Postel s měkkým čelem (více než 60 fotografií)

Postel s měkkým čelem (více než 60 fotografií)

Postel s čelem je uznávána jako nejpohodlnější model, který je nejen schopen výrazně proměnit interiér, ale také poskytnout další pohodlí svým majitelům. Měkká záda mají další výhody – jsou mnohem příjemnější na dotek, mají více designových interpretací. V tomto článku se podíváme na různé možnosti postelí s měkkým čelem a také zjistíme, jak udělat správnou volbu..

Klíčové vlastnosti

Měkké čelo postele má několik funkcí najednou. V první řadě poskytuje další pohodlí, protože je to jakýsi obrubník, který zabraňuje sklouznutí polštářů na podlahu. To je dobrý nález pro ty, kteří rádi relaxují s rukama za hlavou – kontakt s příjemnou tkaninou čela postele je mnohem příjemnější než se studenou tvrdou stěnou. Vysoká strana bude vynikající oporou, což vám umožní pohodlně naklonit lokty při sledování vašeho oblíbeného filmu nebo při snídani do postele. Hlavní výhoda samozřejmě spočívá v dekorativních funkcích – měkké čelo postele může výrazně změnit interiér ložnice, proto milovníci luxusu raději instalují takové designy. Moderní výrobce vyrábí nejluxusnější postele, které mají čelo postele, doplněné slonovinovou nebo zlacenou dekorací..

Rám čela postele je vyroben ze stejného materiálu jako samotná postel – může to být dřevo, dřevotříska, MDF nebo kovová konstrukce. Panely jsou někdy vyrobeny z vysoce kvalitního plastu. Jeho design zde hraje důležitou roli. Výplň tvoří materiály jako polyuretanová pěna nebo pěnová guma. Jako čalounění se používají nábytkové textilie (velur, samet, bavlna a někdy i hedvábí), přírodní nebo umělá kůže. Obklad může být prošívaný nebo hladký, má dekorativní ozdoby, které vytvářejí další vzor.

Postel s měkkým čelem - hlavní vlastnosti Postel s měkkým čelem - hlavní vlastnosti

Typy postelí s měkkým čelem

V současné době je v prodeji široká škála měkkých hlavových postelí, stejně jako čelní postele prodávané samostatně. Existují dvě hlavní klasifikace, které dělí čelo postele na různé typy:

Podle způsobu uchycení. Čelo postele může být nedílnou součástí postele, nebo může existovat jako samostatný doplněk k nábytku. V souladu s tím existují stacionární, připojené a sklopné konstrukce. První z nich jsou nedílnou součástí postele – nelze je vyjmout, jinak dojde k porušení celistvosti společného rámu, ale je docela možné změnit čalounění. Přílohy jsou původní obrazovky. Kloubové lze připevnit jak k samotné posteli, tak ke zdi, ke které přiléhá. Tato čela postele jsou obvykle vyráběna na zakázku..

V závislosti na konstrukčních vlastnostech. Kromě nejjednodušších čelních desek mohou být designy vybaveny dalšími funkcemi, které poskytují příjemné prostředí pro odpočinek. Například postel s měkkým čelem vybaveným osvětlením. Tento model je vhodný pro ty, kteří si rádi čtou před spaním nebo listují ve svém oblíbeném časopise. Přítomnost lampy zabudované do čela postele eliminuje potřebu instalace stojací lampy nebo nástěnného svítidla a světlo dopadající správným směrem přináší další pohodlí.

Dalším skvělým modelem jsou nastavitelná opěradla. Konstrukce vám umožňuje snadno změnit polohu čela v závislosti na situaci. Zajímavá jsou také záhlaví s policemi a výklenky pro uložení různých nezbytných gizmos..

Postel s čalouněným čelem - typy Postel s čalouněným čelem - typy

Modely postelí

Na rozdíl od dřívějších dob nabývají moderní postele ty nejneobvyklejší tvary. Zvažte některé modely, které mohou přinést nejen pohodlí do dekorace ložnice, ale také podíl originality a pohodlí..

Kulatá postel s měkkým čelem

Jedním z trendů posledních let, který si zaslouží zvláštní pozornost, je kulatá postel. Ložnice s takovým kusem nábytku bude vždy vypadat stylově a moderně. Postel se vyznačuje vysokou úrovní pohodlí a měkké čelo, které je nedílnou součástí nábytku, poskytuje maximální pohodlí a pohodlí. Za zády je často instalován hranatý noční stolek, který vám umožňuje racionálně umístit kulaté tělo do místnosti.

Kulatá postel s měkkým čelem Kulatá postel s měkkým čelem

Plovoucí postel s měkkým čelem

Skutečné know-how, pokud jde o zařizování prostoru v ložnici, je postel, která jako by se vznášela ve vzduchu. Tohoto efektu je dosaženo pomocí speciálních zařízení, která zajišťují spolehlivé upevnění konstrukce na zeď. Nástěnná plátna se nejčastěji používají jako měkké čelo pro plovoucí postel..

Plovoucí postel s měkkým čelem Plovoucí postel s měkkým čelem

Rozkládací postel s měkkým čelem

Konvertibilní nábytek je praktickou volbou pro malé prostory. Taková postel se pomocí jednoduchých manipulací může snadno proměnit v šatník a spojit se se společnou náhlavní soupravou. To je dobrá volba pro malé byty, kde obývací pokoj a ložnici představuje jedna místnost. Měkká čela jsou umístěna uvnitř výklenku, nejčastěji ve formě polštářů.

Rozkládací postel s měkkým čelem Rozkládací postel s měkkým čelem

Trochu o stylech

Dnes se stalo módou vyzdobit pokoje v souladu se stylem. Při výběru měkkého čela pro postel v ložnici musíte zvolit možnost, která bude v souladu s prostředím.

U klasických interiérů plných sofistikovanosti a bohatého dekoru se můžete rozhodnout pro zaoblené tvary. Čalounění je přitom vyrobeno z drahých materiálů – přírodní kůže nebo vysoce kvalitního veluru ve světlých odstínech. Tento design bude dokonale ladit se zbytkem nábytku z přírodního dřeva..

V rustikálních stylech, jako je country, Provence, přítomnost tlumených matných vzorů, ladné rostlinné potisky jsou vhodné. Je dobré, když má měkká záda dřevěný rám.

Takový speciální trend, jako je ošumělý šik, dává přednost restaurování starožitností ve výzdobě. Dobře zde bude vypadat čelo postele z bílé kůže orámované dřevem s vyřezávanými prvky..

Moderní interiér ložnice (hi-tech, moderní) bude doplněn nízkým čelem s koženou výzdobou. Vítány jsou velké, prostorné velikosti zásob a materiály by měly být stylové a moderní. V tomto směru jsou vhodné jakékoli projevy technického pokroku, takže postel s čelem, které může změnit polohu nebo vybaveno osvětlením, bude tou správnou cestou.

Skandinávský styl v interiéru ložnice se vyznačuje svou funkčností a praktičností – nábytek má lakonické formy a přirozenou barevnou paletu. Měkké čelo zde může být zavěšeno nebo připevněno, splynout s dekorací bílošedých stěn nebo s nimi jasně kontrastovat.

Čalouněná postel - styly Čalouněná postel - styly Čalouněná postel - styly

Jak vybrat postel

Před nákupem postele s čelem nebo samostatným čelem je důležité věnovat pozornost jeho základu – rámu, který ve skutečnosti zajišťuje pevnost a stabilitu konstrukce. Kostru vyrobenou z kovu lze považovat za nejspolehlivější, ale má velkou váhu, což může při instalaci na zeď způsobit problémy. Dřevo je považováno za nejpohodlnější materiál, protože dokonale udržuje teplo, ale zároveň čelo postele vyrobené na jeho základě nebude levné. Při výběru mezi materiály, jako je dřevotříska a MDF, je často upřednostňována druhá možnost, protože je považována za ekologičtější a neobsahuje škodlivé pryskyřice..

Zadní strana může mít různé tvary – čtvercové, obdélníkové, půlkruhové a při vývoji designu existují zcela bizarní modely. Volba konfigurace závisí na osobních preferencích majitelů a obecném stylu ložnice..

Stylu by mělo odpovídat i čalounění. Při nákupu modelu, zpracované látky, můžete současně objednat odnímatelné kryty, které budou chránit záda před nečistotami a oděrkami. Kromě toho, získávání různých barev, můžete čas od času změnit nudné prostředí a vnést do interiéru nové barvy. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, můžete si objednat čelo s koženým čalouněním nebo z koženky – takové materiály jsou docela praktické a snadno se čistí..

Postel s měkkým čelem - jak si vybrat Postel s měkkým čelem - jak si vybrat

Postele s měkkým čelem – foto

Pro podrobnější seznámení s tím, jaké postele s měkkým čelem jsou, doporučujeme navštívit naši fotogalerii. Zde najdete více možností pro různé modely a jejich návrhy pro stylové prvky interiérů. Příjemné prohlížení!

Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto Postele s měkkým čelem - foto

Thanks! You've already liked this