Pohovky s ortopedickou matrací (více než 75 fotografií)

Pohovky s ortopedickou matrací (více než 75 fotografií)

Pohovka s ortopedickou matrací je skvělou moderní verzí čalouněného nábytku pro pohodlný spánek, který kombinuje všechny nejlepší vlastnosti místa na spaní. Tento kus nábytku, který se objevil na našem trhu ne tak dávno, získal popularitu mezi kupujícími, ve kterých hrála důležitou roli široká škála modelů. V článku se budeme zabývat vlastnostmi a výhodami pohovek s ortopedickou matrací, jejich typy a také poskytneme užitečné tipy, které vám pomohou při správném výběru..

Klíčové vlastnosti

Charakteristickým rysem a ve skutečnosti hlavní výhodou ortopedických pohovek je přítomnost speciálního ortopedického povrchu, který je schopen udržet lidskou páteř ve správné poloze během spánku nebo odpočinku. I když se rozhodnete strávit čas sezením vaší oblíbené show, pohodlný design zajistí, že zátěž bude rovnoměrně rozložena po celém těle..

Designové rozdíly

Základem ortopedické sedačky jsou dřevěné rošty – lamely, které podepírají matraci. Mohou mít různé šířky a umístění, ale jsou to lamely, které poskytují vysoké anatomické vlastnosti nábytku. Matrace ortopedických pohovek mají různé výplně, ale jako nejlepší jsou uznávány latex (přírodní a syntetický), kokosové rouno (kokosové vlákno) a struttofiber obsahující vlnu a bambusová vlákna..

Na základně matrace může být umístěn jeden ze dvou typů pružinových bloků: závislý (všechny pružiny jsou propojeny) a nezávislý, kde každá pružina má svou vlastní kapsu. Nezávislé systémy jsou uznávány jako nejlepší, protože poskytují nejlepší jednotnou podporu pro tělo.

Pohovky s ortopedickou matrací - strukturální rozdíly Pohovky s ortopedickou matrací - strukturální rozdíly

Výhody

Kromě výše uvedených výhod mají pohovky s ortopedickou matrací ještě další důležité výhody, a to:

– Masážní efekt, který podporuje lepší relaxaci po náročném dni;

– Přítomnost speciální mřížky ve struktuře poskytuje vynikající obousměrné větrání, které vylučuje možnost výskytu houby nebo plísně;

– Přítomnost vyztuženého rámu, který zajišťuje dlouhou životnost nábytku;

– Nízká hmotnost a rozměry – pohovku lze snadno přemístit umístěním na požadované místo v místnosti. Když je složený, je docela kompaktní, může být umístěn ve studiovém bytě, kde ve dne bude nábytek do obývacího prostoru, a v noci se pomocí jednoduchého transformačního mechanismu promění v pohodlné lůžko na spaní;

– Přítomnost dalších konstrukčních prvků (boxy, výklenky) poskytuje další úložný prostor pro ložní prádlo a další příslušenství;

– Široká škála modelů;

– Vysoce kvalitní materiály – nábytek je vyroben z hypoalergenních materiálů, které nezpůsobují negativní reakce těla a neabsorbují pachy.

Samozřejmě, že takový seznam výhod ortopedických sedacích souprav nemůže nechat lhostejným ani toho nejzávažnějšího skeptika. Stojí však za zvážení jedné významné nevýhody – vysoké náklady, které jsou mnohem vyšší než cena konvenčních struktur, zvláště pokud má model ortopedické polštáře na spaní nebo další funkce pro nastavení lamel, lehkou masáž atd..

Pohovky s ortopedickou matrací - výhody Pohovky s ortopedickou matrací - výhody

Typy pohovek s ortopedickou matrací

Dnes je velký výběr ortopedických sedacích souprav. Modely se liší různými způsoby, mohou mít různé velikosti – od nejmenších dětských sedacích souprav až po prostorné boxy. Pohovky se také liší tvarem – v závislosti na uspořádání místnosti a pohodlí umístění si můžete vybrat lineární nebo hranatý design. Hlavní rozdíl však stále spočívá v transformačních mechanismech, podle nichž se tyto nejoblíbenější modely rozlišují jako:

1. „Kniha“. Design takové pohovky je známý většině z nás, protože je na trhu poměrně dlouho a je považován za klasický. Chcete -li ze pohovky udělat prostornou postel na spaní, musíte zvednout sedadlo vysoko, dokud nebude opěradlo vodorovně. Poté musíte sklopit samotné sedadlo a mírně na něj zatlačit. Pohovka za ta léta získala nové způsoby transformace, například jeden z nich zahrnuje model, kde musíte vytáhnout sedadlo a opěradlo samo zapadne na místo.

2. „Eurobook“. Tento typ pohovky lze nazvat evolucí klasické „knihy“. Podstatou rozvržení je, že ze sedačky jsou odstraněny všechny polštáře, sedadlo je vytaženo pomocí speciální šňůry a opěradlo je vloženo do uvolněného prostoru. Tento mechanismus je shledán spolehlivějším.

3. „Delfín“. Nejčastěji lze tento způsob transformace nalézt v rohových strukturách, i když se jím mohou pochlubit i některé lineární sedací soupravy. Myšlenkou uspořádání je přítomnost výsuvné jednotky, pomocí které je pohovka přeměněna na postel..

4. „Click-gag“. Design pohovky dostal toto jméno kvůli charakteristickému zvuku, který nábytek při rozkládání vydává. Chcete -li získat lůžko, musíte zvednout sedadlo, dokud nezacvakne, a poté jej sklopit. Výhodou tohoto typu sedacích souprav je absence mezery mezi sedákem a opěradlem, takže místo na spaní zůstane zcela ploché. Pokud má model područky, musí být nejprve vyklopeny..

5. „Akordeon“. Transformace akordeonové pohovky je poměrně jednoduchá – musíte zvednout sedadlo a s trochou úsilí jej přitáhnout k sobě, pak bude mechanismus fungovat sám. Během procesu se místo na spaní táhne jako harmonika, a proto model dostal své jméno. V oblasti opěradla je přihrádka na prádlo a samotný mechanismus je považován za celkem stabilní.

6. „Francouzská véčko“. Spací platformu v takových modelech představují tři oddíly. Pokud chcete rozložit pohovku, musíte zatáhnout za okraj sedačky směrem k sobě. Tyto pohovky jsou vhodné pro příležitostné použití, ale ne pro každodenní použití, protože mechanismus se rychle opotřebovává. Kromě toho má povrch, i když malé, ale stále nepravidelnosti, ale ve složeném stavu je takový nábytek poměrně kompaktní.

7. „Americká véčko“ nebo „sedaflex“. Tento typ je podobný předchozímu („francouzská véčko“). Rozdíl je v tom, že existují pouze dvě části, ne tři, a matrace je mnohem silnější..

Tato rozmanitost modelů vám umožňuje vybrat si nejvhodnější možnost pro individuální použití. Pokud je pohovka kupována pro dítě, je důležité vzít v úvahu, že děti rostou poměrně rychle, a je vhodné okamžitě vzít větší model. Pokud jde o mechanismus rozvržení, jak ukazuje praxe, děti se mnohem snáze vypořádají s modely jako „delfín“ nebo „americká véčko“.

Typy pohovek s ortopedickou matrací Typy pohovek s ortopedickou matrací Typy pohovek s ortopedickou matrací

Jak si vybrat ortopedickou sedací soupravu

K výběru sedací soupravy s ortopedickou matrací je třeba přistupovat obzvláště obezřetně, protože zdravotní stav, nálada a energie na celý další den do značné míry závisí na tom, jak pohodlné bude spací lůžko..

Technické přednosti

Nejprve se rozhodněte pro velikost – pohovka by měla harmonicky “zapadnout” do prostředí, aniž by v místnosti vznikla nepořádek. V rozloženém stavu by místo na spaní mělo být dostatečně prostorné, takže ještě před nákupem je lepší si lehnout a zkontrolovat si pohodlí nábytku, jak se říká, „na vlastní kůži“. Je také nutné nejprve provést potřebná měření místnosti, kde bude sedačka instalována. To bere v úvahu jak požadovanou plochu pro skládaný nábytek, tak dostupnost prostoru pro kompletní rozložení..

Dále věnujeme zvláštní pozornost činnosti transformačního mechanismu, během kterého by neměl docházet k žádnému vnějšímu hluku, skřípání a procesy rozkládání a skládání by měly probíhat snadno a hladce, bez obtíží.

Při výběru ortopedické sedačky je důležité dbát na tuhost matrace – měla by odpovídat věku a postavě člověka, který na ní bude spát. Například školákům se doporučují tvrdší matrace, které přispívají k formování správného držení těla a prevenci skoliózy. Starším lidem, zejména ženám, se doporučuje spát na měkčích matracích. Pokud jsou spolu se sedací soupravou zakoupeny ortopedické polštáře, také neuškodí, když si je před koupí „vyzkoušíte“ tak, že na nich budete čtvrt hodiny ležet. Nesprávně zvolená výška polštáře může vést k bolestem hlavy, migrénám, problémům se obratli krční páteře.

Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - Technické body Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - Technické body

Design

Při výběru pohovky s ortopedickou matrací je důležité správně zvolit její barvu a tvar, protože nábytek bude působit jako významný prvek interiéru. Pohovka může harmonicky podpořit celkový design, splynout do společné palety, nebo se naopak stát kontrastním prvkem. Tato technika, když světlá pohovka ohraničuje obývací pokoj nebo ložnici, se často používá ve studiových bytech. Nábytek by měl odpovídat základnímu pojetí stylu interiérového designu, například pro klasický design je vhodná sedačka tradičního tvaru (obdélníková nebo zaoblená), mírně zakřivená opěradla a područky. Paleta barev je obvykle omezená: bílo-šedá, béžově hnědá s přítomností retro tisků.

Přesný opak představují ortopedické sedací soupravy v minimalistických směrech, kde mají modely spíše lakonický vzhled. Zde prakticky neexistuje dekor, vše je stylové, pohodlné a elegantní..

Moderní se vyznačuje přítomností drahých materiálů, hladkých linií, vlnitých obrysů, přírodních motivů v dekoracích. Ortopedická sedačka v tomto směru může mít kožené čalounění nebo je vyrobena z vysoce kvalitní přírodní tkaniny. Paleta barev je zcela pestrá – od pastelových po bohaté kontrastní tóny.

Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - Design Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - Design

Výrobci

Dnes v obchodech můžete koupit nábytek od domácích i zahraničních výrobců. Obzvláště populární jsou evropské modely – je to dáno vysokou úrovní kontroly kvality vyráběného nábytku v těchto zemích. Má samozřejmě vyšší náklady, ale zakoupením takové pohovky s ortopedickou matrací si můžete být jisti, že nábytek vydrží dlouho a nepoškodí vaše zdraví. Mezi nábytkářskými společnostmi zabývajícími se výrobou ortopedických sedacích souprav patří mezi nejoblíbenější a nejdůvěryhodnější:

Busnelli je italská výrobní společnost, která nabízí široký sortiment špičkového nábytku. Zde najdete modely různých typů transformací („delfín“, „klikání“, „eurobook“) s odolnými mechanismy, pohodlnými ortopedickými matracemi a nádherným designem;

Anderssen je ruská společnost zabývající se výrobou vysoce kvalitního nábytku. Ortopedické pohovky jsou odolné vůči mechanickému namáhání, mechanismy se vyznačují dlouhou životností, jako ve skutečnosti matrace, které vydrží nejméně 15 let;

Bali je továrna v Německu, která vyrábí vynikající modely ortopedických sedacích souprav, z nichž většina je vyvážena do Švýcarska a dalších evropských zemí. Charakteristickým rysem nábytku je přítomnost vysoce kvalitní ortopedické mřížky a ortopedické matrace světoznámé továrny Medicott. Sortiment zahrnuje zajímavé modely, které se po transformaci promění ve dvě oddělená lůžka;

VOX je polská společnost, jejíž nábytek není kvalitou horší, ale má ve srovnání se zbožím jiných evropských značek poměrně rozumnou cenu a ve své zemi si udržuje vedoucí postavení;

Pinskdrev je běloruský výrobce, který vyrábí levné i luxusní modely. Továrna existuje od konce 19. století a neúnavně potvrzuje vysokou kvalitu svých produktů, o které je velký zájem..

Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - výrobci Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - výrobci Jak si vybrat pohovku s ortopedickou matrací - výrobci

Pohovky s ortopedickou matrací – foto

Doporučujeme pokračovat v další recenzi v naší galerii. Zde jsme se pokusili shromáždit nejlepší fotografie různých modelů pohovek s ortopedickou matrací, mezi nimiž si můžete vybrat nejvhodnější možnost pro sebe. Příjemné prohlížení!

Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto Pohovky s ortopedickou matrací - foto

Thanks! You've already liked this