vlečka, její výhody

Druhy kamenných vleček

Dnes má kamenná vlečka různé interpretace. Lze jej klasifikovat podle materiálů, které slouží jako suroviny pro výrobu. Také důležitou roli hraje spektrum povrchů, které napodobují ten či onen přírodní materiál..

Obkladové materiály

Když jsme se rozhodli vyzdobit fasádu domu nebo interiéru obklady pod kamenem, je důležité vybrat správný materiál, ze kterého je vyroben, protože v budoucnu na tom bude záviset estetika, stejně jako doba životnosti . Moderní trh nabízí takové typy obkladů, jako jsou:

1. Vinylová vlečka. Levné panely z PVC. Jeho výhody lze nazvat různými typy povrchů – mohou být hladké nebo mají zajímavou texturu. Nízká hmotnost umožňuje snadnou přepravu a instalaci. Vinyl není citlivý na přírodní katastrofy, houby a plísně a má nízkou tepelnou vodivost. Pod vlivem ohně nehoří, ale pouze taje, aniž by do ovzduší vypouštělo škodlivé látky. Jeho výhoda se také odráží v nízké tepelné vodivosti, která zajišťuje příznivé vnitřní klima. Pokud jde o nedostatky, stojí za zmínku zde nízká odolnost proti mechanickému namáhání, silné nárazy.

2. Akrylová vlečka. Dražší materiál vyrobený z nejnovějších polymerů, díky kterému vyniká zvýšenou pevností a odolností proti deformacím. Vyznačuje se krásným lesklým leskem, různými texturami a odstíny. Materiál nejspolehlivěji napodobuje zdivo a má dlouhou životnost – až půl století. Při výběru akrylové vlečky na kámen je důležité dbát na jednotnost barev na vnějších i vnitřních stranách panelů – pokud se liší barvou, znamená to, že se jedná o nekvalitní materiál, který byl přepracován na maskovat nedokonalosti.

3. Kovová vlečka. Materiál je vyroben z hliníku a pozinkované oceli, má nejvyšší pevnost a trvanlivost a další polymerový povlak ho chrání před korozí. Kovové obklady mají atraktivní vzhled, který skutečně opakuje jakýkoli druh kamene, ať už je to skořápka, kamenné vrstvy nebo cihla. Při výběru pro fasády stojí za zvážení, že listy jsou poměrně těžké a vytvoří další zátěž na zeď a základ. Budete také potřebovat další vrstvu izolace, protože materiál má špatnou tepelnou izolaci.

4. Vláknocementová vlečka. Speciální druh, který je vyroben z cementu, písku, vody, celulózových vláken a výztužných panelů. Materiál není horší než beton, spolehlivě napodobuje reliéf přírodních složek, je odolný vůči klimatickým a mechanickým vlivům. Při výrobě vláknocementových obkladů pod kámen se do kompozice přidávají mramorové štěpky, křemen a slída, což dává větší podobnost s přírodním materiálem. Často se používá k dekoraci sklepů, altánů, plotů.

Kromě výběru hlavního materiálu – obkladu z kamene – je důležité vybrat další prvky (počáteční, dokončovací lišty, rohy, detaily pro zdobení okenních a dveřních otvorů), které během instalace zpřesní spoje panelů a otvorů.

Materiály pro výrobu obkladů pod kamenem Materiály pro výrobu obkladů pod kamenem

Různé povrchy kamenných obkladů

Díky zdokonalení výrobních technologií dnes najdete širokou škálu textur a vzorů vlečkových povrchů. Odrůda se navíc může pochlubit neustálým objevováním nových řešení, která jsou schopna věrohodně napodobovat přírodní suťový kámen, skalnaté, žulové balvany, skořápkovou skálu atd. Skvěle vypadá s vlečkou imitující cihlu – dnes je docela relevantní nejen pro exteriér, ale také pro interiéry obytných prostor.

Na základě znázorněného druhu kamene a velikosti vzoru je vlečka prezentována v široké škále barev, což umožňuje vybrat nejpřijatelnější design..

Různé povrchy kamenných obkladů Různé povrchy kamenných obkladů

Aplikace vlečky pod kámen

Přestože samotný materiál vypadá docela krásně, je důležité vybrat správný vzor pro estetický design vnějších nebo vnitřních stěn budovy..

Vnější vlečka

Dokončení fasád budovy obkladem musí být plánováno již ve fázi výstavby. Pokud se rozhodnete obléknout všechny stěny tímto dekorativním materiálem, je lepší dát přednost vinylovým panelům, které mají nízkou hmotnost a nevytvářejí na krabici další tlak. U silných betonových a zděných budov může být výběr materiálu jakýkoli. Při výběru materiálového vzoru stojí za zvážení, že velké zdivo vypadá skvěle na velkých budovách a pro malý dům je lepší zvolit materiál, který napodobuje malý kámen.

V budovách na několika podlažích jsou ve většině případů jednotlivé architektonické prvky zdobeny kamennými obklady: částečně stěny, suterén, arkýř atd. Vnější povrch vypadá krásně s ohraničením povrchů suterénu a stěn pomocí různých textur obkladů a jeho odstíny. Pokud je na místě několik budov (altán, lázeňský dům atd.), Mohou být vyzdobeny ve stejném stylu jako dům, se stejnou strukturou materiálu – tato možnost bude vypadat velmi stylově a zdůrazní vynikající chuť majitele a krásu kamene obklopeného zelení.

Kámen se dobře hodí k jiným typům povrchových úprav, například dekorativní omítce, dřevu, srubu. Fotografie ukazuje nádherný tandem kamenných obkladů, které označují střední část budovy, s hladce omítnutými stěnami a vstupními sloupy. Výrazným příkladem mohou být moderní domy ve stylu horské chaty, kde spodní část budovy zdobí suterénní vlečka a horní část je vyrobena ze dřeva nebo materiálů, které ji napodobují..

Aplikace kamenných obkladů - vnější obklady Aplikace kamenných obkladů - vnější obklady Aplikace kamenných obkladů - vnější obklady

Obložení pod kamenem v interiéru

V moderní interiérové ​​výzdobě interiérů se v poslední době stala nejdůležitější obklad, napodobující zdivo. Může se stát hodnou ozdobou útulného obývacího pokoje, někdy se materiál používá k dekoraci kuchyně, ale je lepší se vyhnout umístění v blízkosti ohně. V chodbě se imitace přírodního kamene používá zpravidla sporadicky – rohové oblasti, výklenky, dveře jsou zdobeny vlečkami. Tento typ dekorace najdete také na balkonech, které budou i v chladném zimním období působit hřejivě a útulně..

Aplikace vlečky pod kámen - Obklad pod kámen v interiéru Aplikace vlečky pod kámen - Obklad pod kámen v interiéru Aplikace vlečky pod kámen - Obklad pod kámen v interiéru Aplikace vlečky pod kámen - Obklad pod kámen v interiéru

Kamenná vlečka – foto

Na závěr doporučujeme navštívit fotogalerii, kde můžete vidět mnoho způsobů, jak využít kamennou vlečku. Uvidíte, jak skvěle je tento materiál schopen zdobit fasády budov, malé budovy, ploty a pozemky domů. Fotografie také ukazuje možnosti použití kamenných obkladů ve stylových interiérech. Příjemné prohlížení!

Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto Kamenná vlečka - foto

Thanks! You've already liked this