Samonivelační 3D podlahy: 65 nápadů na fotografie

Samonivelační 3D podlahy: 65 nápadů na fotografie

Je přirozené, že každý člověk se snaží vidět svůj domov pohodlně a stylově zařízený. Při zdobení interiéru je však často nutné hledat kompromisní řešení mezi funkčností a atraktivním vzhledem. Samonivelační 3D podlahy-to je jedna z nejmódnějších novinek mezi nátěry budov. Tato možnost vám umožní vytvořit opravdu jedinečný interiér v domě nebo bytě. Podívejme se podrobně na jeho vlastnosti!

3D podlahy v interiéru

Pro ty, kteří si vybírají podlahy, zůstává otázkou, jak vhodné je použití 3D technologie v jiných místnostech než v koupelně. V současné fázi je rozsah jejich aplikace mnohem širší, než se běžně předpokládá..

Jsou schopni harmonicky zapadnout do prostředí nejen koupelny, ale také kuchyně, obývacího pokoje, ložnice nebo školky. Taková podlaha má nejen reprezentativní vzhled, ale svou funkčností, jak bylo uvedeno výše, překonává i jiné nátěry..

Je nutné vybrat obrázek se zaměřením na styl místnosti, osobní chuťové preference. Kromě toho byste měli vzít v úvahu své cíle pro změnu prostoru (rozdělení do několika zón, vizuální zvětšení nebo zmenšení velikosti místnosti atd.). Směr stylu určuje určitý koncept, který zahrnuje několik prvků, včetně palety barev.

Pamatujte, že sledovat jednotlivce je důležitější než držet krok s módními trendy a aktuálními trendy. Každý chce doma odpočívat a cítit se příjemně, takže atmosféra v bytě nebo na chatě by měla odpovídat osobnímu vkusu majitele..

Samonivelační 3D podlahy v koupelně

Toto je nejběžnější možnost a je populární z několika důvodů. První – pro koupelnu jsou nejvhodnější trojrozměrné obrazy mořského života, lagun, vln a pobřeží. To nejen zpříjemňuje čas v koupelně, ale také přispívá k udržení zájmu o obraz, na který se nemusíte neustále dívat. Druhým důvodem je odolnost nátěru vůči kolísání vlhkosti a teploty. Malá velikost koupelny vám navíc umožňuje dokončit úkol bez výrazných investic..

Samonivelační 3D podlahy v koupelně Samonivelační 3D podlahy v koupelně

Samonivelační 3D podlahy v kuchyni

Pro kuchyň jsou vhodná různá témata, takže můžete experimentovat. Hlavním požadavkem obrázku je, aby neodrazoval chuť k jídlu, ale ani nepřispíval k příliš silné touze po jídle. 3D obrázky budou vypadat originálně tam, kde je jídelní kout. V takové situaci je výkres použit pro zónování místnosti..

Samonivelační 3D podlahy v kuchyni Samonivelační 3D podlahy v kuchyni Samonivelační 3D podlahy v kuchyni Samonivelační 3D podlahy v kuchyni

Samonivelační 3D podlahy v ložnici

Samonivelační podlahy v ložnici jsou vynikající volbou, která nebude levná, ale rozhodně stojí za námahu a investice. Polymerní povlak by měl být v souladu s interiérem a na pozadí jakýchkoli designových prvků by měl vypadat organicky. Při výběru obrázku se doporučuje upřednostnit nenápadné kresby v klidných barvách. Souhlasíte s tím, že strmé horské svahy s prasklinami, sopky s hořící lávou nejsou to, co byste chtěli vidět každý den před spaním.

Samonivelační 3D podlahy v ložnici Samonivelační 3D podlahy v ložnici Samonivelační 3D podlahy v ložnici

Samonivelační 3D podlahy v dětském pokoji

Ve školce děti nejen relaxují, spí, ale také si hrají, takže si můžete bezpečně vybrat obrázky s postavami z filmů a karikatur, zvířat a barevných prvků. Určitě vezměte v úvahu pohlaví dítěte, protože chlapci budou mít více rádi vesmírná témata a auta a dívkám se budou líbit jemné barvy zobrazující pohádkové hrdinky, květiny a motýly. Například obrázky se zvířaty budou neutrální a budou vyhovovat všem bez ohledu na pohlaví. Polymerové podlahy poslouží jako skvělý základ pro hru.

Samonivelační 3D podlahy v dětském pokoji Samonivelační 3D podlahy v dětském pokoji Samonivelační 3D podlahy v dětském pokoji Samonivelační 3D podlahy v dětském pokoji

Samonivelační 3D podlahy v obývacím pokoji

Navzdory skutečnosti, že v obývacím pokoji se želé podlaha nenachází tak často jako v jiných místnostech, existuje obrovský výběr vhodných vzorů. Můžete vytvářet abstraktní kompozice, experimentovat s velkolepými zvířaty, pořizovat snímky večerního města nebo malebné krajiny. Odvážným řešením by bylo vytvořit na podlaze optický klam..

Samonivelační 3D podlahy v obývacím pokoji Samonivelační 3D podlahy v obývacím pokoji Samonivelační 3D podlahy v obývacím pokoji Samonivelační 3D podlahy v obývacím pokoji

Výhody samonivelačních podlah

Tato technologie si navzdory své relativně krátké existenci na našem trhu získala značnou popularitu, která je spojena s velkým počtem výhod této podlahové krytiny:

– Trvanlivost provozu. Kompetentní instalace, použití kvalitních materiálů a absence švů jsou zárukou dlouhé životnosti povlaku. Jsou schopni vydržet až padesát let, aniž by ztratili svůj reprezentativní vzhled..

– Hladký povrch. Po nalití budou podlahy opravdu rovnoměrné, i když jste předtím čelili problému nedokonalého pokrytí.

– Nedostatek prasklin. Samonivelační podlahy se od dlaždic liší tím, že jsou méně náchylné k mechanickému poškození, i když padají těžké předměty.

– Čistota povlaku. Neshromažďují nečistoty, prachové částice a škodlivé mikroorganismy nejsou shromažďovány.

– Šetrnost k životnímu prostředí. Nevyzařují škodlivé složky a nezpůsobují alergické reakce. Vyrobeno z bezpečných, nehořlavých materiálů.

– Trvanlivost. Vysoce kvalitní podlahy jsou odolné vůči vlhkosti a různým kapalinám, extrémním teplotám a slunečnímu záření. Nezmizí a obraz se časem nedeformuje.

Výše uvedené charakteristiky přispívají k poptávce po samonivelačních (polymerových) podlahách. Je však třeba mít na paměti, že správná instalace zabere značné množství času..

Samonivelační 3D podlahy - výhody Samonivelační 3D podlahy - výhody Samonivelační 3D podlahy - výhody

Jak nainstalovat samonivelační podlahy

Atraktivita takových povlaků může budit dojem, že implementaci takových technologií provázejí velké potíže. Ve skutečnosti je tento proces poměrně drahý, ale není nijak složitý, hlavní věcí je dodržování všech fází, z nichž každá bude podrobněji zvážena..

Fáze 1. Příprava a vyrovnání podkladu.

V závislosti na materiálu existuje několik možností. Pokud máme co do činění s dřevěným podkladem, je nutné demontovat soklové lišty, odstranit stopy laku a lepidla a podlahu očistit od nečistot pomocí speciálního průmyslového vysavače. Dále musíte odstranit přebytečnou vlhkost, která může interferovat s instalací vysoce kvalitního povlaku (vlhkost by neměla být větší než 10%). Podlahy se zpravidla odmastí práškem a poté se nanesou směsi na úroveň.

Pokud je položen na beton, pak by procento vlhkosti nemělo být větší než čtyři. Podklad je třeba očistit od prachu a nečistot, vyrovnat a brousit povlak. Podlahy můžete instalovat na dlažbu, beton a dřevo. Hlavní podmínkou je účinné vyrovnání a kompetentní příprava povrchu bez ohledu na materiál..

Fáze 2. Naneste základní nátěr.

Na čisté a rovné podlahy naneste základní nátěr. Když zaschne, je třeba povlak znovu vyhladit, aby se připravil na aplikaci obrázku..

Fáze 3. Naneste základní nátěr.

Na připravený povrch je třeba nanést vrstvu polymeru. Takové řešení by mělo být nalito od vzdálené stěny. To se provádí v pásech a mezi dvěma sousedními by nemělo uplynout více než pět minut. K rozetření malty použijte váleček potažený jehlou nebo velkou špachtlí. Doporučuje se dodržovat tloušťku vrstvy 3 mm.

Fáze 4. Nakreslete kresbu.

Obraz (fotopapír) musí být nalepen malou vrstvou povlaku nebo bez ní, pokud je základna samolepicí.

Fáze 5. Dokončovací vrstva.

Výkresy musí být potaženy polyuretanovým lakem, epoxidem nebo jinými možnostmi povrchové úpravy. Poté by měly podlahy vyschnout a zpravidla trvá celý týden, než úplně vyschnou, ale po 12 hodinách po nich můžete opatrně chodit.

Jak nainstalovat samonivelační 3D podlahy Jak nainstalovat samonivelační 3D podlahy

Samonivelační 3D podlahy – fotografie

Samonivelační podlaha má mnoho pozitivních vlastností, což zajišťuje poptávku po této technologii. Existují různé možnosti designu, které vám umožňují vybrat si ten, který vyhovuje vašemu konkrétnímu případu. Doufáme, že vám naše malá fotogalerie usnadní výběr.

Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie Samonivelační 3D podlahy - fotografie

Published
Categorized as Nápady