Stropní sušák na prádlo (55+ fotografií)

Stropní sušák na prádlo (55+ fotografií)

V podmínkách malých bytů často vzniká problém, kam přidělit místo pro sušení mokrého oblečení a prádla po vyprání. Někdy hospodyňky dávají přednost venkovním podmínkám, věšení věcí na lanech natažených mezi sloupy a stromy. Je však třeba vzít v úvahu, že oblečení nebo prádlo se v tomto případě může znovu ušpinit, spadnout prachem. Existují také lovci, kteří touží po krásné věci. Abyste se vyhnuli všem těmto problémům, můžete si koupit stropní sušičku na oblečení, která se snadno vejde do bytu a zajistí vysoce kvalitní sušení. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou stropní sušičky, jak vybrat a nainstalovat správný model..

Výhody stropních sušiček

Sušička je struktura několika trubek a lan, která je umístěna pod stropem. Nejčastěji jsou sušičky instalovány na území balkonů, kde bude prádlo nasyceno čerstvým vzduchem a visící nadměrné povlečení a přikrývky nebudou zasahovat. Někdy jsou stavby umístěny v koupelnách, pokud jsou dostatečně prostorné nebo v bytě není balkon. Ve srovnání s jinými možnostmi má stropní sušička řadu výhod, a to:

– Vnější estetika – struktury vypadají docela moderně a úhledně, na rozdíl od natažených prověšených lan;

– Možnost upravit rozměry – v závislosti na parametrech balkonu můžete u některých modelů změnit délku nebo šířku;

– Prostornost – mnoho návrhů je navrženo pro velké množství závěsného prádla;

– Trvanlivost – rozmanitost stropních sušiček vám umožňuje vybrat si výrobek, který vydrží až 20 kg mokrého oblečení, což bude dobrou pomocí pro velkou rodinu;

– Rychlé sušení – umístění sušicích oddílů pod strop urychlí proces sušení tak rychle, jak je to možné, protože v horní části se hromadí teplý vzduch. Kromě toho existuje moderní vývoj, jehož konstrukce zajišťuje elektrickou sušičku a foukací systém;

– Snadná instalace a dostupné ceny.

Pokud jde o nevýhody, stojí za zmínku, že některé modely mohou na prádle zanechávat skvrny. To platí hlavně pro hliníkové konstrukce, ale můžete si vybrat sušičku z jiného materiálu.

Stropní sušička - výhody Stropní sušička - výhody

Materiály pro výrobu

Paleta stropních sušiček se každým rokem rozšiřuje. A to platí nejen pro designové prvky, ale také pro materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Koneckonců jsou to oni, kdo přímo ovlivňuje pevnost a trvanlivost výrobku. Stropní sušičku lze vyrobit ze surovin, jako jsou:

1. Hliník je relativně levný materiál, který má nízkou hmotnost, což zajišťuje lehkost celé konstrukce. Má však také své nevýhody – oxidaci během provozu, což vede ke vzniku skvrn na sušení prádla, a také nízkou pevnost výrobku, který není schopen odolat těžkým nákladům..

2. Nerezová ocel je možná nejdražší možností, jejíž výhody jsou odolnost vůči oxidačním procesům s neustálým kontaktem s vlhkými tkaninami a také vysoký ukazatel pevnosti a trvanlivosti. Trochu obtížnější je instalace stropní sušičky na oblečení kvůli její hmotnosti, ale dlouhá životnost tuto nevýhodu plně kompenzuje..

3. Plast je lehký materiál, který je nejvíce náchylný k mechanickému namáhání. Plastové výrobky jsou mnohem levnější, ale vyžadují pečlivé zacházení..

Řemeslníci používají dřevěné trámy k výrobě sušiček vlastními rukama – poměrně silný materiál. Je však třeba mít na paměti, že dřevo špatně snáší vlhkost, proto bude struktura vyžadovat další zpracování ochrannými roztoky, barvou, lakem. Existují také kombinované sušičky z různých materiálů. Tato možnost poskytuje rovnováhu mezi cenou a kvalitou produktu. Nejčastěji existují sušičky s ocelovým rámem a hliníkovými tyčemi..

Sušička na stropní oblečení - Materiály pro výrobu Sušička na stropní oblečení - Materiály pro výrobu Sušička na stropní oblečení - Materiály pro výrobu

Návrhy a typy stropních sušiček

Na rozdíl od běžných šňůrek na prádlo mají sušičky různé konstrukční vlastnosti a výběr toho či onoho modelu závisí na osobních preferencích a také na umístění produktu..

Posuvné sušičky prádla

V tomto případě název mluví sám za sebe – struktura je schopna se od sebe vzdálit na požadovanou vzdálenost. Po instalaci prvního montážního bloku se produkt natáhne a struny se snadno zatáhnou jako stavební páska. Ve složeném stavu je sušička kompaktní.

Návrhy stropních sušiček - posuvné sušičky Stropní konstrukce sušiček - posuvné sušičky

Skládací sušičky prádla

Konstrukce umožňuje nejen zvětšit její plochu na délku, ale také bez problémů upravit výšku celé plošiny: během zavěšení ji spusťte a zvedněte na požadovanou úroveň, aby nepřekážela v pohybu. Výrobci takových produktů přikládají podrobné pokyny, které uvádějí způsoby instalace a rozkládání. Konstrukce jsou upevněny stejným způsobem jako posuvné.

Návrhy stropních sušiček - rolovací sušičky Návrhy stropních sušiček - rolovací sušičky

Vinice

Tento model je nejoblíbenější, protože je ideálním řešením ve stísněných podmínkách malých balkonů. Snadno se skládá, ale zvládne spoustu mokrého prádla. Zvláštní pohodlí spočívá ve schopnosti snížit / zvednout konstrukci, nainstalovat ji ve formě kaskády, což výrazně urychluje proces sušení. Oproti předchozím modelům tento vypadá mnohem atraktivněji a je schopen vnést do interiérového designu určitou zvláštnost..

Návrhy stropních sušiček - Lianas Návrhy stropních sušiček - Lianas

Sušičky na prádlo s polymerovou síťovinou

Nejjednodušší typ, kterým je rám s nataženou síťovinou a háčkem na zavěšení. Tento typ sušení, když jsou věci jednoduše úhledně rozloženy na síti, je vhodný pro oděvy, které nevyžadují zavěšení na příčníky, například vlnu, kašmír. Výhodou je malá velikost konstrukce, která nevyžaduje mnoho prostoru.

Návrhy stropních sušiček - sušičky z polymerové sítě Návrhy stropních sušiček - sušičky z polymerové sítě

Sušičky na malé předměty

Design je také poměrně primitivní – plastový nebo kovový kulatý (čtvercový) rám s kolíčky na prádlo, který je zavěšen na háku a umožňuje sušit malé předměty: kapesníky, rukavice, spodní prádlo, ponožky atd., Vezměte si to s sebou poměrně kompaktní a snadno se instaluje.

Návrhy stropních sušiček - sušičky na drobné předměty Návrhy stropních sušiček - sušičky na drobné předměty

Sušičky na prádlo

Zvláštní pozornost by měla být věnována také ultramoderním sušičům vybaveným mechanismem, který odolává vysokému teplotnímu rozsahu (elektrické sušičky). Existují také designy s vysoušečem vlasů a iontovými lampami, které vám umožní sušit oblečení poměrně rychle, stejně jako sterilizovat, což je zvláště důležité pro šatník novorozenců..

Návrhy stropních sušiček -Instalace stropní sušičky

Jak jsme již poznamenali, instalace stropních zařízení pro sušení prádla je poměrně jednoduchá a nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti. Nejdůležitější je mít správný nástroj a pečlivě se řídit pokyny. Pro práci je třeba připravit: vrták nebo perforátor pro vytváření otvorů, šroubovák, hmoždinky a samořezné šrouby. Prvním krokem je provedení označení, mějte tedy na paměti, že budete potřebovat i stavební pásku. Je důležité vybrat správné místo, aby struktura s lnem nepřekážela při otevírání oken a dveří.

Když je místo určeno, pokračujeme k rozbalení sušičky. Vezmeme držáky a připevníme je na povrch stropu a označíme místa budoucích otvorů značkou, kterou pak vytvoříme pomocí děrovače. Vyplňte výsledné dutiny hmoždinkami. Dalším krokem bude upevnění držáku pomocí samořezných šroubů, po kterém je nainstalována celá konstrukce.

Stropní sušička - instalace Stropní sušička - instalace Stropní sušička - instalace Stropní sušička - instalace Stropní sušička - instalace

Co je třeba vzít v úvahu při výběru

Shrneme -li všechny výše uvedené, můžeme zdůraznit hlavní body, kterým byste měli při odesílání sušičky na nákup věnovat pozornost. Za prvé, toto je konfigurace, která bude nejvíce vyhovovat území a osobnímu vkusu majitelů. Nezapomeňte na materiál, ze kterého je výrobek vyroben. Pokud nepotřebujete velkou konstrukci určenou pro velké množství oblečení (vhodné pro jednu nebo dvě osoby), můžete ušetřit peníze a vybrat si levnou plastovou variantu. Pro velkou rodinu je lepší zastavit se výběrem sušičky z nerezové oceli a také zakoupit mini struktury na hácích.

Stejně důležité je vybrat si výrobek od spolehlivého výrobce, který bude stát více, ale bude mít vynikající kvalitu. Dnes lze vyčlenit takové oblíbené výrobce balkonových sušiček, jako je německá společnost Leifhelt, italská značka Gimi a turecká značka Dogrular. Výrobky čínských výrobců jsou na našem trhu široce zastoupeny – mají nižší náklady, ale jsou krátkodobé.

Sušička na stropní prádlo - na co si dát při výběru pozor Sušička na stropní prádlo - na co si dát při výběru pozor

Published
Categorized as Nápady