Skleněné příčky v bytě (60 fotografií)

Skleněné příčky v bytě (60 fotografií)

Nedostatek přirozeného světla v domácnosti je problémem mnoha lidí. Důvody pro to mohou být různé: okna orientovaná na severozápad, zastínění jinými budovami, převaha chladného počasí nebo jednoduše špatné uspořádání. Aby mohly sluneční paprsky volně pronikat do všech koutů domu, byly vynalezeny skleněné příčky. Spolu s vysokou propustností světla výrazně šetří místo, díky čemuž je byt prostorný a stylový..

Klady a zápory skleněných příček

Zpočátku byly skleněné příčky k vidění hlavně v kancelářích a obchodních centrech, ale nyní se stále častěji objevují v designu obytných prostor. Na první pohled se může zdát, že instalace takových křehkých struktur doma je riskantní, zvláště pokud máte děti nebo domácí zvířata. Odborníci však říkají, že takové obavy jsou neopodstatněné: pro vnitřní příčky se používá silné tvrzené nebo vrstvené sklo, na které je navíc nalepena fólie, která zabrání rozptýlení fragmentů v případě poškození. Bezpečnějším a levnějším analogem je takzvané akrylové sklo (plexisklo, plexisklo), ve skutečnosti průhledný plast.

Skleněné příčky v interiéru bytu

Výhody skleněných příček v bytě jsou zřejmé: za prvé zabírají mnohem méně místa než příčky z cihel nebo sádrokartonu, zatímco propouští světlo; za druhé, ohraničují prostor, aniž by přeplňovaly nebo zmenšovaly plochu; za třetí, dodávají interiéru ultramoderní, módní vzhled.

Sklo se perfektně kombinuje s většinou dokončovacích materiálů, ale obzvláště harmonicky vypadá vedle monochromatických lesklých povrchů: zrcadlový napínaný strop, parkety vyleštěné do vysokého lesku nebo dokonale hladké dveře skříně.

Průhledné stěny jsou nejlepším řešením pro studiové byty, půdní vestavby a podkroví, zařízené v moderním, průmyslovém a skandinávském stylu. Pomocí speciálního dekoru je však lze porazit v jiných směrech designu – od zdrženlivé klasiky po extravagantní boho..

Skleněné příčky v interiéru bytu

Instalace skleněné přepážky se nevztahuje na přestavbu, pokud není předtím zbourána jedna z vnitřních cihlových zdí. Sám o sobě je tento design považován za prvek nábytku, i když zabírá prostor od podlahy ke stropu a prochází celým bytem..

Uzavírací příčky v plné velikosti, zejména vícevrstvé (duplexní, triplexní), mají dobrou zvukovou izolaci a zabraňují pronikání pachů. Imitace skla i plastů jsou odolné vůči vlhkosti, nezačne na nich plíseň a jakoukoli špínu lze snadno smýt. Jedná se o ekologický a praktický materiál, který při pečlivém používání vydrží mnoho let a nevyžaduje ani opravu, ani přelakování..

Snad jedinou nevýhodou skleněných příček je jejich průhlednost. Ne každému se bude líbit otevřenost soukromých pokojů, zvláště pokud se jedná o ložnici nebo koupelnu. Pronikavé světlo, například z obývacího pokoje, navíc může rušit spánek. Do jisté míry lze většího soukromí dosáhnout matnými příčkami, tlustými závěsy nebo roletami..

Skleněné příčky v interiéru bytu Skleněné příčky v interiéru bytu

Vlastnosti designu skleněných příček

Před výběrem skleněných příček pro byt nebude nadbytečné zjistit jejich technické vlastnosti. V závislosti na mechanismu instalace se tedy rozlišují stacionární, posuvné a mobilní stěny. Podle typu plátna mohou být vyztužené nebo celoskleněné.

Stacionární oddíly pevně připevněné shora a zespodu ke kovovým kolejnicím namontovaným na stropě a podlaze. Zpravidla se jedná o nadměrné a poměrně těžké stavby, takže veškerou práci s nimi by měli provádět odborníci..

Doporučuje se zajistit instalaci trvalé skleněné stěny ve fázi plánování opravy a provést ji po dokončení všech ostatních dokončovacích prací..

Stacionární skleněné příčky v bytě Stacionární skleněné příčky

Posuvné příčky spolu s zónováním prostoru plní funkci dveří a v případě potřeby jsou plynule odstraněny do strany. Podle skládacího mechanismu to může být buď systém kupé, nebo harmonika.

V bytě posuvné skleněné příčky V bytě posuvné skleněné příčky V bytě posuvné skleněné příčky V bytě posuvné skleněné příčky

Mobilní oddíly, obvykle velmi lehké a kompaktní. Mohou to být přenosné obrazovky z plexiskla, skládací konstrukce, pohyblivé stěny na kolečkách. Takové interiérové ​​doplňky vám umožňují nezávisle měnit rozložení alespoň každý den, kromě toho je docela snadné je přepravovat z jednoho pronajatého bytu do druhého..

Mobilní příčky ze skla v bytě Mobilní příčky ze skla v bytě Mobilní příčky ze skla v bytě

Zesílené přepážky díky kovovým plastovým rámům, které upevňují sklo, vypadají silně a stabilně. Jsou méně náchylné k riziku mechanického poškození, během zvukové rezonance (hlasité zvuky, bouřky, velká vozidla projíždějící pod domem) tolik nerachotí, a pokud se jeden prvek rozbije, nebudete muset měnit celé plátno.

V bytě zesílené skleněné příčky V bytě zesílené skleněné příčky

Celoskleněné příčky – skutečná dekorace moderního interiéru. Skleněné panely o velikosti 2–3 metry působí dojmem drahého a trendového designu.

Celoskleněné příčky v bytě Celoskleněné příčky v bytě

Estetická stránka problému

Kromě funkčnosti a praktičnosti bylo sklo vždy oceňováno pro svou jedinečnou krásu. Svými vlastnostmi je tento materiál srovnatelný pouze s krystaly, přičemž poskytuje nesrovnatelně větší pole pro kreativitu a vytváří zajímavou hru světla, textur a barev..

Příčky z průhledného skla vypadají tak lehce a bez tíže, že se může zdát, jako by vůbec nebyli. Jediným náznakem existence bariéry jsou tenké okraje obrazů nebo téměř neznatelné rámečky kolem nich..

V bytě průhledné skleněné příčky V bytě průhledné skleněné příčky

Tónovaná skla chránit před jasným světlem a vytvořit příjemné prostředí v sousedních místnostech. Tato možnost je vhodnější pro teplé oblasti a byty umístěné na jižní straně budov..

V bytě příčky z tónovaného skla V bytě příčky z tónovaného skla

Příčky z matného skla skrýt prostory před zvědavýma očima, což vám umožní vidět pouze siluety. Jejich propustnost světla se navíc může pohybovat od 15 do 60%.

V bytě příčky z matného skla V bytě příčky z matného skla V bytě příčky z matného skla

Vlnité sklo má volumetrickou strukturu, proto je obvykle jeho tloušťka větší než průhledná. Reliéfní prvky lámou světlo, což má za následek velmi rozmazané obrysy.

V bytě příčky z vlnitého skla V bytě příčky z vlnitého skla

Pískované kresby na skle připomínají mrazivé vzory a vypadají stejně uhrančivě. Matné ilustrace na průhledném pozadí (nebo naopak) mohou ozdobit jakýkoli interiér, stačí si vybrat obrázek podle svých představ.

Skleněné příčky s kresbami v bytě Skleněné příčky s kresbami v bytě

Vitráže – celé umění, které se již dlouho používá k dekoraci luxusních paláců a náboženských budov. Proč s nimi tedy v bytě neexperimentovat?

V bytě příčky z barevného skla V bytě příčky z barevného skla V bytě příčky z barevného skla

Příčky ze skleněných tvárnic může také vypadat krásně a moderně. Vnitřní stěna skleněných „kostek“ je stabilní a odolná konstrukce, odolná jako zdivo.

Příčky ze skleněných tvárnic v bytě Příčky ze skleněných tvárnic v bytě

Použití v různých místnostech

Skleněné příčky v kuchyni / jídelně

Mnoho lidí odmítá používat kombinovaný kuchyňský obývací pokoj kvůli obavám, že se vůně během vaření rozšíří po celém bytě. Utěsněná skleněná přepážka s těsně se zavírajícími dveřmi tento problém snadno vyřeší.

Současně se kuchyně stává prostornější, sousední místnost je vizuálně větší. A také můžete sledovat, co se děje na kamnech, z obývacího pokoje, aniž byste byli rušeni sledováním série.

Skleněné příčky v interiéru kuchyně / jídelny Skleněné příčky v interiéru kuchyně / jídelny Skleněné příčky v interiéru kuchyně / jídelny Skleněné příčky v interiéru kuchyně / jídelny Skleněné příčky v interiéru kuchyně / jídelny

Skleněné příčky v ložnici

Oddělit prostor na spaní od prostoru pro hosty plnohodnotnou zdí není vždy možné, zvláště pokud se jedná o studio nebo malý jednopokojový byt. Ale stačí dát skleněnou přepážku – a odlehlý roh je připraven.

Pro větší soukromí v noci jej můžete zavřít závěsem, roletami nebo zvolit neprůhledné sklo (matné, vlnité, tónované).

Skleněné příčky v interiéru ložnice Skleněné příčky v interiéru ložnice Skleněné příčky v interiéru ložnice Skleněné příčky v interiéru ložnice Skleněné příčky v interiéru ložnice Skleněné příčky v interiéru ložnice

Skleněné příčky v koupelně

Skleněné (i když častěji – akrylové) stěny sprchového koutu už dlouho nikoho nepřekvapí. Je to pohodlné a hygienické, protože sklo se snadno čistí, rychle schne a neobjevuje se na něm plíseň..

Vzhledem k těmto vynikajícím vlastnostem se návrháři moderních bytů rozhodli zcela oddělit koupelny sklem, a ne některými dalšími příčkami. Průhledné stěny koupelny se samozřejmě mohou zdát jako zvláštní řešení, ale proč je nezprůhlednit – například z tónovaného, ​​zrcadleného nebo zcela matného skla?

Skleněné příčky v interiéru koupelny Skleněné příčky v interiéru koupelny Skleněné příčky v interiéru koupelny Skleněné příčky v interiéru koupelny

Skleněné příčky v obývacím pokoji

I velmi malý obývací pokoj zónovaný skleněnými příčkami z chodby, kuchyně nebo ložnice bude působit prostorně a otevřeně. Další zajímavou možností je chránit stejným způsobem východ na lodžii a zařídit tam relaxační koutek nebo miniskleník.

Skleněné příčky v interiéru obývacího pokoje Skleněné příčky v interiéru obývacího pokoje Skleněné příčky v interiéru obývacího pokoje Skleněné příčky v interiéru obývacího pokoje

Prosklené příčky na chodbě / chodbě

Ve většině bytů jsou chodba a chodba těsně izolovány od slunečního světla. Instalace skleněné přepážky místo jedné z vnitřních stěn nebo alespoň průhledného posuvného panelu v rozšířených dveřích zajistí dobré přirozené světlo a vytvoří příjemnou atmosféru přímo od dveří.

Prosklené příčky v interiéru chodby / chodby Prosklené příčky v interiéru chodby / chodby Prosklené příčky v interiéru chodby / chodby

Video: Skleněné příčky v interiéru bytu

Published
Categorized as Nápady