Laminát na zdi: fotografie v interiéru, krásné nápady

Laminát na zdi: fotografie v interiéru, krásné nápady

Udržitelnost a hledání přírodních motivů jsou nejnovějším trendem v interiérovém designu. Nic není více spojeno se svěžím lesem, přístavištěm na pobřeží, domem na vesnici, jako dřevo. Zvláštní pozornost si proto zaslouží laminát, který napodobuje přirozenou barvu dřeva. V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak harmonicky přizpůsobit tento materiál na zeď do celkového konceptu různých místností..

Klíčové vlastnosti

Neobvyklé používání podlah v designu je dnes stále oblíbenější. Jedním z nich je použití laminátu pro obklady stěn v různých místnostech. Celý postup vyžaduje poměrně jednoduchou přípravnou práci a konečný výsledek potěší i ty nejodvážnější skeptiky..

Výhody těchto panelů lze shrnout následovně:

+ Vyšší pevnost než MDF a PVC;

+ Hustá konstrukce poskytuje dobrou odolnost proti vlhkosti;

+ Snadné čištění – lze použít většinu čisticích prostředků;

+ Široká škála barev a textur, které krásně imitují přírodní dřevo;

+ Šetrnost k životnímu prostředí.

Existují však také nevýhody:

– Vyšší náklady ve srovnání s MDF nebo PVC;

– Potřeba spolehlivého držáku vzhledem k jeho hmotnosti;

– Povlak netoleruje dlouhé a přímé vystavení vlhkosti a náhlé změny teploty.

Pro správnou instalaci pečlivě připravte základnu. Pokud se vám podařilo dosáhnout rovného povrchu, vyčistěte jej od prachu a pokračujte v instalaci. Na nerovných rovinách jsou spojovací prvky vyrobeny na speciálním rámu, díky kterému bude konečný vzhled správný a hladký.

Aby byl obkladový materiál v souladu s interiérem, musíte jej kombinovat s hlavní povrchovou úpravou. Pokud se rozhodnete vytvořit kontrastní zeď, pak je vhodné, aby zbytek byl světlý a monochromatický. Slaďte tmavou barvu se světlým laminátem, až do bílé.

Chcete -li rozšířit prostor místnosti, můžete dát panely identické s podlahou. V tomto případě by měla být povrchová úprava kombinována se stylem celého designu. Pro venkovský loft je vhodné drsnější a tmavší dřevo. High-tech lze diverzifikovat pomocí laminovaných panelů, které napodobují kámen nebo beton. Při vytváření útulného skandinávského prostoru použijte světlé barvy povlaků. Pokud je cílem originální a neobvyklá místnost, měly by být použity kombinace různých kontrastních odstínů. Přečtěte si více o funkcích výběru dalších barevných řešení níže..

Laminát na stěně - Vlastnosti

Barevné kombinace

Před zahájením dokončovacích prací si předem promyslete své budoucí kroky a paletu místnosti. Neutrální tóny nejlépe fungují s povrchovou úpravou dřeva. I světlé barvy se však mohou organicky vejít do místnosti s laminátovou stěnou..

bílá barva

Odstíny bílé v kombinaci se dřevem vytvářejí vynikající duet, který se vyznačuje lehkostí a vzdušností. Tento interiér vypadá velmi přirozeně a čistě..

Zvolte teplotu barevných kombinací podle svého přání. Může to být teplé barevné schéma – použijte mléčné barvy spolu se světlým dřevem. Tento design se perfektně hodí do skandinávské místnosti. Nebo jděte opačným směrem – vyzbrojte se nedobytnou sněhově bílou a stromem se šedým podtónem. Pokud chcete tímto způsobem vyzdobit ložnici, nezapomeňte přidat měkké texturované textilie, takže místnost bude vypadat útulněji..

Bílá - laminát na zeď Bílá - laminát na zeď

Šedá barva

Paleta šedých tónů vytvoří stylový a klidný interiér. Nejlepší je použít několik odstínů najednou, například bohatý grafit a neutrální, stříbrný, světle šedý.

Pro tento vzhled zvolte laminát s teplou hnědo-béžovou nebo tlumenou světle šedou texturou. Kombinaci lze ředit bílými a béžovými barvami. Pokud měníte ložnici, přidejte pletené, nadýchané textilie a útulný dekor – atmosféra bude velmi jemná a pohodlná..

Šedá - laminát na zdi Šedá - laminát na zdi

Zelená barva

Struktura stromu se zelení je to, co potřebujete pro ekologický styl. Vyberte si laminát se vzorem, který je co nejblíže přírodnímu dřevu, jen tak dosáhnete správného efektu. Pusťte dovnitř světlo – zavěste na okno světelné závěsy nebo béžové rolety a naplňte místnost kouzlem okouzlující bílé.

Pokud jde o dekor, vše je zde velmi jednoduché. Obrázky zvířat na plakátech, polštářích, fotografiích spolu s velkou kyticí divokých květin nebo květináčů vytvoří pocit, že jste v dřevěné chatrči obklopené nádherným lesem nebo loukou..

Zelená - Laminát na zdi Zelená - Laminát na zdi

Žlutá

Další kombinace, která vyzařuje teplo a přirozenost. A zde můžete jít dvěma způsoby – vytvořit kontrast například s průmyslovým betonovým stropem nebo vytvořit teplý a přirozený interiér. Pro první případ je vhodný citronový odstín žluté a laminát se šedobéžovou texturou. Za druhé – hořčice, med pro akcentní stěny a závěsy a dřevo čokoládových tónů. Obě možnosti mají právo existovat v moderních stylech..

Žlutá - laminát na zdi Žlutá - laminát na zdi

červená barva

Ohnivá červená je docela aktivní, přitahuje pozornost a vytváří přízvuk. Vyberte si tedy obálku s velmi klidnou zprávou..

V kuchyni to může být teplý hnědý laminát imitace přírodního dřeva, který v podobném odstínu odráží stůl, židle a podlahu. Dodejte lehký nádech závěsným žárovkám nad stolem a originálnímu plakátu.

V ložnici by měla být červená používána velmi opatrně. Vezměte jako základ bílou a přidejte na toto pozadí několik červených detailů a šedých prvků – laminát, polštáře.

Červená - laminát na zdi Červená - laminát na zdi

Laminátová stěna v interiéru – foto

Dekorace laminátové stěny je originální a zpravidla dobrý krok. Taková dekorace nejen promění každou místnost, ale také vynikne z celkového designu a zůstane středem pozornosti obyvatel domu a hostů..

Laminát na stěně v interiéru kuchyně

Díky svým vlastnostem je tento materiál ideální pro tak zvláštní prostor, jako je kuchyně. Je odolný vůči žáru a dobře se myje. Pomocí laminátové podlahy můžete vytvořit kontrastní stěnu, která zvýrazní, nebo ji použít k zakrytí zástěry pracovního prostoru. Je žádoucí, aby barva harmonicky vypadala s fasádami kuchyňské soupravy. Pro zvýraznění jídelního prostoru je vhodné použít povrchovou úpravu v barvě tmavého dřeva, taková paleta zlepšuje vzhled pokrmů a činí je chutnějšími..

Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto Laminát na zdi v interiéru kuchyně - foto

Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje

Pomocí lakonické a levné laminátové podlahy lze proměnit jakýkoli pokoj. Stejně jako v každé jiné místnosti můžete vytvořit přízvučnou zeď nebo malou plochu s vložkami. Pokud má byt skromný obývací pokoj, pak panely světlých odstínů dřeva pomohou jej vizuálně rozšířit..

Pokud vám prostor umožňuje dát let fantazie, můžete použít několik různých typů panelů, jak barevných, tak texturních. Díky tomu bude design složitější a zajímavější. V zásadě se laminátová podlaha používá pro oblast s TV nebo hlavní pohovkou v hale..

Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru obývacího pokoje - foto

Laminát na stěně v interiéru ložnice

Laminát, který plynule přechází z podlahy na zeď, bude vypadat velmi výhodně. Můžete si vybrat krytinu, která opakuje barvu podlahy tón v tónu, nebo se zastavit v jiném odstínu, až do barvy, která kontrastuje s podlahou. Toto řešení je vhodné pro dostatečně velké prostory..

Pokud ložnice neumožňuje použití takových designových triků, pak je lepší omezit se na vložky v čele postele, které mohou být vybělené nebo zdobené barevnými doplňky. Takové kroky dodají ložnici útulnost a teplo, protože to jsou rysy vzhledu stromu..

Rozhodněte se pro laminát, který bude ladit s barvou postele nebo podlahy, čímž v interiéru vytvoříte jeden obrázek..

Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na zdi v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto Laminát na stěně v interiéru ložnice - foto

Laminát na stěně v interiéru koupelny

Kvůli trvanlivosti obložení stěn stojí za to se starat o větrání v koupelně. Navzdory všem výhodám tohoto materiálu nemůže zcela nahradit dlaždici, protože je vystavena deformaci při neustálém vystavení vlhkosti. Dlouhodobý a přímý průnik vody je nepřijatelný, protože se dostává do spojů panelů a nakonec se rozptýlí.

Laminát je nejlepší pro označení jedné nebo více stěn, které nejsou v přímém kontaktu s vanou nebo sprchou. Případně použijte dlaždice se vzory podobnými dřevu.

Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto Laminát na stěně v interiéru koupelny - foto

Laminát na stěně v interiéru chodby

Pro chodbu stojí za to vyzvednout panely, které se liší od barvy podlahy. Nejlepší je, když se jedná o světlé nebo střední tóny dřeva – díky tomu bude interiér vypadat teplý a útulný. Pokud chcete dělat tmavé stěny, určitě je zkombinujte s velkými zrcadly, abyste „neukradli“ vzácné metry již tak úzkého prostoru.

Ze stejných důvodů můžete použít lepicí laminát, který je připevněn přímo k betonovému podkladu. Skvělý nápad je zakrýt výklenek panely, ve kterém bude umístěna malá měkká plocha, polička na boty nebo kolo..

Laminát na stěně v interiéru chodby - foto Laminát na zdi v interiéru chodby - foto Laminát na stěně v interiéru chodby - foto Laminát na zdi v interiéru chodby - foto Laminát na stěně v interiéru chodby - foto Laminát na zdi v interiéru chodby - foto

Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje

Díky vzhledu panelů podobných světlému dřevu dodáte majetku mladých majitelů více světla a tepla..

Panely budou sloužit jako zónování prostoru. Můžete je opravit v postýlce, určit hřiště nebo pracovní plochu. Protože děti milují jasné barvy, je vhodné vyzdobit pokoj laminátem s barevnými vložkami a potisky..

Obecně se textura a odstín materiálu pro daný prostor velmi liší a jak přesně bude vypadat, závisí na celkovém konceptu designu a zvoleném barevném schématu..

Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto Laminát na stěně v interiéru dětského pokoje - foto

Video: Jak položit laminátovou podlahu na zeď

Thanks! You've already liked this