Ošumělý elegantní styl v interiéru: 110 nápadů na fotografie

Ošumělý elegantní styl v interiéru: 110 nápadů na fotografie

Oblečení, doplňky nebo výzdoba ve stylu shabby chic dnes zazní, ale původně tento trend vznikl v oblasti interiérového designu. Místnost, která kombinuje prvky retro, vintage, stejně jako Provence, vypadá trochu šokující, ale vždy zajímavá. Kvůli rozmazaným hranicím není snadné vytvořit v interiéru ošumělý styl a také balancovat mezi „starověkem“ a „luxusem“, ale pokusíme se jasně ukázat možné možnosti jeho implementace v rámci různých mezery..

Funkce ošumělého elegantního stylu

Předchůdcem ošumělé šik byla Rachel Ashwell, milovnice starožitností a žena v domácnosti, která ve svém volném čase vyrábí útulné bytové doplňky. Po rozvodu začala žena vyrábět široký sortiment zboží pod značkou Shabby Chic, jejíž název se překládá jako „ošumělý luxus“. Tak se zrodil celý směr v designu – eklektický, jemný, šokující, ale zároveň zdrženlivý díky prolínání přísných anglických klasik.

Styl je někdy zaměňován s Provence, hlavně kvůli starým oděrkám na předmětech a pastelovému barevnému schématu. Ale ošumělý šik, na rozdíl od francouzského souseda, místo provinční hrubosti směřuje k estetice baroka, básník v interiérech často najdete opravdu starožitnosti.

“Shabby chic” se vyznačuje lehkými, jemnými barvami, které mohou zahrnovat bílé, béžové, modré, růžové odstíny. Standardní paleta se někdy ředí lila nebo světle zelenou barvou, ale tmavé nebo příliš jasné barvy jsou extrémně vzácné – narušují přirozenou světelnou atmosféru.

Interiér bude samozřejmě ideálně doplněn starožitnými předměty s aristokratickým kouzlem, ale v moderní realitě je přípustné obrátit se na vysoce kvalitní stylizaci, zejména v prostoru s umírněným dekorem. Tvar nábytku by měl být spojen s palácovou klasikou: zakřivené obrysy, plynulé linie a bohaté dekorativní prvky tomu nasvědčují..

V ošumělém elegantním domě vždy vládne romantická nálada. Pomáhá vytvářet květinové ozdoby, krajky, půvabné štukové výlisky, svíčky nebo figurky s anděly. A budete také muset ukázat dovednost vyšívání a přidat alespoň několik ručně vyrobených detailů – toto pravidlo stanovil předchůdce stylu, který začal s výrobou takového příslušenství..

Shabby chic nelze připsat rozpočtovým možnostem interiéru, ačkoli pokud si přejete, můžete se vejít do poměrně úzkého finančního rámce, pokud pečlivě promyslíte každou složku. Bohatství přirozeného světla a prostornosti zde navíc tvoří jakýsi luxus, takže byste měli přemýšlet nad designem prostor se střední nebo velkou plochou. Navzdory obtížím s implementací výsledek potěší romantické, sofistikované povahy, které se snaží vytvořit relaxační atmosféru, která odráží jejich vkus..

Shabby chic styl v interiéru - Vlastnosti Shabby chic styl v interiéru - Vlastnosti

Povrchové úpravy a materiály

Základem každého interiéru, nejen ve stylu shabby chic, je dekorace. Poslouží jako organické pozadí a sjednotí všechny součásti místnosti..

Podlaha

Parkety jsou ideální jako podlahová krytina – přírodní, praktický podklad, který se častěji používá v obývacích pokojích. Malé oděrky, které nesouvisejí s kvalitou materiálu, texturou dřeva nebo neopatrným lakováním, jako by časem vybledly, pomohou zdůraznit styl. K ozdobení takové podlahy pomůže malý koberec..

V kuchyni nebo v koupelně je vhodné „obložit“ keramické obklady vybledlými ornamenty. V tomto případě stojí za to upřednostnit světlé odstíny, které vizuálně rozšiřují prostor..

Ošumělý elegantní styl v interiéru - Podlahové úpravy Ošumělý elegantní styl v interiéru - Podlahové úpravy

Zdi

V závislosti na celkové kompozici se můžete zastavit u obvyklého malování, zejména v místnostech s bohatou výzdobou. Takové stěny jsou obvykle zdobeny štukem, což zdůrazňuje klasickou stránku ošumělé šik..

Doporučuje se vybrat tapetu s monochromatickým vzorem, který nezvýrazňuje velkou pozornost. Mohou to být odrůdy papíru, pamatujte jen na jejich krátkou životnost nebo luxusní textilie.

Stěny obložené dekorativní omítkou budou vypadat zajímavě – kvalitativně napodobují účinek starověku. Dřevo nebo dekorativní kámen také perfektně zapadne do ošumělé elegantní konstrukce..

Shabby chic styl v interiéru - dekorace na zeď Shabby chic styl v interiéru - dekorace na zeď

Strop

Bílý plochý strop vypadá kanonicky. Natažené lesklé povrchy s vestavěnými lampami jsou zde nevhodné, ale pokud potřebujete skrýt znatelné nedostatky, měli byste dát přednost plátnu s matnou strukturou. Všimněte si, že dřevěné trámy, které se v takovém interiéru dostávají do popředí, se mohou stát výhodou, pokud jsou rafinované. Štuková lišta po obvodu dodá designu požadovaný chic.

Shabby chic styl v interiéru - Stropní dekorace Shabby chic styl v interiéru - Stropní dekorace

Ošumělý elegantní nábytek

Sada nábytku se bude lišit v závislosti na místnosti, ale v každém z nich další prostor pro skladování a relaxaci pomůže zajistit požadované nastavení: komody, skříně, pohovky, toaletní stolky a pohodlná křesla. Shabby chic má k racionální praktičnosti moderních trendů daleko, u jakékoli skladby by měl být prostor pro volný pohyb.

Sada by měla mít klasickou eleganci, štukování, řezby nebo skleněná čela. Neměli byste šetřit na materiálu, protože žádné umělé analogy nemohou nahradit estetickou strukturu přírodního dřeva. Může být ponechán v původní podobě nebo namalován ve světlém odstínu, který je v souladu s celkovou paletou. Vzhled starožitného nábytku vytvářejí oděrky na povrchu, jako by je zanechal čas.

Nenechte se zastrašit slovem „luxus“ v názvu stylu. Poskytuje rozsáhlé pole pro implementaci neobvyklých nápadů. Například obývací pokoj může být ozdoben konferenčním stolkem z kufru nebo starých palet, stejně jako kompaktním falešným krbem.

Ošumělý elegantní nábytek Ošumělý elegantní nábytek Ošumělý elegantní nábytek Ošumělý elegantní nábytek

Textil, výzdoba a osvětlení

Je nemožné realizovat krásný interiér ve shabby chic stylu bez textilu – působí jako druh dekorativního základu. Přirozeně jsou míněny pouze přírodní látky – od jemného hedvábí pro zdobení polštářů až po hrubé prádlo ve formě ručně vyráběného ubrusu.

V tomto případě může být tkanina hladká nebo bohatě zdobená – výběr závisí na designu. Je důležité zůstat v rozmezí světlých pastelových odstínů, jejichž různé variace již mohou vypadat jako jasné akcenty..

Kromě textilu můžete pokoj vyzdobit i starými doplňky ze starožitnictví nebo babiččiny spíže: figurky andělů, pastýřek, váz a panelů, které by ostatní kvůli zastaralému vzhledu vyhodili, najdou nový život v ošumělém interiéru.

Osvětlovací tělesa se stanou samostatnou dekorativní součástí: nádherné křišťálové lustry, nástěnné a stojací lampy. Několik svíček jen umocní romantickou atmosféru..

Ošumělý elegantní styl v interiéru - textil, výzdoba a osvětlení Ošumělý elegantní styl v interiéru - textil, výzdoba a osvětlení Ošumělý elegantní styl v interiéru - textil, výzdoba a osvětlení Ošumělý elegantní styl v interiéru - textil, výzdoba a osvětlení Ošumělý elegantní styl v interiéru - textil, výzdoba a osvětlení

Ošumělý elegantní interiér – fotografie

Abychom lépe porozuměli funkcím stylu, zvažme, jak jej implementovat v každém samostatném prostoru..

Shabby chic design kuchyně

Taková kuchyně vyžaduje neustálou péči a pozornost, protože služba, příbory a další předměty pro domácnost, které jsou z racionálních důvodů obvykle skryty za fasádami skříní, jsou zde často prezentovány, aby je každý viděl a byl součástí dekorativní kompozice. Tuto techniku ​​se však doporučuje skrýt, protože vyčnívá z konceptu shabby chic..

K dekoraci se používají keramické dlaždice, které si dobře poradí s vysokou teplotou, vlhkostí a potřísněním potravinami, a nábytek lze chránit před negativními vlivy lakováním.

Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru kuchyně - fotografie

Ošumělý elegantní obývací pokoj

Shabby chic v místnosti, kde je zvykem shromažďovat milované na společnou dovolenou, je ideálním řešením. Měkké polštáře, přírodní čalounění, jemné barevné kombinace a množství světla pomohou vytvořit správnou atmosféru.

Často zde najdete následující sadu položek: pohovku, několik křesel po stranách a konferenční stolek směřující ke krbu a po obvodu obývacího pokoje je šatní skříň, komoda nebo jiná úložná místa. Obývací pokoj je také někdy kombinován s jídelnou, pokud můžete přidělit prostor pro jídelní stůl..

Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design obývacího pokoje ve stylu shabby chic - foto

Ošumělý elegantní interiér ložnice

Jako v každém jiném stylu je ústředním předmětem ošumělé elegantní ložnice postel – velká, vysoká, s kovaným čelem a nohami. Je přikrytý nádherným pastelovým prádlem, obvykle ve dvou verzích: bílý textil nebo látka s květinovými vzory. Plátna s geometrickými vzory a zdrženlivými studenými barvami pomohou přidat více „mužský“ charakter.

Pokud to plocha ložnice umožňuje, doporučuje se rozdělit ji na dvě zóny – pro relaxaci a každodenní záležitosti. Ve druhé části bude umístěn toaletní stolek, pracoviště, komoda nebo knihovna. Místní zdroje světla vytvářejí příjemné prostředí.

Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru ložnice - fotografie

Ošumělá elegantní koupelna

V nejlepších tradicích klasického stylu omšelá koupelna připomíná oddělený obývací pokoj – s malou pohovkou pro relaxaci, oknem s elegantními závěsy a nábytkem se sofistikovanými řezbami..

Keramické dlaždice nebo tapety odolné proti vlhkosti se dokonale vypořádají s obtížným mikroklimatem místnosti a zrcadlo v bohatě zdobeném rámu spolu s klasickou koupelnou zdůrazní luxus stylu. Sprchy jsou mnohem méně časté, ale pro ně stačí vybrat roh a nainstalovat potřebné vybavení.

Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru koupelny - fotografie

Ošumělý elegantní design chodby

Chodba by měla být velká a prostorná, aby se lidem v ní pohodlně připravovalo na cestu nebo se převlékalo. Kromě toho by měla být věnována pozornost designu prostoru, protože to je první setkání s hosty, které tvoří dojem celého domu..

Doporučuje se zůstat ve světlém měřítku a zvýraznit možná pouze podlahu s dlažbou nebo parketami. Místo objemných a funkčních šatníků jsou zde běžnější šatníky, komody na ukládání oblečení, pohovky nebo dokonce velké pohovky..

Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie Ošumělý elegantní design interiéru chodby - fotografie

Ošumělý elegantní dětský pokoj

Shabby chic je pro dívku skutečnou radostí, ale chlapci nemusí mít rádi přehnaný luxus a jemný charakter stylu. Pokud potřebujete zachovat jednotu stylu, měli byste upřednostnit omezenou studenou paletu, monochromatické povrchy nebo geometrické vzory. I taková sada je v rámci stylu povolena..

V závislosti na věku dítěte je nutné regulovat počet dekorativních prvků. Postel mladé milenky může být ozdobena baldachýnem a police různými figurkami.

Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto Interiérový design dětského pokoje ve stylu shabby chic - foto

Video: Shabby Chic Style v interiéru – nápady na design

Published
Categorized as Nápady