Obrazovka do místnosti (90 fotografií): typy a nápady

Obrazovka do místnosti (90 fotografií): typy a nápady

Obrazovka místnosti je vynikající kus nábytku, který slouží jako multifunkční kus nábytku. Má vynikající estetické vlastnosti, díky nimž slouží jako skutečná dekorace interiéru, zdůrazňující styl a eleganci designu. V tomto článku se podíváme na to, co jsou moderní pokojové obrazovky, jak je lze použít v různých místnostech a stylové rozdíly..

Vlastnosti obrazovky v interiéru

Strukturálně je obrazovka jeden nebo více oddílů spojených pohyblivými mechanismy. Každý z nich se skládá z rámu a husté nebo průsvitné výplně. Tento pohodlný kus nábytku přišel do moderních interiérů z Číny, kde byl vyroben z látky, a pevně se prosadil, změnil své formy a materiály výroby. Ve východních zemích byly obrazovky použity k plašení zlých duchů, takže byly nejčastěji instalovány u vchodu do domu. Moderní trendy bývají praktické, proto dnes obrazovky hrají důležitou roli při zónování prostoru. Lze zdůraznit následující výhody instalace obrazovky:

– Snadná instalace – na rozdíl od falešných stěn nebo sádrokartonových příček lze obrazovku snadno umístit na správné místo a v případě potřeby přesunout;

– Pohybem obrazovky můžete změnit umístění funkčních oblastí bez zásahu stavby a opravy;

– Když je obrazovka složená, zabírá málo místa, lze ji snadno schovat do spíže nebo skříně;

– Možnost provádět zónování prostoru s minimálními náklady;

– Velká modelová řada – v závislosti na osobních preferencích si můžete vybrat vhodný design obrazovky i design, který bude vyhovovat konkrétnímu stylu interiéru.

Obrazovky mají také své nevýhody. Jsou schopni pouze částečně oplotit prostor na vizuální úrovni, aniž by poskytovali zvukovou izolaci..

Obrazovka do místnosti - Vlastnosti Obrazovka do místnosti - Vlastnosti

Jak používat obrazovku v různých místnostech

Kompaktnost obrazovek umožňuje jejich instalaci do místností všech velikostí a funkčního příslušenství, od koupelny po prostorný obývací pokoj. Bariéry jsou zvláště důležité v moderních interiérech, kde prakticky nejsou žádné vnitřní příčky, a upřednostňuje se otevřený, světlý prostor..

Obrazovka v obývacím pokoji

K umístění obývacího pokoje je zapotřebí nejskrupulóznější přístup. Tato místnost vyžaduje plný soulad vybavení s interiérovým designem, jeho barevným schématem a stylem. Zpravidla slouží k vizuálnímu oddělení varné zóny ve studiových bytech, ložnicích (v jednopokojových bytech), kanceláři nebo lodžii..

Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v obývacím pokoji Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v obývacím pokoji

Obrazovka v ložnici

V místnosti ložnice pro dospělé může obrazovka hrát roli přepážky oddělující postel od místa pro převlékání a také sloužit jako hodnotná dekorace interiéru. V každém případě je lepší koupit strukturu, která vám umožní zavěsit oblečení, například obrazovku s háčky, věšáky. Je velmi dobré, když je alespoň jedno křídlo dodáváno se zrcadlem. Někdy je za čelem instalována krásná obrazovka jako dekorativní prvek..

Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v ložnici Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v ložnici Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v ložnici

Obrazovka v dětském pokoji

V dětském pokoji jsou instalovány obrazovky, které vymezují hrací plochu z ložnice, i když je možné, že se mladá fashionistka bude chtít cítit jako skutečná dáma, převlékající se za krásným designem.

Obrazovka se také stane skutečnou spásou, pokud v místnosti žijí dvě děti (zvláště pokud jsou různého pohlaví). Ve školce s novorozeným dítětem můžete v blízkosti přebalovacího pultu nainstalovat zábranu – toto uspořádání ochrání dítě před možným průvanem. Je lepší vybrat si model s různými kapsami, kam se budou hodit různé přípravky na péči.

Design obrazovky je vybírán podle věku – těm nejmenším se určitě budou líbit jasné designy s kreslenými postavičkami a teenageři si mohou vybrat stylovější model s policemi a dalšími funkčními prvky.

Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v dětském pokoji Jak používat obrazovku v různých místnostech - Obrazovka v dětském pokoji

Obrazovka v kuchyni

Pro kuchyň je lepší zvolit obrazovku vyrobenou z materiálu odolného proti vlhkosti, například z plastu, skla. Překážka, sladěná s barvou stěn nebo nábytkové sestavy, vypadá nádherně. Obrazovka je instalována za účelem vykreslení čáry mezi varnou a jídelní částí. Tato metoda zónování se používá ve velkých místnostech i v kombinovaných obývacích pokojích kuchyně..

Jak používat zástěnu v různých místnostech - Obrazovka v kuchyni Jak používat zástěnu v různých místnostech - Obrazovka v kuchyni

Obrazovka v koupelně

Pokud jde o koupelnové prostory, plnohodnotné obrazovky lze často nalézt v soukromých domech, kde jsou pokoje velké a ochranné struktury jsou prostě nutné, zvláště pokud není mísa v koupelně umístěna u zdi, ale například ve středu. V malých interiérech najdete malé skleněné jednokřídlé obrazovky, které oddělují prostor pro vodní procedury. Jeho hlavním účelem je chránit před pronikáním vlhkosti na povrch podlahy..

Jak používat zástěnu v různých místnostech - Obrazovka v koupelně Jak používat zástěnu v různých místnostech - Obrazovka v koupelně

Typy a modely

Při výběru obrazovky musíte věnovat zvláštní pozornost jejímu designu, protože, jak jsme již řekli, rozsah obrazovky je poměrně velký. Zvažme podrobně nejoblíbenější typy.

Jednokřídlé zástěny

Obrazovky s jedním křídlem nelze skládat, ale dokonale napodobují malé stěny a oplocují funkční oblasti. Často je lze nalézt v prostorných kancelářích jako oddělovače pracovišť nebo kaváren. Konstrukce jsou umístěny na podpěrách, kolech nebo jsou nepohyblivé výrobky.

Typy a modely obrazovek pro pokoje - Jednokřídlé obrazovky Typy a modely obrazovek pro pokoje - Jednokřídlé obrazovky

Vícekřídlé obrazovky

Obrazovky s několika dveřmi najdete mnohem častěji. Říká se jim také akordeony, protože se skládají z několika pláten spojených závěsy. Standardní modely mají dva až čtyři rámy, ale pokud je místnost poměrně velká, lze na zakázku vyrobit delší konstrukci..

Typy a modely obrazovek pro pokoje - Vícekřídlé obrazovky Typy a modely obrazovek pro pokoje - Vícekřídlé obrazovky

Flexibilní obrazovky

Zvláště originalitou jsou flexibilní obrazovky. Skládají se z mnoha úzkých proužků, které jsou sestaveny do jediného plátna s pružným materiálem. Tato výrobní technologie přináší obrazovce zvláštní výhody: schopnost nabývat bizarních tvarů, zdůrazňující propracovanost interiéru a snadnou montáž – plátno se jednoduše sroluje.

Typy a modely obrazovek pro místnosti - Flexibilní obrazovky Typy a modely obrazovek pro místnosti - Flexibilní obrazovky

Závěsné obrazovky

Takové modely jsou plátna, často vyrobená z tkaniny, která jsou připevněna k povrchu stropu. Odvádějí vynikající práci při zónování prostoru a používají se jak v ložnicích, které dodávají pohodlí místu k odpočinku, tak v obývacích pokojích..

Typy a modely obrazovek pro místnosti - závěsné obrazovky -panely Typy a modely obrazovek pro místnosti - závěsné obrazovky -panely

Multifunkční obrazovky

Dnešní móda pro praktické a funkční interiéry se odráží v designu obrazovek místností. Zejména můžete najít modely vybavené háčky na oblečení, kapsami na různé drobnosti, poličkami. Při výběru takové obrazovky musíte věnovat zvláštní pozornost stupni její stability..

Typy a modely obrazovek pro místnosti - Multifunkční obrazovky Typy a modely obrazovek pro místnosti - Multifunkční obrazovky

Materiály pro výrobu

Dnes v prodeji najdete pokojové zástěny z různých materiálů, jako je dřevo, kov, plast, sklo atd. Při výběru je důležité vzít v úvahu specifika místnosti, její mikroklimatické podmínky, ale i styl a barva. Návrhy mohou být vyrobeny zcela z jednoho materiálu nebo mohou zahrnovat kombinace, například kovový rám se skleněnou vložkou, plastová základna s tkaninou atd. Díky těmto duetům si můžete vybrat výrobek, který je z hlediska kvality nejvhodnější a cena. Při výrobě obrazovky pro místnost materiály jako:

Dřevo – původně se používalo k výrobě zástěn. Materiál je pozoruhodný svou šetrností k životnímu prostředí, vysokým estetickým výkonem, poddajným zpracováním, což vám umožňuje obdařit návrhy různými kudrnatými potěšeními. Strom špatně snáší vlhkost a vyžaduje další zpracování. Zvláště krásně vypadá ratanové proutí;

Kov – funguje jako rámová základna, která obsahuje vložky z jiných materiálů (dřevo, skleněné panely atd.). Kovová clona může také sestávat z prolamovaných ocelových vazeb, ale pouze jako stacionární volba, protože je dostatečně těžká na pohyb;

Sklo a zrcadlo – mají zvláštní půvab, který dává místnosti pocit prostornosti a světla. Skleněné konstrukce jsou vyrobeny z těžkého skla. Mohou být průsvitné, mají dekorativní vzor, ​​vitráže a jsou vhodné pro podmínky jakékoli místnosti;

Textil a kůže – materiály vytvářejí v interiéru zvláštní pohodlí. Mohou být jednobarevné nebo barevné, doplněné různými obrázky. Jsou lehké a lze je snadno umýt, proto jsou často instalovány v dětských pokojích;

Plast je nejlevnější možností. Není tak silný jako dřevo nebo kov, ale je nenáročný na působení vnějších faktorů: snadno snáší vlhkost, změny teploty atd..

Existují také tak zajímavé možnosti, jako jsou obrazovky s kovanými křídly, které fungují jako dekorace, ale nechrání prostor před zvědavými očima, stejně jako z rýžového papíru (v japonském stylu) nebo ve formě fotogalerie ..

Obrazovka do místnosti - materiály pro výrobu Obrazovka do místnosti - materiály pro výrobu Obrazovka do místnosti - materiály pro výrobu Obrazovka do místnosti - materiály pro výrobu

Obrazovka v různých stylech interiéru

Vzhledem k tomu, že obrazovka je poměrně významným kusem interiéru, musí odpovídat obecnému pojetí stylu, harmonicky zapadat do prostředí, a to dokonce jako její přízvuk „bod“.

Tradiční formy a drahé materiály jsou neodmyslitelnou součástí klasického stylu, takže obrazovka může být vyrobena ze dřeva, elegantních kovaných struktur. Vyřezávané prvky, malebné ozdoby jsou také vítány. Obzvláště bohaté vypadají výrobky s koženými vložkami, zlacení, zdůrazňující propracovanost interiéru..

Obrazovky v japonském stylu jsou vyrobeny z přírodních materiálů, nejčastěji z tkanin nebo stylizovaného rýžového papíru. Ve starověku bylo malování na obrazovky v Japonsku považováno za skutečné umělecké dílo, což se odráží i v našich dnech. Ruční práci už v prodeji samozřejmě nenajdete, ale moderní technologie vám umožňují aplikovat neméně sofistikované obrázky, například rozkvetlou větvičku sakury, hieroglyfy atd..

Moderní minimalismus je náchylný k otevřenosti prostoru, absenci mezistěnových příček, takže zde obrazovka dostává zvláštní roli jako objekt, který provádí zónování. Design obrazovky neznamená jasnou výzdobu – může být vyroben ze skla, zrcadel, má jasné tvary, ale zároveň vypadá neméně elegantně, díky čemuž je pokoj útulný a pohodlný.

Kombinace francouzské náročnosti a rustikální jednoduchosti je neodmyslitelnou součástí provensálských interiérů. Zde budou dobře vypadat zástěny z přírodního dřeva světla, dokonce i mírně vybledlé tóny se stárnoucími prvky (oděrky, praskliny). Vítány jsou také textilie s drobnými květinovými motivy typické pro provensálský styl..

Úplným opakem je interiér ve stylu podkroví. Zde jsou co nejvíce zobrazeny průmyslové interiérové ​​objekty: holé cihly, betonové zdi, otevřené komunikace, průmyslové lampy, takže obrazovka by měla být zvolena masivnější, vyrobená z kovu a dřeva s hrubým povrchem. Vzhledem k tomu, že dekorem jsou často abstraktní obrazy, černobílé fotografie a plakáty, příčka může tuto myšlenku dobře podporovat, protože na plátnech obsahuje obrázky starých evropských ulic, dopravní značky, nápisy.

Obrazovka pro pokoj v různých stylech interiéru Obrazovka pro pokoj v různých stylech interiéru Obrazovka pro pokoj v různých stylech interiéru

Obrazovka do místnosti – fotografie

Zveme vás, abyste se v naší galerii seznámili s obrovským světem obrazovek Jejího Veličenstva. Zde jsou shromážděny fotografie různých modelů tohoto vynikajícího kusu nábytku. Moderní obrazovka, na kterou se před několika desítkami let nezaslouženě zapomnělo, našla mnoho nových konfigurací, jak můžete vidět na skutečných příkladech. Příjemné prohlížení!

Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie Obrazovka do místnosti - fotografie

Thanks! You've already liked this