Skleněné tvárnice v interiéru bytu: 85 fotografických nápadů

Skleněné tvárnice v interiéru bytu: 85 fotografických nápadů

V moderním bytovém designu existuje speciální materiál, který působí nesmazatelným dojmem, a také udivuje svou pevností a zvukově izolačními vlastnostmi. Tak lze popsat skleněné tvárnice v interiéru bytu. Báječně se třpytí, vytvářejí útulnou atmosféru a výbornou práci s přebytečným hlukem. Je to skvělá volba pro kreativní lidi, kteří si cení estetiky a kvality..

Výhody skleněných tvárnic

Design skleněného bloku vypadá exkluzivně a harmonicky v každé místnosti. Tento materiál získal obrovskou popularitu díky svým estetickým údajům a následujícím vlastnostem:

1. Vysoká pevnost, která zaručuje, že výzdoba prostoru pomocí skleněného bloku bude sloužit mnoho let.

2. Pozoruhodné vlastnosti odolné proti vlhkosti. Potvrzení tohoto – původní příčky ze skleněných tvárnic v koupelně.

3. Snadná péče. Úplně postačí jednoduché mokré čištění a otření speciálním leskem skla..

4. Věrná cena.

5. Dobrá zvuková izolace, která je schopná tlumit zvuky kuchyňského vybavení, hlasitou hudbu nebo hluk vody.

6. Skleněné tvárnice jsou také proslulé svou schopností zadržovat teplo, díky čemuž je místnost ještě pohodlnější..

7. I přes svou trvanlivost propouštějí téměř 90% slunečních paprsků. Nebojte se proto, že prostor bude vypadat potemněle..

Skleněné tvárnice v interiéru - výhody Skleněné tvárnice v interiéru - výhody Skleněné tvárnice v interiéru - výhody

Pokládka skleněných tvárnic

Existují dva hlavní typy instalace skleněných tvárnic: použití plastových nebo dřevěných modulů a pokládka materiálu na cementovou maltu. S pomocí první možnosti můžete skládat zeď jako konstruktor a vkládat skleněné bloky do všech nebo pouze do požadovaných buněk.

Při použití druhého způsobu montáže je třeba mít na paměti, že šev bude doplněn speciálním prostředkem (barvivem), což znamená, že buňky musí být zcela prázdné. Takové zdivo je velmi podobné cihlové.

Je třeba také pamatovat na to, že skleněné bloky neabsorbují vlhkost a zeď na dlouhou dobu schne. Proto musí být konstrukce pokládána postupně, 2-4krát denně, a samotné uvedení do provozu na stěnu by mělo být provedeno nejdříve po 7-8 dnech..

Skleněné tvárnice v interiéru - pokládka Skleněné tvárnice v interiéru - pokládka Skleněné tvárnice v interiéru - pokládka

Druhy skleněných tvárnic

Odborníci je kvalifikují podle následujících kritérií: velikost, barevná paleta, textura, tvar, pevnost skla, odolnost proti stresu a vizuální vlastnosti.

Rozměry

Dnes existuje velké množství skleněných tvárnic různých výšek a šířek. Nejčastěji najdete velikosti od 190x190x80 mm. Nepřeplňujte malou místnost příliš velkými příčkami a velký prostor vyplňte malými. V případě dekorace je třeba respektovat vizuální harmonii místnosti a dekoračního materiálu..

Skleněné tvárnice v interiéru - Rozměry

Paleta barev

Počet odstínů se každým dnem zvyšuje. Všechny barvy duhy najdete ve výprodeji. Nejúspěšnější odstíny, které se perfektně hodí do téměř jakéhokoli designu – bílé, modré a průhledné.

Skleněné tvárnice v interiéru - paleta barev Skleněné tvárnice v interiéru - paleta barev

Textura povrchu

Právě tato vlastnost ovlivňuje světelné paprsky, které procházejí skleněným blokem. Existují takové oblíbené možnosti povrchu: hladké, vlnité, matné, lesklé, průhledné, vzorované.

Skleněné tvárnice v interiéru - textura povrchu

Formulář

Nejčastěji v prodeji najdete takové variace ve tvaru skleněných tvárnic: čtvercové, obdélníkové, trojúhelníkové, se zaobleným okrajem, kulaté, oválné, šestihranné.

Skleněné tvárnice v interiéru - Tvar Skleněné tvárnice v interiéru - Tvar

Pevnost skla

Může se pohybovat od 5 do 7 mm. Tloušťka materiálu také ovlivňuje jeho hmotnost, která je 2-5 kg..

Skleněné tvárnice v interiéru - pevnost skla

Odolnost vůči zatížení

Tato charakteristika může záviset na požadované struktuře skleněného bloku v interiéru. Může to být buď neproniknutelná přepážka, nebo tenká dekorativní struktura..

Skleněné tvárnice v interiéru - Odolnost proti stresu Skleněné tvárnice v interiéru - Odolnost proti stresu

Vizuální vlastnosti

Optické a estetické vlastnosti zahrnují nejen barvu a tvar, ale také stupeň prostupu světla, tvar skla a povahu světelného toku (může být jasný, směrový nebo difúzní).

Skleněné tvárnice v interiéru - Vizuální vlastnosti

Skleněné tvárnice v interiéru různých místností – fotografie

Navzdory skutečnosti, že skleněné tvárnice se objevily již v sovětských letech, kdy se jejich používání často používalo ve školách, tělocvičnách, lázních, nyní návrháři z celého světa považují tuto řadu skleněných cihel za skutečný trend, s nímž můžete porazit téměř jakýkoli roh bytu.

Skleněné tvárnice v ložnici

Toto místo v domě je vyhrazeno pro relaxaci duše, těla a myšlenek. Skleněné tvárnice v ložnici jsou proto schopny vytvořit dobrou atmosféru relaxace a inspirace díky teplým barvám, speciálnímu osvětlení a správnému geometrickému tvaru. Skleněné tvárnice se navíc mohou stát prvkem zónování do dvou zón velké ložnice (například posezení a čtení, spací prostor a šatna) nebo zajímavého detailu, který bude zářit a zastínit světlou zeď krytina..

Skleněné tvárnice v interiéru ložnice - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru ložnice - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru ložnice - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru ložnice - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru ložnice - fotografie

Skleněné tvárnice v obývacím pokoji

V této místnosti se skleněné bloky mohou stát skutečným uměleckým dílem, které hosty ohromí svou třpytivou krásou. Barevné mozaiky mohou být náhradou okenních tabulí, dekorací jedné ze stěn, vnitřní přepážkou pro větší pohodlí a také dekorací nábytku. Originální styl materiálu, jasná záře a jemné barvy promění obývací pokoj v oázu pro duši a místo, které si hosté zamilují ne méně než majitelé bytu..

Skleněné tvárnice v interiéru obývacího pokoje - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru obývacího pokoje - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru obývacího pokoje - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru obývacího pokoje - fotografie Skleněné tvárnice v interiéru obývacího pokoje - fotografie

Skleněné bloky v kuchyni

Relevance skleněných tvárnic je tak vysoká, že vypadají harmonicky i v kuchyni. Zvláště často se používají ve formě rozdělení jídelny a kuchyně. Vždy to vypadá esteticky a prakticky, protože vlastnosti materiálu zahrnují vysokou zvukovou izolaci, která je tak nezbytná v kuchyni, kde hluk není tak vzácný. V případě zdobení kuchyně jsou nejoblíbenější možností tenké dekorativní panely, které se stanou vrcholem místnosti..

Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto Skleněné tvárnice v interiéru kuchyně - foto

Skleněné tvárnice v koupelně

Návrh koupelny pomocí originálních skleněných tvárnic je skvělým řešením pro kreativní lidi, kteří vnímají koupelnu nejen z hlediska racionality, ale i estetiky..

Stěna může být ozdobena plnohodnotným skleněným blokem nebo mohou být použity matné jednotlivé vložky prvků, které pomohou vizuálně udělat místnost trochu prostornější a lehčí, zejména v případě pískových a béžových odstínů, které se budou třpytit krásně. Stojí za zmínku důležitý faktor, že skleněné tvárnice mají vysokou odolnost proti vlhkosti, což zaručuje jejich trvanlivost..

Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto Skleněné tvárnice v interiéru koupelny - foto

Skleněné tvárnice na chodbě

Jen málo lidí přikládá chodbě zvláštní význam, ale je to ona, kdo vytváří první dojem z bytu při vstupu do obydlí nebo při přechodu z místnosti do místnosti. Vysoká zeď složená z barevných skleněných tvárnic vypadá na chodbě dobře. Může být naplněn úplně, nebo se může skládat z celých a prázdných výklenků, což bude skvělé zařízení pro ukládání roztomilých suvenýrů, klíčů, květináčů a dalších dekorací, které budou zdobit prostor..

Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto Skleněné tvárnice v interiéru chodby - foto

Thanks! You've already liked this