Snídaňový stůl v posteli (90 fotografií): typy a modely

Snídaňový stůl v posteli (90 fotografií): typy a modely

Vypít ráno šálek kávy, aniž byste museli vstát z postele, je docela příjemné. Jak trapně a nepohodlně ale taková porce může vypadat například na stoličce nebo obyčejném tácu, který se může každou chvíli převrátit. Může být mnohem pohodlnější, pokud se snídaně podává na pohodlném stole s podpěrami a boky. Svačinu lze navíc kombinovat se čtením tisku nebo strávit ve společnosti s tabletem nebo notebookem. Moderní design poskytuje stolům širokou škálu aplikací a o tom si povíme v dalším článku..

Funkce tabulky

Snídaňový stůl v posteli může sloužit nejen svému účelu, jako je podnos na nádobí, ale také sloužit dalším účelům. Například, aby se stal pohodlným stojanem pro notebook nebo fungoval jako stolní počítač, za kterým, když sedíte na posteli, je docela možné psát paměti, házet náčrty nebo vyšívat.

Některé modely poskytují malé zásuvky, kde jsou umístěny potřebné drobnosti (ubrousky, pera, nitě), podle toho, k čemu bude stůl sloužit. Do malých košů umístěných po stranách struktur můžete umístit časopisy, noviny, které lze číst při jídle. Různé modely vám umožňují zakoupit nejpohodlnější možnost v závislosti na osobních preferencích a zamýšleném účelu.

Snídaňový stůl do postele - Vlastnosti Snídaňový stůl do postele - Vlastnosti

Materiál na výrobu

Miniaturní stoly jsou vyrobeny z různých materiálů. Na jejich kvalitě závisí životnost struktur a také jejich schopnost „zapadnout“ do konkrétního interiéru. Hlavními materiály jsou dřevo a jeho náhražky (dřevotříska, MDF), kov, plast a sklo, existují také různé kombinace.

Dřevo

Nejdražší snídaňový stůl do postele je vyroben z přírodního dřeva, přičemž se používají druhy jako dub, buk, lípa atd. Výrobky z borovice mají nižší cenu, ale jejich životnost je mnohem kratší, protože borovice je poměrně měkký materiál. Dřevěné stoly mají mnoho designových interpretací, od přísně leštěných a lakovaných modelů až po ty nejoriginálnější zdobené vyřezávanými prvky. Stojí za zmínku, že plátna vyrobená z jednoho kusu přírodního dřeva vypadají sama o sobě docela krásná a mají individuální vzor textury. Dokonale zapadají do jakéhokoli konceptu designového stylu..

Zvláště bych chtěl poznamenat krásu proutěných stolů vyrobených z vinné révy nebo ratanu. Jsou lehké a vzdušné, ale dostatečně pevné a při správném zacházení vydrží poměrně dlouho. Takové interiérové ​​předměty jsou dobré pro etno-interiéry a zdůrazňují ruční estetiku. Můžete si také vybrat variantu bambusového stolu, jehož rám je zpravidla vyroben z rohože..

Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - dřevo Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - dřevo

Překližka

Použití při výrobě překližky určuje poměrně demokratické náklady na výrobky. Často najdete možnosti skládající se z dřevěných rámů a překližkových desek, které svými estetickými vlastnostmi nejsou v žádném případě horší než výrobky ze dřeva. Výrobky z překližky lze vyrobit vlastními silami..

Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - překližka Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - překližka

Kov

Díky své pevnosti a zdrženlivosti ve vzhledu jsou kovové stoly docela žádané. Chromovaný nebo práškový lak produkt nejen zdobí, ale také ho chrání před poškrábáním a oděrkami. Kovové stoly mají nízké náklady vzhledem k relativní lacinosti materiálu a jednoduchosti designu, skvěle však doplňují moderní technologické trendy.

Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - kov Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - kov

Sklenka

Úžasně krásné výrobky jsou vyrobeny ze skla. Tyto stoly adekvátně doplní každý moderní trend v interiérovém designu. Nebojte se křehkosti materiálu – dnes má skleněný nábytek vysokou pevnost a při správném používání je naprosto bezpečný..

Kromě toho jsou obrovskou výhodou dekorativní vlastnosti – skleněný stůl může být zcela průhledný (neplnit prostor), mít matný povrch, barevný nebo pokrytý elegantními vzory. Na rozdíl od dřevěných a plastových modelů je skleněný snídaňový stůl odolný proti oděru a v kombinaci s kovovým nebo dřevěným rámem se stává nezávislým dekorem.

Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - sklo

Plastický

Nejjednodušší a nejlevnější možností jsou plastové stoly. Mezi jejich výhody patří nízká hmotnost konstrukce a snadná údržba. Materiál je tepelně odolný – není náchylný k přehřátí a tání. Nohy takových výrobků jsou často vyrobeny z lakovaného kovu, protože stůl vyrobený výhradně z plastu není zvláště stabilní. Takové modely jsou vhodné pro ty, kteří rádi cestují. Skládací design usnadňuje uložení stolu do zavazadel a řada vestavěných vybrání pro nádobí nabízí větší pohodlí.

Ve výprodeji najdete také elegantní stoly v jejich kůži, vhodné do mnoha moderních typů interiérů. Jejich lakonický a zároveň bohatý vzhled adekvátně zdůrazňuje vytříbený vkus majitele..

Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - plast Materiál na výrobu snídaňového stolu v posteli - plast

Typy snídaňových stolů v posteli

Vzhledem k tomu, že jsme již zjistili materiály a jejich přednosti, stojí za zvážení, jaké mohou být stoly pro snídani do postele. Důležitým bodem jsou zde konstrukční vlastnosti, díky kterým mohou produkty plnit různé funkce. Vhodným doplňkem je strana stolů, která zabraňuje převrácení kontejnerů, a také skládací nohy, které usnadňují sestavení konstrukce v případě nepotřebnosti nebo přepravy. Stoly mohou být bez nohou, se stacionárními nebo skládacími podpěrami, na kolečkách – výběr závisí na osobních preferencích majitelů.

Odkládací stolek na kolečkách

Tento model je pohodlný pro svou manévrovatelnost a stabilitu. Takové návrhy se často používají při péči o pacienty ležící na lůžku. Jsou docela prostorné a často vybavené nárazníky, aby se jídlo nedostalo z postele. Vzhledem k velké ploše některých desek stolu si můžete vybrat stůl, který je ideální pro pár.

Typy jídelních stolů v posteli - odkládací stolek na kolečkách Typy jídelních stolů v posteli - odkládací stolek na kolečkách

Podnos na snídani

Nejjednodušší model, který neznamená implementaci dalších funkcí. Může mít skládací podpěry nebo stacionární, když výrobek spolu s deskou stolu získá tvar písmene U. Velikost musí být zvolena na základě šířky boků, přidáním několika centimetrů k výsledné postavě na dece. Stojí za to věnovat pozornost modelům, které mají rukojeti, které lze pohodlně zvedat a přenášet..

Druhy snídaňových stolů v posteli - snídaňový podnos Druhy snídaňových stolů v posteli - snídaňový podnos

Odkládací stolky

Nejpohodlnější jsou stoly s bočnicemi, které chrání postel před převrhnutím jídla. Hlavním úkolem tohoto kusu nábytku je poskytnout další pohodlí – koneckonců není možné dlouho sedět absolutně nehybně a zbytečné pohyby těla mohou způsobit otřesy struktury. I když se nápoj nalije, nespadne na postel díky dodatečné ochraně. Je také vhodný při přepravě stolu z kuchyně do ložnice..

Typy snídaní v postelích - stoly s obrubou Druhy snídaní v postelích - stoly s obrubou

Skládací stoly

Přítomnost mechanismů, které vám umožňují skládat desku stolu, je velkým plusem. Takové výrobky umožňují nejen jíst v posteli, ale také pracovat ve stoje nebo vleže. Existují modely, které lze nastavit na výšku i na šířku. Takové transformátory mohou fungovat jako stojany pro notebooky nebo stoly. Některé zásobníky lze sklopit na polovinu a lze je pohodlně přepravovat pomocí držadel. Existují modely s několika policemi.

Typy snídaňových stolů v posteli - skládací stoly Typy snídaňových stolů v posteli - skládací stoly

Zvedací stůl

Tyto stoly jsou vhodné pro práci s notebookem nebo sledování filmu na tabletu. Můžete si vybrat dostatečně velký zásobník na podložku pod myš. Zvedací deska stolu zajistí potřebnou cirkulaci vzduchu a ochrání zařízení před nadměrným přehřátím, což má škodlivý účinek (některé modely jsou vybaveny chladicím ventilátorem). Konstrukce vám umožní zaujmout pohodlné držení těla, nastavit správný úhel pohledu, sedět dlouho.

Stůl se zvedací deskou lze právem nazvat nejfunkčnějším. Může být vybaven světelnými diodami LED, mobilním úložným zásobníkem, aniž by přestal zůstat snídaňovým stolem.

Druhy snídaní v postelích - zvedací stůl Druhy snídaní v postelích - zvedací stůl

Měkký stůl

Další skvělý model, který poskytuje další pohodlí během používání. Jeho podstata spočívá v přítomnosti měkké podložky na zadní straně, která neumožňuje struktuře tlačit na nohy. Snadno má tvar jakéhokoli povrchu a vypadá velmi originálně.

Typy snídaňových stolů v posteli - měkký stůl Typy snídaňových stolů v posteli - měkký stůl

Opravený základní stůl

Existují modely, kde je deska stolu připevněna k základně, která je umístěna na podlaze. Tento design lze nazvat stacionární. Stůl má jednoduchý pohybový mechanismus, ve kterém je deska stolu přímo před ležícím člověkem. Praktické jsou také modely, kde jsou stolní desky součástí návrhů nočních stolků. Výhodou stolu je jeho spolehlivost, protože jej nelze převrátit.

Typy snídaní v posteli - pevný základní stůl Typy snídaní v posteli - pevný základní stůl

Jak vybrat správný model?

Chcete -li si koupit snídaňový stůl v posteli, musíte vzít v úvahu některé nuance, které mohou přímo ovlivnit výběr modelu, a to:

Stabilita je důležitým předpokladem pro skladování kapalin. Před nákupem musíte podpěry pečlivě zkontrolovat na jejich stabilitu, schopnost odolat hmotnosti, nedeformovat se;

Materiál – stoly lze vyrobit, jak jsme již řekli, ze dřeva, kovu, plastu, skla. Kromě kvalitativních charakteristik stojí za zvážení i styl místnosti a výběr nejvhodnějšího designu. Strom, v závislosti na designu, vypadá skvěle v každém interiéru – klasický design může mít prvky řezby, loftový stůl – hrubý povrch a lakonický design je vhodný pro minimalismus. Kov, plast a sklo jsou v dokonalém souladu se všemi moderními trendy, zejména technickými, jako jsou high-tech. Keramika úspěšně zapadne do rustikálního stylu;

Funkčnost – je nutné přesně určit, k čemu bude tabulka sloužit. Pokud nejste zastánci toho, abyste se při relaxaci v posteli zatěžovali zbytečnou prací, ale rádi se probouzíte s šálkem kávy, můžete se rozhodnout pro jednodušší provedení a přitom výrazně ušetřit. Naopak každý jednotlivý rozmar bude vyžadovat nákup produktu s dalšími funkcemi..

Jedním z důležitých faktorů jsou samozřejmě náklady. Není vždy možné zakoupit takovou požadovanou položku za dostupnou cenu, ale v tomto případě je nutné pochopit, že nábytek je zakoupen jako prvek dlouhodobého používání, takže levné struktury nemusí trvat dlouho..

Snídaňový stůl do postele - Jak vybrat správný model Snídaňový stůl do postele - Jak vybrat správný model

Snídaňové stoly do postele – foto

Na závěr vám doporučujeme navštívit fotogalerii, která obsahuje nejlepší možnosti pro různé snídaňové stoly v posteli. Možná, když se na ně podíváte, můžete udělat správnou volbu a poskytnout si tak pohodlný a funkční kus nábytku. Příjemné prohlížení!

Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto Snídaňové stoly do postele - foto

Thanks! You've already liked this