K jakým barvám patří modrá: 95 nápadů

K jakým barvám patří modrá: 95 nápadů

Modrá paleta vám umožňuje vytvořit neobyčejnější, útulnější a stylovější interiéry, které dodávají prostorám zvláštní eleganci a sofistikovanost. Podle koloristů jsou téměř všechny odstíny modré schopné uklidnit, ztlumit emocionální výbuchy a zefektivnit myšlenky. Na základě toho můžeme bezpečně říci, že paleta je ideální pro zdobení domácích interiérů, kde by měla vládnout atmosféra tepla, pohodlí a harmonie..

Vlastnosti modré v interiéru

Tato barva má významný vliv na stav mysli člověka: uklidňuje, umožňuje sbírat myšlenky a soustředit se. Taková paleta pro výzdobu interiéru je častěji vybírána kreativními lidmi. Ultramarine dokáže místnost rozšířit, ale zároveň dodat nádech chladu. U místností orientovaných na jih lze použít i ty nejchladnější tóny palety chrpy a v designu severních místností je lepší použít teplejší..

Paleta chrpy modrá obsahuje asi 180 tónů (podle Pantonovy stupnice). Rozsah teče od jeho blízké půlnoční modré, ultramarínové až po zelenější – tón ​​pruské modré a tyrkysové. Tmavé odstíny jsou vhodné, kupodivu, v malých místnostech. Zdá se, že rozpouští rohy a stěny, takže atmosféra je příjemnější. Ve velkých místnostech je lepší použít modré, nebeské, světlé chrpa modré barvy a pomocí tmavých tónů vytvářet akcentní detaily (závěsy, poufy, obrazy).

Při plánování designu místnosti musíte věnovat zvláštní pozornost osvětlení. Jeden zdroj světla zde nestačí, zvláště pokud je místnost velká. Lze doplnit centrálním lustrem s bodovými světly, nástěnnými svícny a podlahovými lampami.

S jakými barvami se modrá shoduje - Funkce S jakými barvami se modrá shoduje - Funkce

Jakým barvám to odpovídá

Chcete -li vytvořit požadovanou atmosféru klidu, klidu v místnosti a zároveň diverzifikovat interiér, je důležité vybrat správnou doprovodnou paletu. Dále zvážíme, s jakými tóny je azurová stupnice kombinována a co lze z takové symbiózy získat.

Bílá s modrou

Kombinace modrých barev se sněhově bílou paletou poskytuje ohromující efekt a dodává atmosféře svěžest a prostornost. Bílá přispívá k vizuálnímu rozšíření prostoru, který se stává dobrou volbou v malých místnostech. Takovou kombinaci lze často nalézt v klasickém, moderním a středomořském stylu a provensálský sbor se vyznačuje použitím světlejšího modrého tónu. Povrchová úprava je nejčastěji zdobena sněhově bílou barvou a modrá zdůrazňuje jas nábytku a oken, ačkoli jiné možnosti nejsou vyloučeny..

Romantické povaze se určitě bude líbit kombinace modrých stěn s bělavým povrchem stropu, vytvářející zvláštní atmosféru tandemu vody a nebeských živlů. Nezapomeňte však, že jasně modré tóny vytvoří chladnou atmosféru, a proto, aby byl interiér teplejší, může být safír nahrazen jemnějším odstínem, například tyrkysovým..

Bílá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá Bílá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá

Zelená s modrou

Bylinná paleta je podobná azurové barvě, takže tato kombinace bude nejvíce uvolněná. Za starých časů existovalo dost odpůrců takové aliance, kteří to považovali za naprostou absurditu, ale dnešní interiéry jsou připraveny takový tandem přivítat, schopné vnést do atmosféry určitou hloubku a harmonii. Tajemství spočívá v blízkosti těchto barev k přírodě, což má pozitivní vliv na lidskou psychiku. Kromě toho děti velmi milují zelené a modré barvy – dají se použít k ozdobení školky pro dívku i pro chlapce. V ložnici si můžete vybrat jemnější odstíny, abyste vytvořili klidnou a hřejivou atmosféru..

Zelená s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá Zelená s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá

Červená s modrou

Zdálo by se obtížné představit si v interiéru kombinaci takových opačných palet, jako je šarlatová a nebeská, ale také se to odehrává. Červená přináší jistotu, nutkání k akci a modrá naopak uklidňuje a uklidňuje. Aby se vyrovnala tato opozice, do modro-červeného interiéru se často zavádí sněhově bílá paleta, která funguje jako druh katalyzátoru.

Designéři znají jeden trik: nálada dvoubarevné místnosti do značné míry závisí na tom, která barva bude dominovat. Z toho vyplývá, že pokud je v designu více modré, místnost bude vypadat chladněji a dominance šarlatu přinese tóny tepla a pohodlí..

Červená s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá Červená s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá

Černá s modrou

Dekorace pokoje v černé a modré barvě je vzácná. Modravost může výrazně zdůraznit chlad modré, proto je toto spojení v malých místnostech kontraindikováno. V prostorných pokojích je však docela možné experimentovat, zejména pokud jde o zdobení místnosti v ultramoderním směru. Zde je hlavní pozadí modré a jeho různé odstíny, například azurové a šedé tóny vypadají krásně a teplé. Černou mohou také představovat nativní, ale světlejší podtóny (šedá, jasanová). Zředit temnotu situace pomůže designu povrchu podlahy pod stromem, stejně jako lehkým textiliím..

Černá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá Černá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá

Žlutá s modrou

Ne každý se odváží vyzdobit modro -žlutý interiér místnosti – to je vlastní přívržencům tolerance a vzrušení, protože kombinace je docela pronikavá a bohatá. Designéři radí používat v interiéru více azurové motivy a pomocí slunečných vytvářet teplé akcenty. Ačkoli není vyloučena další možnost, kdy bude žlutá základem dekorace místnosti. Kromě toho je lepší se zabývat jeho měsíčními odstíny, proti kterým bude půlnočně modrý čalouněný nábytek vypadat skvěle.

Žlutá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá Žlutá s modrou - Jakým barvám odpovídá modrá

Oranžová s modrou

Je to opravdu krásná směs barev, která interiéru dodává přátelskou a klidnou atmosféru. Věří se, že oranžový tón je schopen stimulovat vývoj a představivost dítěte, proto je paleta často přítomna v designu dětí. Ve velkých interiérech jsou ohromující středomořské a plážové interiéry vytvářeny pomocí různých odstínů (písek, modro-modrá). Pro pokoj v námořním stylu si můžete vybrat jasné přirozené barvy.Vlastnosti závažnosti a pevnosti se objeví s dominancí designu tmavě modrých tónů a ohnivých akcentů..

Oranžová s modrou - S jakými barvami se modrá shoduje? Oranžová s modrou - S jakými barvami se modrá shoduje?

Hnědá s modrou

Barva dřeva vypadá skvěle na safírovém pozadí. Hlavní pozornost by zde měla být věnována odstínům: tmavě hnědé barvy mohou zhoršit chlad modré barvy, takže v malých místnostech stojí za výběr tlumených tónů obou palet. V prostorných pokojích bude krásně vypadat kombinace jakéhokoli namodralého odstínu s tmavým dřevem.

Hnědá s modrou - S jakými barvami se modrá shoduje? Hnědá s modrou - S jakými barvami se modrá shoduje?

Modrá v různých interiérech

Při zařizování konkrétní místnosti musíte vzít v úvahu funkční specifika místnosti, její velikost a vlastnosti. Dále se podíváme na to, jak může být modrá zapojena do designu různých interiérů..

Obývací pokoj

Pro vytvoření příjemné atmosféry v obývacím pokoji v azurové barvě je lepší použít několik odstínů. Dekoraci lze dozdobit světlejšími barvami, proti kterým bude tmavý nábytek působit expresivně. Vzhledem k tomu, že místnost by měla být útulná a světlá, můžete do interiéru přidat bílou paletu..

Modré stěny jsou dokonalou kulisou pro barevné obrazy a plakáty. Dobře zde bude vypadat dřevěný nábytek a masivní krb. Útulné a příjemné prostředí v malém obývacím pokoji můžete vytvořit pomocí tmavých povrchových úprav. Proložený dřevěný nábytek a barevné dekorační polštáře vytvářejí zvláštního ducha domácího tepla, které přispívá k přátelské konverzaci.

S jakými barvami se modrá shoduje - design obývacího pokoje S jakými barvami se modrá shoduje - design obývacího pokoje

Ložnice

Světle modré tóny dekorace pomáhají vizuálně zvětšit prostor ložnice, přidat poznámky o ranním chladu a klidu. Celková modrá výzdoba stěn je spojena s nekonečnou něhou citů a kontrastnější tóny přinášejí do interiéru určitou rozmanitost. Tmavý design ložnice si vybírají lidé, kteří vedou aktivní životní styl – safír, ultramarínové barvy dodávají energii. Na pozadí příjemné modré vypadají skvěle živé rostliny, které naplňují atmosféru svěžestí a lehkostí, a bílé textilie dodávají prostoru určitou beztížnost.

S jakými barvami se modrá shoduje - design ložnice S jakými barvami se modrá shoduje - design ložnice

Dětský pokoj

Na základě kobaltu a bílé můžete v dětském pokoji vytvořit ohromující design v námořním stylu, kde se na pozadí azurových zdí budou třepetat sněhobílé plachty lodi plující pryč na vzdálené toulky. Pískově hnědý povrch podlahy zvýrazní přímořskou krajinu a dodá celkovému obrazu přirozený vzhled. Taková místnost bude pro každého chlapce skutečnou radostí..

Pokud se místnost připravuje pro dívku, můžete do návrhu přidat růžové, zelené, bílé barvy, které budou přítomny v textilu a nábytku. Modrá vypadá skvěle na povrchu stropu a napodobuje oblohu mraky. Aby byl pokoj teplý a radostný, můžete zředit atmosféru zelenou, žlutou paletou..

Tóny chrpy mohou být v místnosti přítomny jako doplněk, například ve formě hraček, textilu, koberců atd. Je třeba vzít v úvahu, že jasně modrá je vhodná pro dospívající pokoje a pro malé děti je vhodnější zařiďte obydlí v namodralé paletě.

S jakými barvami odpovídá modrá - design dětského pokoje S jakými barvami odpovídá modrá - design dětského pokoje

Kuchyně

Při zdobení kuchyně musíte vzít v úvahu skutečnost, že modrá pomáhá snižovat chuť k jídlu. Pokud se tedy v blízké době nechystáte zhubnout, je lepší se jeho používání v jídelně vyvarovat. Tmavé odstíny mohou být přítomny v textiliích (závěsy, ubrusy), na jedné ze stěn nebo částečně zdobí kuchyňskou soupravu.

Pro celkovou povrchovou úpravu se obecně doporučují světlé barvy. Nasycené tóny safírové nebo ultramarínové barvy jsou charakteristické pro stěny prostorných kuchyní. V tomto případě budou dokonale zředěny bílou nebo krémovou sadou v kombinaci s dřevěnou podlahou..

Stojí za zmínku, že dřevo je poměrně teplý a oku lahodící materiál, který ladí s modrou, takže dřevěný nábytek do kuchyně může být výnosným řešením pro zředění chladu palety..

S jakými barvami odpovídá modrá - Design kuchyně S jakými barvami odpovídá modrá - Design kuchyně S jakými barvami odpovídá modrá - Design kuchyně

Chodba

V malé chodbě je vhodné nepoužívat velké množství modré a určitě ji zředit světlými barvami. Skvělým spojencem je krémově bílá paleta, kterou najdete ve většině zařízení a nábytku. Neuškodí ani barevné akcenty, které dodají rozmanitost, udělají design lehký a nenápadný. Jedním z důležitých bodů v návrhu modré chodby je dobře naplánované osvětlení, protože ve většině případů zde není přirozené světlo a místnost může mít chladný ponurý vzhled..

S jakými barvami odpovídá modrá - design chodby S jakými barvami odpovídá modrá - design chodby

Koupelna

V koupelně bude množství modré určeno velikostí místnosti. Vzhledem k tomu, že koupelna je obvykle malá, ultramarínová paleta může být přítomna v textiliích, lehkých vzorcích stěn, nábytku a dokonce i instalatérských zařízeních. Hlavní výhodou jsou bílé tóny, které vizuálně rozšiřují místnost a činí ji lehčí.

Mozaika na stěnách vypadá lehce a elegantně, kde jsou kombinovány vícebarevné skvrny modré palety a bílé, béžové a zelené. Dobrým řešením by bylo použít několik tónů při dekoraci stěn, například tmavě modré dno, tyrkysový top v tandemu s bílým stropem pomůže vizuálně zvýšit výšku stěn a rozšířit prostor..

S jakými barvami se modrá shoduje - Design koupelny S jakými barvami se modrá shoduje - Design koupelny

Kombinace s modrou – foto

Shrneme -li všechny výše uvedené, lze poznamenat, že modrá barva může výrazně proměnit interiér každé místnosti. Mnoho jejích odstínů vás mentálně přiblíží k přírodě, pocítí krásu nebe a mořských šířek, což má pozitivní vliv na emoční stav. Další řešení pro použití modré palety v interiéru můžete vidět na fotografii v naší galerii. Příjemné prohlížení!

S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie S jakými barvami odpovídá modrá - fotografie

Thanks! You've already liked this