Přehoz na postel (80 fotografií): druhy, materiály

Přehoz na postel (80 fotografií): druhy, materiály

Ložnice, více než jiné místnosti, evokuje touhu vytvořit co nejpohodlnější atmosféru. Mezi hlavní prvky, které pomohou zvládnout tento úkol, můžeme vyčlenit textil. Vzhledem k tomu, že postel v takové místnosti zaujímá centrální část kompozice, roztomilý přehoz pomůže vytvořit příjemnou atmosféru..

Kritéria výběru přehozu

Přikrývka nám zpravidla slouží několik let. Stává se logickým pokračováním celého designu ložnice, někdy – přízvukem v interiéru, takže jeho volba by měla být provedena vědomě. Připravili jsme několik pozic, kterým byste měli věnovat pozornost:

1. Než půjdete do prodejního místa, rozhodněte se o velikosti postele nebo matrace, změřte délku a šířku a také se rozhodněte, jak moc byste chtěli přehoz pověsit;

2. Výběr odstínu přímo závisí na designu místnosti, tkanina může mít neutrální barevnou paletu nebo na sebe upozornit. Kromě toho, pokud do ložnice vstupuje nedostatečné množství světla, pak lze tento nedostatek mírně neutralizovat teplým rozsahem a naopak;

3. Dávejte přednost přírodním textiliím – slouží po dlouhou dobu, vypadá krásně, nezpůsobuje alergie a neelektrizuje;

4. Pokud jste šťastným majitelem aktivního mazlíčka nebo rodičem dítěte, které miluje jíst a skákat na postel, vezměte v úvahu tyto faktory a kupte si deku, kterou můžete snadno prát doma, aniž byste požádali o pomoc čistírna;

5. Pro postel neobvyklého tvaru a dosažení nejharmoničtější kombinace s jinými textiliemi v místnosti má smysl objednat si přehoz na postel nebo to udělat sami.

Přehoz na postel - Kritéria výběru Přehoz na postel - Kritéria výběru

Designové vlastnosti

Počátkem roku 2000 se ženy v domácnosti snažily všemi prostředky obléknout celou ložnici do stejných textilií. Tento přístup není v žádném případě zcela a neodvolatelně zastaralý, ale nyní již není tak důležitý a nezbytný. Všechny různé látky však musí být kompatibilní navzájem i se stylem interiéru jako celku..

V případě tradičního designu je vhodné použít tkaninu stejného formátu, dokonce se stejným ornamentem. Můžete například vyzvednout hustý textil – velur, gobelín. Může být jednobarevný nebo se vzorem, zaměřte se na zbytek předmětů v místnosti.

Výběr látky závisí také na velikosti postele. Na velkých verzích bude husté, těžké plátno, které si zachová svůj tvar, vypadat velmi krásně. Místo na spaní pro jednu osobu dokonale ozdobí materiál, lehkou, rovnoměrnou krajku, různými záhyby a volánky v případě mladé dívky.

Je velmi výhodné změnit vzhled ložnice pomocí oboustranných krytů. To bude fungovat obzvláště efektivně v bílé místnosti, vynikajícím plátně pro experimenty – kupujte nebo šijte textilie v uklidňujících barvách na jedné straně a kontrastních, aktivních na straně druhé. Můžete si tedy zajímavě pohrát s náladou designu..

Přehoz na postel - designové prvky Přehoz na postel - designové prvky

Přehoz na postel ve formě přehozu

Mnoho postelí je tvarováno způsobem, který bude nejlépe vypadat v přikrývce. Je vybrán v souladu s velikostí postele s dodatečnou vzdáleností pro přikrývku a postel (5-10 cm).

Tento typ přehozu organicky zapadne do hranatého moderního designu, kterému dominují rovné linie. Minimalistický pokoj může být vyzdoben jak monotónním krytem, ​​tak výrobkem s nenápadným vzorem..

Textil zároveň úhledně orámuje postel s nebesy, měkké čalounění, tkalcovské a řezbářské prvky. V tomto případě to vyváží hojnost dekoru a udělá výzdobu trochu přísnější a zároveň ukáže krásné detaily..

Přehoz na postel ve formě přehozu Přehoz na postel ve formě přehozu Přehoz na postel ve formě přehozu Přehoz na postel ve formě přehozu

Přehoz na postel s volánem

V ložnici v koloniálním, klasickém, rustikálním stylu a v některých dalších směrech, které spojuje touha po pohodlí, budou modely přehozů s drapérie velmi harmonicky zapadat. Tvoří pěknou roušku, která může být lehká, objemná a svěží, diskrétní nebo hustá – podle vašeho výběru..

Záclonka obvykle vytváří romantickou a slavnostní atmosféru. Tento efekt je patrný při použití přehozených a skládaných předmětů světlé barvy. Pokud se rozhodnete vyzdobit ložnici ve stylu přísných klasik, například angličtiny, podívejte se na přísné možnosti.

Přehoz na postel s volánem Přehoz na postel s volánem Přehoz na postel s volánem Přehoz na postel s volánem

Přehoz na postel s krajkou a úpletem

Chcete do interiéru vnést prvky shabby chic nebo provence stylu? Pak vás bezpochyby zaujmou pletené nebo proutěné přehozy, které budou perfektně ladit s ložním závěsem..

Prvky třásně, výšivky nebo sněhově bílé krajky – akcenty, které dodají místnosti domácí atmosféru a pohodlí.

Krajka vypadá skvěle na podkladu, který je ve stínu kontrastní. Aby dekorativní prvky vynikly na pozadí povlečení, použijte obyčejné soupravy nebo stejnou podšívku na samotný přehoz. Tím zdůrazníte eleganci tohoto dekorativního prvku..

Přehoz na postel s krajkou a úpletem Přehoz na postel s krajkou a úpletem Přehoz na postel s krajkou a úpletem Přehoz na postel s krajkou a úpletem

Přehoz na postel s volumetrickým dekorem

Prolamovaný přehoz na postel s volánky vizuálně zvětší prostor na spaní. Pokuste se při výběru zohlednit tuto nuanci. Pokud vaše ložnice nemá velké rozměry, ale postel je dostatečně velká, bude tento design vizuálně ještě těžkopádnější. Pokud vám pokoj umožňuje zdůraznit místo na spaní, textilie dodá prostoru nádech romantiky..

Volánkový přehoz na postel je skvělý způsob, jak vyzdobit dámskou ložnici. Závěsy na posteli dodají prostoru něhu a pohodlí.

Pokud nemáte touhu přemýšlet o kombinaci barev, odstínů a vzorů, obraťte se na nejuniverzálnější možnost – sněhově bílý přehoz. Tato barva vždy dává svěžest, lehkost a prostor navíc. Toto řešení je užitečné zejména u velkorozměrných postelí. Zdobení takové látky záhyby nebo drapérií jí umožní hrát s novými tvářemi..

Přehoz na postel s volumetrickým dekorem Přehoz na postel s volumetrickým dekorem Přehoz na postel s volumetrickým dekorem Přehoz na postel s volumetrickým dekorem

Barevné schéma přehozů v ložnici

Jedním z nejdůležitějších prvků dekorace ložnice je výběr barev pro textil. Při rozhodování o paletě textilií byste měli vzít v úvahu celkový koncept místnosti. Uveďme si příklad: pokud okna ložnice směřují na studenou severní stranu, pak bude správné zvolit teplé béžové barvy, které místnosti dodají pohodlí. Pokuste se vybrat odstín podobný hlavní barvě místnosti, ale je žádoucí, aby byl textil namalován jiným tónem – trochu světlejší nebo tmavší, jasnější nebo bledší.

Neutrální ložnici se světlými úpravami a stejným nábytkem nejlépe doplní akcentní barvy přehozů. Takové rozložení navíc usnadňuje změnu nálady v ložnici – stačí změnit přehoz.

Harmonického a vyváženého designu lze dosáhnout kombinací barev textilu a tapety. Hlavní odstín tapety použijte také na textil. To ušetří místnost před nadměrnou rozmanitostí..

Pokud má vaše čelo látkové čalounění, zkuste sladit látky pro přehoz. Takový pár bude vypadat jako jeden celek a navíc položí dekorativní polštáře. Čelo postele a přehoz na postel mají vzor – polštáře by měly být pevné a naopak. Černobílý textil se organicky vejde téměř do každého interiéru, vše závisí na vzoru a ornamentu. Toto řešení je také vhodné pro lidi, kteří chtějí získat zajímavý tisk na přehoz, aniž by používali jasné barvy..

Chcete -li zachovat styl celé místnosti, vyberte si deku, která se bude překrývat s jinými vzory v dekoru. Například v místnosti pro chlapce, kde jsou postavy z vašich oblíbených animovaných filmů, použijte stejnou „pelerínu“. Pokud je vaše ložnice námořní, zkuste pruhované přehozy..

Přehoz na postel - Barvy Přehoz na postel - Barvy Přehoz na postel - Barvy Přehoz na postel - Barvy

Přehoz – foto

Všimněte si, že všechna pravidla pro zdobení textilií v místnosti jsou dnes zcela podmíněná. Experimentujte, zkoušejte a kombinujte – jen tak můžete najít svůj vlastní styl a vytvořit něco opravdu zvláštního. Pro vaši inspiraci jsme vybrali kolekci fotografií, které vám pomohou seznámit se s variacemi přehozů v různých interiérech. Příjemné prohlížení!

Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto Přehoz - foto

Thanks! You've already liked this