Patchwork v interiéru (90 fotografií): techniky, krásné nápady

Patchwork v interiéru (90 fotografií): techniky, krásné nápady

Styl patchwork je ideální volbou pro fanoušky extravagantních designových potěšení a pro ženy v domácnosti, které milují výrobu vlastních rukou. Tento trend je již dlouho používán v různých předmětech – obuvi, oblečení, nábytku, kobercích a také v interiérových dekorech. V tomto článku se budeme zabývat funkcemi, technikami a druhy šití z hadrů a jak jej přidat do designu místnosti..

Co je patchwork

Patchwork je ruční práce, která zahrnuje výrobu nového plátna spojením různých kusů textilu podle mozaikového principu. Šití z hadrů bylo rozšířené ve všech zemích světa, tak či onak spojené s výrobou textilu. Nedostatek nových zdrojů a akumulace zbytků z již použitých tkanin – tyto faktory se staly důvodem pro rozvoj mozaikové technologie. Následně řemeslnice zlepšily své dovednosti a výrobky byly čím dál zajímavější a rozmanitější..

Dnes již existuje mnoho variací takových dekorativních výrobků, mezi nejzajímavější z nich patří níže uvedené typy.

Tradiční. Základem této odrůdy jsou různé geometrické tvary, které jsou sloučeny do jednoho obrázku. Hlavním požadavkem pro tento směr je přítomnost pevné textilní základny. Pomocí tradičního stylu můžete vyrobit jak jednoduché prvky – chňapky, kuchyňské polštáře, tak i pracovně náročnější – nadměrné koberce nebo přehozy.

“Šílený”. Od klasické metody se liší chaotickým ornamentem, který může být představen v různých konfiguracích. Čím komplexnější a originálnější jsou detaily, tím lepší bude konečný výsledek. Doporučuje se používat vlnovky, kruhy, korálky a korálky.

Pletené. Vícebarevná geometrie tohoto patchworku se perfektně hodí do retro interiérů. Výroba objemného kusu vám zabere pár dní volna, ale výsledky budou úžasné. Existuje několik způsobů, jak to udělat: v prvním z nich jsou prvky látky háčkované nitěmi jasných odstínů, ve druhé jsou pletené a poté jsou spojeny dohromady. Vhodné pro domácí dekoraci s retro prvky.

Prošívání. Tato variace šití z patchworku zahrnuje prošívanou látku. Pro řemesla v tomto stylu se zpravidla používá podšívka ze syntetického zimoviště, která dodává potřebný objem. Prošívání se často používá k vytváření přikrývek a přehozů..

japonský. Technika, která kombinuje východní tradici používání hedvábí a západního prošívaného materiálu. Tento směr je zaměřen na přísnou geometrii, ale spolu s tím se používá také japonská krajina, zvíře, rostlinné vzory..

Patchwork v interiéru - typy Patchwork v interiéru - typy Patchwork v interiéru - typy Patchwork v interiéru - typy Patchwork v interiéru - typy

Patchwork techniky

Existuje mnoho různých způsobů, jak vytvořit patchwork skici. Zvažme některé z nich.

Čtverce. K výrobě obdélníků se používají stuhy z kontrastní látky, které jsou rozděleny na části stejné šířky a sešity.

Trojúhelníky. Název mluví sám za sebe – na rozdíl od jiných technik v tomto případě nejsou šité čtvercové prvky, ale trojúhelníky. Jejich ušitím do různých směrů můžete získat cik -cak ozdoby nebo postavy ve tvaru hvězd..

Lyapochikha. Pokud jste nashromáždili dostatečný počet starých a nepotřebných triček, triček a dalšího pleteného oblečení, nespěchejte, abyste se jich zbavili. Látku nastříhejte na proužky, kousky stočte do trubiček a přišijte na základní látku. To vám umožní najít krásný, texturovaný a neobvyklý koberec nebo jakýsi obrázek..

vodové barvy. Hlavní technikou této techniky je použití obdélníkových částí podobné barvy. Plynulá gradace od tmavších po světlejší odstíny vytváří pocit akvarelových pruhů. Přehozy vyrobené tímto způsobem, koberce vypadají neuvěřitelně jemně.

Šachy. Detaily v podobě čtverců nebo kosočtverců jsou drženy pohromadě v šachovnicovém vzoru a tvoří zajímavou a kontrastní kompozici. Klouby mohou být ozdobeny lemováním nebo páskou v jiné barvě.

Plástev medu. Tato metoda je neuvěřitelně harmonická na povrchu rozkošných polštářů, přikrývek nebo panelů ve školce. Chcete-li vyrábět výrobky v tomto stylu, připravte vícebarevné šestiúhelníky, které naznačují plástev..

Patchwork v interiéru - techniky Patchwork v interiéru - techniky Patchwork v interiéru - techniky Patchwork v interiéru - techniky Patchwork v interiéru - techniky Patchwork v interiéru - techniky

Vlastnosti použití v interiéru

V procesu dekorace interiéru lze téma patchwork použít poměrně široce. Kromě šití přikrývek a polštářů se patchworkové motivy používají k dekoraci stěn, podlah, nábytku..

Kromě toho se dekorativní prvky budou v různých stylech cítit velmi harmonicky. V první řadě stojí za zmínku country a rustikální hudba. Drsné povrchy, dřevo, lehkost a jednoduchost – to vše se velmi dobře rýmuje se vzhledem tak roztomilého dekoru. Ale moderní interpretace všech směrů jsou k inovacím docela flexibilní. Proto dnes můžete najít detaily patchwork ve skandinávských, minimalistických a dokonce i klasických místnostech..

Díky šikovnému využití se „babiččin“ doprovod stane hlavním vrcholem interiéru. Ale pro mnoho stylů je důležité to nepřehánět, aby nedošlo k přetížení prostoru – v tomto případě udělejte jen pár akcentů..

Textura, velikost dílů, barvy také ovlivňují vnímání. V závislosti na zvolených řešeních můžete získat klidný a jemný nebo výrazný a extravagantní dekor.

Patchwork - Vlastnosti aplikace v interiéru Patchwork - Vlastnosti aplikace v interiéru Patchwork - Vlastnosti aplikace v interiéru

Patchwork dekorace nábytku

Pohovky a křesla, čalouněné nebo potažené patchworkem, zvýrazní individualitu jakékoli oblasti vašeho domova. Patchwork položky jsou obzvláště oblíbené u mnoha profesionálních dekoratérů. Není však nutné kupovat položky z exkluzivních kolekcí výrobců. Originální ozdobu lze vyrobit vlastními silami.

Ozdobte nábytek patchworkovými potahy, vyrobte přehozy nebo využijte šanci a vyrobte si čalounění samotné. Poslední možnost je však poměrně obtížné provést, pro začátek je lepší cvičit jednodušší věci. Případně ušijte povlak na polštář a položte jej na jednobarevnou pohovku nebo postel. Mohou to být vzory v podobě velkého kosočtverce, kříže v obývacím pokoji nebo kombinace dvou druhů látek v puntících a květiny v dětském pokoji pro mladou princeznu.

Patchwork dekorace nábytku Patchwork dekorace nábytku Patchwork dekorace nábytku Patchwork dekorace nábytku

Patchwork nástěnná výzdoba

K dekoraci stěn použijte tkané látky, tapety nebo dlaždice. Čelo postele pokryté hadry nebo malé plátno v rámu, které tvoří originální obrázek, bude vypadat roztomilé a útulné. Tento design dodá interiéru spoustu barev a světla. Tkanina na stěnách vypadá dobře ve školce, ložnici, obývacím pokoji.

Pro sestavení dekoru v patchworkovém motivu jsou vhodná nejen látková plátna, ale také zbytky tapet, pestré keramické dlaždice. Použijte kamna na chodbě, v koupelně nebo v kuchyni. Patchworkový vzor lze použít k obložení celé stěny i její malé části, například kuchyňské zástěry..

Některé značky nabízejí tapetu z továrního patchworku, ale možnosti vytvořené vlastními rukama budou vypadat mnohem barevněji..

Patchwork nástěnná výzdoba Patchwork nástěnná výzdoba Patchwork nástěnná výzdoba

Patchwork dekorace na podlahu

Barevný noční koberec vyrobený mozaikovou technikou promění i ten neosobnější interiér. Chcete -li vytvořit povlak, je lepší vzít jako základ hustší textilie nebo přišít kousky na zvolený základ – výrobek tak vydrží mnohem déle. Kusy starého koberce nebo oblečení lze použít jako součást nového koberce..

Použitím zbylých keramických nebo linoleových dlaždic si můžete sami vytvořit nádherný vzor mozaiky. Oblíbení výrobci podlahových povrchů často používají pro své kolekce motivy patchworku..

Patchwork dekorace na podlahu Patchwork dekorace na podlahu Patchwork dekorace na podlahu Patchwork dekorace na podlahu

Krásné nápady patchworku do kuchyně

Kuchyně je místem, jehož funkční specifičnost předpokládá široké využití různých textilií. Na druhé straně může být úspěšně použit jako dekorace. Malé textilie dodávají teplo a pohodu a mění prostor pro vaření a stravování na skutečné srdce domova..

Vytvořte malou kompozici. Ušijte podložky pod šálky s čísly, okny, dveřmi, květináči nebo jinými detaily, které se vám líbí. Šijte knoflíky ve spodní části a smyčky v horní části a spojte je dohromady. Volitelně můžete přidat pár dekorativních kusů z podobného materiálu, aby se vešly nahoře a dole. Zavěste hotový výrobek na zeď a podle potřeby odstraňte stojany – přijde to praktické a krásné.

Držáky hrnců, cesty pro talíře, ručníky, stoličky a dokonce i ubrus lze vyrobit pomocí různých patchworkových technik. Tematický panel zobrazující službu na krajkových regálech bude skvěle vypadat na zdi. Vytvořte několik těchto položek najednou, které jsou navzájem kombinovány – v kuchyni ve venkovském stylu není přehánění s dekorem tak snadné.

Patchwork v interiéru kuchyně - krásné nápady Patchwork v interiéru kuchyně - krásné nápady Patchwork v interiéru kuchyně - krásné nápady Patchwork v interiéru kuchyně - krásné nápady Patchwork v interiéru kuchyně - krásné nápady

Patchwork nápady pro školku

Dětský pokoj je dalším místem, kde barevné vzory přijdou velmi vhod. Polštáře pro zvířata, jako jsou sovy nebo kočky, se staly módním trendem moderního designu. Dobrou zprávou je, že takové polštáře si můžete ušít sami a bez větších obtíží pomocí vzorů z internetu. Můžete si také vyrobit nášivku z vícebarevných nášivek..

Tematické deky budou vypadat skvěle v dětské ložnici. Pro námořní styl jsou vhodné kresby kotev a lodí na pozadí „akvarelového“ plátna. Patchwork ladí s teplým dřevěným nábytkem.

Tato technika je mimořádně univerzální, dodá dětskému pokoji vzpouru barev, které děti tolik milují. Můžete zapojit své dítě do výroby polštářů nebo deky, takže proces bude ještě zábavnější a konečný výsledek potěší celou rodinu, protože byl vytvořen ručně.!

Patchwork v interiéru dětského pokoje - krásné nápady Patchwork v interiéru dětského pokoje - krásné nápady Patchwork v interiéru dětského pokoje - krásné nápady Patchwork v interiéru dětského pokoje - krásné nápady Patchwork v interiéru dětského pokoje - krásné nápady

Patchwork v interiéru – fotografie

Styl patchwork je skvělý způsob, jak dodat interiéru a interiéru barvu a pozitivitu. Vytvořte si vlastní mistrovská díla inspirovaná krásnými fotografiemi. Příjemné prohlížení!

Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie Patchwork v interiéru - fotografie

Published
Categorized as Nápady