Kované postele (80 fotografií): typy, jak si vybrat

Kované postele (80 fotografií): typy, jak si vybrat

Kovaná postel je skvělým kusem nábytku do ložnice. Taková postel je schopná ponořit se do atmosféry středověku a zároveň vytvořit jedinečnou útulnost domácího prostředí. V dnešní době, kdy každý hledá neobvyklá designová řešení interiéru svého domova, se kované prvky stávají nejrelevantnějšími – toto starodávné umění, na které se nezaslouženě zapomíná, získává opět velkou popularitu. Je pozoruhodné, že postel z tepaného železa bude hodným doplňkem jakéhokoli stylu, od klasiky po moderní moderní.

Výhody a nevýhody postelí z tepaného železa

Nábytek vyrobený technikou kování má mnohem více výhod než jeho dřevěné protějšky, například:

Čistota materiálu – kované postele nevyzařují škodlivé látky, jsou hypoalergenní a šetrné k životnímu prostředí, což umožňuje instalaci do dětských pokojů;

Dlouhá životnost – kovové rámy jsou vysoce odolné a lze je používat po generace. Tento ukazatel plně ospravedlňuje značné náklady na výrobky;

Rozmanitost designů – neomezený počet možností designu rámů a zad umožňuje vybrat nejzajímavější možnost, která bude vhodná ve stylovém designu;

Individualita – ručně vyrobená postel, vyrobená podle kresby zákazníka, se stane skutečnou exkluzivitou, protože v jiných interiérech nenajde opakování;

Kompatibilita s jinými materiály – kov lze spárovat s jakýmikoli jinými materiály – dřevem, kamenem, kůží atd .;

Krása – tento ukazatel je často nejdůležitější při výběru postele do ložnice. Takový elegantní kus nábytku se stane skutečným dekorem, zvláště pokud je doplněn podobnými kovanými detaily, například svícnem na nočních stolcích..

Pokud jde o nedostatky, přestože je jich málo, stále existují. Patří mezi ně velká hmotnost konstrukce – bude docela obtížné ji pohybovat samostatně. Také to nebude vždy vhodné ve studiových bytech, kde jeden pokoj slouží jako ložnice, obývací pokoj, pracovna atd. Další nevýhodou jsou vysoké náklady, ale je to plně odůvodněno dlouhou životností.

Kované železné postele - výhody a nevýhody Kované železné postele - výhody a nevýhody

Vlastnosti kovaných postelí

Volba postele z tepaného železa má mnoho aspektů, protože působí nejen jako místo na spaní a odpočinek, ale také jako nádherná výzdoba interiéru, takže mistři dělají vše pro to, aby z ní udělali standard krásy. Moderní technologie zahrnují dva způsoby kování: kování za studena a za tepla. Při procesu kování za studena se roztavený kov nalije do speciálních forem, které se poté ochladí. Kování za tepla poskytuje více prostoru pro fantazii, protože horká surovina je tvarována na kovadlině. Můžete vytvořit kousek s přísnými liniemi v minimalistickém stylu, nebo jej můžete vybavit mnoha luxusními kudrlinami, které dodávají provensálské ladnosti. K výrobě se používají kovy jako železo, hliník, měď a někdy i litina. Na základě toho můžeme bezpečně říci o vysoké pevnosti kovaného lůžka a jeho trvanlivosti..

V závěrečných fázích výroby jsou hotové struktury opatřeny základním nátěrem, natřeny barevnou paletou zvolenou klientem. Současně se používá kovářská barva, která může vytvořit lesklou, matnou vrstvu, vzhled starého nábytku, což usnadní umístění postele v jakémkoli stylovém řešení.

Kované prvky jsou často kombinovány s dřevěnými, koženými detaily. Skvěle vypadá například kovový rám postele vybavený dřevěnými nohami nebo čalouněné čelo postele s ozdobným rámem kování.

Kované železné postele - Vlastnosti Kované železné postele - Vlastnosti

Typy postelí z tepaného železa v různých stylech

Kované postele se dodávají v široké škále modelů a stylů, takže je snadné najít pohodlnou volbu jak pro levné ložnice, tak pro nejluxusnější prostředí. K dispozici jsou jednolůžkové nebo manželské postele pro dospělé i dětské modely, které mohou být jednolůžkové i palandové. Jejich hlavní rozdíl je v designu, který je nejvhodnější pro celkový koncept ložnice..

Klasický

Luxusní klasická postel pomůže vybavit skutečný palác v ložnici. Takové postele mají ozdobené vzory, vysoká záda a chodidla, která často obsahují zlaté skvrny. Zadní stranu skvěle doplní kožené čelo postele a okolní prostředí – stejný luxusní lustr s prvky kování, nadýchanými koberci, zrcátky a svícny.

Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - klasický Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - klasický

Moderní

Ve směru secese je vítán plynulý tok linek, absence ostrých rohů a asymetrie. Díky těmto vlastnostem je kovaná postel v interiéru nejvhodnějším kusem nábytku, který zajistí integritu směru. Kované prvky dokonale vytvářejí vzdušný efekt a mění se ve skutečné šperky. Křivky zde vypadají dobře a ladně se prolínají..

Typy kovaných postelí v různých stylech - moderní Typy kovaných postelí v různých stylech - moderní

Provence

Kovové interiérové ​​předměty dokonale charakterizují vesnické trendy a připomínají výtvory zkušených kovářů. V interiéru bude skvěle vypadat postel s účinkem umělého stárnutí nebo záměrně podbarvená madla. Harmonicky se vejde do dřevěného nábytku a pastelových barev dekorace a jemné kadeře s květinovými ozdobami na čele vám připomene ducha romantické Francie..

Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - Provence Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - Provence

High tech

Vzhledem k tomu, že tento styl je charakterizován přítomností kovu v interiéru, může zde dobře najít své místo postel z tepaného železa. Stojí za zmínku, že jeho design se bude poněkud lišit v omezení a upřímných přímých liniích. Zde jsou vhodné geometrické vzory, například čelo postele může mít jasný obdélníkový tvar nebo prolínání přímých paprsků s výrazným duchem askeze.

Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - Hi -tech Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - Hi -tech

Skandinávský styl

Pro severský styl se nejlépe hodí postele ze dřeva a kovu, takže je dobrou volbou kombinace dřevěné základny s kovaným čelem a podnožkou. Charakteristickým rysem postelí ve skandinávském stylu je jejich mohutnost, která zdůrazňuje vážnost severského stylu. Čelo postele je navrženo s přísnými liniemi bez zbytečných ozdob. Mohou mít hrubé zacházení, které zároveň vytváří útulnou atmosféru..

Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - skandinávský styl Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - skandinávský styl

Podkroví

Jednoduchost a přirozenost designů jsou hlavními kritérii, která charakterizují půdní nábytek. Zde jsou vhodná nejvíce neočekávaná řešení, například kovaná postel ve formě kovových trubek nebo s čelem z hrubých dřevěných desek. Na pozadí cihlové zdi, která je součástí interiéru ve stylu podkroví, takový nábytek vypadá úžasně.

Typy kovaných postelí v různých stylech - Loft Typy postelí z tepaného železa v různých stylech - Loft

Jak si vybrat postel z tepaného železa

Chystáte se koupit postel z tepaného železa nebo hodláte objednat její výrobu, musíte vypočítat, jaká by měla být. Postel může být jednolůžková nebo dvoulůžková. V zásadě platí, že pro oba typy existují určité standardy, ale neuškodí si postel vyzkoušet, lehnout si na ni a zjistit, zda je dostatek místa. Neméně důležitou roli v této problematice hrají rozměry ložnice, kde má být instalována..

Kované postele mohou být obdélníkové nebo kulaté. Kulatá postel z tepaného železa bude určitě vypadat atraktivněji, ale mějte na paměti, že zabere velkou plochu a pro malou místnost se může stát příliš objemným kusem nábytku..

Také stojí za to věnovat pozornost rámu – může to být pouze se zády nebo se zády a nohou. V tomto případě závisí výběr na osobních preferencích majitelů – druhá možnost je bližší konzervativcům, dá se říci, klasické posteli, ale první možnost vypadá mnohem jednodušeji. Čelo postele často slouží jako dekorativní prvek, někteří jej raději zdůrazňují velkou velikostí a získávají skutečné mistrovské dílo uměleckého kování.

Kované postele vyžadují dodatečný nákup matrace, což je hlavní prvek, který poskytuje pohodlí během odpočinku. Moderní matrace mohou mít různé výplně vyrobené z umělých nebo přírodních materiálů. Existují matrace s připojenými pružinovými systémy a odpojenými, když každá pružina zaujme své místo v cele. Poslední možnost, jak ukazuje praxe, je mnohem pohodlnější – matrace se dokonale přizpůsobuje vlastnostem postavy.

Jak si vybrat postel z tepaného železa Jak si vybrat postel z tepaného železa

Kované postele – foto

A nakonec doporučujeme navštívit fotogalerii nejlepších záběrů, kde jsou představeny krásné příklady kovaných postelí. Zde uvidíte veškerou jejich rozmanitost a způsoby umístění takových mistrovských děl do interiérů. Příjemné prohlížení!

Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto Kované postele - foto

Thanks! You've already liked this