Kombinace tapety v interiéru: 60 nápadů (foto)

Kombinace tapety v interiéru: 60 nápadů (foto)

Výběr obložení stěn byl vždy náročným úkolem. Tapeta pomáhá plně ztělesnit požadovaný styl v designu nebo se stane harmonickým pozadím pro krásnou kompozici. Kombinace tapety v interiéru je kombinací různých vzorů, barev, textur. Odborníci z celého světa používají takový originální přístup nejen kvůli jeho estetickému vzhledu, ale také proto, aby skryli drobné nedokonalosti místnosti, vizuálně rozšířili / zúžili prostor, opravili geometrii, rozdělili místnost na dvě samostatné zóny pomocí kontrastních zónování. V našem článku budeme zvažovat nejrelevantnější a kreativní nápady pro zdobení různých místností pomocí kombinované tapety..

Možnosti kombinace tapet

Navzdory skutečnosti, že podstata této neobvyklé techniky je zcela jasná, musíte znát správné možnosti, tajemství a optimální kombinace tapet, které se dokonale vejdou do vašeho interiéru..

Vertikální kombinování

Tato možnost návrhu stěny je skvělá pro opravu nízkých stropů a tmavých rohů místnosti. Kombinace svislých pruhů různých odstínů stejné barvy (modrá a tmavě modrá) nebo textur (lesklá a matná) pomáhá vytvořit prostor prostornější a světlejší. Mohou se také střídat velké a malé pruhy, tmavé nebo světlé. Vertikální kombinace vám dnes také umožňuje odklonit se od přísného řádu a používat vertikální fragmenty na pevném pozadí. Vertikální kombinace tapet doplní design místnosti v takových stylech: klasický, hi-tech, grunge, loft.

Vertikální kombinace tapet v interiéru Vertikální kombinace tapet v interiéru

Horizontální kombinace

Tento typ dekorace místnosti zahrnuje kombinaci dvou typů mříží (s různými texturami) a vytváření panelů. Vodorovné pruhy lze kombinovat s plastovými / dřevěnými nosníky nebo jinými druhy dokončovacích materiálů (např. Dekorativní omítka). Aby design vypadal elegantně, je vhodné spodní část stěny ozdobit ozdobou nebo tapetou, která ji může napodobit, a vyšší část ozdobit vlizelínovou krytinou..

Horizontální kombinace tapet v interiéru

Kombinace tapety s různými ornamenty

Použití velkých a malých ozdob může být skvělým praktickým řešením pro opravu nerovných stěn. Správnou kombinací můžete snadno vybrat jeden zaostřovací bod v místnosti (postel, roh pro hosty, pracovní prostor v kuchyni). K tomuto účelu se dobře hodí následující možnosti: stylový damaškový ornament, malé cikcaky, geometrické tvary, květinové potisky, propletené linie. Nezapomeňte na hru dvou barev – jasnějších a neutrálnějších. Tato možnost designu bude vypadat skvěle ve stylových směrech art deco, moderní, eklekticismus, pop art.

Kombinace tapety s různými ornamenty Kombinace tapety s různými ornamenty

Kombinace s fototapetou

Dobrý nápad pro ty, kteří chtějí krásně a stručně umístit potřebné akcenty do místnosti. Stěna s 3D vzorem přírody bude vypadat dobře na zeleném pozadí, fototapeta s hladkou texturou bude kompetentním řešením pro demokratickou klasickou místnost, půdní styl bude zdoben reliéfním povrchem s imitací omítky. Při výběru tohoto typu obložení stěn je třeba mít na paměti, že kombinace dvou typů tapet by se měla navzájem harmonizovat a nevyčnívat z obecného pozadí..

Kombinace s fototapetou

Kombinace s tapetovými vložkami

Řešení pro transformaci jakékoli místnosti během několika sekund. Speciální vložky lze orámovat tvarovanými díly (výlisky) nebo plastovými pásy. Nejlepší je kombinovat je s texturovanými a hustými tapetami (netkané, akrylové, hedvábné nebo složité vzory). Tento druh interiérového designu bude vypadat opravdu luxusně..

Kombinace s tapetovými vložkami Kombinace s tapetovými vložkami

Kombinované nápady pro různé místnosti – fotografie

Krásné kombinace tapet budou harmonicky vypadat v každé místnosti. Dodají jedné místnosti potřebnou atmosféru domácího pohodlí, promění další místnost v místo pro kreativitu a práci, pomohou kuchyni, aby se stala elegantnějším koutem, koupelně – designové tvorbě..

Kombinace tapety v ložnici

Odpočívárna nejčastěji vylučuje objemné předměty a také přebytek příslušenství. Pokud však máte touhu vyzdobit ložnici, aniž byste narušili atmosféru klidu a míru, pak jsou vhodné následující možnosti: zaměřit se na jeden předmět nebo zdůraznit svou kreativitu / koníček. S jasnější tapetou můžete zdůraznit stylovou postel, krb nebo neobvyklé regály a učinit zbytek pozadí méně chytlavým. Přízvukem může být zeď rovnoběžná s místem na spaní. Jeho pozadím bude tapeta s vašimi oblíbenými hudebními motivy, národními notami nebo vzory, které mohou zdůraznit celkový design místnosti (imitace dřeva pro loftový styl, květinové ozdoby pro Provence, geometrické vzory pro klasiku, jasné retro obrazy pro pop art ).

Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie Kombinace tapety v ložnici - fotografie

Kombinace tapety v obývacím pokoji

Místnost pro intimní setkání s blízkými může potěšit vaše hosty správnou kombinací tapet. Vynikající chuť lze zdůraznit následujícími možnostmi kombinace: proužek a monotónnost, květinové vzory a malé tečky, geometrické složité ozdoby a husté textury tapet, buněčné motivy a grafika, fresky a monotónnost, damašek na bílém pozadí, svislé a vodorovné pruhy. Takové designové techniky mohou z obývacího pokoje udělat skutečné umělecké dílo. Pokud chcete zachovat celistvost prostoru, měla by se kombinace lišit v jednom nebo dvou podobných odstínech, pokud je vaším cílem kontrastní zónování, pak byste měli věnovat pozornost různým barevným kombinacím (modrá a broskvová, bílá a černá, káva a citron) ).

Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie

Kombinace tapety ve školce

Obložení stěn dětského pokoje by mělo odpovídat náladě a charakteru dítěte, jeho vkusu a zájmům. Na základě toho se můžete rozhodnout pro vertikální, horizontální nebo jiný typ kombinace. Nejčastěji se pro školku používá patchworkový design. Jedná se o komplexní techniku ​​útržků různých tapet, která svým mírně chaotickým a barevným vzhledem dokáže uklidnit každé dítě. Různé textury, kresby a ozdoby dodají místnosti zvláštní veselou náladu, která je nezbytná pro psychické zdraví dětí..

Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie Kombinace tapety v dětském pokoji - fotografie

Kombinace tapety v koupelně

Pro takové odlehlé a intimní místo by bylo nejoptimálnější použít dva typy povrchových úprav: tapety a dřevo, tapety a kámen, tapety a dekorativní omítky. Pokud není možné tento plán realizovat, můžete místo skutečného dokončovacího materiálu použít pozadí stěny s imitací jakýchkoli nezbytných detailů. Pro tyto účely se nejlépe hodí tvrdý vinyl. Má nejen krásný vzhled, ale také splňuje hlavní kritéria pro tapety v koupelně: trvanlivost, vzduchotěsnost, snadná tolerance vůči různým teplotám..

Kombinace tapety v koupelně - fotografie Kombinace tapety v koupelně - fotografie Kombinace tapety v koupelně - fotografie Kombinace tapety v koupelně - fotografie Kombinace tapety v koupelně - fotografie

Kombinace tapety na chodbě

I ta nenápadnější a malá chodba může vypadat stylově a útulně. K tomu stačí sledovat požadovanou rovnováhu barev nebo textur. Například dlouhá a úzká chodba se může stát prostornější, pokud jsou boční stěny pokryty světlými tapetami a koncové stěny jsou tmavé. Jakékoli nesrovnalosti lze také skrýt pomocí vícebarevné patchworkové kombinace s obyčejnou obyčejnou tapetou nebo proložit velkými ozdobami s kudrlinami (pokud je chodba dostatečně prostorná).

Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie Kombinace tapety na chodbě - fotografie

Published
Categorized as Nápady