Quilling: 50 DIY dekoračních nápadů

Quilling: 50 nápadů na zdobení DIY

Quilling je dnes druh ručně vyráběné módy. Tento typ ručního řemesla se vyznačuje relativní jednoduchostí provedení, schopností vyrábět různé předměty, které ozdobí každodenní realitu. Například quilling vám umožňuje vyrobit dekorativní prvky vlastními rukama, které promění interiér ve vašem domě..

Co je quilling

Slovo pochází z angličtiny „brko“, což znamená „ptačí pírko“. Jedná se o technologii pro vytvoření nádherného interiéru, který vypadá elegantně a atmosféricky. Umění kroucení papíru je v Evropě známé již od středověku. Jeptišky nebo šlechtičny se zabývaly takovým vyšíváním pomocí ptačího peří, na jehož špičce byly stočeny proužky papíru.

Často byl pozlacený kolem okrajů a umožňoval vytvářet různá řemesla, například panely a ikony, medailonky nebo dokonce koberce. Z takového papíru bylo možné vyrobit šperky, které navenek vypadaly stejně jako zlato.

Moderní technologie zahrnuje zvinutí obyčejného barevného papíru, který je předem nastříhán na úzké proužky. Poté dostanou požadovaný tvar a výsledné postavy jsou slepeny dohromady, aby vytvořily plnohodnotné výrobky.

Tento dekor je vhodný pro slavnostní výzdobu bytu. Můžete přidat neobvyklé položky zdobené quillingem. Řemeslníci používají nejen papír, ale i další materiály. Mohou to být pásy dřeva, textilu nebo plastu..

Pamatujte, že pokud se rozhodnete pověsit na zeď panel nebo fotorámeček vyrobený pomocí quillingu, neměli by být vystaveni přímému slunečnímu světlu. V opačném případě může papír jednoduše shořet..

Co je quilling Co je quilling

Vlastnosti technologie

Technika „kroucení papíru“ není pro většinu těch, kteří ji chtějí zvládnout, obtížná. Obsahuje následující funkce:

1. Úzké papírové proužky jsou navinuty do těsné spirály. Aby to bylo pohodlné, použijte šídlo, na jehož špičku je navinut okraj papíru. Řemeslníci někdy berou speciální nástroje, které mají rozeklaný konec, který jemně svírá materiál.

2. Po vytvoření jádra spirály můžete pracovat bez použití šídla. Pomohou vám vaše vlastní prsty, protože dotykem můžete zkontrolovat, jak je válec homogenní.

3. Výsledkem je těsná spirála s malým průměrem. Je základem pro vytváření různých forem..

4. Spirálu lze otevřít až do velikosti požadované mistrem. Vytvoří se z něj postava, přičemž za špičku papíru je třeba chytit kapku lepidla.

Pokud zvládnete základy technologie, pak mohou role mít téměř jakýkoli tvar. Kromě toho mohou být stlačeny a promáčknuty, pokud to vyžaduje celkové složení..

Celkem existuje asi třicet quillingových prvků. Ale tak či onak, používají stejný princip: skládají se, štípou a pak dávají požadovaný tvar a zapínají vlastní představivost.

Zvažte různé produkty, které lze vyrobit pomocí technologie quilling. Mohou to být boxy a hrnce se suvenýry, panely na zdi, sváteční dekorace atd..

Quilling - technické vlastnosti Quilling - technické vlastnosti

Rámečky na fotky

Fotografie na zdi v ložnici nebo v obývacím pokoji vypadá nádherně a neobvykle, pokud ozdobíte rám okvětními lístky a květinami ze stočených proužků papíru. Originální vzory vám umožní osvěžit i ten nejjednodušší a nejnápadnější rámeček.

Quilling - rámečky na fotografie Quilling - rámečky na fotografie Quilling - rámečky na fotografie

Krabice a plechovky

Quilling vám umožní ozdobit různé krabice a sklenice. Neobvyklé prvky způsobí, že známé předměty, které se nacházejí v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici, budou hrát novým způsobem. Svůj stůl můžete ozdobit ozdobením sklenic na pera a tužky. Skvěle vypadají krabičky s efektními vzory, do kterých můžete vložit kosmetiku, šperky atd..

Quilling - krabice a plechovky Quilling - krabice a plechovky Quilling - krabice a plechovky Quilling - krabice a plechovky

Svítidla

Quilling se používá k dekoraci stínidel stolních lamp a různých lamp. Květinové motivy a geometrické tvary – spirály jakéhokoli typu dodávají lampám neobvyklý vzhled. Je to skvělý způsob, jak vytvořit lampu, která vypadá trochu vintage. Kromě toho budou stolní lampy zdobené zvlněným papírem vypadat skvěle v interiéru v orientálním stylu..

Quilling - lampy Quilling - lampy

Hračky pro děti

V dětských dekoracích na bázi quillingu nejen vypadají krásně a zajímavě, ale mohou mít i zcela praktickou funkci. Pokud se například vaše dítě učí abecedu, můžete vytvořit trojrozměrná papírová písmena a zavěsit je na zeď, aby se lépe zapamatovala..

Tuto technologii můžete použít k vytváření svátečních dekorací. Čísla vyrobená ze zkroucených pruhů budou skvělým symbolem data narození nebo počtu let narozenin. Kromě toho můžete ze spirál vytvořit jméno dítěte a zavěsit neobvyklé panely a pohlednice na zeď a také je umístit do rámečku. To vám umožní vytvořit jedinečnou sváteční atmosféru..

Pohádkové postavy a figurky zvířat, abstrakce a kompozice s geometrickými tvary – to je zajímavý rozvíjející se dekor, který je ideální do školky.

Quilling - Hračky do školky Quilling - Hračky do školky Quilling - Hračky do školky

Hodinky

V útulném domě si vždy všimnete mnoha originálních stylových detailů, jako jsou hodiny. Neobvyklý produkt lze vyrobit vlastními rukama pomocí technologie quilling. Hlavním úkolem je instalace funkčního hodinového stroje. Můžete jej snadno zakoupit ve specializovaném obchodě nebo objednat online..

Takové potíže jsou však spojeny pouze s vytvářením produktů od nuly. Můžete osvěžit vzhled hotových nebo dokonce starých hodinek, které již mají strojek. Funkce designu budou záviset na vašich schopnostech a představivosti.

Quilling - hodiny Quilling - hodiny

Panel na zeď

Dekorativní panely mohou být vyrobeny z papíru, plastu nebo dřeva. Není nutné hledat hotové možnosti, pokud si různé možnosti můžete udělat sami. Mohou to být vícebarevné nápisy, tematické kompozice, které jsou vhodné pro konkrétní místnost. Pokud se pokusíte a nebudete příliš líní na výrobu panelu ve velkém měřítku, získáte dokonce mapu celého světa papírových spirál.

Quilling - Panel na zeď Quilling - Panel na zeď Quilling - Panel na zeď

Kuchyňské dekorace

Stěny a police můžete ozdobit pomocí detailů kuchyňských doplňků zdobených quillingem. To umožňuje nejen oživit interiér, ale také propojit jeho části do jednoho celku. Panely v barevných tónech s kávou budou působit velkolepě, což se stane dodatečným nábojem vivacity a design kuchyně bude estetický a atmosférický. Oblíbené jsou nástěnné dekorační talíře, které lze ozdobit barevnými papírovými stužkami..

Quilling - kuchyňské dekorace Quilling - kuchyňské dekorace

Květináče

Vázy a květináče vypadají originálně s volumetrickými papírovými figurkami. Zkroucené stuhy lze nalepit na vázu jako dodatečnou dekoraci. Můžete si vyrobit různé dekorace, které se vejdou do květináčů, nebo je připevnit shora. Květinové vzory jsou nejlepší volbou pro vytváření produktů pomocí této technologie..

Quilling - květináče Quilling - květináče

Slavnostní výzdoba

Skutečným uměleckým dílem jsou ozdoby na vánoční stromky vyrobené technikou quilling. Není nic jednoduššího než kroucení pruhů, ale tato metoda vám umožňuje vyrábět efektní figurky, které v domě vytvoří novoroční a vánoční pohádku. Velikonoční vajíčka z vícebarevného papíru vypadají originálně.

Quilling - sváteční výzdoba Quilling - sváteční výzdoba Quilling - sváteční výzdoba Quilling - sváteční výzdoba Quilling - sváteční výzdoba

Krásné nápady na quilling – foto

Tato technologie má mnoho tajemství, která stojí za to se naučit, aby nezkazila krásné postavy. Pamatujte, že trpělivost, přesnost a touha vyjádřit své vlastní kreativní nápady jsou pro tvorbu takových šperků klíčové. Hlavním bodem při výzdobě vašeho domova je však to, aby všechny detaily vypadaly harmonicky dohromady a odpovídaly celkovému stylu interiéru. Zveme vás, abyste se podívali na fotografie produktů, které můžete dělat vlastními rukama.!

Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady Quilling - foto, krásné nápady

Video: Quilling master class – Butterfly

Thanks! You've already liked this