Skleněné interiérové ​​dveře (více než 65 fotografií)

Skleněné interiérové ​​dveře (více než 65 fotografií)

Interiérové ​​dveře ze skla jsou relativně novým fenoménem, ​​ale již se pevně usadily na pozitivní straně. Jen málo lidí ví, ale první prototypy takových návrhů byly vynalezeny a úspěšně použity Francouzi v 17. století. Samozřejmě neodpovídaly vysokým estetickým a pevnostním charakteristikám moderních modelů, ale stále byly rozšířené. Skleněné interiérové ​​dveře mají ve srovnání se svými protějšky ze dřeva a překližky řadu výhod. Pojďme se podívat na sortiment dnešního dveřního trhu a ocenit všechny výhody těchto nádherných produktů..

Výhody a nevýhody

Když mluvíme o skleněných interiérových dveřích, můžeme zdůraznit jejich hlavní výhodu – všestrannost. Díky širokému poli designu můžete ve svém domě instalovat struktury, které dokonale „zapadnou“ do konkrétního stylu interiéru. To platí zejména dnes, protože design prostor stále více usiluje o otevřený volný prostor..

Další pozitivní vlastnost lze bezpečně nazvat trvanlivostí materiálu, protože sklo použité při výrobě dveří je obzvláště trvanlivé, není citlivé na vlhkost, změny teploty, nebojí se ultrafialového záření a na rozdíl od kovu a dřeva ano nerezaví a časem nevysychá.

Ale, jak se říká, neobejde se bez „mouchy“ – skleněné uzávěry jsou poměrně těžké, což značně komplikuje instalaci a nejsou nijak levné. Pokud vás tyto skutečnosti nevyděsily, doporučujeme vám seznámit se s celou rozmanitostí tohoto kusu nábytku..

Skleněné interiérové ​​dveře - výhody a nevýhody Skleněné interiérové ​​dveře - výhody a nevýhody

Typy skleněných interiérových dveří

Hlavní klasifikace skleněných interiérových dveří je založena na metodách otevírání. Každý typ má své vlastní kvalitativní vlastnosti, které je třeba při nákupu zohlednit. Moderní výrobce je tedy připraven poskytnout následující kategorie dveří:

1. Sklopné skleněné konstrukce s krabicí, která může být bezrámová nebo může mít okraj obklopující sklo. Takové modely se mohou otevírat v jednom směru, mají nejvyšší míru zvukové izolace, protože dveře těsně přiléhají k rovině krabice. Modely s rámem jsou považovány za spolehlivější, protože sklo je navíc chráněno před mechanickým poškozením.

2. Kyvné dveře instalované bez rámu, kterým se také říká křídlové dveře. Hlavní výhodou konstrukce je, že dveře lze otevřít v libovolném směru díky upevnění na axiální mechanismy. Přirozeně je to velmi výhodné, zejména pro velkou rodinu, protože poskytuje volnou šířku pásma. Ale hlavní nevýhodou v tomto případě bude slabá zvuková izolace a pronikání cizích pachů do místnosti, například z jídel připravených v kuchyni..

3. Interiérové ​​posuvné dveře ze skla. Lze je snadno srovnávat podle principu práce s dřevěnými konstrukcemi, které jsou již dlouho součástí našeho každodenního života. Průhledné závěsy se také pohybují po vodicích lištách v horní a dolní části dveří. Je třeba poznamenat, že v oddílových modelech jsou instalovány masivnější brýle než v předchozích případech..

4. Kazetové systémy. Využívá také principu pohybu plátna podél vodítek, ale charakteristickým rysem bude přítomnost kazety uvnitř stěny, kam dveře „vstupují“ při otevírání. Hlavní výhodou systému je, že majitelé se nemusí starat o dostupnost volného prostoru v blízkosti dveří, aby zajistili jejich plynulý pohyb. Existuje však také poměrně velká nevýhoda – během instalace může dojít k poškození stěny, což bude vyžadovat dodatečnou opravu.

Kromě způsobů otevírání se skleněné interiérové ​​dveře mohou lišit stupněm průhlednosti, přičemž jsou rozděleny na zcela průhledné, polomatné a matné. Volba té či oné možnosti vychází jak z osobních preferencí majitelů, tak z funkčního účelu konkrétní místnosti, protože není vždy nutné, aby byla místnost zcela otevřená zvědavým očím. Například průhledné brýle dokonale označí hranici obývacího pokoje a chodby, matné sklo je racionální instalovat u vchodu do koupelny, interiérové ​​dveře z polomatného skla lze použít do jakéhokoli prostoru.

Skleněné interiérové ​​dveře - typy Skleněné interiérové ​​dveře - typy

Vlastnosti designu skleněných dveří

Kromě všeho výše uvedeného nelze než obdivovat rozmanitost designových řešení pro výzdobu skleněných dveří. Dnes si můžete vybrat jakýkoli exkluzivní design pro váš interiér. Je docela možné najít nebo zakoupit struktury skleněných dveří pro každý směr stylu, což může výrazně zdůraznit koncept, například:

– Interiér podkroví bude doplněn velkými posuvnými strukturami s matným sklem nebo vlnitým sklem orámovaným hrubým dřevěným okrajem;

– Styl high-tech, jako žádný jiný, se vyznačuje přítomností maximálního volného prostoru a skleněných ploch. Vítána jsou jak velká průhledná plátna, která propůjčují prostoru lehkost, tak skromné ​​kyvadlové dveře s originálními geometrickými vzory. Zvláštní důraz by měl být kladen na funkční detaily – zavírače dveří, kliky, závěsy;

– Přísný minimalismus bude zdůrazněn matnými moderními posuvnými dveřmi, bez vzorů a lesklého lesku;

– V retro stylu můžete improvizovat s kresbami na skleněných křídlových dveřích s rámem, které budou zobrazovat květinové potisky, zvláštní geometrické vzory atd. Rukojeti z mědi nebo mosazi pomohou posílit účinek starověku.

Francouzské dveře

Tento typ je nejoblíbenější – takové návrhy lze nalézt jak v interiérech, tak na ulicích. Plátna orámovaná rámem vypadají docela elegantně a sofistikovaně. Jako materiál skeletu se nejčastěji používá dřevo. Pro styl shabby chic a Provence jsou skleněné francouzské dveře v bílém dřevěném rámu dokonalé a tmavé tóny jsou charakteristické pro moderní trendy..

Design skleněných interiérových dveří - francouzské dveře Design skleněných interiérových dveří - francouzské dveře

Vitrážové dveře. Styl Louis Tiffany

Skleněné konstrukce s vitrážemi vyrobenými různými technikami se mohou stát skutečným uměleckým dílem. Jednou z nejpopulárnějších je technologie Tiffany, jejíž použití zajišťuje spolehlivé upevnění různých prvků, vysoký estetický výkon a schopnost vytvářet nejrůznější kresby a abstrakce..

Americký výtvarník-designér vyvinul vynikající systém pro sestavování vitráží z jednotlivých kusů pomocí technologie laserového řezání a tavení skla. Okna z barevného skla vypadají obzvláště atraktivní v secesním, art deco a východním stylu. Zde můžete vidět množství kombinovaných jasných barev v přírodních, geometrických, okrasných a abstraktních předmětech..

Design interiérových skleněných dveří - vitrážové dveře Design interiérových skleněných dveří - vitrážové dveře

Skleněné dveře zdobené fólií

Nejekonomičtější možností dekorace je ozdobit skleněné dveře barevnými, matnými nebo zrcadlovými fóliemi. Technologie je tak jednoduchá, že práci lze provádět nezávisle, bez pomoci specialistů. Ale současně se tento typ konstrukce neliší dlouhou životností..

Design skleněných interiérových dveří - Skleněné dveře zdobené fólií Design skleněných interiérových dveří - Skleněné dveře zdobené fólií

Dveře z pískovaného skla

Mnohem odolnější je použití pískování, které se provádí výhradně v továrně. V tomto případě se sklo a kresba spojují do jednoho celku a složitost provedení závisí na přání majitelů – může to být jednoduchá kompozice pro minimalistické interiéry nebo pompéznější..

Design skleněných interiérových dveří - pískované skleněné dveře

Konstrukce využívající triplexní sklo

Nejtrvanlivějším materiálem pro průhledné dveře je sklo triplex. Jeho zvláštnost spočívá ve výrobní technologii, kdy je několik sklenic slepeno dekorativním filmem jakékoli barvy umístěným mezi nimi. Zajímavým faktem je, že když dojde k poškození nebo rozbití (což se stává velmi zřídka), úlomky neodletí, ale zůstanou připevněny k filmu. Tato skutečnost naznačuje zvýšenou bezpečnost používání takového designu..

Design skleněných interiérových dveří - skleněné konstrukce Triplex Design skleněných interiérových dveří - skleněné konstrukce Triplex

Jak si vybrat skleněné interiérové ​​dveře

Vzhledem k tomu, že výběr položky interiéru, kterou zvažujeme, je poměrně velký, před nákupem je důležité vše promyslet do nejmenších detailů, zvážit všechny klady a zápory toho či onoho designu. Stojí za zmínku, že náklady na skleněné interiérové ​​dveře jsou poměrně velké, zvláště pokud jsou vyrobeny na zakázku v souladu se stylem. Zde jsou důležité všechny jemnosti, od způsobů otevírání, stupně osvícení skla, jeho dekoru a konče kvalitou kování..

Je nutné věnovat pozornost kvalitě skla, jeho ceně – čím vyšší cena, tím spolehlivější. Nejtrvanlivějšími systémy jsou „Triplex“, ale jejich cena je vysoká. Cenu lze také ovlivnit velikostí dveří a jejich hmotností, proto se při nákupu musíte okamžitě rozhodnout o rozpočtu..

Při nákupu není na škodu požádat prodávajícího, aby u zakoupených skleněných dveří poskytl certifikát shody, aby ochránil vaši rodinu a přátele před potížemi.

Jak si vybrat skleněné interiérové ​​dveře Jak si vybrat skleněné interiérové ​​dveře

Skleněné interiérové ​​dveře – foto

Mnoho nápadů na instalaci a design skleněných interiérových dveří lze nasbírat z níže uvedené galerie. Zde jsou shromážděny nejlepší fotografie jejich různých typů, vyzdobené v moderních řešeních. Příjemné prohlížení!

Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto Skleněné interiérové ​​dveře - foto

Published
Categorized as Nápady