Pohovkový akordeon (75 fotografií): typy, jak si vybrat

Pohovkový akordeon (75 fotografií): typy, jak si vybrat

Otázka úspory místa je extrémně důležitá pro obyvatele malých bytů a studií, kde obývací pokoj často slouží jako hlavní nebo další ložnice. Jedním z nejlepších rozhodnutí při výběru nábytku pro takovou oblast je pohovka na akordeon. Jeho design vám umožní rychle a bez námahy přeměnit kompaktní posezení na pohodlnou postel a zásuvka pod ním je ideální pro uložení ložního prádla a malých polštářů. Přečtěte si více o tomto typu pohovek v tomto článku..

Designové prvky harmoniky

Akordeonový mechanismus se od ostatních liší pohodlností a jednoduchostí při každodenním používání. Simulující natahovací pohyb akordeonu stačí zvednout pohovku za spodní hranu (pouze dokud nezacvakne bezpečnostní zámek) a rozložit složené části směrem k sobě. Fyzická síla k tomu téměř není nutná a samotná transformace obvykle netrvá déle než 20 sekund. Aby se proces ještě více zjednodušil, jsou některé modely vybaveny pogumovanými kolečky nebo automatickými pákami.

Výhodou akordeonové sedačky je také to, že výsledná postel nemá žádné výškové rozdíly, jako je tomu u „knih“ a jiných skládacích postelí hostujícího typu. V rozloženém stavu zaujímá opěradlo střední část postele, ze sedadla se stává stupačka a zadní část je pod hlavou. Celá konstrukce se vyznačuje vysokou pevností a stabilitou. Před rozkládáním není třeba takové pohovky přesouvat, ale měl by být k dispozici volný prostor, aby bylo možné umístit velmi prostorné místo na spaní.

Skutečné pohodlí v noci poskytuje základna flexibilních ortopedických lamel, které jsou instalovány na horní část box-boxu nebo připevněny pomocí nohou. Horní část rozkládací pohovky tvoří matrace ze tří příčných matracových bloků. Tyto bloky drží pohromadě pomocí elastických vazů, které usnadňují pohyb struktury v požadovaném směru..

Pohovka Accordion - Vlastnosti designu Pohovka Accordion - Vlastnosti designu

Druhy akordeonových pohovek

Design

Stejně jako ostatní typy pohovek jsou i modely akordeonů k dispozici v rovných a úhlových verzích. Přímé linie jsou obvykle umístěny ve středu místnosti, někdy jsou doplněny měkkými křesly. Jedná se o modely s celkem jednoduchým designem se třemi rámy a třemi prvky matrace umístěnými napříč, s malým čelem, někdy područkami.

Rohové akordeonové sedací soupravy mají další část s prodlouženým osmanským sedadlem. Zpravidla zabírá 1/4 nebo 1/5 šířky pohovky a skládá se ne ze tří, ale ze dvou nebo jednoho kusu. Otoman zvětšuje spací prostor, díky čemuž je postel ještě prostornější a pohodlnější. Některé rohové pohovky mají vestavěné dřevěné podložky, které lze použít jako konferenční stolek nebo noční stolky.

Druhy akordeonových pohovek - konstrukce

Rám

Právě na rámu závisí pevnost a trvanlivost nábytkového výrobku v největší míře. V akordeonových pohovkách lze použít hliníkové podstavce, kovové sítě a také boxy ze dřeva, MDF nebo dřevotřísky. Samostatně by měl být vyjasněn materiál lamel. Tyto propojky jsou vyrobeny z plastu, gumy, polypropylenu, překližky, dřeva. Pryžové a polypropylenové prkno upevňuje lamely a eliminuje skřípání při používání postele.

Typy akordeonových pohovek - rám Typy akordeonových pohovek - rám

Matrace

Pohodlí při sezení a spánku určuje kvalita měkké součásti pohovky – matrace. Může být jakéhokoli typu: pružinový nebo bezpružinový, s různým stupněm tuhosti, s plnivy, jako je polyuretanová pěna, latex, kokosové vlákno, plsť, elastická paměťová pěna, bavlna, vlna.

Druhy akordeonových pohovek - matrace Druhy akordeonových pohovek - matrace

Čalounictví

Výrobci nábytku zpravidla poskytují zákazníkům možnost zvolit si typ čalounění sami se zaměřením na jejich vkus a estetické požadavky. Oblíbenými materiály jsou kůže (přírodní nebo umělá), žakár, gobelín, semiš, hejno. Pokud se plánuje, že pohovka bude často používána ke spaní, je lepší použít přírodní tkaninu, která je co nejtrvanlivější. Husté čalounění na bázi bavlny a lnu neelektrifikuje a méně přitahuje prach a nadýchané plyšové syntetické materiály mohou díky stálému zatížení rychle ztratit svůj atraktivní vzhled.

Druhy akordeonových pohovek - čalounění Druhy akordeonových pohovek - čalounění

Jak si vybrat sedací harmoniku

Interiér pohovky do značné míry určuje pohodlí a dobu používání. Kvalita použitých materiálů ovlivňuje cenu, ale rozhodně se nevyplatí šetřit na věcech, které jsou v každodenním životě tak nutné. Obecně platí, že při výběru akordeonové pohovky je důležité věnovat pozornost takovým komponentám, jako jsou:

Rozměry

Velikost lůžka závisí na délce a šířce matrací a může být až 2×2 m, někdy i více. Výsledkem je plnohodnotné jednolůžko nebo manželská postel, takže by v místnosti měl být dostatek volného prostoru, ne přeplněný jinými kusy nábytku..

Jak vybrat akordeonovou pohovku - rozměry Jak vybrat akordeonovou pohovku - rozměry

Typ konstrukce

Pokud bude pohovka umístěna v jednom z rohů, má smysl dávat přednost výrobkům s pohovkou. Kromě efektivního vyplnění prostoru je lze použít současně k sezení i ležení (na prodloužené části). K vyplnění výklenku lze použít pohovku se dvěma rohovými díly. Ve středu stěny nebo uprostřed místnosti vypadají rovné modely lépe..

Jak vybrat akordeonovou pohovku - typ konstrukce Jak vybrat akordeonovou pohovku - typ konstrukce

Pevnost rámu

Kvalita základny určuje, jak snadno se celý mechanismus rozbalí a jak dlouho může být provozován bez opravy. Hliníkové konstrukce mají nejlepší vlastnosti – jsou lehké, trvanlivé a nepodléhají korozi. Boxy z masivního dřeva mají také dlouhou životnost, ale pouze pokud je materiál řádně vysušen. Základna z dřevotřísky nebo MDF se však může po několika letech pod vlivem přirozené vzdušné vlhkosti a různých druhů mechanického tření deformovat..

Jak vybrat akordeonovou pohovku - pevnost rámu Jak vybrat akordeonovou pohovku - pevnost rámu

Pohodlí matrace

Při výběru výplně do matrace byste se měli zaměřit především na její hustotu. Například pro polyuretanovou pěnu (také nazývanou pěnová guma) by hodnota měla být nejméně 35 kg / m3, pro latexovou paměťovou pěnu – nejméně 30 kg / m3. Pružinové bloky – pevné (bonnel) i nezávislé typy – se kvůli jejich poměrně velké hmotnosti v matracích pro akordeonové pohovky vyskytují jen zřídka. Nejčastěji se jedná o měkkou, zcela bezpružinovou podlahu, jejíž ortopedický efekt je dosažen pokládkou na pružné lamely.

Jak si vybrat akordeonovou pohovku - pohodlí matrace Jak si vybrat akordeonovou pohovku - pohodlí matrace

Potahový materiál

Vzhledem k široké škále možností nepředstavuje čalounění při nákupu pohovky žádný zvláštní problém. Stačí si pamatovat, že tento kus nábytku se bude pravidelně proměňovat a v rozloženém stavu přijde do styku s ložním prádlem. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit neutrální, neklesající materiály, které nepouští vlákna, které jsou odolné proti oděru a častému mechanickému namáhání. Je velmi dobré, když výrobce nabízí v sadě vyměnitelné potahy – tímto způsobem můžete ušetřit hlavní čalounění a na spaní použít čistou, pratelnou a levnou látku..

Jak vybrat akordeonovou pohovku - materiál čalounění Jak vybrat akordeonovou pohovku - potahový materiál

Přítomnost krabice

Plátěná zásuvka v akordeonových pohovkách je obvykle malá, protože se připevňuje pouze ke spodní části předního oddílu. Lze jej zasunout nebo sklopit pomocí speciálního kování. Kromě boxu je pohovka někdy doplněna o další funkční prvky – područky s vestavěnými policemi, dřevěné, plastové nebo kovové stojany, komody, kávové nebo přebalovací pulty.

Jak vybrat sedací harmoniku - Přítomnost krabice Jak vybrat sedací harmoniku - Přítomnost krabice

Pohovkový akordeon – foto

Ve fotogalerii na této stránce najdete celou sbírku zajímavých příkladů, jak může sedací harmonika vypadat v interiéru. Výběr může být zajímavý nejen pro ty, kteří si chtějí koupit tuto položku do svého obývacího pokoje, ale také pro designéry a zástupce společností vyrábějících čalouněný nábytek.

Rozmanitost pohovek s transformačním typem „akordeon“ umožňuje jejich použití v jakémkoli prostředí, hlavní věc je, že je dostatek prostoru pro přeměnu pohodlného sedadla na plnohodnotné místo na spaní. Vyberte si model, který se vám líbí, a nechte svůj domov ještě pohodlnější!

Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto Pohovkový akordeon - foto

Thanks! You've already liked this