Jednolůžko (70 fotografií): typy, jak si vybrat

Jednolůžko (70 fotografií): typy, jak si vybrat

Jednolůžka jsou jednou z všestranných a kompaktních možností nábytku pro malé ložnice a dětské pokoje. Největší poptávka je mezi lidmi, kteří vedou bakalářský životní styl, mezi staršími lidmi a také mezi mladistvými. Jejich hlavní výhodou je, že takový nábytek nezabírá mnoho místa a instalací transformační struktury můžete uvolnit místo co nejvíce. V našem článku se podíváme na to, co jsou moderní jednolůžkové boty, a také poskytneme praktické tipy pro jejich výběr..

Typy a modely jednolůžkových postelí

Dnešní výrobce nábytku se může pochlubit obrovskou nabídkou jednotlivých spacích boxů. Navzdory skutečnosti, že jsou méně žádané než manželské postele, nebude těžké vybrat nejvhodnější možnost. Postele se liší materiálem výroby a také konstrukčními prvky..

Podle materiálu

Pokud se rozhodnete koupit jednolůžko, v první řadě byste měli věnovat pozornost materiálu. Při výrobě moderního nábytku se používají čtyři hlavní druhy surovin – přírodní dřevo, dřevotříska, MDF a kov. Zvažme jejich hlavní výhody a nevýhody..

1. Pole. Po celá desetiletí a dokonce staletí zůstává dřevěná postel módním a relevantním kusem nábytku, který může v každé ložnici vytvořit atmosféru pohodlí a tepla. Předpokládá se, že dřevěný nábytek má zvláštní energii, plnící sílu, zlepšuje náladu a uklidňuje. Je třeba poznamenat, že dřevo prakticky neobsahuje škodlivé částice, proto je právem považováno za materiál šetrný k životnímu prostředí. Dřevěné postele byly navíc vždy považovány za znak bohatství a vynikající chuti majitelů. Pokud jde o pevnost dřevěných konstrukcí, na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Je to všechno o různých vlastnostech konkrétního dřeva. Například borovicová postel se nemůže pochlubit vysokými parametry odolnosti proti opotřebení, protože borovice sama o sobě je poměrně měkký materiál. Na rozdíl od toho má dub nebo buk mnohem větší pevnost, proto nábytek vyrobený na jejich základě vydrží dlouho..

2. dřevotříska. Hlavní výhodou dřevotřískových postelí jsou jejich nízké náklady ve srovnání s jinými materiály. V procesu výroby desek z hoblin se do kompozice přidávají složky lepidla a lepicí pryskyřice, takže dřevotřískové lože má vysokou pevnost, nebude náchylné k poškození a plísním. Tento materiál má však také svou nevýhodu – při zvýšeném zahřívání může dřevotříska emitovat formaldehyd, který není nebezpečný pro zdraví..

3. MDF. Tento materiál má určité podobnosti s dřevotřískovými deskami, ale neobsahuje pryskyřice. Postele z MDF mají větší trvanlivost (respektive vydrží mnohem déle), různé variace tvarů a velikostí. Vypadají stylově v interiérech jakéhokoli stylu. Nevýhodou struktur je jejich hořlavost, proto by neměly být umístěny v místnostech s krbem, kamny nebo kamny..

4. Kov. Kovové postele jsou dnes velmi oblíbené. To je do značné míry odůvodněno vysokými pevnostními charakteristikami, jakož i bezpečností životního prostředí, nepřítomností škodlivých složek v kompozici. V designu moderních bytů je stále více tendence navrhovat „útulné“ styly, jako je Provence, country, shabby chic, takže o kované výrobky je velký zájem. A to je zcela oprávněné, protože prvky kování vždy dávají interiéru nějaké kouzlo a bohatost designu..

Typy jednolůžkových postelí - v závislosti na materiálu Typy jednolůžkových postelí - v závislosti na materiálu Typy jednolůžkových postelí - v závislosti na materiálu

V závislosti na konstrukčních vlastnostech

Při výběru postele je důležité věnovat pozornost jejím konstrukčním údajům. To platí zejména pro malé byty a dětské pokoje, kde je v malém prostoru nutné vybavit kromě postele i spoustu různých věcí. Dále budeme uvažovat o moderních typech jednolůžkových postelí, které se liší svými dalšími možnostmi..

Jednolůžko se zásuvkami. V tomto případě vlastně mluvíme o obyčejné malé posteli pro jednu osobu, která je vybavena čelem a hranami. Jeho zvláštnost však spočívá v přítomnosti zásuvek pod lůžkem. Takové oddíly pro ukládání prádla a dalšího příslušenství mají nejčastěji výsuvný mechanismus, ale existují i ​​houpací struktury..

Typy samostatných postelí - Jednolůžko se zásuvkami Typy samostatných postelí - Jednolůžko se zásuvkami

Postel se zvedacím mechanismem. Neméně důležité pro malé pokoje jsou jednolůžka se stoupajícím lůžkem, pod nimiž je box umístěn. Na rozdíl od zásuvek zvedací mechanismus výrazně šetří místo, protože v blízkosti nevyžaduje volný prostor.

Typy postelí - zvedací postel Typy postelí - zvedací postel

Pohovka. Hlavní rozdíl mezi pohovkou je opěradlo. Může být tuhý, ale nejčastěji jej výrobce přikrývá materiálem, například imitací kůže nebo jinou tkaninou. Souprava se sedačkou je dodávána s měkkými dekorativními polštáři, které dodávají místu na spaní extra pohodlí. Zvláště krásně vypadá model s vyčnívající kudrnatou bočnicí.

Jednolůžkový typ postele - rozkládací pohovka Typy jednolůžkových postelí - rozkládací pohovka

Postel zabudovaná v nábytku. Další možnost, která pomáhá výrazně ušetřit místo v místnosti. V tomto případě se zdá, že kolem postele rostou různé skříně, skříně a police, čímž s ní vzniká jeden celek..

Typy jednolůžkových postelí - postel zabudovaná do nábytku Typy jednolůžkových postelí - postel zabudovaná do nábytku

Jednolůžková rozkládací postel. Moderní rozkládací postele se nacházejí v mnoha interiérech, které se nemohou pochlubit velkou plochou. Toto know-how má opravdu velkou výhodu oproti konvenčnímu nábytku do ložnice. Jednu transformační postel lze snadno a snadno složit a proměnit v šatník nebo část náhlavní soupravy se sklopnými policemi. Taková postel je často instalována v dětském pokoji, kde je velmi malý prostor pro hraní malých neposedů. To je také dobrá volba pro studiové apartmány, kde je obývací pokoj také ložnicí. Ve dne lze postel snadno skrýt sklopením vodorovně nebo svisle.

Typy samostatných postelí - Konvertibilní jednolůžko Typy samostatných postelí - Konvertibilní jednolůžko

Podkrovní postel. Dobrá volba pro dětský pokoj, i když se nachází také v malých bakalářských studiových bytech. Pointa je, že postel je umístěna v nejvyšším patře konstrukce, pod kterou je umístěna pracovní plocha, herna nebo různé skříňky. Tato lůžka se obvykle prodávají bez matrace – musí být vybrána samostatně. Nejlepší je vyrobit takový kus nábytku na zakázku – pak má výrobce možnost vzít v úvahu všechna přání zákazníka, která se týkají konfigurace a rozměrů. Při výběru designu je nutné vzít v úvahu jeho výšku a rozměry místnosti, aby místo na spaní nebylo pod samotným stropem.

Typy jednolůžkových postelí - podkrovní postel Typy jednolůžkových postelí - podkrovní postel

Jednolůžko s přistýlkou. Neméně zajímavý je model s výsuvným lůžkem, které je doplňkem k designu jednolůžka. V tomto případě se druhá platforma volně vysouvá ze spodní části hlavní. Nákup takové postele bude dobrou pomocí pro malé místnosti, kde je spousta nábytku a potřebujete nechat prostor pro volný pohyb..

Typy samostatných postelí - Jednolůžko s přistýlkou Typy samostatných postelí - Jednolůžko s přistýlkou

Nafukovací modely. Nafukovací postel vám umožní rychle uspořádat místo na spaní pro případ, že by host potřeboval přespání. Je velmi podobný nám známým matracím, ale liší se od nich větší tloušťkou, díky které je schopen odolat hmotnosti až 120 kg. Povrch nafukovacího lůžka je často pokryt hejnem, které zabraňuje sklouznutí podestýlky. Součástí jsou také nafukovací záda, takže se můžete pohodlně posadit a sklopit.

Typy jednolůžkových postelí - nafukovací modely Typy jednolůžkových postelí - nafukovací modely

Jak si vybrat jednolůžko

Postel je navržena tak, aby poskytovala nejpohodlnější podmínky pro dobrý odpočinek, takže k jejímu výběru musíte přistupovat s maximální opatrností. Nejprve se musíte rozhodnout o velikosti kotviště. Jednolůžka mohou mít různé velikosti.

Při nákupu postele pro školáka je nutné vzít v úvahu, že ji kupujete na více než jeden rok, proto je lepší koupit si větší model – pro růst. Hlavní stávající velikosti jednotlivých spojů se pohybují od 2 m na délku (plus nebo mínus 15 cm) a 1 m na šířku (také plus nebo mínus 15 cm). Kromě toho, že by postel měla zapadat do prostředí, měla by být i pohodlná na spaní. Existuje jeden trik, jak vybrat jednolůžko – musíte si na něj lehnout, zavřít dlaně v oblasti břicha a lokty roztáhnout do stran. Nyní se podíváme na vzdálenost, která zbývá od loktů do stran – měla by být alespoň 10 cm. Stejná mezera by měla být zachována nad i pod tělem.

Při výběru nábytku se mnozí ptají na jeho šetrnost k životnímu prostředí. Pokud jde o postele, nejlepší možností by v tomto ohledu byla kovová postel, ale měla by “zapadnout” do stylu interiéru. Kovová postel je vhodná ve vintage designu, ve stylu Provence, podkroví. Luxusní záda z tepaného železa doplňují klasický design. Nábytek ze dřeva (dřevotříska, dřevovláknitá deska) může být přítomen v každém interiéru – zde již budou hrát důležitou roli jeho designové prvky.

Jednolůžko - Jak si vybrat Jednolůžko - Jak si vybrat

Výběr matrace

Hlavní parametry pohodlí ve větší míře závisí na matraci, jejím stupni tuhosti a ventilaci. Výrobci často nabízejí modely jednolůžkových postelí s matrací, ale existují i ​​modely, které vyžadují samostatný nákup. Každopádně první věc, které byste měli věnovat pozornost, je plnění.

Existuje několik typů „výplní“, které poskytují různé úrovně pohodlí, a to:

1. Matrace na pružinách s propojenými nebo oddělenými systémy. V první verzi jsou pružiny propleteny a ve druhé jsou umístěny v samostatných tkaných hnízdech. Matrace se samostatně sedícími pružinami je pohodlnější – lépe se přizpůsobuje anatomickým vlastnostem člověka;

2. Bezpružinové, ve kterém je plnivem materiál z přírodních nebo syntetických vláken.

Existují také jednostranné a oboustranné modely s různými povlaky. Oblíbené jsou polosezónní matrace. Mají jednu stranu s izolovanou vrstvou a druhá je vybavena hygroskopickou tkaninou, která zajišťuje lepší výměnu vzduchu v teple..

Nejpřijatelnější možnost lze nazvat ortopedické matrace, které jsou schopny poskytnout lepší oporu páteři a přinášejí velké výhody pohybovému aparátu těla. Nákup takové matrace se doporučuje zejména lidem trpícím chorobami kloubů a páteře..

Při výběru matrace musíte také zvážit hmotnost a věk. Pro osoby s nadváhou je lepší zůstat na tvrdých modelech a pro tenké na měkčích. Starším lidem lékaři nedoporučují tvrdé povrchy, které mohou vyvolat potíže s krevním oběhem. Pro školáky je naopak lepší zvolit matraci s vysokou pevností, aby se předešlo problémům s páteří. Malé děti si mohou dávat pozor na model zvýšené síly, protože si určitě budou hrát a skákat na matraci.

Jednolůžko - výběr matrace Jednolůžko - výběr matrace

Jednolůžka – foto

V další galerii máte příležitost seznámit se s různými modely jednolůžkových postelí, zhodnotit výhody jedné nebo druhé možnosti. Doufáme, že vám naše tipy a fotografie pomohou při správném výběru. Příjemné prohlížení!

Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto Jednolůžka - foto

Thanks! You've already liked this