Topiary z kávy: jak to udělat sami

Topiary z kávy: jak to udělat sami

Kávovník je nádherným překvapením, originální dekorací stolu a doplňkem interiéru. Takový dekor se vyznačuje jednoduchostí výroby, šetrností k životnímu prostředí, krásou a neuvěřitelnou vůní. Pro ty, kteří milují neobvyklé dárky, stejně jako ruční výrobu, bude zajímavé, jak si kávovník vyrobit vlastními rukama. K dokončení řemesla potřebujete jen trochu trpělivosti a kreativní inspirace..

Co je topiary

Topiary se nazývají okrasné stromy, které jsou vyrobeny z improvizovaných nástrojů a přírodních materiálů. Předpokládá se, že tato ručně vyrobená technologie pochází z dob římských patricijů, v jejichž zahradách byly stromy zvláštním způsobem řezány. Koruny měly neobvyklý tvar, obvykle připomínající sochy a různé ozdobné předměty..

Postupem času se technologie změnila, pracuje se na ní v renesančních klášterech, holandských a anglických zahradách a labyrintech. Dnes je topiary oblíbeným druhem dárků..

Kávovník, přinášející vizuální estetické potěšení, osloví mnohé díky své jemné vůni. Zrna i po zpracování úžasně voní a v místnosti vytvářejí atmosféru pohodlí a klidu. Ozdobný stromeček můžete doplnit různými vintage drobnostmi..

Co je kávový topiary Co je kávový topiary

Kávový topiary v interiéru

Strom ze zrn je schopen harmonicky vypadat v interiéru, bez ohledu na styl. Může to být byt v sofistikovaném klasickém stylu, moderní podkroví nebo minimalismus. Topiary bude vypadat výhodně na pozadí máty a dalších odstínů zelené. Originální vánoční stromeček z kávových zrn lze umístit do každé místnosti. Podobným dekorem můžete ozdobit pouliční altán nebo volné místo na verandě..

Taková řemesla nejsou jen doplňkem designu místnosti, ale také symbolem pohody, prosperity a štěstí. Strom vždy symbolizuje vitalitu, takže topiary je skvělý jako dárek pro ženy i muže..

Kávový topiary v interiéru Kávový topiary v interiéru

Nástroje a materiály

K přípravě kávovníku si připravte následující materiály:

– Celozrnná káva. Pokud je to možné, zkuste si koupit kvalitní kávu. Doporučuje se vybrat výrobek s rovnoměrně praženými fazolemi, které mají relativně jednotnou velikost. Musí být pečlivě vysušeny. Kávová zrna bude třeba lepit „naplocho“, ale někdy se to děje tak, že se jednotlivá zrna umístí do „šupin“;

– Nadace. Srdce nebo koule se bere jako prázdné místo. Taková základna může být připravena nebo vyrobena nezávisle na bázi lepenky nebo pěny;

– Vlákna. Jsou potřebné téměř ve všech variantách řemeslné tvorby;

– Barvivo. Tento materiál bude vyžadován pro aplikaci na obrobek;

– Trubice nebo tyč, drát. Jsou nezbytné, aby strom měl kmen;

– Lepidlo (doporučuje se vzít lepicí pistoli);

– Sádra nebo alabastr (nejlépe s míchacím náčiním);

– nůžky;

– Kapacita pro strom. Může existovat mnoho různých možností – od domácího hrnce a mísy až po uložení hrnců a váz;

– Scotch páska (nutně oboustranná);

– Další dekorace. Řemeslo může být ozdobeno různými korálky, stuhami a mašlemi, karafiáty, skořicovými tyčinkami atd..

DIY káva topiary - Nástroje a materiály DIY káva topiary - Nástroje a materiály DIY káva topiary - Nástroje a materiály

Kávovník – pokyny krok za krokem

Existuje mnoho možností, jak můžete takové řemeslo vyrobit vlastními rukama. Doporučujeme vám seznámit se s instrukcemi, které kombinují několik technik najednou a liší se od ostatních snadnou implementací..

Fáze 1. Pracujeme s mezerou.

Pro kulatý topiary použijte hotové koule nebo vytvořte míč vlastními rukama na bázi pěny (je lepší, když je pro kufr použit drát). Srdce si můžete také vzít hotové, pokud najdete vhodný prvek, ale můžete ho také vystřihnout z kousku pěny.

Obrobek je přelepen papírem, zabalen nití (pletení), nejlépe tmavé barvy. Pak to musí být natřeno hnědou barvou..

Chcete -li vytvořit symetrický základ pro korunu stromu ve tvaru srdce, budete potřebovat lepenku (bude sloužit jako základ), stejně jako vatu (potřebnou k vytvoření objemu). Existuje však jiný způsob, jak vytvořit srdce. Z kartonu vystřihněte figurky stejného tvaru a vložte mezi ně trubku jako kufr. Obě postavy jsou slepené k sobě. Teprve poté musíte na hotovou základnu nalepit bavlněné podložky, které budou potřebné pro objem.

Když je obrobek zabalen nití a natřen požadovanou barvou, může být bezpečně pokryt lepidlem a kávovými zrny. Doporučuje se to nedělat v jedné vrstvě, ale ve dvou, a první je položena stranou s rovným povrchem dovnitř a druhá – naopak..

Fáze 2. Vyrábíme tyč.

Trubka nebo drát, který si vyberete pro kufr, by měl být pokryt listy hedvábného papíru, stuhy nebo provázku a poté přilepeny ke korunce. Drát můžete ohnout, pokud chcete. V případě kartonového srdce je třeba spojit díly o něco dříve než u ostatních přířezů, bude stačit pouze malá díra.

Fáze 3. “Zasadit strom.

Množství roztoku je nutné změřit pohodlně pomocí nádoby, do které vložíte strom. Připravte si směs alabastru nebo sádry, nalijte do hrnce. Poté vložte topiary do středu a počkejte, až hmota ztuhne. Když je vše suché, pokryjte „půdu“ další vrstvou kávy (lze ji nahradit hoblinami nebo pilinami, čajovými lístky).

Fáze 4. Zdobíme řemeslo.

Jako dekorace můžete použít nejen stuhy a korálky, ale také miniaturní postavičky zvířat, hrubou látku na hrnec, hvězdičky badyánu na ozdobu koruny atd..

Kávovník DIY - pokyny krok za krokem Kávovník DIY - pokyny krok za krokem Kávovník DIY - pokyny krok za krokem

Originální nápady pro topiary

Nebojte se experimentovat a buďte s kávovníkem kreativní. Existuje mnoho různých variant topiary, zde jsou některé stylové nápady pro řemesla.

Klasický

Tradiční kávový topiary má kulatý tvar. Neexistují žádné speciální dekorace, je nejlepší, když je plavidlo vyrobeno v klidných odstínech s použitím přírodních materiálů. Jedná se o jednoduchou a opravdu elegantní možnost, která vyhovuje různým stylům dekorace interiéru..

Nápady na kávu Topiary - klasické Nápady na kávu Topiary - klasické

Miláček

Topiary ve tvaru srdce lze předat 14. února jako překvapení. Základna se prodává v obchodech s floristickými materiály, ale můžete si ji také vyrobit sami pomocí improvizovaných prostředků.

Nápady na kávu topiary - Valentine Nápady na kávu topiary - Valentine Nápady na kávu topiary - Valentine

„Létající“ pohár

Řemesla, jako jsou tato, se zdají být neuvěřitelně složitá, ale je docela snadné je zvládnout sami. To bude vyžadovat kus drátu, lepicí pistoli nebo plechovku polyuretanové pěny..

Nápady na kávu topiary - „létající“ šálek Nápady na kávu topiary - „létající“ šálek

Strom s květinami

Strom s jemnými květinami bude skvělým překvapením pro dárek 8. března, narozeniny atd. Kromě toho lze takový topiary umístit do obývacího pokoje nebo ložnice.

Nápady na kávu Topiary - strom s květinami Nápady na kávu Topiary - strom s květinami

S ptáky a motýly

Představte si stylový strom, na kterém sedí vážky, motýli nebo ptáci. Toto plavidlo vypadá opravdu na jaře a připomíná teplé dny, bez ohledu na počasí za oknem..

Nápady na kávu Topiary - s ptáky a motýly Nápady na kávu Topiary - s ptáky a motýly

Ovocný strom

Ozdobte plavidlo kousky sušeného ovoce, například citrusových plodů, abyste získali nádherný dekorativní kousek na letní stůl. Je však docela možné doplnit takovým topiary novoroční nastavení stolu..

Nápady na kávu Topiary - ovocný strom Nápady na kávu Topiary - ovocný strom

Strom peněz

Kávový strom „peněz“ je pro muže dobrým překvapením. Může být vyroben stejným způsobem jako obyčejný topiary, jediný rozdíl je v tom, že míč je třeba přelepit mincemi, pak je obejít bleskem a na konci zasypat kávovými zrny.

Nápady na kávu Topiary - strom peněz Nápady na kávu Topiary - strom peněz

Nový rok

Topiary ve tvaru vánočního stromku bude během svátků nádhernou ozdobou stolu a také doplní domácí novoroční atmosféru. Prázdnou základnu si můžete koupit dodatečně nebo si ji vyrobit sami. Chcete -li to provést, stačí srolovat lepenku ve formě kužele a odříznout přebytečné kusy..

Nápady na kávu topiary - nový rok Nápady na kávu topiary - nový rok Nápady na kávu topiary - nový rok

Dvojité a trojité

U takového řemesla musíte strávit více času, ale výsledkem bude opravdu krásný topiary. Několik korun se vyvine z jednoho prutu nebo „vyroste“ ze dvou nebo tří kmenů najednou, které mohou mít různé tloušťky a výšky.

Nápady na kávu Topiary - dvojité a trojité Nápady na kávu Topiary - dvojité a trojité

Míč

Toto opravdu není topiary, ale kávová koule se vyrábí podobným způsobem. Rozdíl spočívá v absenci kmene a tvarem nebude vůbec připomínat strom. Lze kombinovat ve složení kávových zrn se semeny, luštěninami. Stylová možnost se ukáže, pokud umístíte několik koulí do krásné skleněné misky nebo vázy..

Nápady na kávu Topiary - ples Nápady na kávu Topiary - ples Nápady na kávu Topiary - ples

Kávový topiary – fotografie

Topiary je stylová ručně vyráběná verze, která vypadá skvěle v různých interiérech. Chcete -li zvolit vhodný výrobní postup, doporučujeme vám inspirovat se příklady prací. Nabízíme malý výběr úspěšných řemesel s různými možnostmi výzdoby.

DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY kávový topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY kávový topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY kávový topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie DIY kávový topiary (kávovník) - fotografie DIY káva topiary (kávovník) - fotografie

Video: Topiary zrnkové kávy – kutilství

Thanks! You've already liked this